Страница 4 от 97 ПърваПърва ... 234561454 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 1449

Свързване на LCD/Plasma към компютър.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    1
    #46

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър.

    Купих си 32" LCD телевизор DAEWOO модел DLP-32C3. Свързах го към PC, който имам с видео GF4200Ti с DVI->HDMI кабел. Разделтената способност , която използва TV-то е 1024 x 768 , а пише че поддържа 1366 x 768. Ако му задам 1366 x 768 то я скалира до 1024 x 768 и оставя ивици от страни. Със 1280x720 ситуацията е същата. 1366 x 768 е посочена за нативна. 1280x720 си я набива само, когато му кажа че е 720p HDTV, както пише във ръководството. На другия монитор пускам 1360х765 т.е. картата я поддържа.
    Проблема е, че телевизора скалира до 1024х768 и сплесква образа като оставя свободни ивици отстрани.
    Май проблема е в "моя телевизор".

    Проблем 2:
    Като пусна Winamp плеър или VLC образа си се праща на втория дисплея (ТВ-то), но му набива 1920х1080. Съответно образа се скапва, получават се мрежа от артефакти и пак си е скалирано към 1024 x 768 Явно е до настройка на драйверите. В оверлей режим му набива 1920х1080 пиксела. Като подкарам 1366х768 ще търся решение.
    Пробвах с друг компютър с GF7300 и също е така. Щом подам нещо по широко от 1024 то го скалира. Явно проблема е че телевизора в режим HDMI си мисли че екрана му е 1024. Също так ми прави впечатление че в менюто не е достъпна частта където се сменя пропорцията на екрана (16/9, 14/9, 4/3). Ходих до магазина на диспут с консултант продавачите на тема "*&#%^@&$%&&#" и диспута доведе до проба на същия модел ТВ със HDMI сигнал от DVD и нямаше проблеми. Остава да търся проблем в DVI->HDMI кабела или в ПЦ (драйвери).
    Имам една идея, че понеже телевизора и с дайвери на стандартен монитор и заради това са сплесква образа и сега търся драйвери за WXGA (1360х765). Намерих за по големи резолюции със съотношение 16/10, но със тях няма промяна.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    4
    #47

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър.

    Дали ще има проблем ако свържа едновременно VGA и DVI/HDMI в телевизора?
    Ще има ли възможност да се разменя източника ("в ефир") без да създаде проблеми на TV или видеокартата?
    Телевизора е SAMSUNG LE-40F86BDX/HEX + ASUS 8800GTX drv.Version 169.21.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    223
    #48

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър.

    Никакъв проблем. Те са си съвършено отделни входове на телевизора, а и компютърът си помни отделно настройките за аналоговия (VGA) и цифровия изход(DVI).

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    43
    #49

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър.

    Привет на всички!
    При мен се появи следния странен проблем и се надявам, че ще има кой да помогне. Имам PANASONIC TX-37LZ70P. До вчера на компа ми бях качил Виста и всичко вървеше ок /свързвам ТВв-то с ПЦ-то чрез ДВИ-ХДМИ кабел/. Реших да си кача старото ХП и сега , когато пусна картината на ТВ-то, част от образа вляво и вдясно е изрязан - не виждам почти целия бутон старт и часовника вдясно. Също така, до вчера при включване на компа ТВ-то изписвсше , че сигналът е 1080p, а сега дава 1080i. Според вас в драйвера на видеокартата ли е проблемът или в нещо друго? Благодаря предварително за отговорите!!!

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #50

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър.

    В драйверите на GeForce (ако е такава) маркирай HDTV 1080p в най-долното меню, избери от дистанционното аспект 16:9, влез в Picture менюто и задай "Picture Overscan" = OFF, и кажи има ли резултат.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    36
    #51

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър.

    За тези които имат проблеми с оувърскана при Тошиба 37Х3000 - ключа от бараката се казва "Exact Scan" и е активен само когато се подава 1080 сигнал(благодаря на Lazarus за информацията). В момента картината е просто перфектна

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    43
    #52

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър.

    Качих нови драйвери за картата и сега сигналът е 1080p, но все още образът е разтеглен и не се чижда част от картината. Сега кат се загледах малко по-подробно и отгоре и отдолу е отрязано по малко, но най-дивимо е отляво и отдясно. Както и да дам резолюцията на картината , винаги е изрязано. Помагайте!!!

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #53

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър.

    някой ще помогне ли, тези настройки - native, overscan shift, underscan за какво са?

    http://store2.data.bg/snoopdoggystyle/untitled1.JPG

    правилно ли съм задал опциите - става дума за 32 инчов?

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #54

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър.

    UP-вам последния си пост,
    Цитат Първоначално публикувано от snoopdoggystyle
    някой ще помогне ли, тези настройки - native, overscan shift, underscan за какво са?

    http://store2.data.bg/snoopdoggystyle/untitled1.JPG

    правилно ли съм задал опциите - става дума за 32 инчов?
    UP-вам последния си пост, някой по-запознат ще сподели ли

    и още нещо се интересувам, защо на някой филми има черни ленти долу и горе, а на други не излизат такива?

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    168
    #55

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър.

    Цитат Първоначално публикувано от snoopdoggystyle
    UP-вам последния си пост,
    UP-вам последния си пост, някой по-запознат ще сподели ли

    и още нещо се интересувам, защо на някой филми има черни ленти долу и горе, а на други не излизат такива?
    Някои филми са във формат точно 16:9, но повечето са по-широкоекранни и имат черни ленти дори и на широкоекранен ТВ.
    Аз си зуумвам малко картината докато изчезнат.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    213
    #56

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър.

    Имам следния проблем при свързването:

    Телевизор: Philips 32PFL7662D
    Видеокарта: MSI NVidia 6600 GT - VGI и DVI изходи (+ TV аут и компонентен изход - на последния проблеми никакви)
    Драйвери: 169.х.х.х. (последни)
    ОС: Windows XP Gold Edition SP3 - туиквана версия

    Свързване: DVI -> HDMI кабел; звук отделно към страничните изходи

    Проблем: Компютъра не вижда свързан по този начин втори дисплей - или поне не винаги. Пояснение ...

    Откъм телевизора това което ми направи впечатление е че описаните опции от менюто "Fearures / Mode Selection / HD - PC" не са налични. Приемам че това е поради факта, че телевизора не е HD ... не зная.

    При самото свързване ситуацията е следната: когато тв-то е пуснато на друг вход и се прехвърли към HDMI след включване на компа дава син екран и съобщение за липса на сигнал. В самите настройки в Нвидия Контрол панел с включено "форс детект он стартъп" излиза опция за втори монитор - HDTV, което не се познава от телевизора. Когато тв-то е включено на HDMI при стартиране на компа в общия случай изкарва буутващите надписи до зареждането на десктопа и тогава губи сигнала. В този случай обаче в контролния панел вече излиза опция за наличие на WXGA монитор, и като подам сигнал там ми вади образ. Образа се губи също така май и при превключване между другите входове и HDMI ...

    Доколкото чета другите телевизори излизат в компа поне с марката ако не и с модел, докато при мен това липсва ...

    Странна ситуация но май не е само софтуерна.

    Някой да се е сблъсквал с подобен проблем??

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    66
    #57

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър.

    Цитат Първоначално публикувано от painmaster
    Имам следния проблем при свързването:

    Телевизор: Philips 32PFL7662D
    При мен и с моята Тошиба 32С3500 има подобен проблем. Виж 4-я пост в тази тема или другите ми публикации във форума. Проблема при мен е от несъответствие на HDMI 1.1 на видеокартата с HDMI 1.3 на ТВ-то.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    213
    #58

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър.

    Цитат Първоначално публикувано от StacK
    При мен и с моята Тошиба 32С3500 има подобен проблем. Виж 4-я пост в тази тема или другите ми публикации във форума. Проблема при мен е от несъответствие на HDMI 1.1 на видеокартата с HDMI 1.3 на ТВ-то.
    Е да де ама картата все пак при мен няма HDMI а ползвам кабел DVI - HDMI ... кабелите имат ли стандарт за версията на HDMI?? Сори за малко тъпия въпрос ама за сефте се сблъсквам с подобен проблем
    ...
    Хм, след като прочетох онези линкове от форума на Сони - правилно ли разбирам, че проблема няма решение или няма разумно решение освен ултра скъпа видео карта с HDMI 1.3 изход или Попкорн ?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    66
    #59

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър.

    И аз ползвам DVI -> HDMI кабел - 5 m, въпреки че се води, че картата ми поддържа HDMI.
    Мисля, че засега наистина няма решение при разминаването на HDMI 1.1 и 1.3

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    168
    #60

    Re:Свързване на LCD/Plasma към компютър.

    Кабелите също имат версия, но проблема ти едва ли е от версията на HDMI.
    Опитай да пускаш компютъра само със включен телевизор така че той да ти е primary дисплей.
    Направи си друг акаунт на Windowsa, на който да си направил всички настройки на видео картата и резолюцията каквато трябва да бъде за работа със телевизора.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 97 ПърваПърва ... 234561454 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Свързване на LCD/Plasma към компютър - част2 / FAQ - на първа страница
    От hristoslav2 във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 313
    Последно: 18-05-17, 10:52
  2. Отговори: 0
    Последно: 11-08-11, 15:38
  3. Свързване на LG PLASMA към лаптоп HP ?
    От Lubaka във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 3
    Последно: 12-12-10, 22:46
  4. свързване на сървър с компютър
    От lubitel-art във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 27-09-10, 11:43
  5. Отговори: 6
    Последно: 04-01-06, 02:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе