Вижте резултатите от анкетата: Кой DLNA сървър ползвате ?

Гласували
224. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Домашний медия сервер (HMS)

    81 36.16%
  • PS3 Media server

    33 14.73%
  • All share Play /Samsung Link

    25 11.16%
  • Serviio

    41 18.30%
  • Plex

    22 9.82%
  • Twonky

    6 2.68%
  • Mezzmo

    7 3.13%
  • Друг

    39 17.41%
Отговори на анкетата
Страница 10 от 80 ПърваПърва ... 891011122060 ... ПоследноПоследно
Резултати от 136 до 150 от общо 1192
Like Tree64Одобрявам

DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    47
    #136

    Re:DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане

    въпрос за samsung 40B750 - спря да чете аудио въвъ формат .ac3 - нито от HDD, нито от USB, нито през DNLA...
    пробвах с upgrade на firmware но не помогна
    някой има ли идея каква е причината?
    да вметна че инсталирах Домашний медиа-сервер тъй като имам проблеми с инсталацията на Samsung PC share manager (явно това се оказа проблем ако преди това е била инсталирана...)

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    141
    #137

    Re:DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от di-sign
    По въпроса за субтитрите при HMS няма драми, аз ги оставям в папката на филма, просто ги записвам в UTF8, а не в ANSI. Това е заради телевизора, в моя случай самсунг, за него трябва да са уникод.
    Мисля, че това е достатъчно за отговор на въпроса, но човека не казва точно за кои субтитри става дума, защото може и да е попаднал на нещо нестандартно. Ако трябва, да се пусне линк тука, и ние да проверим, може да има разминаване със субтитрите нещо...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    66
    #138

    Re:DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от tricki11
    Мисля, че това е достатъчно за отговор на въпроса, но човека не казва точно за кои субтитри става дума, защото може и да е попаднал на нещо нестандартно. Ако трябва, да се пусне линк тука, и ние да проверим, може да има разминаване със субтитрите нещо...
    Самсунг много добре си ги чете и от флашка и чрез "Samsung PC share manager" когато са стандартни, за разлика от HMC където трябва да се записват в UTF8 явно...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    141
    #139

    Re:DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане

    Ами не съм се замислял, каквото съм свалил до сега, не съм преработвал субтитри...основно от замунда ...единствено тези, които аз съм правил от DVD или Blu-ray...нямам идея защо при теб така се получава.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    66
    #140

    Re:DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от tricki11
    Ами не съм се замислял, каквото съм свалил до сега, не съм преработвал субтитри...основно от замунда ...единствено тези, които аз съм правил от DVD или Blu-ray...нямам идея защо при теб така се получава.
    И аз това казвам,не ги преработвам,през единия сървър се пускат,а през другия не искат....Затова те питах,нещо допълнително правил ли си по HMC?Много "разводнихме темата"...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    21
    #141

    Re:DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане

    Здравейте,имам външен хард диск на компютъра,можете ли да ми кажете,защо с "Samsung PC share manager"не мога да споделя файлове към ТВ.
    П.п. От локалния диск всичко е нормално.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    16
    #142

    Re:DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от tinaina
    vassilp, реших проблема с медиа сървъра. Много е просто само трябва да отидеш в Домашний медиа сервер--->настойки---->устройство----> ТИП избираш Телевизор Samsung (DLNA, 16:9, 1920x1080) и пускаш ТВ/то. Всичко се показва. Сега трябва да разбера как да си пусна филма и субтитрите и кое трябва да се транскодита и кое не. Упех!
    Благодаря! И при мен това се оказа проблема и сега филмите вървят... Но проблема със субтитрите остава...
    Задавам пътя на субтитрите (pic. 1), в каталога ги има (pic. 2), но като пусна филма и отида на "option" с ДУ на Панасоника (плазма, 42 инча, G20) на опцията "DivX субтитри" не ми дава да избера нищо и си стои надписа "Няма субтитри"... Иначе, като вляза в ХМС - в Филми-Транскодирование-Каталози медиа ресурсов-Настройки има и папка субтитри и там ми дава две опции -1. Фолдерът със субтитрите и 2. без субтитри. Стартирам фолдера със субтитрите и пак нищо....

    Ако има някой с Панасоник, който е успял да подкара и субтитрите с тази програма, нека обясни малко по-подробно - като за лаици...
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    46
    #143

    Re:DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане

    А телевизора ти поддържа ли субтитри по DLNA?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    16
    #144

    Re:DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от di-sign
    А телевизора ти поддържа ли субтитри по DLNA?
    Благодаря ти за въпроса! Накара ме още веднъж да прочета ревюто на Христослав2 за телевизорите Панасоник и да открия, че един от минусите, които е изброил е „Слаб медиаплейър - липсва подръжка на някои формати /DTS,/ - липсва подръжка на субтитри”.
    Чудя се как съм пропуснал толкова важно инфо, но както и да е – съжалявам, че попитах при положение, че отговора се е намирал в темата... Ще трябва допълнително да вграждам субтитрите във филма – явно това ще е решението. Ще се радвам да споделите вашия опит коя програма за вграждане използвате...

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    46
    #145

    Re:DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от vassilp
    Благодаря ти за въпроса! Накара ме още веднъж да прочета ревюто на Христослав2 за телевизорите Панасоник и да открия, че един от минусите, които е изброил е „Слаб медиаплейър - липсва подръжка на някои формати /DTS,/ - липсва подръжка на субтитри”.
    Чудя се как съм пропуснал толкова важно инфо, но както и да е – съжалявам, че попитах при положение, че отговора се е намирал в темата... Ще трябва допълнително да вграждам субтитрите във филма – явно това ще е решението. Ще се радвам да споделите вашия опит коя програма за вграждане използвате...
    ХМС
    Ако компютъра ти е достатъчно мощен ще можеш да транскодираш филма в реално време, да му вграждаш субтитрите и да го гледаш.
    Маркираш си филма десен бутон, избираш профил за транскодиране и пробваш дали конкретния профил се чете от твоя телевизор.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    66
    #146

    Re:DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от vassilp
    Благодаря ти за въпроса! Накара ме още веднъж да прочета ревюто на Христослав2 за телевизорите Панасоник и да открия, че един от минусите, които е изброил е „Слаб медиаплейър - липсва подръжка на някои формати /DTS,/ - липсва подръжка на субтитри”.
    Чудя се как съм пропуснал толкова важно инфо, но както и да е – съжалявам, че попитах при положение, че отговора се е намирал в темата... Ще трябва допълнително да вграждам субтитрите във филма – явно това ще е решението. Ще се радвам да споделите вашия опит коя програма за вграждане използвате...
    Пробвай това http://www.calcitapp.com/AVIAddXSubs.php аз съм много доволен,не се конвертира филма и става бързо.Получаваш файл с разширение .divx, което можеш да промениш на .avi .Не съм пробвал как се предава по DLNA ,пускал съм от флашка или диск на ДВД преди време.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    16
    #147

    Re:DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от placidus
    Пробвай това http://www.calcitapp.com/AVIAddXSubs.php...
    Пробвах снощи прогрмката да вградя на субтитрите на Hustle.S06E01.HDTV.Xvid.avi, но не се получи - накрая смених от divx на avi опашката и филма си тръгна, ама без субтитри... Не знам дали е от формата на видеофайла или аз не съм направил нещо при настройките (въпреки, че намерих хубав и пълен гайд за настройките на програмата AVIAddXSubs)...

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    66
    #148

    Re:DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от vassilp
    Пробвах снощи прогрмката да вградя на субтитрите на Hustle.S06E01.HDTV.Xvid.avi, но не се получи - накрая смених от divx на avi опашката и филма си тръгна, ама без субтитри... Не знам дали е от формата на видеофайла или аз не съм направил нещо при настройките (въпреки, че намерих хубав и пълен гайд за настройките на програмата AVIAddXSubs)...
    Сега направих проба на самсунг С7000, от HMS не вървят при divx и при avi разширение,от SAMSUNG PC Share Manager също. От флашка директно няма никакви проблеми,както и предполагах.Относно настройките на AVIAddXSubs:Освен промяна на големината,позицията,цвета,дебелината на черното окантване по избор,задължително трябва да се зададе Character Set-russian и Language Code-bg. Това е най-добрата програма спрямо подобните.Отварянето им на компютъра става само с плеър за divx,знам само за такъв от www.divx.com .

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    16
    #149

    Re:DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от placidus
    Пробвай това http://www.calcitapp.com/AVIAddXSubs.php аз съм много доволен,не се конвертира филма и става бързо.Получаваш файл с разширение .divx, което можеш да промениш на .avi .Не съм пробвал как се предава по DLNA ,пускал съм от флашка или диск на ДВД преди време.
    Стана! Мерси много! :-))

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    150
    #150

    Re:DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане

    Малко помощ.
    Имам пуканка и ТВ-то я видя без проблем. Филмите обаче .mkv не тръгват-File not supported.
    Да го пускам през компютъра ли или да го правя на ts2?
    Мога ли да го гледам от пуканката диретно-по мрежата обаче, а не по кабела.
    Идеята ми пуканката да е в едната стая до ТВ-то, което няма ДЛНА, а на другия по мрежата да гледам филмите-по мрежа.
    Моделите на ТВ-тата -в подписа ми.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 10 от 80 ПърваПърва ... 891011122060 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Blaupunkt LCD Телевизори - обсъждане и мнения
    От avalon4o във форум Други телевизори
    Отговори: 224
    Последно: 01-06-21, 13:50
  2. ПРЕМЕСТЕНО: DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 0
    Последно: 29-04-11, 20:40
  3. Philips LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 1760
    Последно: 26-12-10, 15:39
  4. Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 2606
    Последно: 07-12-10, 14:29
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе