Страница 676 от 707 ПърваПърва ... 626666674675676677678686 ... ПоследноПоследно
Резултати от 10,126 до 10,140 от общо 10591

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #10126

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    За 2 лв. тестове такива резултати. За по-скъпи тестове други резултати.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,765
    #10127

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Нали ги тестват. .....или тези тестове за са друго....
    За друго са. За оправдания за взимане на решение. Когато ти е изгодно се позоваваш на тях и казваш ние тестваме - отворено. Когато не ти е изгодно казваш, че сигурно не се правят правилно и затова няма положителни и взимаш решението за затваряне.
    Все пак трябва по някакъв начин да избегнат критиката, че нищо не са предприели. И като се замислиш кое е най-безболезнено - затваряне на училищата. Не ходят да стачкуват, нямат право да гласуват и единственото място където можеш не само да наложиш някакви мерки, но и да имаш контрол за изпълнението им. Добре изпитана и работеща стратегия вече 2 години - да се правиш, че правиш нещо.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #10128

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    ...Мернах в Англия около 15% заразени медици. Кой ще ги замества тези дни докато ги няма?...
    Ноември и Декември беше голяма мода при нас масово персонала да си прави антигенни тестове всеки ден (все пак са безплатни). Кой бяга от 14 дни отпуск. Тъй като една част са ваксинирани, а друга преболедували и почти никой не боледува сериозно, а си го карат доста леко, но се водят "положителни". В един момент изпълнявах допълнително едновременно и длъжностите Директор, Главна сестра, Личен състав към собствените ми задължения. Аз съм по-краен и смятам, че трябва да се дава болничен само на тези, които са "болни". А не на всеки положителен. Този вариант заразява масово и това ще стане част от ежедневието. Подходът с нашето "карантиниране" не работи. Вирусът става все по-заразен и лесно преносим и предаваем. Не е приятно, но нищо за момента не може да се направи. Трябва да се приспособяваме.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #10129

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    малко статистика
     
    https://ourworldindata.org/explorers...SA~PAK~BRA~BGR

    https://ourworldindata.org/explorers...D~OWID_KOS~HRV

    https://ourworldindata.org/covid-vaccinations

    https://www.ft.com/content/19cc8f79-...8-ce6df4d63e8d




    В САЩ
    https://www.wftv.com/news/trending/w...HKEAMSJN5B3VM/
    https://newsnodes.com/us

    https://twitter.com/jburnmurdoch



    Връзка между статуса на ваксинация и докладваната честота на пост-остри симптоми на COVID-19 в Израел: напречно проучване на пациенти, заразени между март 2020 г. и ноември 2021 г.
    https://www.medrxiv.org/content/10.1....05.22268800v1
    https://pbs.twimg.com/media/FIdNfGbUUAMBvpz?format=jpg


    Колко добре предпазва предишния Covid (без ваксинация) спрямо симптоматична инфекция?
    Зависи от варианта на повторно заразяване: Alpha 90% (60,98) Beta 85% (75,91) Delta 92% (88,95) Omicron 56% (51,61)

    Нови резултати от голям доклад за Катар
    https://www.medrxiv.org/content/10.1....05.22268782v1


    Имунопатогенезата на Covid
    https://www.science.org/doi/10.1126/science.abn0007

    Този пост е редактиран от hristoslav2; 07-01-22 в 12:19.

  6. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #10130

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    ...Аз съм по-краен и смятам, че трябва да се дава болничен само на тези, които са "болни". А не на всеки положителен. .
    Точно това обмислят в момента в Израел, тъй като очакват над милион заразени(не болни) в скоро време.Съответно ако всички си "отидат в къщи" да си почиват ще се парализират ключови сектори в държавата.

  7. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #10131

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Аз съм по-краен и смятам, че трябва да се дава болничен само на тези, които са "болни". А не на всеки положителен. Този вариант заразява масово и това ще стане част от ежедневието. Подходът с нашето "карантиниране" не работи. Вирусът става все по-заразен и лесно преносим и предаваем. Не е приятно, но нищо за момента не може да се направи. Трябва да се приспособяваме.
    начи викаш да пуснем всички положителни, при неположителните, за да се приспособим, всички от един път и да се свършва вече. Как пъ на ония, оная година не и е дошло на акъл, за испанския грип

  8.  
     
  9. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #10132

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Аз съм по-краен и смятам, че трябва да се дава болничен само на тези, които са "болни". А не на всеки положителен. Този вариант заразява масово и това ще стане част от ежедневието.
    Това е единственият разумен и работещ вариант за най-накрая намиране на решение.
    Но надали ще бъде допуснат и приет - ще накърни многомилиардна нова индустрия, която се роди и трудно ще бъде унищожена.

  10. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #10133

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Това е единственият разумен и работещ вариант за най-накрая намиране на решение.
    Но надали ще бъде допуснат и приет - ще накърни многомилиардна нова индустрия, която се роди и трудно ще бъде унищожена.
    според мен не е правилно. Не че мяма всички да минем под ножа, не си правя и илюзията. Въпросът е, как ще отдадем нужната помощ на по сложните случай, ако всички се раболеем на едно. Като отидеш на доктор с гангренясал крайник, той какво казва - ше режем да отделим, като лекуваме останалото или , бе я го остави да се омеша с останалата част на тялото, организама ще се адаптира?

  11. Member
    Тук е от
    May 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    472
    #10134

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    След време ще разберем дали ваксърите или антиваксърите са били прави .

    https://bnr.bg/post/101491065

    Тенденцията при SARS-коронавирусите е да еволюират към по-опасни, а не към по-безобидни. Това заяви в интервю за БНР Георги Маринов от Департамента по генетика в Университета в Станфорд.
    В момента си играем много опасна игра с този. Както е опитът от предишния SARS-вирус и както наблюдаваме вече 18 месеца в реалния живот, тенденцията на тези вируси, SARS-коронавирусите, е да еволюират към по-опасни, а не към по-безобидни“, коментира Маринов в предаването „Преди всички“.
    Това е вторият SARS вирус в човешката популация. Първият е бил изучаван много внимателно, например с експерименти за серийно предаване при мишки, допълни експертът.

    В началото на този експеримент вирусът е бил безобиден за мишките, но след многократни серийни предавания – 15 до 30, е еволюирал в летален за тези животни.
    „Ние реално в момента чрез отказа си да спрем трансмисията повтаряме този експеримент с човешката популация“, подчерта Маринов.

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #10135

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Точно това обмислят в момента в Израел, тъй като очакват над милион заразени(не болни) в скоро време.Съответно ако всички си "отидат в къщи" да си почиват ще се парализират ключови сектори в държавата.
    Това беше идеята на ваксинацията. Да си обикаля вируса колкото иска, но ако "събаря" на легло 1-2% от хората е все тая.
    С ваксината не се получи от първия път, сега чакаме природата да се смили над нас.
    Мисля, че е рано за подобна стратегия, камо ли при нас.

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Това е единственият разумен и работещ вариант за най-накрая намиране на решение.
    Но надали ще бъде допуснат и приет - ще накърни многомилиардна нова индустрия, която се роди и трудно ще бъде унищожена.
    Точно при лекарите и по болниците едва ли е добра идея.
    Тази "многомилиардна" индустрия е капка в морето от трилиони загуби на доста по-големи играчи.

  13. etg
    etg е на линия
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #10136

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Нещо това интервю по-горе не ми вдъхва хич доверие.
    Много ми е любопитно как се определя тенденция от единичен случай??? Станало нещо с един коронавирус, и хоп - такава била тенденцията при коронавирусите. Да, може и да го разглеждаме и като 100% от случаите досега (един от един), ама ...
    А това, че има случай болест да е станала летална заради ваксинация? Дали всички (или поне голям процент) ваксинации водят до леталност? Или може би няма случай болест да е станала летална без ваксина?
    Не разбрах и какво означава "отказ да спрем трансмисията". Да затворим света за 1-2 месеца? Или да ваксинираме човечеството за седмица?
    Слушах само малко от звуковия запис, така че може и да пропускам нещо.

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #10137

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    ако ще и за ден да ваксинираме цялото човечество, видя се, че ваксината не е нито панацея, нито пенкелер

    за затварянето също не сме сигурни, че ще проработи, тъй като според едни оставал по гладки повърхности, според друг 240 дни в тялото, според трети не съществувал

    само едно нещо трябва да се постарае човек: да не изпада в истерия покрай медиите, че това е едва ли не extinction event...
    тяхната работа е да се преборят с фейсбук като непосредствена заплаха над тяхната способност да привличат рекламодатели, така че колкото повече те плашат и отделяш адреналин, толкова по-залепен ще си пред екрана, респективно си таргет-аудитория

    та тъй де... с измирането...

  16. Member
    Тук е от
    May 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    472
    #10138

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Идеята според мен е, че се нарушават и променят основни неща. А именно: да не се прави ваксинация по време на епидемия и промяна на определението за ваксинацията.
    Сега има го и този момент, всичко се развива и променя. Има нови знания, нови методи, нови апаратури и т.н. Нормално е да се променят нещата . Работата е там, че с вирусите нещата си седят на едно място и не мърдат . Дали досега е нямало финансов интерес и заради това е така? Може само да гадаем.

  17. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #10139

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    аз тоя вирус съм го игнорирал отдавна. Нека си говорят едните и другите, медиите ги позвам, само за информация, за да знам какво ми ограничават. В края на миналото лято синът на жена ми го изкара, беше в карантина за 14 дни. Всичко това в България докато се бяхме върнали, с жената на почивка. Ние двамата с нея сме ваксинирани още от средата на лятото с файзер, били сме в контакт с него, но нито аз нито тя проявихме някакви признаци. Предпочетохме все пак да се изолираме и ние, докато той беше у тях си в карантина. На скоро един приятел ми се обажда по телефона, викам кво бе кво мрънкаш? Той майка ми е в кома с тръбата за дишане, а ти и баща ти? Ми ние сме ваксинирани, баща ми по едно време беше с лека суха кашлица, аз нищо. Ааа викам си, за втори път се убеждавам че работят. Но сега вече, ако взема да се замислям над въпроса, след това което се случва реално, се питам защо бай макрон иска на всяка цена да ни сложи трета доза, като сам вижда какво е положението...

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #10140

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange Виж публикацията
    начи викаш да пуснем всички положителни, при неположителните, за да се приспособим, всички от един път и да се свършва вече. Как пъ на ония, оная година не и е дошло на акъл, за испанския грип
    То има хора, които за 3-ти път излизат 14 дни отпуск. И за радост, повечето нямат сериозни оплаквания. Отдавна нямаме вече неболедували или неваксинирани. Май само аз и още 1-2 колеги от 70 не сме били в болничен. Всичките, които не сме били болничен сме ваксинирани с по 3 дози. И не се и изследваме де. Защото ваксина или преболедуване не те прави брониран и някои хора могат да си стават положителни още доста пъти с последния вариант на вируса. Поне така излиза на практика при нас.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 982
    Последно: 25-03-24, 13:02
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 09:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 12:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 08:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 11:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе