Вижте резултатите от анкетата: Кой DLNA сървър ползвате ?

Гласували
224. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Домашний медия сервер (HMS)

    81 36.16%
  • PS3 Media server

    33 14.73%
  • All share Play /Samsung Link

    25 11.16%
  • Serviio

    41 18.30%
  • Plex

    22 9.82%
  • Twonky

    6 2.68%
  • Mezzmo

    7 3.13%
  • Друг

    39 17.41%
Отговори на анкетата
Страница 20 от 80 ПърваПърва ... 1018192021223070 ... ПоследноПоследно
Резултати от 286 до 300 от общо 1192
Like Tree64Одобрявам

DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    14
    #286

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от p1leto
    Ще се опитам да ти кажа как съм го направил при мен с HMS и телевизор Тошиба.
    Субтитрите ги държа в папката на филма и със същото име като филма. Някои субтитри HMS ги вижда, а други не и аз ги добавям допълнително ръчно.
    Значи, стартираш медиа сървъра -> настройки -> медиа-ресурсь -> добавить (в дясно) -> маркираш папката където са ти филмите (напр. Downloads) -> ОК -> ОК или продължаваш -> добавить -> маркираш папката където са ти снимките -> ОК -> ОК ...
    После настройки -> устройство -> избирам Самсунг 1920х1080 -> маркирам "винаги транскодирай ако намериш субтитри" -> "Встроенная поддержка файлов" на поле Филмь изчиствам всичко -> ОК
    При избор на устройство Самсунг, възпроизвежда и 720р без накъсване за разлика от настройка Филипс 1920х1080
    Субтитри. Все филмь -> в дясно ти се изреждат фсички филми ( евентуално -> Обновит) -> цъкаш плюса пред филма -> отварят ти се пътечки видео, аудио и евентуално субтитри -> ако има суб. -> Запуск -> пускаш ТВ-то и гледаш ако няма суб. -> десен бутон на мишката върху желания филм -> добавит дарожку -> посочваш файла на субтитрите в отворения прозорец -> ОК -> Запуск -> пускаш ТВ-то гушкаш се с половинката и гледате .
    Размер, цвят, контур, отстъп на субтитри -> Настройки -> Транскодер -> субтитрь -> мешаш, мешаш -> ОК -> Запуск-> пускаш ТВ-то и гледаш.
    Рестарт на HMS. Презапуск или Остановка - > Запуск или Остановка -> Х-ваш програмата и я стартираш отново.
    Благодаря ти, най-после тръгнаха.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    121
    #287

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Привет на всички, ще ви помоля да ми препоръчате някой DLNA медия сървър.Телевизора ми е TOSHIBA 42RL833G и до сега ползвах Wild Media Server, Home Media Server, но когато пусна филм с по-високо качество започва да насича от самото начало и не може да се гледа.
    Благодаря предварително.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1327328171[/time]_________________________________________________


  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    47
    #288

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Здравейте, аз също съм собственик на ТВ Toshiba 40W768, но не мога да направя настройките на мрежата. Прочетох началната страница, но никъде не открих тази информация. В момента имам само суич, към който е свързан компютъра за интернета и устройството за кабелната. Та въпроса ми е как се прави такава връзка/мрежа само с суич, какъв кабел ми е необходим и от кои IP настройки гледам(на ТВ-то трябва да въведя някакви предполагам)? А забравих да спомена, че съм си инсталирал PS3 Media Server 1.5.0.

  5. Banned
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    121
    #289

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от serpentiny
    Здравейте, аз също съм собственик на ТВ Toshiba 40W768, но не мога да направя настройките на мрежата. Прочетох началната страница, но никъде не открих тази информация. В момента имам само суич, към който е свързан компютъра за интернета и устройството за кабелната. Та въпроса ми е как се прави такава връзка/мрежа само с суич, какъв кабел ми е необходим и от кои IP настройки гледам(на ТВ-то трябва да въведя някакви предполагам)? А забравих да спомена, че съм си инсталирал PS3 Media Server 1.5.0.
    Значи, пробвай със LAN кабел от суйча към телевизора

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    80
    #290

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    колега пускаш един лан -кабел от суича към тв. на тв му даваш датества мрежата през менюто за настройките и си готов. аз така съм свързал 2х1ТВ мрежови хард диска от различни марки и си бачкат "почти" на шест.

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    48
    #291

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Kолеги, Къде е проблема?
    Toshiba 42SL863G
    Домашний медиа-сервер (UPnP) настроен с прекодине на настроика филипс 1920х1080
    Lan 1000
    суйч 1000
    core i3 не се натоварва даже 70%
    на 1920х1080
    Каквото и филмче да пусна след 5-10секунди почва да сече.
    Някаква идея защо не смогва с картината?
    Има ли спасение.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    14
    #292

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    EX520, WiFi донгъл UWA-BR100, HP Pavilion dv5 /AMD Turion X2 Ultra Dual-Core 2.20GHz, RAM 4Gb, 32-битова операционна с-ма/, домашен сървър HMS. Проблема е, че на филми и клипове с 720p и 1080p много насича картината. Има ли начин да се оправи това, къде е проблема?

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    212
    #293

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Здравейте, аз съм с HMS и съм махнал всички прекодирания за .mkv и всичко си върви екстра - телевизора си го обработва и няма проблеми, субтитрите ми вървят нормално и мога да превъртам до 4 степени. Телевизора ми е 40С7000, в тази тема съм показал как съм направил моите настройки : https://forum.setcombg.com/index.php...html#msg474184
    Моя телевизор в вързан с кабел през рутер към компютъра и интернет, според мен за да можете да гледате видео с високо качество не трябва да рaзчитате на wi-fi !!!!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    47
    #294

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    AMD Sempron 3000+ 1.6 GHz, 2 GB RAM, , модем BTC-ADSL, Домашний медиа-сервер (настройка Самсунг 1920/1080), LAN кабел, ТВ Тошиба -> 720р АС3 върви без циклене. Превърта напред и назад.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    14
    #295

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Като чета тук-там разбирам, че този сървър HMS има и други интересни възможности. Например да се гледа интернет тв или разни стриймове. Някой ако е по-навътре в тази област, моля да сподели как става...

  13. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    8
    #296

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Здравейте,
    Новак съм във връзката с DLNA и домашен сървър, но прочетох страниците във форума и мисля, че ми стана ясно, че за да гледаш филми (с добро качество) през Медиен сървър (без значение каква е програмата) имаш нужда от:
    1. Добър компютър;
    2. Добра връзка ;
    Моля бихте ли ми казали правилно ли съм разбрал.
    Бих искал да ви попитам, дали може да се направят допълнителни настройки, на транскодирането (декодирането), защото когато се опитам да гледам филми 720p и 1080p ми засича. Смея да твърдя ще има нещо свързано с буфер зоната...защото когато пусна филмите вървят нормално до точно определено време (или сцена) след което започват да засичат. Възможно ли е настройките на програмата която използвам за домашен сървър в случая руската home media server да не са правилни или пък да има по - подходящи.
    Благодаря Ви за отговора предварително

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    122
    #297

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от kostadini
    когато се опитам да гледам филми 720p и 1080p ми засича. програмата която използвам за домашен сървър в случая руската home media server
    И аз питах,някой подкарал ли е 1080р без насичане,но отговор не получих.Компютъра ми е 3,6 Гх двуядрен Атлон и мисля,че не е бавен,но ХД клип формат .ts сече та се къса от самото начало.Но DivX филмите вьрвят ОК.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1328453621[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от joroblue
    Като чета тук-там разбирам, че този сървър HMS има и други интересни възможности. Например да се гледа интернет тв или разни стриймове. Някой ако е по-навътре в тази област, моля да сподели как става...
    На официалния сайт има доста коментари: http://www.homemediaserver.ru/forum/viewforum.php?f=2

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    212
    #298

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    При мен има насичане през 15-20мин за около 1-2 секунди, но предполагам че тогава се изпразва някакъв буфер и за това става така. Гледам предимно .mkv файлове. Компютъра ми е Intel i7 920 @ 2,80GHz, RAM 12GB Corsair Vengeance, HDD - Seagate 1.5Tb, като операционната ми система е на Solid State Drive Corsair 64GB - така че изключвам варианта за слаб хардуеър. Единственото, което може би спъва е това че мрежата ми е 100Mbit. В тази тема вече писах че съм махнал транскодиранията от Home Media Server - така мога да превъртам. Като цяло според мен може насичанията да идват и от различните рилийси които гледате - зависи как са рипвани, защото предполагам не си въобразявате че гледате чисто HD.

  17. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    3
    #299

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Здравейте, чета ви от известно време и инфото което споделяте много ми помогна да настроя ТВ-то,медия сървър и т.н
    извинявам се ако въпросите ми се повтарят,но доста рових из форума,но нищо не открих
    Телевизора ни е Panasonic VT 30. Първоначално използвах twonkymedia за м.сървър и си вграждах субтитрите - нямаше проблем,само че това става само за *.avi,Реших да пробвам друг м.сървър - Домашний медиа-сервер.Инсталирах го,всичко тръгна ок,даже и субтитрите, но незнам как и дали е възможно avi файловете да не се транскодират, а само да се стреемват?
    Искам да попитам и дали е възможно да се променя размера на картината.намерих от къде може да се избират,но така или иначе не може да разпъне картината 16:9 и трябва да го правя от дистанционното на тв.
    Ако някой има подобни проблеми или решение и предложение надявам се да ми помогне

  18. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    8
    #300

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    от две седмици, се опитвам да разбера как се спира транскодирането, но неуспешно

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 20 от 80 ПърваПърва ... 1018192021223070 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Blaupunkt LCD Телевизори - обсъждане и мнения
    От avalon4o във форум Други телевизори
    Отговори: 224
    Последно: 01-06-21, 13:50
  2. ПРЕМЕСТЕНО: DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 0
    Последно: 29-04-11, 20:40
  3. Philips LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 1760
    Последно: 26-12-10, 15:39
  4. Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 2606
    Последно: 07-12-10, 14:29
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе