Страница 636 от 707 ПърваПърва ... 586626634635636637638646686 ... ПоследноПоследно
Резултати от 9,526 до 9,540 от общо 10591
Like Tree5865Одобрявам

2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #9526

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Някой статистик? Х2?
    Интересна ми е статистика:
    Болни в интензивно и починали от Ковид в западна Европа за периода юли октомври 20 срещу 21.
    Основната разлика е ваксината.
    Здравната система е една и съща, вълните подобни.
    Това би било приличен аргумент за против ваксини
    Болни или заразени?
    Защото една Англия например, само я дават за пример какъв пик имала, но имат точно колкото нашите бройки, настанени в болниците при много по-голямо население и активни случаи. При предния си пик преди ваксинацията имаха 10 пъти повече хоспитализации.
    Имат 50к дневно нови случаи, но процента им положителни тестовве са 3-4 пъти по-малко от нашите.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #9527

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    6816...кой залага на 10к дневно до края на седмицата?

  4. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #9528

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Болни или заразени?
    Защото една Англия например, само я дават за пример какъв пик имала, но имат точно колкото нашите бройки, настанени в болниците при много по-голямо население и активни случаи. При предния си пик преди ваксинацията имаха 10 пъти повече хоспитализации.
    Имат 50к дневно нови случаи, но процента им положителни тестовве са 3-4 пъти по-малко от нашите.
    Не, не - само тежко болни и починали е разумно да се гледат ако се оценява ефекта на ваксината.
    Точно, че пик има навсякъде, но сериозно болни и починали са несравнимо по-малко, отколкото през миналата година помоему в страни с висока степен на ваксинация.
    Което би следвало да е железен аргумент за невярващите, че ваксините работят.
    lazarus18 и bobivg харесват това.

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #9529

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Залагам даже преди края на седмицата.....
    При много хора, черпещи познание от Фейс......и подобни, привеждането на аргументи не води до ефект.Убеждават се само, ако сами попаднат в мелачката.А има и такива, които дори тогава не увират.Вчера един от махалата, ефрейтор, ми показва някакъв клип и вика, глей, глей Киро Скалата, как ги разби всксинираните, всичко им каза.....Без думи.
    Lupus одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #9530

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Айде стига с този Фейс рефрен, понеже и WHO е с профил у фейса и много други, на които се уповавате. Който има мозък знае как да отсява.

  7. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #9531

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Айде стига с този Фейс рефрен, понеже и WHO е с профил у фейса и много други, на които се уповавате. Който има мозък знае как да отсява.
    Ти имаш самочувствието, че можеш да отсееш професионални фалшиви новини от истина?
    Това е просто невъзможно - единствено можеш да си създадеш измамно усещане, че го правиш, но в реалност подсъзнателно отхвърляш фалшиви новини, които не ти импонират и приемаш други такива, които са в съзвучие с позицията ти.
    Това на първо място.

    На второ - който има мозък отсява е една изключително лоша основа за взимане на решения в голяма група от хора, където мисля, че няма съмнение, че средното количество мозък е недостатъчно за взимане на адекватни решения. Абсолютно адекватно е в едно общество да има малка група водачи, които чрез манипулация или по-силови мерки налагат пътя на развитие и голяма група водени, които изпълняват задачите, спуснати им от малката група.
    Проблемът е да се нацели точния състав на тези две групи.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #9532

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    То хубаво де, но фейса не е единствената трибуна за лансиране на фалшиви новини.
    Когато WHO пише във фейса значи всичко е точно, но когато някой човек застанал с лика и името си споделя информация от първо лице, това е фалшива новина.

  10. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #9533

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    То хубаво де, но фейса не е единствената трибуна за лансиране на фалшиви новини.
    ? Е и. Не схванах, просто е трибуна за това, дали единствена или една от 100.

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    То хубаво де, но фейса не е единствената трибуна за лансиране на фалшиви новини.
    Когато WHO пише във фейса значи всичко е точно, но когато някой човек застанал с лика и името си споделя информация от първо лице, това е фалшива новина.
    Когато WHO пише, независимо къде, то това не е фалшива новина. Разбира се, в случая, в който потвърдиш без съмнение, че този който пише е наистина този, който твърди.
    Ако ти е трудно да се ориентираш във Фейсшит да ти помогна търси малката синя точка горе вляво, а не краварката долу вдясно.
    (A verified badge confirms that this is an authentic Page for this public figure, media company or brand.)

    Когато човек в социална мрежа го пише - може да е фалшива новина. Не е задължително да е такава, но е възможно да е такава. 5% умишлено, 95% поради глупост
    Що за абсурд е това - "човек, застанал с лика си и името си"?
    Регистрацията в социална мрежа не изисква показване на самоличност, това е изцяло по решение на регистриращия, не е ли ясно това. Или ти четеш във фейсшит само постинги от верифицирани акаунти .
    Отделно, бай Георги в кварталната кръчма застава винаги с името и лика си зад твърденията, че ракията лекува Ковид. И? Това значи, че новината е потвърдена ли??
    Или пак да попитам, ти само на реномирани люде постовете четеш, не като бай Георги, а истински професионалисти в имунологията до костите на мозъка си?

    Друго отделно, извратено е това актуално мислене, че пенчо и станка са удачен избор за ретранслатори на медии. Новините не могат да се произвеждат от тях в социалните мрежи. Там има само едно безмозъчно препредаване. Дали с или без изкривяване - има Нулева гаранция.
    И масово потребителят забравя да търси извора, първоизточника, а приема някаква картинка и текст от някакъв акаунт за... новина. Не, това не е новина.

  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #9534

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Вече се чудя в България има ли "починали от старост" или всички над 60 годишни "почиват с/от Ковид -19" : 100-годишен без данни за болести сред починалите с COVID-19



    Най-младата жертва за денонощието е 36-годишен мъж
    Да припомня, че и "преди Ковид 19" да се появи имаше починали на тази възраст, но от Грип...И на една моя позната баща й "така го изпуснаха докторите"(по нейни думи) и почина от грип точно през февруари 2019 година...

    А сега има ли още разболели се и/или починали от Грип или "изчезнаха" ...

    И к'во стана сиа:

    17477:243 = 71.92 годишни е средната възраст на починалите "с Ковид 19" .

    Който иска може да раздели мъже от жени и да сметне по пол смъртността за тези 24 часа...

    ПРЕДИ Ковид 19 средната продължителност на живота в България при мъжете беше 72 години и нещо, при жените 74 или 76 години - нямам точен спомен в НСИ има данни и статистика за който иска.

    За мен би било интересно смъртността от предишни години от която да се извадят починалите от респираторни заболявания като грип, пневмония и т.н. и да се сравнят със сегашната смъртност от Ковид.

    И би било добре да се сравнят данните със смъртността причинена от по-смъртоносните щамове Грип завършващи с по-висока смъртност със сегашната смъртност от ковид.
    Ама няма такава статистика за "починали от респираторни заболявания", а и тогава когато някой заоблее от грип или пневмония, но получи инфаркт или инсулт и почине го шишеха "сърдечно заболяване" или съдова система/инсулт --> нямам точен спорен какво дращеха статистиците...

    Не че няма починали от Ковид, но дали ще е от Ковид или от друго респираторно заболяване...

    Иначе по последни мои сметки грубата разлика в смъртността между 2018 и 2019 години и 2020 година(тогава приемам, че Ковид се е "появил" в България) е между 8000 до 12500 човека.Евентуално това са "пораженията" от Ковдид, но би било добре от тях да се извадят и починалите от "други респираторни заболявания", освен Ковид...

    Който иска да смята повече.Горе съм сметнал общата възраст на починалите за "тези 24 часа" от/с Ковид.
    Този пост е редактиран от justify; 27-10-21 в 12:33.

  12. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #9535

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Мисля, че смъртните случаи отдавна преминаха в графата "статистика". Бяха фактор миналата година, когато неизвестните бяха много и паниката беше повсеместна (нормална и изкуствено насаждана) . Проблемът в момента е натовареността на здравната система и медицинския персонал. И от моя гледна точка нещата се движат в правилната посока. Винаги може и по-добре, не отричам, но ...

  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #9536

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    ПРЕДИ Ковид 19 средната продължителност на живота в България при мъжете беше 72 години и нещо, при жените 74 или 76 години - нямам точен спомен в НСИ има данни и статистика за който иска.
    Извинявай, но баща ми е на 73 години. Нещо не ме успокоява факта, че и да почине си е "изживял живота". Дядо ми и баба ми живяха до 93-95 години.
    В това време, баща ми ежедневно продължава да лекува хора с инфекциозни заболявания, включително грип и ковид19. Ако се спомине един 100 хиляден град ще остане без инфекциозно отделение. Както стана с Ямбол.
    Последната година 3-ма мои познати починаха на около 40 години всеки без съпътстващи заболявания.
    Онзи ден беше опелото на друг 50 годишен с лека форма на диабет. Сигурно 3-те му деца между 3 и 10 години ги успокоява факта, че е съвсем нормално да се случи.

    "Грубата разлика" както си я сметнал е от реално една ковид вълнА. За 2021 имаме вече 2 тежки вълни и по груби сметки още едни 30000 са си отишли. А даже няма светлина в тунела да се приключи.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #9537

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    За мен би било интересно смъртността от предишни години от която да се извадят починалите от респираторни заболявания като грип, пневмония и т.н. и да се сравнят със сегашната смъртност от Ковид.
    Като ти се смята, смятай - таблицата е най-долу.

    Средно за една седмица в периода 2016,2017,2018 и 2019 в България умират по 2078 човека.
    За 2020г умират по 2388 на седмица
    За 2021 до 41 седмица средно по 2622 на седмица от/със запек.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    lazarus18 одобрява това.

  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #9538

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Извинявай, но баща ми е на 73 години. Нещо не ме успокоява факта, че и да почине си е "изживял живота". Дядо ми и баба ми живяха до 93-95 години.
    В това време, баща ми ежедневно продължава да лекува хора с инфекциозни заболявания, включително грип и ковид19. Ако се спомине един 100 хиляден град ще остане без инфекциозно отделение. Както стана с Ямбол.
    Последната година 3-ма мои познати починаха на около 40 години всеки без съпътстващи заболявания.
    Онзи ден беше опелото на друг 50 годишен с лека форма на диабет. Сигурно 3-те му деца между 3 и 10 години ги успокоява факта, че е съвсем нормално да се случи.

    "Грубата разлика" както си я сметнал е от реално една ковид вълнА. За 2021 имаме вече 2 тежки вълни и по груби сметки още едни 30000 са си отишли. А даже няма светлина в тунела да се приключи.
    Няма какво да ми се извиняваш.

    Нито да се успокояваш.

    Твоите "груби сметки" основават ли се на статистика изчислена от самият теб или разчиташ "на мисирките"?

    Щото моята съм я правил според данните на НСИ- специално "за разликата между 8500 и 12500 човека".


    А ако не си достатъчно схватлив какво съм написал си е за твоя сметка.

    За мен една част от хората са жертва не само на Ковид 19, но и на здравната ни система.И аз имам познати 4-5 които си заминаха, защото докторите "ги преглеждаха по телефона" .И миналата и тази година порочната практика продължава и не се санкционира.Имам колега който 2 седмици "му имаше настинка" по диагноза поставен от GP "по телефона" и то общо 3 пъти за тези 2 седмици.Най-накрая човека получи сърдечен пристъп, приеха го в интензивно, закрепиха го за няма и 24 часа и след като почина го писаха усложнения от "Грип и пневмония", защото все още нямаше пътека от Здравна каса по която да се заплаща лечението на Ковид.

    Жена ми я лекуваха също "по телефона" и то пролетта на тази година --> "Който оцелее ще разказва" това е филма който ни се прожектира...

    И при грип си заминават хора на по 40 години, та и на по ниска възраст...

    Изобщо личните ви "разсъждения" и откъслечни единични факти не са основа за сравнение и не могат да бъдат, особено когато са и емоционално натоварени...









    ETG Съмнявам се "нещата да се движат в правилната посока".

    Никакво "движение" не виждам в областта на здравеопазването, дори напротив --> и в световен, но най-вече в национален план има една група политици-паникьори като ББ, който постоянно дудне едно и също, но на практика извлича политически властови ползи от паниката-плаши хората и се прави на спасител....Има и друга групичка които извличат финансови облаги от паниката.Докторите не пропуснаха "да си искат пари-по 10 лв за всеки Ковид преглед", а и миналата година и тази GP "преглежда" жената "по телефона" и доста други мои познати ги "прегледаха по телефона" и дори рецепти им изписаха...
    Една част от хората и болните от Ковид си отидиха точно заради паниката и липсата на истински медицински преглед.Аз зная за поне 4-5 случая "прегледани по телефона" по 2-3 пъти в продължение на 10 дни, две седмици или 20 дни които починаха точно заради ненавременна диагноза поради липса на преглед и когато ги приеха вече беше късно...

    То и от пневмония можеш да си починеш така или от грип, който се е усложнил и/или е довел до пневмония...


    Ще повярвам, че "се движим в правилната посока", когато на един лекар му е гарантиран начален доход при започване на работа след студентската скамейка от поне 3000лв месечно чисти пари след данъци и осигуровки.

    За последните 20-21 години единствено полза от настоящата ни "здравна система" имат частните и след тях държавните заведения, но в държавните и общинските само ръководния състав.

    Здравната система и досега се източва и "числата са такива каквито са".

    Та, на статическите данни не им е отминало времето, но няма интерес от тях, освен от негативните им страна на която се набляга с която се свързва Ковид 19.

    От тази гледна точка "за ковид " може и нещата да се бутат в правилната посока, но след него ще е същото "до следващия Ковид" или каквото дойде...

    Сега единственото което може да се направи е ваксинацията, но дори и след нея не трябва да се спира, да цялата система на здравеопазването да се промени.

    Лошото е, че не виждам интелект и идеи които да посочат пътя и да направят системата ба здравеопазването по-ефективна от сега с поне едно 15% до 50% според възможностите на този които го прави и финансовите такива на държавата.

    Това което казвам е, че проблемът не е само сега, не е от сега и не е само Ковид...






    Пак се появиха хора които да "разводнят темата" и да я насочат към личните си тежнения, а не към общия проблем...
    TRENDS одобрява това.

  17. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #9539

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    Общият проблем?
    Умират много повече хора. Няма значение от какво. Починал от инфаркт, вследствие неоказване на помощ навреме поради Ковид претоварване можеш да го броиш спокойно като починал от Ковид.
    Въобще не ти схващам напъна за делене кой от какво и на колко години след като вече има натрупани данни и те показват сериозно общо увеличаване на смъртността.
    Това е общото... Ти го раздробяваш. И развиваш в трудночетими фермани

    Това здравния проблем. Икономическият и дискомфорта отделно.
    lazarus18 одобрява това.

  18. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #9540

    Отговор: 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])

    налага се да направя едно уточнение във връзка с мой пост относно майката на моя позната, умряла с/т ковид - диабетичка с тежко онко

    чак сега разбирам от познатата (защото покрай погребението просто не беше тема да говорим), че майка ѝ е била обявена за починала от/с ковид, БЕЗ да ѝ е бил направен абсолютно никакъв тест, а автоматично е била определена като ковидна заради тежката двустранна пневмония

    ето ЗАТОВА пик@я на всичките официални данни, които ни поставят на първо място по смъртност с всичките произтичащи от това последствия както в световен, така и в локален план

    нали знаете защо покрай казаните на българите в ада няма нужда от демони.... ?

    писна ми от тъпотии в тази тема
    чао

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips телевизори (инфо на първа страница)
    От kod във форум Philips телевизори
    Отговори: 982
    Последно: 25-03-24, 12:02
  2. SONY телевизори 2019
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1118
    Последно: 17-03-20, 08:52
  3. LG телевизори 2019
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 500
    Последно: 09-03-20, 11:33
  4. Samsung телевизори 2019
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 493
    Последно: 29-01-20, 07:06
  5. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе