Страница 3 от 97 ПърваПърва 123451353 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 1449

Свързване на LCD/Plasma към компютър.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    42
    #31

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър.

    От няколко дена и аз се боря с PC DVI -> TV HDMI и 720p/1080p филми (mkv, ts и др.). Идеята е РС за HD източник. ТВ-то е Philips 42PFL7662. Видеокарта nVIDIA 6600GT/HTD, преходник DVI-HDMI и кабел HDMI. CPU C2 DUO E2140 /1.6G. ТВ като основен/единствен екран. OS Microsoft Windows XP Media Center Edition. Избрах по-слаба конфигурация за пробите. Аудиото подавам на ресивър по оптика. В книжката на ТВ пише, че от РС поддържа макс 1360х768@60Hz. При тази резолюция картината не ме впечатли. От драйвера превключих на 1920х1080р. Картината стана много ярка и контрастна. Според мен повече от нормално. Уиндоските надписи станаха нечетливи. Така е на 60/50/30Hz. На 25/24Hz текста се чете и яркостта/контраста станаха по-нормални, но видеото се размаза. С последен за модела драйвер съм - ForceWare v169.21. Той показва родна резолюция на екрана 1280х720(?!), макар да го разпознава като Philips 1080p. Доста се рових из драйвера, но не постигнах по-добър резултат.
    Някой би ли споделил своя опит или идеи?
    NVIDIA PureVideo Decoder дали помага?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    42
    #32

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър.

    NVIDIA PureVideo Decoder - не забелязах да променя картината.
    След поредните проби установих, че при резолюция 1080р текста не се чете, но при 1080i Уиндоските менюта изглеждат нормално четливи. Видео при 1080i , независимо от материал 720р/1080р, е с явно видимо назъбване по ръбовете на обектите. И в двата случая яркостта и контраста са много надути. Картината е задоволителна, в сравнение със сигнал от ДВД плейър, но не бих казал че е добра.

    Аз ли искам много?
    Изобщо може ли да се постигне картина от РС, близка до тази в магазините на HD генератор?

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #33

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър.

    Би трябвало да можеш да подадеш сигнал 1080i, След това от настройките даваш Native Resolution - ON - така постигаш 1:1 пиксел мапинг. По-добра картина от това няма да постигнеш. За да избегнеш назъбването ще се наложи деинтерлейсинг. Видях, че като съм го тествал телевизора сам си е правил тази операция на 1080i сигнал, но от двд плеър. И при други модели ми се е случвало като подам сигнал от компютъра да не се получава.
    Тези разлики в цветове и контраст би трябвало да са софтуерни. Потърси из настройките на видео картата или плеъра.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #34

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър.

    Ако правилно съм разбрал от горните постове, на този Филипс не може да се пусне през HDMI 1920х1080 progressive 1:1 mapping от GeForce? Изненадвам се защото все повече ми се затвърждава убеждението, че всеки що годе съвременен телевизор го позволява през HDMI да се работи точно като с обикновен монитор...

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #35

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър.

    Не всеки!
    Някои имат ограничения на различен тип сигнал или при сигнал от различен вход или при комбинация с някоя друга опция.
    Това е нещо, която трябва да се проверява преди покупка.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    18
    #36

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър.

    Здравейте,

    Имам следния въпрос. Свързал съм компютъра (GeForce 8500) с Panasonic 50PY70 посредством DVI-HDMI. Всичко е перфектно, изкарва максималната резолюция, но за съжаление десктопът излиза извън екрана на телевизора. Със съвсем малко, но дразнещо- И това е при всяка от по-ниските резолюции. Прочетох ту-там, че има възможност за рисайз. Разбутах абсолютно всички настройки на NVidia, но така и не разбрах как да стане. Ще съм благодарен за всеки съвет.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #37

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър.

    С ресайз ще се развали картината. Изключи си overscana.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    18
    #38

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър.

    Как?

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #39

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър.

    Цитат Първоначално публикувано от tzetzo
    Как?
    Setup -> Picture Overscan -> Off

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    18
    #40

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър.

    Благодаря, ще опитам още довечера.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    36
    #41

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър.

    Lazarus, имаш ли представа как може да се изключи overscan на Тошиба?

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #42

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър.

    За кой модел става дума?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    18
    #43

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър.

    Проблемът се реши, ще споделя как в случай че някой проявава интерес.
    След като дълго бърниках из всевъзможни настройки на GeGorce 8500, никъде не открих опции Overscan или Underscan. Затова реших да актуализирам драйвъра от сайта на NVidia. Оказа се, че има вариант от миналия декември, тоест месец след като купих самия компютър. Инсталирах го и пак ровичках по настройките - нищо. Все пак реших да прехвърля за всеки случай отново сигнала на телевизора и - о, чудо - дасктопът си беше в перфектен вид. Явно по някакъв начин самият драйвър е решил проблема и няма нужда от допълнителна намеса.
    Успех на всички със сходни терзания.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    42
    #44

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър.

    След доста експерименти и съвета на lazarus18(10x!) с наличния хардуер постигнах максималното така:
    - от драйвера на nVIDIA->HD 1080i@50Hz
    - при този подаван сигнал в менюто на ТВ-то се появява меню Display->native->1080, и размера на екрана става точен а назъбването е приемливо. Тези настройки са възможни само при 50Хц, но не и при 60,25,24. 30Хц са невъзможни за панела при всички резолюции. При 1080р размера на картината е с около сантиметър по-голям и много размазан. При опит за корекция от драйвера на nVIDIA, връща с една стъпка надолу резолюцията 1840хХХХХ. Явно видеокартата не поддържа 1080р при това преоразмеряване.
    Изводите ми са:
    Philips 42PFL7662D поддържа само 1080i native, а nVIDIA 6600GT не поддържа 1080р с преоразмеряване.
    Ако някой има повече опит и го сподели тук, ще съм му благодарен!

    Смених преходника DVI->HDMI + кабел HDMI-HDMI с кабел DVI->HDMI. Разлика няма.
    Видеокарта nVIDIA 6600GT/HTD, CPU C2 DUO E2140 /1.6G, GA-965P-S3 се справят добре на щатни честоти, с различни плейъри и добре направени рипове.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    36
    #45

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър.

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    За кой модел става дума?
    Извинявай за късното включване , но бях в чужбина за 1 седмица.Та моделът е 37Х3000.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 97 ПърваПърва 123451353 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Свързване на LCD/Plasma към компютър - част2 / FAQ - на първа страница
    От hristoslav2 във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 313
    Последно: 18-05-17, 09:52
  2. Отговори: 0
    Последно: 11-08-11, 14:38
  3. Свързване на LG PLASMA към лаптоп HP ?
    От Lubaka във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 3
    Последно: 12-12-10, 21:46
  4. свързване на сървър с компютър
    От lubitel-art във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 27-09-10, 10:43
  5. Отговори: 6
    Последно: 04-01-06, 01:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе