Вижте резултатите от анкетата: Кой DLNA сървър ползвате ?

Гласували
224. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Домашний медия сервер (HMS)

    81 36.16%
  • PS3 Media server

    33 14.73%
  • All share Play /Samsung Link

    25 11.16%
  • Serviio

    41 18.30%
  • Plex

    22 9.82%
  • Twonky

    6 2.68%
  • Mezzmo

    7 3.13%
  • Друг

    39 17.41%
Отговори на анкетата
Страница 11 от 80 ПърваПърва ... 9101112132161 ... ПоследноПоследно
Резултати от 151 до 165 от общо 1192
Like Tree64Одобрявам

DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    48
    #151

    Re:DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане

    Здравейте, моля за малко помощ... Тв-то е 40SL733G, pc: E8500@4400, 4gb ddr2@970, 500gb ... Мрежовия сървър е руския home media. 720p абсолютно всичко, което съм пускал няма проблем,1080i - няколко съм пробвал пак без проблеми, докато 1080p 50/50 - доста от файловете вървят около 1-2 мин. и следва накъсване.

    Не се ориентирам много в настройките, избрал съм Philips, като медиа у-во, според указанията в FAQ. Kато променя нещо, най-много да се добавят още 1-2 мин безпроблемно стриймване и пак - накъсване. Радвам се, че поне успях да подкарам FLAC :D

    Ако има хора със същия ТВ, които са решили този проблем, моля за помощ.
    Благодаря предварително!

    P.S. Забравих да спомена, връзката е осъществена с втора ЛАН карта - 100.0mbps

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    6
    #152

    Re:DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане

    vassilp друг начин е да си свалиш ето таъи програмка.http://www.4shared.com/file/sZt51UOO/vieraSRT.html После:
    1/влачиш суптитрите върху иконката на програмата и тя ти ги конвертира и ъаписва във състата папка във srtV формат.
    2/ променяш името на оригиналните субтитри
    3/ махаш на за да ти стане и копираш името на филма и така наименоваш файла със субтитрите
    4/ пускаш си филма и от обции на ТВ/то избираш и си пускаш субтитрите.
    Става много бързо и лесно и субтитрите не са толкова малки, четата си се нормално.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    Мездра
    Мнения
    25
    #153

    Re:DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане

    Здравейте, на купих си Тошиба 46XV733, вързах го за рутера с кабел (мрежата е 100Мбит), лаптопа е с 2ГБ, T3000 1.8GHz. Като пусна през DLNA филм 720р си върви гладко, като пусна 1080р тръгва няколко минути и почва да насича.Спирам го на пауза и изчаквам минута и като пусна пак въври гладко и след минута две почва пак да насича.Същият филм през HDMI кабел си върви идеално. Поробвах да вържа лаптопа със кабел към рутера резултата е същият. Ползвам HMS като за устройство съм избрал Philips. Моля, ако някои знае как да реша този проблем да помага. Прегледах форума тук и този на HMS и не открих решение.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    14
    #154

    Re:DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане

    Наскоро се сдобих с телевизор Sony NX700, искам да го свържа с лаптоп ACER 5735Z, въпроса ми е какъв софтуер трябва да изтегля и каква е самата процедура да ги свържа.Държа да поясня, че искам функцията ще я ползвам за филми.Също така, какви видео формати мога да подкарам?

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    1
    #155

    Re:DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане

    Здравейте.. телевизора е Sony 32EX710 Всичко е свързано както трябва и си върви. Тръгват всякакви филми.. но има само един недостатък който ме побърква вече 3-ти ден.. и не можах да намеря отговор за него. С домашний медиа-сървър тръгва абсолютно всичко.. но проблема е, че на филмите който са на цял екран т.е няма черни ленти от долу и от горе.. не ми изкарва субтитрите.. на всички други филми тръгват. Направих си и отделна папка само със субтитрите.. пак не се получава.
    Имам инсталиран и PS3 Media Server.. при него абсолютно всичко тръгва със субтитри.. но пък проблема при него е че тези филми който вървят на цял екран при домашний медиа-сървър тук ги прави с ленти от горе и от долу.. но пък вървят субтитрите.
    Някакви идеи как може да фиксирам този проблем при единия или при другия сървър?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    134
    #156

    Re:DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане

    Здравейте , при PS3 сървъра TsMuxer -a как да го накарам да подкара субтитри.
    При руския медия сървър с TsMuxer вървят субтитри а при PS3 няма?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #157

    Re:DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане


  10. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    4
    #158

    Re:DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане

    Колеги, моля дайте едно рамо, защото вече се изнервих.

    Takава грешка дава при опит да инсталирам ХМС.
    [img width=796 height=600]http://img684.imageshack.us/img684/3261/15385065.jpg[/img]

    WildMediaServer се инсталира без проблем, но изтече гратиса.

    ПС3 тръгва, но плеъра ми нещо не се рабира с него.

    Поздрави!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    42
    #159

    Re:DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане

    Здравейте!
    Ползвам Wild Media Server 1.08 и като цяло съм много доволен от програмата.
    На UEc7000 субтитрите са относително малки и искам да са по-големи, затова използвах Wild Media Server , но възникна проблем , че се появяват и уголемените и оригиналните sub т.е. има две субтитри на екрана.
    На Wild Media Server съм дал Задължително прекодиране ,ако са намерени субтитри , а на транскодер съм дал големина и цвят.

    Имали начин да изключа оригиналните sub и да използвам само по-големите ??

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    46
    #160

    Re:DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане

    от менюто на телевизора Tools -- Subtitles.
    Уловката е, че докато ползваш WMS това меню е скрито и се ползва последната настройка. Пускаш си един филм през усб, или Самсунг ПЦ шеър и я променяш на без субтитри. След това ползваш WMS.
    Като транскодираш, с какъв профил го правиш и не ти ли товари много компютъра? Аз не успявам да транскодирам фулл хд, на моята машинка 720р и е лимита.


    roscko, не е лошо първо този целия архив да го разхивираш в една папка, и чак тогава да стартираш инсталацията.

  13. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    4
    #161

    Re:DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от di-sign
    roscko, не е лошо първо този целия архив да го разхивираш в една папка, и чак тогава да стартираш инсталацията.
    Логично! Така и направих и пробвах какво ли още не. Никой ли няма подобен проблем?
    При инсталацията на WMS, няма проблем.
    Препоръчайте нещо, защото иначе чудесният плеър хваща прах в момента

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    6
    #162

    Re:DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане

    Здравейте. Имам проблем с руската програма home media server. Като пусна видео файл след 10-20 мин на телевизора излиза съобщение за грешка и спира. Субтитри има само ако са в същата директория, а ако няма видео файла не тръгва. Някакви настройки ли бъркам? Телевизора е тошиба 32SL733G.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    23
    #163

    Re:DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане

    Здравейте,
    Надявам се ,че има кой да помогне.Тв-то е LE40C650.Плеъра работеше перфектно през DLNA до момента, в който компютъра се равали и се наложи да му се преинсталира всичко.Сега отново всичко е ОК с изключение на това ,че филми ,които преди съм превъртал сега е невъзможно.Моля за някаква идея за разрешаване на този проблем.Използвам "Домашний-медиа сервер" и преди и сега.

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    212
    #164

    Re:DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от stanilm
    Здравейте,
    Надявам се ,че има кой да помогне.Тв-то е LE40C650.Плеъра работеше перфектно през DLNA до момента, в който компютъра се равали и се наложи да му се преинсталира всичко.Сега отново всичко е ОК с изключение на това ,че филми ,които преди съм превъртал сега е невъзможно.Моля за някаква идея за разрешаване на този проблем.Използвам "Домашний-медиа сервер" и преди и сега.
    махни транскодирането ( най-вероятно проблема ти е с мкв файловете )

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    134
    #165

    Re:DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане

    Има ли някаква особеност при връзка с ЛАН картата на лаптопа и тази на Тв-то.
    Кабела е кръстосан, с WIN 7 съм. При шерването на картата на лаптопа ми дава грешка и не я шерва.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 11 от 80 ПърваПърва ... 9101112132161 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Blaupunkt LCD Телевизори - обсъждане и мнения
    От avalon4o във форум Други телевизори
    Отговори: 224
    Последно: 01-06-21, 13:50
  2. ПРЕМЕСТЕНО: DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 0
    Последно: 29-04-11, 20:40
  3. Philips LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 1760
    Последно: 26-12-10, 15:39
  4. Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 2606
    Последно: 07-12-10, 14:29
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе