Страница 584 от 707 ПърваПърва ... 534574582583584585586594634 ... ПоследноПоследно
Резултати от 8,746 до 8,760 от общо 10591
Like Tree5865Одобрявам

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #8746

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Тази рисунка харесва ли ти?
    Чудесна картинка. И предишната също.

    Значи от картинките виждаме:
    1. Средноседмично в България умират около и над 2000 човека
    2. Броя на умрелите за петте седмици (47+48+49+50+51) от 2020
    е 22 214

    А от официалния български сайт за коронавируса виждаме, че към днешна дата общия брой умрели от ковид от началото на епидемията за тези близо 20 месеца
    е 19 335

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,171
    #8747

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от dwrbudr Виж публикацията
    На един приятел техните се ваксинираха началото на лятото с Пфайзер и миналия месец пипнаха вируса и двамата. Седмица на един антибиотик - не помогна, после седмица на друг, висока температура и т.н. До болница не стигнаха, но не го изкараха и като настинка, а както си трябва. Не знам точно помогнала ли им е с нещо ваксината, но със сигурност не им е помогнала да не се заразят. Може би за предния щам да бива, но за тоя новия.. малко се съмнявам.
    За мен логистиката за пфайзер и модерна е много съмнителна, особено при личните лекари. Откъде извадиха тези фризери за съхранение.

  4. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,248
    #8748

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Чудесна картинка. И предишната също.

    Значи от картинките виждаме:
    1. Средноседмично в България умират около и над 2000 човека
    2. Броя на умрелите за петте седмици (47+48+49+50+51) от 2020
    е 22 214

    А от официалния български сайт за коронавируса виждаме, че към днешна дата общия брой умрели от ковид от началото на епидемията за тези близо 20 месеца
    е 19 335
    И? Какъв точно е извода от тази сметка? Че 20000 нищо не е? Или че всички починали от Ковид са в тези 5 седмици?
    Или че предстоят тежки седмици с огромен ръст и в края на тази година?
    Не разбирам наистина.

  5. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #8749

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    И? Какъв точно е извода от тази сметка? Че 20000 нищо не е? Или че всички починали от Ковид са в тези 5 седмици?
    Или че предстоят тежки седмици с огромен ръст и в края на тази година?
    Не разбирам наистина.
    Извода е, че няма камиони с чували с трупове свързани с ковид.
    Дяла на умрелите от ковид, е много малък като такъв спрямо умрелите въобще.

    Ако говорим за камиони с чували с трупове умрели от ковид, то трябва да говорим и да сравняваме с много влакови композиции с чували с трупове умрели от каквото и да е.

    ПП.
    Но иначе съм склонен да мисля, че ако по "телевизията" постоянно повтарят за камиони с чували с трупове, то това би повишило желанието за ваксинация и би повишило числото на ваксинираните.

    ПП2.
    А може би в България хората по-малко се плашат от смъртта, спрямо хората в по-развитите държави. И това да е голям дял в нежеланието за ваксинация.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 09-09-21 в 10:50.

  6. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,248
    #8750

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Извода е, че няма камиони с чували с трупове свързани с ковид.
    Ооо, разбира се. Това си го коментираме от година и половина.
    Малоумен медиен вирус, аз продължавам да го смятам за средно тежко вирусно заболяване, което някой реши да извади от общото и да започне да го следи в отделна статистика. Това няма как да се промени...
    Както си писахме преди няколко страници - докато се следи в отделна статистика - винаги ще има драми, локдауни и психоатаки.
    Отделно, че е доста пошло да се слагат 20К в сметките на Ковид. Това са предимно възрастни хора със заболявания, които с голяма доза вероятност биха починали в близката година две от друго, не от точно този вирус.
    Всъщност, всичко започна от страха и презастраховането. Не съм медицински грамотен, но силно се съмнявам в претоварването на болничната система заради Ковид. Не че е изкуствена, просто ми се струва ненужна и грешката е в прекалено разширения прием в болница.
    Още повече, ако се наложи по-наситена ваксинация и с 2 години опит би следвало да отпадне ненужното хоспитализиране и всичко да си влезе в релси.
    И като финална стъпка разбира се - забрана от СЗО да се вадят отделни статистики за брой заразени и умрели от Ковид всекидневно.

  7. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #8751

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Думите ти не променят статистиката.

    ПП
    Годишно от рак умират повече от ковид. (доколкото си спомням де - около 16000 годишно)
    Не сме чули да се говори по "телевизията" за камиони с чували с трупове умрели от рак
    Този пост е редактиран от MitkoS; 09-09-21 в 11:30.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,273
    #8752

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Ами на тоя приятел родителите живеят на 500м от РЗИ, там имат от тея големите фризери за дълбоко замразяване. А иначе мисля, че пфайзера може до 5 дни да се ползва ако се извади от дълбокото замразяване и се държи в обикновен фризер или хладилник.

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    За мен логистиката за пфайзер и модерна е много съмнителна, особено при личните лекари. Откъде извадиха тези фризери за съхранение.

  10. Banned
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    256
    #8753

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от dwrbudr Виж публикацията
    На един приятел техните се ваксинираха началото на лятото с Пфайзер и миналия месец пипнаха вируса и двамата. Седмица на един антибиотик - не помогна, после седмица на друг, висока температура и т.н. До болница не стигнаха, но не го изкараха и като настинка, а както си трябва. Не знам точно помогнала ли им е с нещо ваксината, но със сигурност не им е помогнала да не се заразят. Може би за предния щам да бива, но за тоя новия.. малко се съмнявам.
    В интервюто на Чорбанов, качено преди няколко страници, човека е отговорил на всички въпроси. При това доста грамотно и разбираемо.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,626
    #8754

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    ...Не съм медицински грамотен, но силно се съмнявам в претоварването на болничната система заради Ковид. Не че е изкуствена, просто ми се струва ненужна и грешката е в прекалено разширения прием в болница...
    Да ти кажа и аз мислех, че реално няма да има такива ситуации, но края на 2020г. и после пролетта на 2021г. се получи бая голям наплив. Наистина бяха препълнени болниците. Натиснаха доста яко административно и т.н. частни болници и те също преквалифицираха различни техни отделения и поеха голям дял болни и се запълни всичко до края. Като почнаха да падат и някои хора по стъпалата и входовете на болниците и стана голям шум. В момента сме на етап почти да се настигнат старите нива на запълненост, но вече има някакъв опит, а и не се приказва много по медиите.
    И в Чехия се бяха препълнили в един момент. Чуваше се и за Унгария, Сърбия, Гърция. В България не сме уникални по ситуации, като махнем процента на нежелаещи ваксиниране.
    Този пост е редактиран от VanDan; 09-09-21 в 12:29.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,171
    #8755

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от m_dikov Виж публикацията
    В интервюто на Чорбанов, качено преди няколко страници, човека е отговорил на всички въпроси. При това доста грамотно и разбираемо.
    Чорбанов нали ще ходи на световната ваксинационна конференция и приготвил 2 ваксини срещу ковид. Защо не ги предложи за масово производство . Нали според него одобрените сега не били истински.
    stutgart одобрява това.

  13. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,248
    #8756

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Думите ти не променят статистиката.

    ПП
    Годишно от рак умират повече от ковид. (доколкото си спомням де - около 16000 годишно)
    Не сме чули да се говори по "телевизията" за камиони с чували с трупове умрели от рак
    Пак се отплесна
    Какво общо имат думите ми или починалите от рак???
    Мерки и локдауни, съсипващи света не само икономически, а и психически няма за починали от рак. Нито думите ми ги предизвикват!
    Няма никакво значение е ли адекватно да има подобно положение или не (ясно съм изказвал непоколебимото си мнение, че не е адекватно в продължение на повече от година). Факт е, че го има, така че трябва да се приеме за даденост. И на тази база да се действа така, че да се нормализира ситуацията. И се връщаме в началото, че единственият начин за нормализиране към момента е чрез ваксиниране. Не е толкова сложно, защо все в кръг се въртим?

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8757

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    отговорът се съдържа в самия твой пост, може би просто ти убягва

    1. Hямa ниĸaĸвo знaчeниe e ли aдeĸвaтнo дa имa пoдoбнo пoлoжeниe или нe
    2. Фaĸт e, чe гo имa, тaĸa чe тpябвa дa ce пpиeмe зa дaдeнocт
    3. И нa тaзи бaзa дa ce дeйcтвa тaĸa, чe дa ce нopмaлизиpa cитyaциятa
    обяснявам:

    сам казваш, че е силно съмнително да е адекватно да има такова положение (медийна истерия, локдауни, ограничения и т.н.), но някой го налага, без да е реалистично. това води до приемането му за даденост.

    дотук добре. обаче изводът е, че след к ато нещо нерелано се налага насилствено за даденост, то това е "новото нормално", което дали с цел или не, дали с конспирации или не, насилствено се налага за нормалност

    от тук следва, че твоята т.3, а именно "дa ce дeйcтвa тaĸa, чe дa ce нopмaлизиpa cитyaциятa", на практика е... нежелана, невъзможна, ще бъде избегната на всяка цена, точно защото има някаква обосновка (която сивата рая не знае) новото нормално да е точно това локдаунато, ваксинирано, ограничено, уволнено, социално стерилно и смачкано душевно общество

    кой, защо, как и ДАЛИ - е извън светлината на този пост и коментар, но не можеш да си представяш "връщане към нормалното", след като приемайки новото нормално за нормално, да се връщаш към нещо друго, ковето вече по дефиниция НЕ Е нормално

  16. Banned
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    256
    #8758

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Чорбанов нали ще ходи на световната ваксинационна конференция и приготвил 2 ваксини срещу ковид. Защо не ги предложи за масово производство . Нали според него одобрените сега не били истински.
    Ами той и това обясни, но си проспал момента. Повече слушай и по - малко пиши!

  17. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,248
    #8759

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    отговорът се съдържа в самия твой пост, може би просто ти убягва
    обяснявам:
    И аз обяснявам

    Теоретично за мен си прав, в което няма изнанада, защото аз съм един от най-големите противници на станалото и придаваната важност на вируса във всички страници назад.
    Практически - ти едва ли не се горедееш, че не си приел новото нормално като не правиш, а и не можеш да правиш каквото и да е срещу статуквото, но пък щеш не щеш спазваш всички наложени ти репресии.
    Ако смяташ, че детинското цупене и отказа да се ваксинираш спомагат с нещо - не, според мен не го правят, а напротив - поддържат го и дават основания репресията да продължи до безкрай и с втърдяване
    Преекспонацията и тоталитарните погазвания на правата започнаха много преди ваксините. И в момента единствено практическо оръжие срещу тях са ваксините. Повече ваксинирани - по-малко възможности за простотии.

    Така че е въпрос на гледна точка - аз се боря с единственото оръжие срещу това ново нормално - ваксините. Ти напротив, поддържаш го като ги отричаш и го удължаваш

  18. Banned
    Тук е от
    Sep 2021
    Мнения
    31
    #8760

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    аз се боря с единственото оръжие срещу това ново нормално - ваксините.
    И от кога ваксините станаха новото нормално?
    Съсипвате си естествения имунитет.
    Не, Благодаря! Какво, като са безплатни.
    Ваксинираните нали сте взели мерки, не се притеснявайте за неваксинираните.
    Много повече хора умират от глад - преекспонирането на проблема и насаждането на страх е основната цел.

    Ваксините не успяха да преборят обикновения грип, така че не възлагайте надежди на т.нар. ваксини.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 994
    Последно: 12-05-24, 10:11
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 08:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 11:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 07:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе