Вижте резултатите от анкетата: Кой DLNA сървър ползвате ?

Гласували
224. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Домашний медия сервер (HMS)

    81 36.16%
  • PS3 Media server

    33 14.73%
  • All share Play /Samsung Link

    25 11.16%
  • Serviio

    41 18.30%
  • Plex

    22 9.82%
  • Twonky

    6 2.68%
  • Mezzmo

    7 3.13%
  • Друг

    39 17.41%
Отговори на анкетата
Страница 24 от 80 ПърваПърва ... 1422232425263474 ... ПоследноПоследно
Резултати от 346 до 360 от общо 1192
Like Tree64Одобрявам

DLNA / FAQ на първа страница - проблеми, мнения, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    122
    #346

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от marfi62
    Аз също ползвам този сървър,но не съм изгледал до сега нито един филм до края-спират ми между 25-та до 30-та минута.При теб как е и ако не ти спират филмите,то моля обясни!
    В руския форум http://www.homemediaserver.ru/forum/....php?f=2&t=955
    има същия въпрос - пробвай с един суич да разделиш ТВ-то и компютъра.
    Аз съм "набол" в един суич ТВ,компютър(който доставя Интернета) , 2 сателитни приемника и досега не ми е спирал филм по средата.ТВ-то ми е Тошиба 42SL863G ,но мисля че от него не зависи прекъсването.Но явно много хора имат такъв проблем.

  2.  
     
  3. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #347

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от boy123
    В руския форум http://www.homemediaserver.ru/forum/....php?f=2&t=955
    има същия въпрос - пробвай с един суич да разделиш ТВ-то и компютъра.
    Аз съм "набол" в един суич ТВ,компютър(който доставя Интернета) , 2 сателитни приемника и досега не ми е спирал филм по средата.ТВ-то ми е Тошиба 42SL863G ,но мисля че от него не зависи прекъсването.Но явно много хора имат такъв проблем.
    Смени сървъра!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    48
    #348

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator
    При положение че използвате кабелна връзка директно до компютъра, не виждам как може да Ви насича?

    P.S. някой по моя въпрос? https://forum.setcombg.com/index.php...html#msg569258
    Ще поясня,защото явно не бях разбран-връзките са:
    1.Рутер-ТВ с кабел.
    2.Рутер-компютър с wi-fi.
    3.Компютър-рутер-т.е.обратно-wi-fi. и...спира филма след 25-та минута.

  5. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #349

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от marfi62
    Ще поясня,защото явно не бях разбран-връзките са:
    1.Рутер-ТВ с кабел.
    2.Рутер-компютър с wi-fi.
    3.Компютър-рутер-т.е.обратно-wi-fi. и...спира филма след 25-та минута.
    Някой ако му е по-ясно от това обяснение, нека обясни, че или аз днес съм "изпушил" от много ровене в нета, или...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    122
    #350

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    И аз май не бях разбран.
    Един цитат от руския форум:

    Смотрю кино через роутер Zyxel Keenetic.
    Через 30 минут (+-) на телевизоре появляется поиск медиасервера. Перетыкаешь кабель на роутере и все опять работает... попробовал через простенький свич запустить, все нормально прошло без разрывов.

    Там всички казват,че като сложат суич (струва 5-10 лв.) между компютъра и телевизора,проблема с прекъсването се оправя.

  7. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #351

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от boy123
    И аз май не бях разбран.
    Един цитат от руския форум:

    Смотрю кино через роутер Zyxel Keenetic.
    Через 30 минут (+-) на телевизоре появляется поиск медиасервера. Перетыкаешь кабель на роутере и все опять работает... попробовал через простенький свич запустить, все нормально прошло без разрывов.

    Там всички казват,че като сложат суич (струва 5-10 лв.) между компютъра и телевизора,проблема с прекъсването се оправя.
    Offtopic

    Егати и сървъра да не може да пренася по Wi-Fi...

  8.  
     
  9. Member Аватара на spark33
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    188
    #352

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от marfi62
    Аз също ползвам този сървър,но не съм изгледал до сега нито един филм до края-спират ми между 25-та до 30-та минута.При теб как е и ако не ти спират филмите,то моля обясни!
    При мен не спират, но секат здраво И не мога да разбера защо става така. Интересното при мен е, че когато съм на ВИФИ, мога да си пускам всичко през сървъра, но когато съм на кабелна връзка компа не ми открива ТВ-то

  10. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #353

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Здравейте!

    Някой който използва Nero Media Home 4, за DLNA сървър да му е направило впечатление, че 3D филмите 1080p ги "сгъва" и става доста неприятен ефект, тоест губи се доста от екрана, при положение че филма е 1920x1080p? Това май не е само при Nero, но и при HMS?

  11. Member Аватара на spark33
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    188
    #354

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator
    Здравейте!

    Някой който използва Nero Media Home 4, за DLNA сървър да му е направило впечатление, че 3D филмите 1080p ги "сгъва" и става доста неприятен ефект, тоест губи се доста от екрана, при положение че филма е 1920x1080p? Това май не е само при Nero, но и при HMS?
    Да, но при мен (аз съм с руския) е едвам забележимо.

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    195
    #355

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Ползвайте PS-3 за медия сървър. Ще си решите доста проблеми, създавани от руския ДМС.
    PS-3 сканира всички папки в харда и не се налага никакво добавяне, местене на файлове. На телевизора се показва структурата на харда диска, както в експлорера. Субтитрите трябва само да се запишат с друг код, което става лесно - отваряте ги с notepad, след което записвате с кодиране utf8. И естествено, трябва да са със същото има както филма. Също може да променяте всичко - цвят, размер, шрифт, отстояние и други дребни благинки. Единственото, което не ми харесва в PS-3 е, че ми забива лаптопчето, което е и доста старичко. През PS-3 минава и чист блу рей (не релийз), но не позволява ползване на меню, смяна на езици, аудио и превъртане на филма. За сметка на качеството, което е перфектно.

  13. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #356

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от spark33
    Да, но при мен (аз съм с руския) е едвам забележимо.
    Аз HMS го държа, но не ми върши работа, че не ми изкарва субитри било то директно или чрез транскодинг, който аз не използвам, поради влошаване на качеството.


    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1333099860[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от dedo pop
    Ползвайте PS-3 за медия сървър. Ще си решите доста проблеми, създавани от руския ДМС.
    PS-3 сканира всички папки в харда и не се налага никакво добавяне, местене на файлове. На телевизора се показва структурата на харда диска, както в експлорера. Субтитрите трябва само да се запишат с друг код, което става лесно - отваряте ги с notepad, след което записвате с кодиране utf8. И естествено, трябва да са със същото има както филма. Също може да променяте всичко - цвят, размер, шрифт, отстояние и други дребни благинки. Единственото, което не ми харесва в PS-3 е, че ми забива лаптопчето, което е и доста старичко. През PS-3 минава и чист блу рей (не релийз), но не позволява ползване на меню, смяна на езици, аудио и превъртане на филма. За сметка на качеството, което е перфектно.
    ТО и Руския има възможност да видиш всички дялове, както е при Windows Explorer. Но като не ми излизат субтитри - файда... Сега обаче пробвах един и същи филм и при Nero и при HMS, излизат еднакво, тоест филм 1920x1080 който трябва да е на цял екран, а всъщност го свива.

    Сега пак ще пробвам PS3, обаче предни път нещо телевизора не засичаше сървъра, та да видим...


    P.S. Инсталнах PS3 и ми изписва unknown render в откритите устройства и затова не мога да го видя на телевизора...

  14.  
     
  15. Member Аватара на spark33
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    188
    #357

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от dedo pop
    Ползвайте PS-3 за медия сървър. Ще си решите доста проблеми, създавани от руския ДМС.
    PS-3 сканира всички папки в харда и не се налага никакво добавяне, местене на файлове. На телевизора се показва структурата на харда диска, както в експлорера. Субтитрите трябва само да се запишат с друг код, което става лесно - отваряте ги с notepad, след което записвате с кодиране utf8. И естествено, трябва да са със същото има както филма. Също може да променяте всичко - цвят, размер, шрифт, отстояние и други дребни благинки. Единственото, което не ми харесва в PS-3 е, че ми забива лаптопчето, което е и доста старичко. През PS-3 минава и чист блу рей (не релийз), но не позволява ползване на меню, смяна на езици, аудио и превъртане на филма. За сметка на качеството, което е перфектно.
    Това с променянето на цвета и големината на субтитрите нещо не ми се получава. Пък и то мисля, че е само за ssa/ass субтитри и не се отнася за .str и .sub

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    69
    #358

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от dedo pop
    Ползвайте PS-3 за медия сървър. Ще си решите доста проблеми, създавани от руския ДМС.
    PS-3 сканира всички папки в харда и не се налага никакво добавяне, местене на файлове. На телевизора се показва структурата на харда диска, както в експлорера. Субтитрите трябва само да се запишат с друг код, което става лесно - отваряте ги с notepad, след което записвате с кодиране utf8. И естествено, трябва да са със същото има както филма. Също може да променяте всичко - цвят, размер, шрифт, отстояние и други дребни благинки. Единственото, което не ми харесва в PS-3 е, че ми забива лаптопчето, което е и доста старичко. През PS-3 минава и чист блу рей (не релийз), но не позволява ползване на меню, смяна на езици, аудио и превъртане на филма. За сметка на качеството, което е перфектно.
    Подкрепям с две ръце мнението на колегата. Ползвайте си PS3 и ще се чудите после какво сте се занимавали с руския плеър. Аз започнах първо с руския и се сблъсках с какви ли не проблеми - вярно е, че са решими, но общо взето не ми допадна. В допълнение на поста на колегата мога да кажа че даже не е необходимо да се записват субтитрите в utf8. В момента лаптопа, където е инсталиран PS3 сървъра не е пред мен и не мога да кажа точно, къде беше опцията, но ще я намерите някъде ако потърсите - има падащо меню и там по подразбиране е указано кодирането да е на 1250 мисля - сменете на 1251 или 1252 ( не помня точно, но не го пишете, ИЗБЕРЕТЕ го от падащото меню ), записвате, рестарт на сървъра, проверявате запаметило ли е настройката и всичко си тръгва от раз.

  17. Member Аватара на spark33
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    188
    #359

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от digunan
    Подкрепям с две ръце мнението на колегата. Ползвайте си PS3 и ще се чудите после какво сте се занимавали с руския плеър. Аз започнах първо с руския и се сблъсках с какви ли не проблеми - вярно е, че са решими, но общо взето не ми допадна. В допълнение на поста на колегата мога да кажа че даже не е необходимо да се записват субтитрите в utf8. В момента лаптопа, където е инсталиран PS3 сървъра не е пред мен и не мога да кажа точно, къде беше опцията, но ще я намерите някъде ако потърсите - има падащо меню и там по подразбиране е указано кодирането да е на 1250 мисля - сменете на 1251 или 1252 ( не помня точно, но не го пишете, ИЗБЕРЕТЕ го от падащото меню ), записвате, рестарт на сървъра, проверявате запаметило ли е настройката и всичко си тръгва от раз.
    Ок. Разбрахме вече, че е супер сървъра а сега можете да кажете и как да уголемим субтитрите и да им сложим контури ??????? Ако не го може това, значи няма смисъл да си го инсталирам.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    69
    #360

    Re:DLNA / FAQ - проблеми ,мнения , обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от spark33
    Ок. Разбрахме вече, че е супер сървъра а сега можете да кажете и как да уголемим субтитрите и да им сложим контури ??????? Ако не го може това, значи няма смисъл да си го инсталирам.
    Може! И е много лесно - но така по памет, не мога да ти кажа. Преди два дена даже го правих това упражнение - поне за размер и цвят ( за контур не гарантирам, защото не ми е било необходимо и не съм го търсил). Потърси малко из настройките - не са толкова много. Ако не успееш - мога да ти дам указания, но чак в неделя, когато лаптопа със сървъра ще е до мен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 24 от 80 ПърваПърва ... 1422232425263474 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Blaupunkt LCD Телевизори - обсъждане и мнения
    От avalon4o във форум Други телевизори
    Отговори: 224
    Последно: 01-06-21, 13:50
  2. ПРЕМЕСТЕНО: DLNA / Faq - проблеми ,мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 0
    Последно: 29-04-11, 20:40
  3. Philips LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 1760
    Последно: 26-12-10, 15:39
  4. Panasonic PDP / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 2606
    Последно: 07-12-10, 14:29
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе