Страница 675 от 707 ПърваПърва ... 625665673674675676677685 ... ПоследноПоследно
Резултати от 10,111 до 10,125 от общо 10591

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #10111

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    братчед, седни си на задника, лекувай се и стига вися във форума

    имам чувството, че страдаш от специфична форма на OCD, която те принуждава да огрееш навсякъде

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #10112

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Няма нищо изненадващо. Покрай мен също има повторно заразени с новия вариант.
    Дори и аз имам огромни съмнения, че го изкарахме повторно с жената малко преди Коледа.
    Симптомите бяха 1:1, но тестовете излязоха отрицателни. Бяхме се изолирали и официален тест направихме малко по-късно, така че може и да сме изтървали момента.
    Ние го карахме първия път преди година, сме със сравнително прясна втора доза от септември.
    Повторните инфекции тази вълнА ще са доста по-чести.

    Лошото е, че за момента цялата ни стратегия за противодействие е - да не правим нищо, този вариант минава леко.
    Никой не отчита факта, че засега "минава леко" са само наблюдения от ваксинирани държави.
    Като доказала се контролна група, отново ще могат да си сравнят резултатите с нас.

    Първоначалните данни от ЮАР са, че Омикрон не засяга белите дробове толкова много, както Делта. Затова уж има по-малко в болниците и смъртността е по-ниска, ама ще видим. Те имат подобно ниско ниво на ваксиниране и там. Тоест българина иска германския стандарт на живот, ама мисли като гражданин на Южна Африка. Разбира се ваксинираните го изкарват по-леко и почти не умират и при Делта и при Омикрон. Особено ако са и бустнати.
    Мнозинството българи много ги е страх от странични ефекти от ваксините (каквито почти няма), но не се замислят от страничните ефекти от вируса. При първоначални данни, от американско изследване при някои пациенти Ковид уврежда черния дроб, бъбреци и сърце, както и нервната система. При различни пациенти е различно. Още лечения за такива симптоми няма. Абе да сме живи и здрави.

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #10113

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Новия Щаб, т.нар Комитет засега показва пълно безхаберие.
    Не виждам да показват притеснение, че влизаме в нова вълнА с близо 100 хиляди активни случая, което почти на нивото на предходните ни пикове.
    От там нагоре ще катерим една очаквано супер стръмна вълнА.
    Дори да имаме късмета да се кара леко, дори при занижените критерии за карантиниране, ще имаме стотици хиляди под карантина. Това няма как да не се отрази на нормалното функциониране на държавата.
    Мернах в Англия около 15% заразени медици. Кой ще ги замества тези дни докато ги няма?
    Вече нямаме полезен ход. Времето за крути действия беше средата на декември.
    Пак ще стискаме зъби, ще оплачем още 10 хиляди човека и напролет наново.

  5. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #10114

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Това няма как да не се отрази на нормалното функциониране на държавата.
    искаш да кажеш, за онова нормалното, дето бабички продават плетени чорапи, в подлеза, срещу катедралата във варна, за да има с какво да си купят хляб, докато други и бочът над главата, по булеварда, с коли, за по 100, 200, 300 000 евра? Не бой се бре, Бат Бойко ще оправи работата, днес излезе от разпит, като каза, че са го викали, да го питат, как така хубаво е управлявал държавата и колко добре е държал тока и газта, толкова години на ниски цени

    А то изобщо има ли държава? На голям цирк, по ми прилича. А може би грешката да е в мен, като аз така си мисля

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,546
    #10115

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    И как успя да свържеш казаното от него с всичко това? Заебиии, понякога нямате спирка.

  7. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #10116

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    И как успя да свържеш казаното от него с всичко това? Заебиии, понякога нямате спирка.
    ми е така, кат на психиатър, казват ти дадена дума и ти трябва да отговориш, какво ти минава през главата

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #10117

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    скъсах се да търся и да чета на няколко езика КАК се установява причината за смъртта, т.е. по какви критерии се приема, че смъртта е причинена от ковид, а не заради съпътстващи заболявания И присъствие на ковид, или усложнения каузално свързани с ковид

    всичките методологии са свързани с окрупняване на фрагментираната информация по държави и последващ анализ на мета-данните
    КАК и кой обаче осигурява данните е голяма мъгла

    вземаме например едно много хубаво изследване: https://www.healthdata.org/special-a...ovid-19-deaths

    ученият черпи данни от института Макс Планк в Рощок
    там се позовават на Евростат
    Евростат получава (предполагам) от НСИ
    в НСИ отиваме на тази страница: https://www.nsi.bg/bg/content/18863/...D1%82-covid-19 , където четем:
    Понятия и дефиниции В съответствие с изискванията на СЗО статистическите таблици за умиранията по причини се разработват въз основа на първоначалната (основна) причина за смъртта. Тя се дефинира като “болест или травма, предизвикваща редица болестни процеси, непосредствено водещи до смърт...

    вече като знам как определят кой болен, кой не; кой прегледан, кой не; кой положителен, кой не; кой с колко антитела... моите уважения, но всичките ни челни места по отношение на всички негативни показатели, свързани с ковид, СПОРЕД МЕН се дължат на гледане през пръсти и претупване на всичката информация

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #10118

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    скъсах се да търся и да чета на няколко езика КАК се установява причината за смъртта, т.е. по какви критерии се приема, че смъртта е причинена от ковид, а не заради съпътстващи заболявания И присъствие на ковид, или усложнения каузално свързани с ковид
    вече като знам как определят кой болен, кой не; кой прегледан, кой не; кой положителен, кой не; кой с колко антитела... моите уважения, но всичките ни челни места по отношение на всички негативни показатели, свързани с ковид, СПОРЕД МЕН се дължат на гледане през пръсти и претупване на всичката информация
    Нямало е нужда да четеш толкова и да си губиш времето търсейки телето под вола. Има НСИ. Там няма СПОРЕД ТЕБ и СПОРЕД МЕН. Цифрите не лъжат. Освен ако някак си хората не са почнали да измират двойно повече от съпътстващи последните две години.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    596
    #10119

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от espace Виж публикацията
    Освен ако някак си хората не са почнали да измират двойно повече от съпътстващи последните две години.
    Или са започнали да измират по стълбите на болниците, защото местата вътре са заети от хора, които навремето за настинка получаваха "три-пет дни домашно лечение", а сега единствено те имат достъп до болнично лечение.

    Направи си труда и провери. За 2020г смъртните случаи са с около 15 000 в повече от 2019г. Да но официално от Ковид са починали 7000, а другите 8000?!? Излиза че огромната ежеминутна реклама на Ковид е убила повече хора, от колкото УЖ е убил Ковид

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #10120

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Dedo1975 Виж публикацията
    Или са започнали да измират по стълбите на болниците, защото местата вътре са заети от хора, които навремето за настинка получаваха "три-пет дни домашно лечение", а сега единствено те имат достъп до болнично лечение.

    Направи си труда и провери. За 2020г смъртните случаи са с около 15 000 в повече от 2019г. Да но официално от Ковид са починали 7000, а другите 8000?!? Излиза че огромната ежеминутна реклама на Ковид е убила повече хора, от колкото УЖ е убил Ковид
    То голямо натискане за влизане в болница от хремави хора. Тук постоянно вият сирените на линейките.
    За дълъг ковид предполагам си чувал.
    В някои страни се брои за починал човек от ковид 6 месеца след като е дал положителна проба.Тук се броят за излекувани след като ти свърши болничния.

  13. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #10121

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    скъсах се да търся и да чета на няколко езика КАК се установява причината за смъртта, т.е. по какви критерии се приема, че смъртта е причинена от ковид, а не заради съпътстващи заболявания И присъствие на ковид, или усложнения каузално свързани с ковид
    нещо не схващам. Искаш да разбереш, защо пациентът е починал от сърдечен удар, тромб инсулт... пък го пишат умрял от рак? Само защото е бил в крайна фаза на рака.
    Ми разбира се, че ще има и немърливост при купчини с пълни ръчни колички, от трупове.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #10122

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    При свръх-смъртност от 55 500 за миналата година(спрямо предходната), само около 31 000 са от ковид. От какво са умрели останалите? Рак, катастрофи, трудови злополуки, инфаркт? Едва ли.
    Вероятно реално заболелите от ковид в момента, са пет пъти повече - безсимптомни или инати, които не отиват на лекар и пренебрегват симптомите, като ги приписват на настинка и грип. Има и дебили, които упорстват защото не искат да ги карантинират.

  16. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #10123

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Я ... анонсираха нов план за справяне с тази вълна. Накратко плана е следния. До седмица две ще затворят училищата. Изчакваното се налага защото не върви да се оправдаваш с децата при положение, че от няколко седмици не са ходили на училище. Ама като походят малко може.
    Заместник здравния министър по Нова.
    „За съжаление, вероятно ще се премини към онлайн обучение. Ще следим стриктно училищата. Децата разнасят вируса и заразяват родителите си”, заключи той.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #10124

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Нали ги тестват. .....или тези тестове за са друго....

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #10125

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Имам съмнение относно тяхната ефективност. Тестовете в училищата, открили ли са поне едно заразено дете?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 982
    Последно: 25-03-24, 13:02
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 09:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 12:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 08:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 11:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе