Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 82

220V на КОРПУСА НА DVD ЕLITE!!!!!!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    9
    #61

    Re: 220V на КОРПУСА НА DVD ЕLITE!!!!!!

    А не може ли причината да е в контакта, а не в плейъра? Преди време готварската ми печка ме прати за известно време в безсъзнание, а след това се оказа, че контакта просто не е занулен. Не знам, може да сте пробвали и тоя вариант, ама все пак не е невъзможно.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #62

    Re: 220V на КОРПУСА НА DVD ЕLITE!!!!!!

    Цитат Първоначално публикувано от Brat Prokopi
    А не може ли причината да е в контакта, а не в плейъра? Преди време готварската ми печка ме прати за известно време в безсъзнание, а след това се оказа, че контакта просто не е занулен. Не знам, може да сте пробвали и тоя вариант, ама все пак не е невъзможно.
    Този плеър (а и не само този) няма трети (заземителен) проводник....т.е. контакта и да не е занулен- все тая.

  4. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #63

    Re: 220V на КОРПУСА НА DVD ЕLITE!!!!!!

    * * * *Аз съм на страната на Lupus, alek, kris11 и Елит и смятам, че всичко си му е наред.
    * * * *Извърших следния експеримент - разкачени всички кабели - 21 W автомобилна лампа свързана между нулата в мрежата и масата на Елита - не свети, свързана между нулата в мрежата и оплетката на кабела на кабелната телевизия - свети доста яко на моменти / през деня по-слабо/. За информация само на Косьо - това е Верея Кабел. При вързване на какви да е кабели също прескачат здрави искри, които идват от кабелната. Според мен не следва да се вадят прибързани заключения от показанията на високоомни измервателни уреди като фазомер и мултицет. По скоро бих се учудил ако не покажат нищо. До сега не съм виждал и чувал за някаква битова електроника която да се заземява /три проводен захранващ кабел/ била тя в пластмасов или метален корпус.

    * * *kris11,
    * * *откъде да си купя протектор "Зевс 7" или друг подобен и на какъв принцип работят? Ако само ограничава напрежението до определена стойност то би могло и самостоятелно да се изработи такова а не е ли по-добре да се раздели галванично и жилото и масата на кабела и има ли и такива.

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #64

    Re: 220V на КОРПУСА НА DVD ЕLITE!!!!!!

    Цитат Първоначално публикувано от KTT
    ....*откъде да си купя протектор "Зевс 7" или друг подобен и на какъв принцип работят? Ако само ограничава напрежението до определена стойност то би могло и самостоятелно да се изработи такова а не е ли по-добре да се раздели галванично и жилото и масата на кабела и има ли и такива.
    Истинските протектори правят и двете - пълно галванично разделяне и защита от пренапрежения, включително и гръмозащита. Ето един линк ако си от София: http://www.dtk-electronics.com/en/pr...rotectors.html

  6. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #65

    Re: 220V на КОРПУСА НА DVD ЕLITE!!!!!!

    Зевс 7 протектори имаше на магазините на Conrad.

  7. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #66

    Re: 220V на КОРПУСА НА DVD ЕLITE!!!!!!

    Родих се. Вече ми е перфектна картината на телевизора от Елита, нямам брум в телевизора или усилвателя, и имам перфектен звук от компютъра. Благодарение на тази тема. Не си купих нито Зевс 7, нито Nеw Line GS /оказа се, че в Стара Загора такива техники са свършили по всички магазини/. От Верея кабел ми подариха подобен разделител /ограничител/. 3-4 пъти е по-голям по обем от тези по-горе, но това м.б. предполага и повече елементи вътре а не два-три кондензатора. Благодарности на всички писали по темата.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    18
    #67

    Re: 220V на КОРПУСА НА DVD ЕLITE!!!!!!

    Здравейте всички писали в темата.
    Прочетох нещата набързо. Преди време писах по въпроса в една друга тема за Elite.
    Не се обиждайте, ама си чешете езиците за глупости (комисия за защита и разни други). Нещата са си нормални от гледна точка на електричеството. Набързи нарисувах фрагмент от схемата на почти всички електронни захранващи блокове свързани с два проводника - както е на "черната" битова техника. Този фрагмент е както е при Elit-ите. На входа има два кондензатора С1 и С2, свързани към корпус. Те са за защита от смущения на захранването. Когато плеера е включен и корпуса му не е зазамен (занулен) тези кондензатори работят като делител на напрежение и на корпуса спрямо земя ще се получава 1/2 от захранващото напрежение (110 волта). Тока който може да протече е малък за да убие човек, а само се усеща. Най-лошото е че може да повреди входовете (изходите) на плеера или на телевизора, когато аудио кабелите се свързват при включен захранващ кабел в контакта. Още по-неприятното е когато ключа на захранването е изключен, а фазата е на кабела който не се изключва. На корпуса се появява 220 волта.
    1. Фазомера показва наличие на напрежение над 80 болта, а не дали е опасно. (понякога лъже)
    2. Превключвайте аудио-видео кабелите при изваден щепсел от контакта (отнася се и за телевизора).
    3. Завъртайте щепсела в контакта, така че фазомера да не свети при изключен от копчето плеер.
    4. Или си сменете ключа с такъв дето изключва и двата кабела.
    5. И най сигурното е да си заземявате (занулявате) плеерите и телевизорите !!!

    Надявам се че се е изяснило нещо.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #68

    Re: 220V на КОРПУСА НА DVD ЕLITE!!!!!!

    Цитат Първоначално публикувано от Ivan4o
    ...........
    Прочетох нещата набързо. Преди време писах по въпроса в една друга тема за Elite.
    Не се обиждайте, ама си чешете езиците за глупости (комисия за защита и разни други). Нещата са си нормални от гледна точка на електричеството.
    ...........
    Надявам се че се е изяснило нещо.
    Точно тук ти е грешката, че си чел набързо! Мислиш ли, че в поста си казваш нещо ново, което вече не е разисквано в останалите 65 поста? И кой си чеше езика в случая?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    18
    #69

    Re: 220V на КОРПУСА НА DVD ЕLITE!!!!!!

    До Lupus и до всички:
    Прочетох темите и подробно, но все тая. На две-три места се споменава за кондензаторите в захранването, които се опитах да нарисувак като схема по-горе. Всички тълкуват нещата и после казват: не съм специалист и не разбирам.
    Токът е малък и не може да навреди на човек, а само на самата електроника при включването на интерфейсните кабели.
    ### Занулете си плеерите и телевизорите, за да се решат проблемите.
    И при компютрите го има, когато контакта не е занулен. Тогава горят видео платки или монитори при включването на сигналния кабел при захранени устройства от незанулен контакт, та дори и да са изключени от ключовете (на OFF).
    ### При кабелна телевизия е задължително да се използва разделител за кабела. Иначе се прехвърля ток от всички телевизори по кабела наоколо. Ако се заземите, се заземяват през вас и останалите.

    Чао от мен. Опитах се да обяснявам колкото мога. Стига толкова.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #70

    Re: 220V на КОРПУСА НА DVD ЕLITE!!!!!!

    Цитат Първоначално публикувано от Ivan4o
    До Lupus и до всички:
    Прочетох темите и подробно, но все тая. На две-три места се споменава за кондензаторите в захранването, които се опитах да нарисувак като схема по-горе. Всички тълкуват нещата и после казват: не съм специалист и не разбирам.
    Токът е малък и не може да навреди на човек, а само на самата електроника при включването на интерфейсните кабели.
    ###* Занулете си плеерите и телевизорите, за да се решат проблемите.
    И при компютрите го има, когато контакта не е занулен. Тогава горят видео платки или монитори при включването на сигналния кабел при захранени устройства от незанулен контакт, та дори и да са изключени от ключовете (на OFF).
    ### При кабелна телевизия е задължително да се използва разделител за кабела. Иначе се прехвърля ток от всички телевизори по кабела наоколо. Ако се заземите, се заземяват през вас и останалите.

    Чао от мен. Опитах се да обяснявам колкото мога. Стига толкова.*
    Е за това става дума! :Super: учена главо! Само че това зануляване трябва да го правят от Елит, защото те продават тази чудесия! Защото който си купува таза машина си я купува за да гледа филмчета, а не да прави някакво трудово или ТНТМ! :knuppel2: Още повече, че от Елит няма да му признаят и гаранцията, след като е пипорил по уреда....


  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    18
    #71

    Re: 220V на КОРПУСА НА DVD ЕLITE!!!!!!

    До: llll - "Учена главо..."

    А ти ако си имаш SONY или PHILIPS телевизор, или някоя друга маркова Китайска стока да не би да ти е занулена ааааааааааа. Или за LG, Samsung и другите плеери ?????????
    Нали и те са същите и са правени в същите заводи в КИТАЙ.
    Да не би да са занулени ????????????????

    Ако не можеш с ТНТМ си карай без плеери и телевизори (((((

    Извинявам се, ама ........

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #72

    Re: 220V на КОРПУСА НА DVD ЕLITE!!!!!!

    Цитат Първоначално публикувано от Ivan4o
    До: llll - "Учена главо..."

    А ти ако си имаш SONY или PHILIPS телевизор, или някоя друга маркова Китайска стока да не би да ти е занулена ааааааааааа.* Или за LG, Samsung и другите плеери ?????????
    Нали и те са същите и са правени в същите заводи в КИТАЙ.
    Да не би да са занулени ????????????????

    Ако не можеш с ТНТМ си карай без плеери и телевизори* (((((

    Извинявам се, ама ........
    Драги- май си сбъркал темата.... Никой не плаче, че го бие ток от корпуса на изброените от теб марки. Става дума за Елит! Та как ще отговориш на твърдението ми, че плеер се купува за да се гледат филмчета, а не да се бърника из него (при което гаранцията отпада) за да не те бие тока?

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #73

    Re: 220V на КОРПУСА НА DVD ЕLITE!!!!!!

    Вижте, не се карайте за неща, които не зависят от вас. Факт е 4е ги има тези кондензатори в импулсните захранвания! До сега никой потребител на маркова техника не се е оплаквал от подобен проблем. Ако проблема е само от кондензаторите! Явно от ELITE са използвали такива с по-голям капацитет и от там идват неприятните усещания при допир до корпуса, понеже се завишава токът, за което ЕЛИТ са наистина виновни.
    За това с двуполюсния ключ съм също съгласен!
    Но наистина, средностатистическия човек няма нужните знания и умения да си занули устройството, пък и от друга страна, нали затова все пак човек си дава парите - да получи нещо което ще използва, а не да се у4и на него и да прилага законите на електротехниката!!
    Вярно, че било жълта техника, но дори при нея трябва да има елементарни стандарти които да са изпълнени за безопасност при експлаоатция.
    Да не говорим 4е наистина отпада гаранцията при една такава интервенция!!

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #74

    Re: 220V на КОРПУСА НА DVD ЕLITE!!!!!!

    Извинявам, се за по- острия си тон. Остро реагирах, защото се прави опит да се изкара за нормално да бие ток от електроуред, използван дори и от деца и хора със слабо сърце и т.н.

  18. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #75

    Re: 220V на КОРПУСА НА DVD ЕLITE!!!!!!

    Ако погледнем от друг ъгъл на нещата.Производител държащ на името си ще проучи сигнала и ще реагира по-съвсем друг начин дори при най-малката вероятност клиентът да се окаже прав.Вместо това съпорта им се наема да опровергае абсолютно всички твърдения.Ами кондензаторите не могат ли да бъдат с по-голяма утечка а?С малък капацитет и високо пробивно напрежение били.Добре,но може ли да има от тях с отклонение от параметрите.
    На колкото места съм срещал BU-та с една и съща маркировка ала на коренно различни цени.Не ми казвайте че ви звучи непознато
    Лекции как се правят импулсни тук са безпредметни.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 12-01-11, 07:22
  2. Напрежение по корпуса на преносими компютри и несамо
    От glarus във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 9
    Последно: 04-10-10, 13:45
  3. Пробивайки корпуса до вратата пробих и тръба за фреон
    От даффи във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 5
    Последно: 18-12-07, 07:30
  4. LG C12AWV Art Cool - утечка на ток по корпуса
    От Стефан Станев във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 17
    Последно: 11-07-07, 21:34
  5. Проблемче с DVD ЕLITE PV-400 USB
    От uBo във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 0
    Последно: 25-02-06, 22:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе