Вижте резултатите от анкетата: Кой DLNA сървър ползвате ?

Гласували
224. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Домашний медия сервер (HMS)

    81 36.16%
  • PS3 Media server

    33 14.73%
  • All share Play /Samsung Link

    25 11.16%
  • Serviio

    41 18.30%
  • Plex

    22 9.82%
  • Twonky

    6 2.68%
  • Mezzmo

    7 3.13%
  • Друг

    39 17.41%
Отговори на анкетата
Страница 31 от 80 ПърваПърва ... 21293031323341 ... ПоследноПоследно
Резултати от 451 до 465 от общо 1192
Like Tree64Одобрявам

DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    6
    #451

    Отговор: DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Здравейте колеги,

    Успях с Домашний Медиа-Сервер да подкарам всички и то със субтитри, но в момента имам друг проблем.

    След смяна нарутера от БТК с тези белите не мога да подкарам DLNA.
    И TV и PC имат интернет по отделно, Програмата намира PC, но не може да намери TV следователно и телевизора не намира програмата.

    Поставях IP и на двете устройства и на ръчен и автоматичен режим, но не мога да ги вържа.

    Днес се обадих на БТК и от там изключиха Firewall и Upnp на рутера, и в момента е така, на PC също е изключен Firewall.

    Моля някой да помогне.......

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    191
    #452

    Отговор: DLNA / FAQ - проблеми, мнения, обсъждане

    някой знае ли защо като се опитам с дома6ния медиен сървър да пусна някоя песен или радиостанция да се възпроизведе от плеъра в мрежата песента тръгва само за 2 секунди и спира с радиостанцията е същото положение.когато възпроизвеждам фаийлове 4рез менюто на самия плеър няма проблем свири си както трябва но като се опитам 4рез компютъра да кажа на плеъра да засвири не6то и нестава тръгва и спира

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    48
    #453

    Отговор: Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator Виж публикацията
    Извинявам се, но с цялото си уважение, сте написали една камара глупости! Само не ми хвалете глупавия клиент на Samsung PC All share, защото само като видях каква бозае, даже не искаше да го види телевизора, но не е там работата, понеже не ми стигна търпението да експериментирам. Аз само като зададох коя папка да шерна и вътре бяха всички филми, то взе едно сканиране ли, чудо ли... Адски натоварване на диска, докато сканира файловете, които съм шернал, което от своя страна става адски бавно. Другото нещо е, че каквато и промяна да направиш по компа, опресняването става по същия муден начин, така че това, че на Вас Ви харесва, не означава нищо. Аз както виждате с Nero 4 също нямам проблем със субтитрите, но не искам да се ограничавам само с една програма, при положение че с HSM, мога да стриймвам IPTV - това Samsung All Share дали го може? Също така неро, както и всички други програми си имат каталог на филмите, точно както ги виждаш на компютъра, тоест не виждам какво е толкова трудно да си шернеш всичките филми, ако щеш и музика и да си избереш кой да гледаш? Нали точно това е целта на DLNA - удобството да си споделиш мултимедийно съдържание. То ако трябваше да качвам всеки път по 4-5 филма, ми аз по-добре да си взема една 32GB флашка и готово... На всякъде по чуждите форуми не препоръчват Samsung PC All Share! Освен това твърдението, че за да гледаш bluray филм, трябва да го прекодираш и да имаш мощен компютър, го оставям без коментар... Изобщо не е така, както си мислите. Сваляте филма и с помощта на програма за точно има-няма 15 минути се преобразува файла от m2ts -> ts.
    Бихте ли ми обяснили как се работи с това Nero и защо като го инсталирам не ми тръгва или звук а пък субтитри въобще-телевизора ми е Toshiba tl838.Благодаря предварително!

    - - - Обновено - - -

    Цитат Първоначално публикувано от tinaina Виж публикацията
    vassilp друг начин е да си свалиш ето таъи програмка.http://www.*******.com/file/sZt51UOO/vieraSRT.html После:
    1/влачиш суптитрите върху иконката на програмата и тя ти ги конвертира и ъаписва във състата папка във srtV формат.
    2/ променяш името на оригиналните субтитри
    3/ махаш на за да ти стане и копираш името на филма и така наименоваш файла със субтитрите
    4/ пускаш си филма и от обции на ТВ/то избираш и си пускаш субтитрите.
    Става много бързо и лесно и субтитрите не са толкова малки, четата си се нормално.
    Е коя точно е програмката...има само звездички в линка...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    48
    #454

    Отговор: Re:DLNA /Faq проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от maikl Виж публикацията
    Не знам дали проблемът идва от телевизора. Що се отнася до руската homemediaserver, аз я ползвам с Тошиба 37XV743. За да тръгнат субтитрите, трябва да се сложат в отделна папка - там си копираш всички субтитри (името трябва да е същото като на филма!). Влизаш в настройки, транскодиране, от табовете най-долу избираш субтитри и посочваш горе пътя до папката със субтитри. Рестарт на сървъра и готово. Има и настройка за големината на шрифта, отстояние от долу и др. При пускане на филма, програмата си намира файла със субтитри.
    Привет.Ако може да ми обясниш как точно тръгват субтитрите,поставени в отделна папка защото при мен всеки път като пусна да гледам някой филм,трябва да ги "зареждам" отново...Благодаря предварително!

    - - - Обновено - - -

    Цитат Първоначално публикувано от joroblue Виж публикацията
    Да стана вече, разбрах как става.
    И как точно стана,че аз не разбрах...

  6. Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    6
    #455

    Отговор: DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Goti80 Виж публикацията
    Здравейте колеги,

    Успях с Домашний Медиа-Сервер да подкарам всички и то със субтитри, но в момента имам друг проблем.

    След смяна нарутера от БТК с тези белите не мога да подкарам DLNA.
    И TV и PC имат интернет по отделно, Програмата намира PC, но не може да намери TV следователно и телевизора не намира програмата.

    Поставях IP и на двете устройства и на ръчен и автоматичен режим, но не мога да ги вържа.

    Днес се обадих на БТК и от там изключиха Firewall и Upnp на рутера, и в момента е така, на PC също е изключен Firewall.

    Моля някой да помогне.......
    Здравейте отново,

    Никой ли не знае как да реша проблема ???

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    21
    #456

    Отговор: Re:DLNA / Faq, проблеми ,мнения , обсъждане

    Сложих субтитрите в отделна папка,но в транскодиране не виждам таб субтитри за да посоча пътя им.Ето какво се вижда при мен.ScreenShot001.jpg

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,461
    #457

    Отговор: DLNA / FAQ - проблеми, мнения, обсъждане

    По-назад в темата някой беше дал решение.

    Пускането на субтитрите с "Домашний медиа сървър"
    Настройки -> Устройства -> в дясната част иконата Настройки -> Файли,субтитри -> отметка на Субтитри .
    За шрифт задайте Tahoma ,размер 4
    (Слагате .srt файла със същото име като филма в една и съща папка и трябва да тръгнат.)

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    191
    #458

    Отговор: DLNA / FAQ - проблеми, мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от donnuzzo Виж публикацията
    някой знае ли защо като се опитам с дома6ния медиен сървър да пусна някоя песен или радиостанция да се възпроизведе от плеъра в мрежата песента тръгва само за 2 секунди и спира с радиостанцията е същото положение.когато възпроизвеждам фаийлове 4рез менюто на самия плеър няма проблем свири си както трябва но като се опитам 4рез компютъра да кажа на плеъра да засвири не6то и нестава тръгва и спира
    Никой ли не се е сблъсквал с този проблем???

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    24
    #459

    Отговор: DLNA / FAQ - проблеми, мнения, обсъждане

    Здравейте,имам следния лаишки въпрос:Има,ли разлика от това да плейвам съдържание от външен USB HDD свързан към Panasonik 50ST50 и съдаржание по DLNA.В смисал разкодиране,аудио видео формати,а не удобство.Ползвам,ли някакви програми от компютара/освен медиа сървара/ или само възможностите на плеара на телевизора?

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #460

    Отговор: DLNA / FAQ - проблеми, мнения, обсъждане

    Зависи какъв е и най-вече как е настроен медия сървъра, който ползваш.
    По-напред в темата стана ясно, че плеъра не пуска нещата 1:1 като резолюция, има прескалиране и от там леко размазване в образа.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    24
    #461

    Отговор: DLNA / FAQ - проблеми, мнения, обсъждане

    Може да не си задавам логично въпроса ,но постановката е следната:Филм във формат Blu Ray ISO от компютара отворен с TotalMedia Theatre,чрез DLNA/кабелно/ да се гледа на Panasonic 50ST50.Или това е не възможно защото плеара на телевизора не подържа Blu ray ISO?

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #462

    Отговор: DLNA / FAQ - проблеми, мнения, обсъждане

    Ако ползваш TotalMedia Theatre няма как да изпратиш сигнал по DLNA към телевизора. Само с HDMI, което е и по-добрия вариант.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    24
    #463

    Отговор: DLNA / FAQ - проблеми, мнения, обсъждане

    HDMI ясно,въпроса е по DLNA кой плейва фаиловете,плеара на компютара или плеара на телевизора/със всичките си ограничения от към формати и кодеци/?

  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #464

    Отговор: DLNA / FAQ - проблеми, мнения, обсъждане

    Плеъра на компютъра. Сървъра просто му ги подава в удобен вид.
    Не са изключени разлики в работата на плеъра при източник по мрежата и от USB/SD Card.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    24
    #465

    Отговор: DLNA / FAQ - проблеми, мнения, обсъждане

    Пак нещо неразбирам,щом е плеара на компютара,какъв е проблема да бъде TotalMedia Theatre,Pot player или някои друг който отваря Blu ray ISO ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 31 от 80 ПърваПърва ... 21293031323341 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Blaupunkt LCD Телевизори - обсъждане и мнения
    От avalon4o във форум Други телевизори
    Отговори: 224
    Последно: 01-06-21, 13:50
  2. ПРЕМЕСТЕНО: DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 0
    Последно: 29-04-11, 20:40
  3. Philips LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 1760
    Последно: 26-12-10, 15:39
  4. Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 2606
    Последно: 07-12-10, 14:29
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе