Страница 562 от 707 ПърваПърва ... 512552560561562563564572612 ... ПоследноПоследно
Резултати от 8,416 до 8,430 от общо 10591
Like Tree5865Одобрявам

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #8416

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Забелязвам, че колкото повече лековити водки пия - по-здрав ставам!
    От месец съм тръгнал по доктори и по-зле ставам!
    Джером го беше казал - само нямам възпаления на капачката на левия си крак..,.
    //това май от празните му мисли
    Та - да си сипем по едно здравословно питие...
    Наздраве

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #8417

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Kaar Виж публикацията
    В заглавието на статията е и отговорът на въпроса ти: Обща концентрация на вируси и бактерии във въздуха на закрито и открито / Total Virus and Bacteria Concentrations in Indoor and Outdoor Air.
    Това е определение на термин, а не термин!
    Прелагам да си стиснем ръцете на това: "Микробен товар на въздуха" с определение "Обща концентрация на вируси и бактерии във въздуха на закрито и открито / Total Virus and Bacteria Concentrations in Indoor and Outdoor Air" с мерна едиица - частици на куб.метър.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Wise Виж публикацията
    Та - да си сипем по едно здравословно питие...
    Наздраве
    Хвана точния момент - тъкмо отивам на масата!
    Наздраве!
    Kaar одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,783
    #8418

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Вирусния товар е константна единица, на количество вируси спрямо количество тъкан.Предвид, че различните варианти на COVID 19 имат различна скорост за възпроизвеждане, този термин почти губи смисъл, понеже Делта варианта се размножава между 80 и 100 пъти по бързо от Алфа варианта, за да се развие тежко заболяване е достатъчен много по нисък вирусен товар.Апропо, след ваксинацията, забелязах, че почти всички папиломи са ми изчезнали, освен няколко големи, които няма как да се махнат без хирургия.Та се чудя дали ваксината е предизвикала имунен отговор срещу папиломния вирус.

  5. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #8419

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Мм.., даа... . Като гледам скоро ще имаме форумна ваксина - СЕТВАК ...

  6. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #8420

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от VLADO 66 Виж публикацията
    Вирусния товар е константна единица, на количество вируси спрямо количество тъкан.Предвид, че различните варианти на COVID 19 имат различна скорост за възпроизвеждане, този термин почти губи смисъл, понеже Делта варианта се размножава между 80 и 100 пъти по бързо от Алфа варианта, за да се развие тежко заболяване е достатъчен много по нисък вирусен товар.Апропо, след ваксинацията, забелязах, че почти всички папиломи са ми изчезнали, освен няколко големи, които няма как да се махнат без хирургия.Та се чудя дали ваксината е предизвикала имунен отговор срещу папиломния вирус.
    Колега, кой "вирусен товар" е константа?!?! Погледни по-горе и направи разликата м/у вирусен товар и минимална инфектираща доза. Къде видя, че делта варианта се размножава 80-100 пъти по-бързо?! Източник??

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,783
    #8421

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Сбъркал съм.Цифрата е 1000, а не 100
    https://mobile.frognews.bg/article/223071/

  8.  
     
  9. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #8422

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Добре, де, ако няма "натрупване на имунитет", какъв е смисълът от втората доза ваксина?
    MitkoS одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,253
    #8423

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Единствено финансов за всички по веригата!
    Същото е и при 1-та и при n-тата доза.
    Не разбрахте ли, че тези ваксини са "хомеопатия"?
    Къде е доказателството, освен в тестовите групи на производителите, че нещо положително допринасят конкретно за имунитета на ваксинираните?
    Справка - Израел.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #8424

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от VLADO 66 Виж публикацията
    Сбъркал съм.Цифрата е 1000, а не 100
    https://mobile.frognews.bg/article/223071/
    Проучвания от Китай предполагат, че делта вариантът се размножава много по-бързо и генерира до 1000 пъти повече вирусни частици в тялото в сравнение с първоначалния вариант на вируса.
    Интересното е, че не съм видял научна публикация с времето на цикъла на репликиране на ковида досега, та някои китайци предполагали 1000 пъти повече вирусни частици... Ама нейсе....
    Предположението им ще е вярно, ако се установи при изследване, че вирусния товар в плазма от болен е 1000 пъти по-голям от предишни такива изследвания.
    И от друга страна - какво ли ще е болният да има сега 1000 пъти повече вируси в себе си спрямо предишната версия, пък да го прекарва едва ли не по-леко...?! Ненапразно вирусният товар не е индикатор при този вирус за тежко или леко протичане на заболяването.

  12. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #8425

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    човек, който претендира да е е сред интелектуалния елит на 21 век, е да заложи на науката и бъдещето!
    За всичко си прав, но не си достатъно убедителен Не си достатъчно убедителен, защото принизяваш другите.
    Съдейки по това което си написал - другите не могат да мислят и не са отговорни и любящи синове и бащи.
    цитирам те: "Страхът от странични ефекти не може да бъде спирачка пред огромното преимущество и свобода, които ти дава продуктът на съвременната наука"
    Какво преимущество Ти дава конкретния продукт? Каква свобода? Още ли живеете с излюзията за свобода?
    - ще можеш да ходиш на кино - супер, браво много хубаво
    - ще можеш да ходиш без маска - супер, браво много хубаво
    - ще можеш да ядеш буламачи в ресторанта - уау, какво предимство.
    Не подлежа на манипулация, не се притеснявай.

  13. Member
    Тук е от
    May 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    472
    #8426

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    А може ли аз да питам по-знаещите. Изолиран ли е вирусът SARS-COV 2? Има различни мнения от лекари. Няма съгласие по доста от проблемите. Как се иска хората да са на едно мнение, като самите лекари не са?

    https://19min.bg/news/8/141918.html

    https://www.eurochicago.com/2020/10/covidpolitics/

    Сега за ваксините дали са нужни или не всеки си преценява сам.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #8427

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Е добре де какво ви пречи да се боцнете
    Дори и 1 процент да има полза - аз ще го сторя
    За децата

  16. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #8428

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Wise Виж публикацията
    Е добре де какво ви пречи да се боцнете
    А защо някой политически тъпанар е в състояние да посочи като цел обем боцнати, след като е доброволно ?!
    Супер политическа наглост и лицемерие е да заявиш че е доброволно и едновременно с това да си правиш сметки за проценти, без изобщо и да си помислиш, че по някакви си техни причини хората може и да не искат.
    Т.е., "аз политика имам за цел някакъв посочен от мен обем и не се интересувам от вашите желания".

    Визирам и европейските политически тъпанари, които държат сметка на нашите тъпанари "защо сме изоставали?".

    В името на тая цел толкова неверни неща изприказваха, че дори и верните и полезните олекнаха здраво.

    ПП.
    Излязох от форума и пак влязох щото тъкмо попаднах на това:

    Върховна прокуратура задължи министър Кацаров да каже как бори COVID-19
    Хората на Гешев питат какво е направено да се променят "нагласите" у хората към ваксините

    ПП2.
    По-добре от прокуратурата да обявят "Хора, ще режем топките на министъра, щото не се ваксинирате. Имайте милост към министъра и се ваксинирайте."

    ... !!! не можеш да държиш някого отговорен за нещо което е извън неговия контрол !!!
    Този пост е редактиран от MitkoS; 25-08-21 в 20:20.

  17. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #8429

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Wise Виж публикацията
    Е добре де какво ви пречи да се боцнете
    А защо някой политически тъпанар е в състояние да посочи като цел обем боцнати, след като е доброволно ?!
    Супер политическа наглост и лицемерие е да заявиш че е доброволно и едновременно с това да си правиш сметки за проценти, без изобщо и да си помислиш, че по някакви си техни причини хората може и да не искат.
    Т.е., "аз политика имам за цел някакъв посочен от мен обем и не се интересувам от вашите желания".

    Визирам и европейските политически тъпанари, които държат сметка на нашите тъпанари "защо сме изоставали?".

    В името на тая цел толкова неверни неща изприказваха, че дори и верните и полезните олекнаха здраво.
    Aleksandars одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    May 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    472
    #8430
    Цитат Първоначално публикувано от Wise Виж публикацията
    Е добре де какво ви пречи да се боцнете
    Дори и 1 процент да има полза - аз ще го сторя
    За децата
    Това е много тенденциозно и натрапващо особено намесването на децата. Даже гадно бих казал. Както по-горе казах има доводи и в двете посоки. На мен ми е много интересно при така тръгнал алъшвериш с ваксините как ще се развият нещата. Така да се каже има доста примери досега с прикриването на гадории представяни първоначално като уау. Оказващи се след това, като гадост. А с ваксините да се повторя алъшвериша е уау на н-та степен.
    Да кажа само, че клоня към тези, които вярват за съществуването на вируса за момента, но не съм се боцнал

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 983
    Последно: Вчера, 22:17
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 08:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 11:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 07:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе