Страница 323 от 707 ПърваПърва ... 273313321322323324325333373 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,831 до 4,845 от общо 10591
Like Tree5865Одобрявам

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4831

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Lupus, за какво става въпрос?Какви са маслата и има ли нещо научно доказано за определени ет. масла че действат?Пиши на лични ако искаш.Мога да ти помогна със всякакви ет. масла.
    Маслата са само подсилващи основния реагент вещества, За научни доказателства по тази материя трудно може да се говори. Изобщо в областта на аерозолните материали за дезинфекция има много малко публикации. Подбрал съм тези три масла по два критерия - бактерицидно и вирусоцидно действие и приятен аромат. За едното вече мога да кажа, че не става поради не особено приятния си мирис.
    ccankov73 одобрява това.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #4832

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Естествено това е невъзможно. Дори и да е възможно какво правим с границите и преминаващите ги?

    А нещо напоследък се омълчаха корона скептиците. Май понамаляха останаха само най-закалените в конспирациите...
    Да не се уплашихте бре? Споко в болниците място няма ама нали и корона няма, какво толкова...
    Не съм се уплашил.

    Не съм корона скептик, а Бойкоскептик.

    За разлика от нас Румъния затваряше всички новопристигнали за 2 седмици в хотел на издръжка на парите от ЕС.

    У нас само се раздаваха пари.Нищо друго.

    Имам роднина млад лекар в Сф, та зная от първа ръка какво е положението.

    И не разчитам на ББ, нито на "подготовката " му за кризата...

    Преди тях в Банкя си има дежурен екип от ВМА -раята да му мислят...




    [QUОТЕ=іvоdіvо;981562]И? Kaĸaвa e мexaниĸaтa?
    Яли ги дecитeлeтия aмa ĸaĸвa e мexaниĸaтa пaĸ нe e яcнo.
    Haпpимep eдин изял дивo живoтнo c ĸopoнa и ĸaĸвo? Toзи виpyc пoпaднaл в cтoмaxa и нe ce paзвил щoтo нe мoжe y чoвeĸ. Зa дa имa няĸaĸвo paзвитиe щe тpябвa няĸaĸcи дa oцeлявa y чoвeĸa и дa ce вpъщa y дивoтo живoтнo зa дa имa eвoлюция дoĸaтo нe cтaнe yдoбeн чoвeшĸия opгaнизъм зa paзмнoжaвaнe...[/QUОТЕ]

    Kaтo пpи xopaтa - чaт-пaт 1 нa 100 000 ce пoявявa c дeфeĸт в гeнитe, тoecт мyтиpaл и ce oĸaзвa, чe вмecтo дa "ядe" бeлoдpoбни ĸлeтĸи oт пpилeп e "пpoял" бeлoдpoбни ĸлeтĸи oт чoвeĸ...








    Озонатор и йонизатор е едно и също.

    При озонатора се набляга на производството на озон, който в рамките на до 40 минути от производството му от озонатора се разпада на О2 и 1 атом свободен кислород, който е силен окислител, защото на практика е йон

    И нали сме технически форум :Ozonator

    Докато при йонизатора се набляга директно на производството на йони -дайкин си имат име за йонизатора в климатика им --> наричат го "стриймър", защото създава "поток" от отрицателно заредени атоми(аниони) и са с повече електрони отколкото протони.
    Точно излишният електрон в аниона прави така, че да се "захваща за бактерии и вируси и да ги неутрализира/разрушава.


    Част от хотелите във Велинград отвориха в края на май месец тази година с оборудвани общи помещения - фоайета, рецепции, коридори, ресторанти, барове и зали с поставени и работещи озонатори.Още с влизането се усещаше озона.

    Нито видях, нито чух, а не била и взета такава законова мярка - всички болници да ги оборудват с озонатори/йонизатори.

    УВ лампите са по-неефикасните --> светлината не достига навсякъде, има и "сенп3сти места" неосветени от Ув лъчите, а озонът достига до всяко един кубичен сантиметър в помещението и до всяка една повърхност.

    Имам 2 плазма филтъра на двете фуджица и един йонизатор в хола, който е отделен уред.


    Най-важното е колко частици Йони/озон произвежда за час на кубичен сантиметър , защото това е най-важното за ефикасността му...


    Ползвам ги защото от малък страдам от дихателни заболявания.


    Ама при мен корона не вирее - дойде/кацне ли ми в дихателните пътища останалите гадове са му видели сметката "още във въздуха"...

  4. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #4833

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Най-добрия специалист в областта на озона е проф. Жеко Ганев от Стара Загора. Неговите озонгенератори са добри, но са за промишлено ползване и са скъпи.
    Аз в къщи ползвам това "китайче", което е марково и е по джоба на всеки: https://www.aliexpress.com/item/1717...24234c4dUYeftW
    Все още виждам, че може да се достави от Полша и доставката е за около две-три седмици. Иначе за доставка от Китай сега срещу Коледа не ти мърдат 3 месеца.
    Мисля,че точно с него беше интервюто ,а блога го потърсих.
    Относно това ''китайче'' виждам ,че се използва за въздух.Но някои пишат,че по време на работа не трябва да има човек в стаята.А доколкото разбирам то може периодично да се включва,т.е. се използва и в помещения които има хора.
    Другата ралика с тези по-скъпите (които показах по-горе)е,че тях ги използват и за вода.Но доколкото разбирам само за дезинфекция на водата и продуктите в нея,а не за пиене
    Доколкото си спомням най-лесния начин за повишаване кислорода във водата за пиене е като я присипваме от чаша в чаша от възможното разстояние.И не се разбира,дали тези уреди могат да направят вода с повече кислород и безопасен,разбира се.

  5. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #4834

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    И за какво ти е кислород(обикновен) във водата за пиене? Колко стомаси съм гледал отвътре - хриле не съм виждал. Ако е за дезинфекция - озона не мож го вкара с преливане, а и за пиене не става.
    Хлора си върши перфектно работата, стига да е правилно дозиран(да има достатъчно остатъчен хлор).

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4835

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от inches9 Виж публикацията
    Мисля,че точно с него беше интервюто ,а блога го потърсих.
    Относно това ''китайче'' виждам ,че се използва за въздух.Но някои пишат,че по време на работа не трябва да има човек в стаята.А доколкото разбирам то може периодично да се включва,т.е. се използва и в помещения които има хора.
    Другата ралика с тези по-скъпите (които показах по-горе)е,че тях ги използват и за вода.Но доколкото разбирам само за дезинфекция на водата и продуктите в нея,а не за пиене
    Доколкото си спомням най-лесния начин за повишаване кислорода във водата за пиене е като я присипваме от чаша в чаша от възможното разстояние.И не се разбира,дали тези уреди могат да направят вода с повече кислород и безопасен,разбира се.
    С озона нещата не са прости, В концентрация до 120-140µg/m³ той е полезен като дезинфектант, после има дразнещ ефект върху очите и дихателната система и след това вече става опасен за здравето. Концентрацията му във въздуха зависи от много фактори и трудно се поддава на контрол и регулиране. Оказа се невъзможно в България да намериш прибор за измерването на концентрацията му във въздуха. Моите търсения къде ли не удариха на камък. Тук прилагам един материал за допустимите ПДК.


    - - - - - - - - - -

    @
    ccankov73

    Относно дезинфекцията на вода с озон грешиш. Фирма "Елфи тех" на проф. Ганев точно с това се занимава. Метода е перспективен и безвреден за организма за разлика от този с хлора.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #4836

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    И за какво ти е кислород(обикновен) във водата за пиене������? Колко стомаси съм гледал отвътре - хриле не съм виждал. Ако е за дезинфекция - озона не мож го вкара с преливане, а и за пиене не става.
    Хлора си върши перфектно работата, стига да е правилно дозиран(да има достатъчно остатъчен хлор).
    Не я върши перфектно.

    От 1999г. В САЩ има поетапно задължително изграждане и въвеждане на инсталации за дезинфекцираме на питейната водата с озон.


    Хлорът не убива токсоплазмозата.

    През 90-те Има епидемия в няколко щата и точно тогава умират няколко хиляди и се прави задължително изграждането на инсталации за озонация на питейната вода.

    П.П.

    Проблемът не е с прекалената озонация, а с достатъчното йони озон на кубичен сантиметър/метър.

    За достигане на ефект на дезинфекция де иска минимално ниво което да бъде надхвърлено.

    А точно този озон се разпада и може да е опасен само в кувьози.

    За помещения в които вратите постоянно се отварят и затварят или за питейна вода няма проблем.

    Заждъ възникне проблем трябва озонатор с промишлен капацитет на производство да се монтира в битови помещения.

    А и отделно си има "регулатор" почти всеки озонатор - моят битов йонизатор може да работи с пълен капацитет, с може да работи и само с 1)2 от капацитета си - направено е като по равно време работи и същото време не работи.Има си копче с което се включва на "пълно работно време" и на 1/2 работен цикъл.
    Този пост е редактиран от justify; 04-11-20 в 08:28.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #4837

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    И за какво ти е кислород(обикновен) във водата за пиене������? Колко стомаси съм гледал отвътре - хриле не съм виждал. Ако е за дезинфекция - озона не мож го вкара с преливане, а и за пиене не става.
    Хлора си върши перфектно работата, стига да е правилно дозиран(да има достатъчно остатъчен хлор).
    Не мога да обясня точно за какво ми е.Ако ти е интересно прочети книгата на споменатия Неумивакин за употребата на кислородната вода.Това е човека спасил 1-я бг космонавт.Начина на използване който той дава ,обаче е неприложим в домашни условия защото кислородната вода в аптеките е с неясни качества.Да кажем,че в монента ми е интересно по принцип.Няма да почна употреба за проба.
    @LUPUS...точно защото нещата не са прости питах как употребяваш уредчето.В отзивите някои казват,че излизат от стаята при работата му,както е записано и на другите подробни у-ва,а като му гледам настройките,все едно че са ги направили за периодична работа.предполагащо без зависимост от това дали има хора в стаята.

    п.с.След като гледам днешните цифри не знам какво ще каже доцента който взема 200лв. и ти казва какви чайчета да пиеш.И поведе много хора към безотговорно отношение.
    Само че,каквото и да каже е вероятно вече да е късно.Дали трябва да бъде съден не мога да кажа.
    То такива винаги ще има.Лошото е ,че голямата част от българите им се вързват.
    Бъдете здрави.
    Този пост е редактиран от inches9; 04-11-20 в 09:01.

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4838

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от inches9 Виж публикацията
    .....
    @LUPUS...точно защото нещата не са прости питах как употребяваш уредчето.В отзивите някои казват,че излизат от стаята при работата му,както е записано и на другите подробни у-ва,а като му гледам настройките,все едно че са ги направили за периодична работа.предполагащо без зависимост от това дали има хора в стаята.
    Устрйството работи независимо дали ние сме там или не. То работи денонощно периодично - 1/2ч работа и 1ч почивка. В няколко поста описах подробно нещата, прочети ги моля те внимателно за да не се налагат досадни повторения.
    ivodivo и inches9 харесват това.

  11. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #4839

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Устрйството работи независимо дали ние сме там или не.
    Благодаря.Това питах.Чел съм постовете,но може да съм пропуснал някъде.

  12. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #4840

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Устрйството работи независимо дали ние сме там или не. То работи денонощно периодично - 1/2ч работа и 1ч почивка. В няколко поста описах подробно нещата, прочети ги моля те внимателно за да не се налагат досадни повторения.
    Поръчах си 2 броя от поляците

  13. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #4841

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    И аз поръчах един.Не съм видял дали има специална тема за да не пълним тази,но иначе въпроса е интересен.
    С озона нещата не са прости, В концентрация до 120-140µg/m³ той е полезен като дезинфектант, после има дразнещ ефект върху очите и дихателната система и след това вече става опасен за здравето. Концентрацията му във въздуха зависи от много фактори и трудно се поддава на контрол и регулиране. Оказа се невъзможно в България да намериш прибор за измерването на концентрацията му във въздуха. Моите търсения къде ли не удариха на камък. Тук прилагам един материал за допустимите ПДК.
    Не видях в предните постове за помещения до колко м3 е препоръчителен този озонатор...т.е. хем да си върши работата,хем да е безопасен.
    И точни препоръки за използването му-време на работа,покой,провертряване(?) и др./м3(?)
    Също не знам дали ще има надежно упътване,та бива да открием тема,поне имаме запознат човек.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4842

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от inches9 Виж публикацията
    И аз поръчах един.Не съм видял дали има специална тема за да не пълним тази,но иначе въпроса е интересен.

    Не видях в предните постове за помещения до колко м3 е препоръчителен този озонатор...т.е. хем да си върши работата,хем да е безопасен.
    И точни препоръки за използването му-време на работа,покой,провертряване(?) и др./м3(?)
    Също не знам дали ще има надежно упътване,та бива да открием тема,поне имаме запознат човек.
    Първо прочетете това:
    https://www.solutionozone.com/ozone-...s-conversions/
    и това:
    https://www.solutionozone.com/produc...air-treatment/
    че иначе голямо обясняване ще падне.

  16. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #4843

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Първо прочетете това:
    https://www.solutionozone.com/ozone-...s-conversions/
    и това:
    https://www.solutionozone.com/produc...air-treatment/
    че иначе голямо обясняване ще падне.
    ОК, изчетох го и се почувствах като в час по химия

    Дай накратко тази машинка за каква площ я ползваш с настройка 30 мин. он и после 1 час офф - нон стоп?
    Да речем в спалня 12 квадрата как би следвало да се настрои на режим на работа и покой?

  17. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4844

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    ОК, изчетох го и се почувствах като в час по химия

    Дай накратко тази машинка за каква площ я ползваш с настройка 30 мин. он и после 1 час офф - нон стоп?
    Да речем в спалня 12 квадрата как би следвало да се настрои на режим на работа и покой?
    Тази информация ще ти послужи ако трябва да избереш някакъв модел озонгенератор. Определено и мен ме затрудни в началото проблема с мерните единици. Не ги ли схванеш после гледаш различните спецификации като теле боядисана порта.
    А иначе при мен работи в хола и кухненския бокс с обща плош около 25-30m². Височината на помещението е 2.40m. Струва ми се, че е малко слабо това устройство за този обем, но понеже не мога да измеря концентрацията не ми се рискува да вляза в опасната зона. За спалнята и 15' работа и 1ч почивка ще са достатъчни.
    Не бива да си правим илюзията, е успяваме да убием всички вируси! Идеята е друга - да се държи тяхната концентрация във въздуха и повърхностите под прага на заразяване. За останалите живи се грижи имунната ни система и тя през този сезон трябва да се стимулира.
    Този пост е редактиран от Lupus; 04-11-20 в 20:15.
    svetlio1, ivodivo и inches9 харесват това.

  18. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #4845

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Освен да се правят сухи сметки - колко произвежда машинката за обема и за колко е разпада... Ама все пак без да се замери в стаята където обитаваме не е много ОК.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 985
    Последно: Вчера, 20:57
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 08:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 11:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 07:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе