Страница 2 от 97 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 1449

Свързване на LCD/Plasma към компютър.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #16

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър.

    Забелязал съм една подробност при включване през HDMI, която лиспва при VGA, че буквите се четат по-добре при Standart Font Smoothing отколкото при cleartype.

    Но честно казано не знам дали успявам да направя 1:1 pixel mapping-a с моя ТВ

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    17
    #17

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър.

    Извинявам се, писах първо в другата тема и след това видях,че тази е точно за това.
    Моля ви да ме ориентирате, виждам,че тук има доста разбирачи, а аз съм много боса в тази материя.
    Плазмата ми е LG RZ42PX3RVB-ZA
    взех си един евтин лаптоп за ровичкане в интернет и за филми- MSY-VR601X. Какъв кабел трябва да взема, за да гледам филми от лаптопа на плазмата. ходих днес до техномаркета, ама ме питаха за изходи, дупки и т.н. А и плазмата е на стената, как да видя отзад какво е? И какъв трябва да е кабела? А за какви видеокарти говорите?

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    469
    #18

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър.

    На плазмата имаш VGA вход,ако на лаптопа имаш(99% имаш) такъв изход си взимаш кабел VGA-VGA (мъжко-мъжко)
    http://www.wayne-solutions.com/produ...AB-VGA-VGA.JPG

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    17
    #19

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър.

    Мерси много, ама пак ще питам. Свалих от другият компютър такъв кабел и ги свързах. От настройките смених мониторите 1 със 2 и стигнах до там ,че на плазмата ми излезна само картинката от десктопа. Нямам иконки, нищо, и филм не тръгва. Къде трябва да пипна още за да тръгне?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    17
    #20

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър.

    Успях ,искарах картината ама нямам звук от телевизора а само от лаптопа. По-нагоре пишете нещо ама със сложни имена. Нещо по-простичко за мен като обяснение?

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #21

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър.

    Няма как да имаш звук като си ги вързал с видео кабел. Ако искаш да слушаш звука от лаптопа на телевизора виж какъв аудио вход имаш и си купи аудио кабел за целта. Звука си вадиш от жака за слушалки на лаптопа.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1
    #22

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър.

    Здравейте! Аз съм нова във форума и моля да ми помогнете. Също като ivi777 и моят лаптоп не е от най-новите и няма нито DVI, нито HDMI изходи, има само VGA изход. Харесала съм си един LCD телевизор, но той пък няма VGA вход. Какви кабели трябва да си купя за да стане работата и може ли въобще да стане връзката между лаптопа и тебевизора, ако не става по никакъв начин по-добре да не го купувам.Може да звуча глупаво, но може ли по някакъв начин да стане връзка с кабел VGA-DVI и след това DVI-HDMI. Ще ми простите за невежеството, но техниката не е силната ми страна.

    Благодаря Ви предварително

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    17
    #23

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър.

    VGA-DVI и после DVI-HDMI на теория може и да стане, но си е страшничко. Можеш да береш големи ядове и затова пробвай задължително с кабелите и лаптопа в магазина на телевизора преди да го купиш. Или си избери друг телевизор с ВГА вход, трябва да е значително по-лесно!

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #24

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър.

    Почти всички телевизори имат SCART букса с изведени RGB входове, а преходния кабел VGA to RGB е елементарен за правене.

  12. Novice
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    2
    #25

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър.

    Здравейте! Ситуацията е следната: взех си наскоро th-42py70pa и рекох и аз да доживея 1080p...но! имам лаптопец коре 2 мачка си 1080p филми и не му дреме ама като изход има само един vga и с-видео. та въпросът ми е дали има някакъв вариант на външен видео адаптер (usb да речем) който от своч страна да си има dvi/hdmi izhod? целта ми е да избегна покупката на още една машина. благодаря предварително!

  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #26

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър.

    Не вярвам да съществува такова нещо. Пускай го през VGA на максималната 16:9 резолюция, която поддържа през този вход /1280х720/ и едва ли ще забележиш голяма разлика. Вярно, тъпо е един 1080р филм да го смачка компютъра до 720р и после телевизора да го разпъне пак до 1080р, но като за начало е добре.
    Иначе вместо нов компютър рможе да си вземеш някой от HD плеърите, които се предлагат вече и у нас.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    122
    #27

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър.

    @muzikum - ако ти е за DVI порта, ето това:
    http://eu.computers.toshiba-europe.c...hop=null&tab=1

    го има. По спецификация обаче, подава навън до 1600х1200.
    Имам я от няколко дни и все още не ми е оставало време да я пусна. Ако задържиш малко, ще мога следващата седмица да споделя впечатления (надявам се да успея през почивните дни).

  16. Novice
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    2
    #28

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър.

    Цитат Първоначално публикувано от Скакауец
    @muzikum - ако ти е за DVI порта, ето това:
    http://eu.computers.toshiba-europe.c...hop=null&tab=1

    го има. По спецификация обаче, подава навън до 1600х1200.
    Имам я от няколко дни и все още не ми е оставало време да я пусна. Ако задържиш малко, ще мога следващата седмица да споделя впечатления (надявам се да успея през почивните дни).
    иска ми се фул хд да е маи нема се спася без да закупя машина нова. благодаря все пак

  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #29

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър.

    Защо не погледнеш някое от тези устройства. Ще ти дадат лекота на употреба, функционалност и качеството на възпроизвеждане като един компютър,

    http://www.tvixbg.com/production.html

    http://www.popcornhour.com/

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    219
    #30

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър.

    Извинете за оф топика , но някой ползвал ли е кабел DVI-HDMI на Gembird от Техномаркет и ако ДА , то моля споделете вашите впечатления. Мерси

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 97 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Свързване на LCD/Plasma към компютър - част2 / FAQ - на първа страница
    От hristoslav2 във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 313
    Последно: 18-05-17, 09:52
  2. Отговори: 0
    Последно: 11-08-11, 14:38
  3. Свързване на LG PLASMA към лаптоп HP ?
    От Lubaka във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 3
    Последно: 12-12-10, 21:46
  4. свързване на сървър с компютър
    От lubitel-art във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 27-09-10, 10:43
  5. Отговори: 6
    Последно: 04-01-06, 01:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе