Страница 5 от 9 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 124

Проблем с DVD плеър Elite PV-4000USB

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    60
    #61

    Re: Проблем с DVD плеър Elite PV-4000USB

    FlashX,
    Грешката не е при флашването просто си използвал фримуер за "стария" pv-4000 usb и като казвам стария нямам предвид pv-400 usb, да се чуди човек кога ги направиха за една година и нов и стар.

    Стар модел -> с набиране от дистанционното на 1379 в меню setup

    Vers: 05.00.06.07
    SUB - VER:05.00.06.07
    8032:05.00.06.07
    Servo:05.00.06.07
    Zona: 0
    RISC: 05.00.06.07
    DSP: 05.00.06.07

    Нов модел -> с набиране от дистанционното на 1389 в меню setup
    Vers: 07.01.03.08
    Subversiune:00.03.44.5C - ето тази суб версия при новия frimwer e 00.03.47.20 и проблема с изчесващите субтитри се решава
    8032:07.01.03.08
    Servo:07.23.00.00
    RISC: 07.01.03.08
    DSP: 10.09.00.51
    Cod Regional: 0
    Явно двата модела се различават хардуерно като гледам първият трява да е с чип MTK 1379, a втория МТК 1389.
    В тази тема румънците са разнищили въпроса, но не са го решили - http://forum.softpedia.com/index.php...owtopic=363277
    Проблема е че новият frimwer е наличен само в сервизите, така че ВНИМАНИЕ за всички, които са решили да си ъпдейтват pv-4000 usb, ако е с Vers: 07.01.03.08 -
    НЕ ГО ПРАВЕТЕ САМИ, още повече с frimwer - те от elitedvd@abv.bg
    Колко ли още ще изгорят Днес по случайност в Метро гледам, че един човек се засили да си взима въпросния плеър, предупредих го пред консултнтите, но ме изгледаха апатично и купувачът си го грабна под мишница и замина

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    9
    #62

    Re: Проблем с DVD плеър Elite PV-4000USB

    Цитат Първоначално публикувано от dvdsub
    Да, но немисля че е от firmware-а, просто толкова си може плеърчето , впрочем вчера се наложи да купувам друго DVD за подарък и взех това http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=01003196
    С много добри впечатления съм, плейва си всичко DivX от флашки, CD-та, и DVD RW, файл менъджерът е много по-добър от този на Елита, има филтър за съдържание, опция за избиране на външните субтитри, размерът им е приемлив и е с полупрозрачна черна подложка, чипсетът май е ES6688FA.
    DVDsub, миналата година направих същото и купих за подарък това нео (на външен вид е същото, ще проверя и за модела): DVD-PDX77 DIVX. Всичко беше точнo, както ти казваш, само дето не четеше Xvid. Би ли проверил дали това е така и да кажеш. ...че пак трябва да се купува подарък. Стига да са оправили четенето на XVID.

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    6
    #63

    Re: Проблем с DVD плеър Elite PV-4000USB

    И аз си взех ДВДто от сервиза . Доста бързо го оправиха което е похвално. Гледах един филм и вървеше добре през флашката (преди субовете чезнеха) имаше кратки насичания за по секунда но тва не е проблем. Като цяло ако не чезнат субовете всичко си ок може да си гледкаш. Ако си по претенциозен обаче ще видиш много забележки. Преди имах друг елит които още си работи и правя някакви сравнения.... та значи ако гледаш филм AC3 не ми пуска всичките канали, само център и съраунд. Другия вариант е да си го направиш стерео при което колоните трябва да са с повечко входове и на практика шестканален звук от ави нямам друг недостатък е че при всяко тръгване на филм ми тръгва и брояча на времето на екрана(махам го ръчно) и още един такъ е че не ми работи зуума ... Като заключениe казвам, че ако ми работят субовете и не насича ще се гледат все пак филми

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    60
    #64

    Re: Проблем с DVD плеър Elite PV-4000USB

    dlachev,
    NEO DVD-PDX77 DIVX, който съм взел чете XviD, още в магазина го пробвах от USB-то, но е важно и коя версия е плеъра от този модел има май че версии 2,04,06,08 и 9 - моя е версия 2. До колкото разбрах според версията е и чипсета и разликата в субтитрите, при някой от моделите са малки и жълти, така че ако купуваш задължително го пробвай още в магазина.

  6. Novice
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    5
    #65

    Re: Проблем с DVD плеър Elite PV-4000USB

    dvdsub,

    Благодаря за разясняването на проблема. За съжаление тук никъде не е обяснено добре, че има 2 ДВА варианта на модела PV-4000USB и как те да бъдат разпознати, откъдето идва и неприятния ефект след флашване. Моето наистина е от по-новия модел тъй като аз видях версията на firmware-а с 1389. Възможно е за тези с 1379 да стават firmware-тата от чекмеджето в мейла elitedvd@abv.bg но за по-новия модел действат смазващо. Опита ми го доказва недвусмислено!

    Искам да попитам какво е променено в 00.03.47.20 освен решаването на проблема с изчезващите субтитри?
    Има ли промяна във файл менаджера, дали е оправен проблема с дължината на имената на файловете и папките...
    Въобще по-подробна информация... няколко снимки също биха били полезни.

    ______________________________________________
    Весело изкарване на бъдни вечер и коледа на всички!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    60
    #66

    Re: Проблем с DVD плеър Elite PV-4000USB

    FlashX
    С новия FW е оправен само пробелът с изчезването на субтитрите - не е направено нищо друго.
    А при мен отново ми заби плеъра на DVD RW, но виждам че при другите го няма този проблем, явно съм нацелил хептен калпав или е нещо друго, което подозирам ама не ми се отваря приказка, че май ставам прекалено мнителен.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    89
    #67

    Re: Проблем с DVD плеър Elite PV-4000USB

    FlashX, така става, когато не си направиш труда да прочетеш малко , а направо си правиш експерименти. В темата има мнения по въпроса и препратки към други теми за това двд, където съм споделил проблема с този фирмуер, който си сложили и как се наложи да го бракуват двд-то ми, но с тази разлика, че експреимента го направиха в сервиза. Все пак ти пожелавам късмет с твоето двд.

    Пожелавам весели коледни и новогодишни празници на всички и много къспет и успехи през новата 2009 г.

  10. Novice
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    5
    #68

    Re: Проблем с DVD плеър Elite PV-4000USB

    bandev,

    Не мога да приема упрека ти че не съм си направил труда да прочета достатъчно по темата.
    Евала на dvdsub, че разясни как се разпознават двата варианта на модела PV-4000USB и така се разбра, че всъщност firmware-та от abv.bg се отнасят само за варианта на PV-4000USB при който версията на софтуера се показва със Setup 1379. За другите при които е със Setup 1389, както беше при мен флашването не се препоръчва защото води до необратим убийствен резултат. Всъщност ще видим какво ще кажат от сервиза накрая.

    __________________________________________
    Приятно посрещане на новата година на всички!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    89
    #69

    Re: Проблем с DVD плеър Elite PV-4000USB

    В тази тема в « Отговор #442 -: 17.09.2008, 19:49 » съм дал много практичен съвет и съм споделил мнение за фърмуера Elite PV-4000USB_27042008, който също е от elitedvd@abv.bg и е по-нов и от твоя. Ако си го видял и пак си пробвал или пък не си направил труда да поровиш още малко, тогава наистина заслужаваш упрек /казвам го без да се заяждам/.

    Пожелавам ти весело изкарване на Нова година и дано ти го оправят, по-скоро бракуват от сервиза, двд-то и да си вземеш ново, с което вече надявам се знаеш как да процедираш.

  12. Novice
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    6
    #70

    Re: Проблем с DVD плеър Elite PV-4000USB

    Та така . След направен преглед между двата модела на външен вид...

    Прилика: Еднакви на виншен вид

    Разлика: Дистанционните ( първия е с голямо втория с малко такова)

    По обстоиния предлед в менюто показва много разлики:

    1: Интерфеиса е различен

    2: Много повече възможност за настроики (при първия модел) напр. звука, субовете, HDCD,1080p,960p и мн. други които на пръв поглед не са от голямо значение, но като се замислиш...

    3: На по - новия модел с пускането ми излиза брояча на времето при което трябва да се маха ръчно(дразнещо)

    4: На по-новия модел като тръгне филма не ми работи зуума(дразнещо)

    5: На по - новия не може да се настроя шестканалния звук( ужасно дразнещо)

    Ако останало нещо което не съм споменал. . .то при тея които съм споменал другото бледнее

    Единственото което може повече (новият) е да конвертира !!! Пускаш обикновенно CD и го конверира в MP3

    След ходене в сервиза (препоръчвам го на всеки) и инсталване на новия фърмуер са оправени само субтитрите и за успокоение на всички работи добре( четливи са и не изчезват)


    Весело посрещане на новата година

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    92
    #71

    Re: Проблем с DVD плеър Elite PV-4000USB

    Е малко добри думи за Елита-чете 400ГБ външен хард Трекстор без проблеми,никакви проблеми със субтитрите,като се изключи изфирясалата оптика,е перфектен

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    6
    #72

    Re: Проблем с DVD плеър Elite PV-4000USB

    Натъкнах се на още един проблем със звука. Свалих си филм с dts звук и какво да вида картина супер звук ... няма

    Моля по - запозантите да споделят когато (или изобщо ако ) обновят отново фирмуера с подобрени опции като звук,субс и др.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    14
    #73

    Re: Проблем с DVD плеър Elite PV-4000USB

    Колега пробвай да изкараш звука не през стерео изхода ,а през този за 5.1 там дето е FL и FR

  17. Novice
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    6
    #74

    Re: Проблем с DVD плеър Elite PV-4000USB

    Цитат Първоначално публикувано от Kruger
    Колега пробвай да изкараш звука не през стерео изхода ,а през този за 5.1 там дето е FL и FR
    Свързан ми е с всички възможни буксички просто няма звук... При първия от двата модела PV-4000USB настроките на звука са с повече опции и вероятно няма този проблем, при моя даже и при AC3 излиза само център ляв и десен фронт и съраунд няма subwoofer

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #75

    Re: Проблем с DVD плеър Elite PV-4000USB

    Цитат Първоначално публикувано от sra4ko77
    Свързан ми е с всички възможни буксички просто няма звук... При първия от двата модела PV-4000USB настроките на звука са с повече опции и вероятно няма този проблем, при моя даже и при AC3 излиза само център ляв и десен фронт и съраунд няма subwoofer
    Скапан модел - тотално разочарован съм! Тотално в боклука и следващият път никакъхв елит! Аз също пробвах да просвирвам DivX аудио концерти, и не само на DTS но дори и на нормално стерео аудио се губи звука. Липсата на актуален фърмуер който да отстрани проблема си е просто показателна колко сериозно се отнася прозиводителя (то е яано че Елит е само търговското име а този дето е направил схематиката е или някоя корейска фирма в което се съмнявам или е китайска с никакъв съпорт след първоначалния девелопмент). А иначе чипсета не е никак лош, всичко идва от скапания софтуер!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 9 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. DVD Player Elite PV-4000USB "Firmware''
    От drumwize във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 2
    Последно: 25-02-12, 12:07
  2. Въпрос за 5.1 звука на ELITE PV-4000USB...
    От daudebardia във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 6
    Последно: 02-02-10, 10:19
  3. Elite DVD/DivX плеър PV-370X
    От yavor3344 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 0
    Последно: 29-01-09, 22:25
  4. DVD ПЛЕЙЪР ELITE PV 400USB, ELITE PV 4000USB или NEO DVD-R45USB HD
    От stancho_75 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 11
    Последно: 27-02-08, 08:03
  5. Избор на DVD плеър Elite
    От SashoXP във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 14
    Последно: 07-12-07, 15:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе