Страница 610 от 707 ПърваПърва ... 560600608609610611612620660 ... ПоследноПоследно
Резултати от 9,136 до 9,150 от общо 10591
Like Tree5865Одобрявам

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #9136

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    За последен път - под "80 процента" въобще нямам предвид колко са неваксинираните в България. Лично мен, това колко били желаещи или не за ваксиниране в световната сила България, с извинение ми е през една анатомична част от тялото. Има една друга "хипотеза" свързана с 80 процента от хората, в която не се говори за ваксини. Тя е от преди "има-няма такъв вирус/ваксина".
    Този пост е редактиран от VanDan; 26-09-21 в 11:24.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    390
    #9137

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Точният състав на наличните ваксини е отдавна ясен и публикуван. Дори бях качвал линк към този на Пфайзер в тази тема. Но не е в това въпроса, защото почти никой не приема като мотив за или против ваксиниране точния състав на ваксините.
    Освен състава - има още нещо.
    „Dosis sola facit venenum! - Дозата сама прави отровата!“
    И начина на прилагане.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #9138

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Не ги разбирам аз тези лафове на разни "мъртви езици". Кажи за "Смс системата Лупито" каква е дозата.
    "Баси змиЯта", преди няколко дни се "съгласих" с мнение на "дъртия назидател" Лупито в една от темите за "спасяване", сега едва ли не се явявам като негов "служебен" бизнес защитник в дървено-филисофска тема за вируси и ваксини. Вярно ги съсипАха тези форуми.
    Този пост е редактиран от VanDan; 26-09-21 в 11:40.

  5. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #9139

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от corector2021 Виж публикацията
    И все пак 80 процена нямат доверие, дали на препаратите, дали на докторите, не знам.
    Предстои да разберем, все пак е минало твърде малко време.
    Предстои да се разбере единствено дали ваксините нямат странични ефекти в дългосрочен план.
    Това, че българите са нискообразовани темерути и не се ваксинират вече е факт.
    Наличните към момента данни показват, че всеки здравомислещ, вярващ в науката трябва да се ваксинира.
    И ако случайно се окаже, че ваксините имат негативен ефект, то това няма да докаже правотата на антиваксърите, а ще е просто неприятно стечение на обстоятелствата...
    Рискове има навсякъде, и в атомната енергия, и в космическите полети, и в самата идея да живееш.
    espace, nassko1 и bobivg харесват това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #9140

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Ама в "Смс системата на Лупито" къде са рисковете. Това ме гложди...

  7. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    601
    #9141

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    И ако случайно се окаже, че ваксините имат негативен ефект, то това няма да докаже правотата на антиваксърите, а ще е просто неприятно стечение на обстоятелствата...
    Рискове има навсякъде, и в атомната енергия, и в космическите полети, и в самата идея да живееш.
    Ами прав си. Рискове има навсякъде. Обаче защо аз, който съм преболедувал и имам изграден естествен имунитет, да рискувам да се запозная от близко с евентуалните странични ефекти от ваксината? Предпочитам да поема риска организмът ми да успее да се справи сам при повторна среща с ковид.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #9142

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Няма проблеми, живота си е твой. Ако обаче утре се окаже, че си надценил имунната си система, бъди така добър да си покриеш разходите за спасяването ти. Медицината ти дава средство, макар не съвършенно за да си намалиш главоболията, и то безплатно за самия теб, но ти решаваш, че ги разбираш повече тия неща. Там на леглото когато започнеш да дишаш като сом в един момент се оказва, че нямаш нищо против да ти влеят конски лекарства и други експериментални недоказани средства или такива с доста странични ефекти само и само да спреш пътуването към ловните полета... лицемерно...май всичко е според зора.....Няма лошо, живеем в свободна страна, но някакси ми се вижда справедливо да си поемеш разходите по свободната си воля....
    Този пост е редактиран от Tommorow; 26-09-21 в 12:51.
    hristoslav2, Kasap, nassko1 и 1 други харесват това.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #9143

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Dedo1975 Виж публикацията
    Ами прав си. Рискове има навсякъде. Обаче защо аз, който съм преболедувал и имам изграден естествен имунитет, да рискувам да се запозная от близко с евентуалните странични ефекти от ваксината? Предпочитам да поема риска организмът ми да успее да се справи сам при повторна среща с ковид.
    Риск може да поеме човек, който разбира какво чете и може да мисли. Въпросът ти е изключително глупав, неизвестните последици тепърва ти предстои да преживееш лично.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
    jhoro одобрява това.

  11. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #9144

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Dedo1975 Виж публикацията
    Ами прав си. Рискове има навсякъде. Обаче защо аз, който съм преболедувал и имам изграден естествен имунитет, да рискувам да се запозная от близко с евентуалните странични ефекти от ваксината? Предпочитам да поема риска организмът ми да успее да се справи сам при повторна среща с ковид.
    На това не мога да отговоря. Не съм се интересувал за доказано преболедували, напълно възможно е там ваксина да не е необходима.

  12. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #9145

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    И за тях е препоръчителна, и третата доза е препоръчителна ( всъщност и първата и втората също не са задължителни), но това по белия свят.
    А у нас нещата се случват мааааалко по-бавно, не само в медицината, и хората го разбират по трудния (за тях) начин ....

  13. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2021
    Мнения
    34
    #9146

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Ако обаче утре се окаже, че си надценил имунната си система, бъди така добър да си покриеш разходите за спасяването ти.
    Стига с това тръбене за покриване на разходите, всички които пишем тук сме наясно, че има разходи по лечението.
    И всички които пишем тук няколкократно сме ги платили.
    Всички сме платили и на тези - гурбетчийте които не са платили нито лев в НЗОК.
    Аман от фалшиво загрижени за системата.
    TRENDS и jhoro харесват това.

  14.  
     
  15. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    601
    #9147

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    Няма проблеми, живота си е твой. Ако обаче утре се окаже, че си надценил имунната си система, бъди така добър да си покриеш разходите за спасяването ти.
    Само ако държавата бъде така добра да ми върне всичките здравни осигуровки заедно с лихвите.


    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Риск може да поеме човек, който разбира какво чете и може да мисли. Въпросът ти е изключително глупав, неизвестните последици тепърва ти предстои да преживееш лично.
    Ще рискувам да изляза още по-глупав в твоите очи и ще те попитам: Кои неизвестни последици? Тези от неизвестните странични ефекти от ваксината ли?
    TRENDS и jhoro харесват това.

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #9148

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Дедо, на този въпрос отговорих преди няколко дни в темата. Неизвестните последици от ваксинацията ще се изяснят напълно до около 20 години, при теб може и по-рано. Нищо не рискуваш, ти си вече прецакан, много повече от ваксинираните. На практика, с ваксинация при теб нищо няма да се промени откъм тайнство или неизвестност

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  17. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #9149

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Винаги ми става интересно колко ли трябва да е глупав един човек, за да иска пълния състав на една ваксина без да е тесен специалист в тази област. Дали ще разбере нещо? Все едно на някой да дам пълната схема на една микропроцесорна система за най-простото "размигване" на два светодиода, с точните стойности на елементите и да го накарам да ми обясни как работи на схемотеническо и програмно ниво.

  18. Banned
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    390
    #9150

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    На това не мога да отговоря. Не съм се интересувал за доказано преболедували, напълно възможно е там ваксина да не е необходима.
    Ами замисли се … ако все още можеш!

    Цитат Първоначално публикувано от Dedo1975 Виж публикацията
    Само ако държавата бъде така добра да ми върне всичките здравни осигуровки заедно с лихвите.
    М-даам! За цялото време, през което съм плащал, а не съм боледувал
    За 30 години - по „моята сметка” няма и една стотинка похарчена. Нито пряко - за безплатно обслужване, нито косвено - за субсидирано здравеопазване. Контакти с медицината съм имал само, когато постъпвам на работа.
    Доскоро нямах даже - регистрация в „Здравната каса” и избран GP.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 983
    Последно: 25-04-24, 22:17
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 08:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 11:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 07:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе