Вижте резултатите от анкетата: Как е свързан компютърът към вашият телевизор ?

Гласували
288. Не можете да гласувате в тази анкета
  • HDMI - HDMI

    150 52.08%
  • HDMI - DVI-D

    41 14.24%
  • LAN

    65 22.57%
  • не е свързан

    14 4.86%
  • VGA - VGA

    18 6.25%
Страница 13 от 21 ПърваПърва ... 31112131415 ... ПоследноПоследно
Резултати от 181 до 195 от общо 314
Like Tree4Одобрявам

Свързване на LCD/Plasma към компютър - част2 / FAQ - на първа страница

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #181

    Отговор: Избор на кабел

    Цитат Първоначално публикувано от Хехо Виж публикацията
    Прощавайте, може ли едно новобранско питане...
    След всичко изчетено по форумите за видовете кабели, връзки и т.н. се забърках страшно много!

    Излиза, че уж HDMI кабела бил най-доброто решение...

    Обаче много от Вас ползвали кръстосан LAN кабел успешно...

    Та въпроса ми е какъв кабел да си купя последно: HDMI или кръстосан LAN ???

    TV-то е Panasonic TX-L37ET5E, а лаптопа HP ProBook 4730s. Разстоянието между тях е 4/5 метра. Ще се ползва руския Домашний медиа-сервер за гледане на HD и 3D филми. Понякога ще ползвам TV-то като монитор на лаптопа.

    Благодаря Ви предварително за помощта!
    Това червеното в случая е решаващо какъв да ти е кабела - HDMI. И няма нужда да слагаш каквито и да е сървъри в този случай.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    37
    #182

    Отговор: Избор на кабел

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Това червеното в случая е решаващо какъв да ти е кабела - HDMI. И няма нужда да слагаш каквито и да е сървъри в този случай.
    Благодаря много!

    А мога ли да ползвам за същата цел PC буксата + AV2 (за звука) или качеството на HDMI си е най-доброто???

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #183

    Отговор: Избор на кабел

    Можеш но не се препоръчва. Все едно да гледаш филма на видеокасета докато го имаш и на DVD или Blu-ray.
    PC буксата + AV2 (за звука) - това е аналогов сигнал, HDMI - цифров.

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    37
    #184

    Отговор: Избор на кабел

    Благодаря ти Pat!!!
    Приятен уйкенд!

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    37
    #185

    Отговор: Свързване на LCD/Plasma към компютър - част2 / FAQ - на първа страница

    Здравейте, купих си HDMI-кабел и всичко си върви нормално добре (телевизора е Panasonic TX-L37ET5E и ползвам Домашнии Медиа Сервер) като гледам филми (голяма беше играчката с този дом. мед. сървър докато го настроя...)... Искам да попитам обаче някой от по-разбиращите (не като мене дилетанти): има ли начин да се гледат 3D-филми без участието на рутера???, т.е. само с HDMI-кабела??? В момента сървъра разпознава телевизора само когато е вкл. рутера...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    Plovdiv, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    19
    #186

    Отговор: Свързване на LCD/Plasma към компютър - част2 / FAQ - на първа страница

    Здравейте! Компютъра ми е вързан към телевизора (Panasonic) с HDMI-HDMI кабел, но той се развали (кабелът) и се наложе да купя нов (прецаках единият вход). Със стария кабел нямах никакви проблеми, но с новия не е така. Свързвам го, но нямам нито картина, нито звук, а попринцип на компютъра показва, че е открито новото устройство (телевизора) - даже мога да сменя аудио потока да бъде с него, ето един скрийншот: http://prikachi.com/images/349/5979349E.jpg Забележете, че нищо не мога да правя в настройките на телевизора, докато на монитора всичко е нормално. Ако може малко помощ:rolleyes: Благодаря предварително.
    Този пост е редактиран от alekscho; 11-03-13 в 18:33.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    133
    #187

    Отговор: Свързване на LCD/Plasma към компютър - част2 / FAQ - на първа страница

    искам да свържа този тв: PANASONIC TX-P42UT50E, който разполага с DLNA със компютъра ми. Разполагам с кабел и букси, които сам ще си поставя с кримпващи клещи. Въпросът ми е каква точно подредба да направя на жичките на кабела (нали имаше няколко начина в зависимост от приложението), ако може нещо линк да ми постнете на някоя схемичка. Задължително ли е да се върже тв-то към рутера или може директно към суича да го вържа и кой е по-добрия вариант, понеже за момента рутера съм го махнал, тъй като не ползвам wi-fi. Да уточня че съм пакет тв+нет към Виваком. Искам да си гледам филми директно от компютъра и предполагам ще трябва да кача медия сървър, кой се води най-читав?
    Благодаря.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    133
    #188

    Отговор: Свързване на LCD/Plasma към компютър - част2 / FAQ - на първа страница

    искам да свържа този тв: PANASONIC TX-P42UT50E, който разполага с DLNA със компютъра ми. Разполагам с кабел и букси, които сам ще си поставя с кримпващи клещи. Въпросът ми е каква точно подредба да направя на жичките на кабела (нали имаше няколко начина в зависимост от приложението), ако може нещо линк да ми постнете на някоя схемичка. Задължително ли е да се върже тв-то към рутера или може директно към суича да го вържа и кой е по-добрия вариант, понеже за момента рутера съм го махнал, тъй като не ползвам wi-fi. Да уточня че съм пакет тв+нет към Виваком. Искам да си гледам филми директно от компютъра и предполагам ще трябва да кача медия сървър, кой се води най-читав?
    Благодаря.


    - - - - - - - - - -

    Кабел вече си направих и ги навързах (не знам дали по най-правилния начин, но поне работеха устроиствата) и поразцъках нещата, остана висящ въпроса кой е най-правилния начин за свързване. Имаме входящ кабел на Виваком за пакет нет+тв, отделно имам безжичен рутер има и суич. Кое след кое се свързва за да е най-правилно. Като искам да пусна и ЛАН кабела, който си направих към ТВ. С две думи имам настолно ПЦ, ТВ с цифров приемник на Виваком и се чудя кое след кое да бъде първо рутер или първо през суича, и изобщо има ли нужда от суич или всичко може да се навърже само към рутера? Надявам се ме разбрахте.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #189

    Отговор: Свързване на LCD/Plasma към компютър - част2 / FAQ - на първа страница

    Ако модем-рутера има свободни LAN-изходи (моя например имаше 4 бр.), не виждам причина за "закачане" и на суича.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    133
    #190

    Отговор: Свързване на LCD/Plasma към компютър - част2 / FAQ - на първа страница

    има достатъчно изходи. Проблема е, че като свържа само рутера без суича не ми излизат телевизионните програми.

  13. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #191

    Отговор: Свързване на LCD/Plasma към компютър - част2 / FAQ - на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от tihogr Виж публикацията
    има достатъчно изходи. Проблема е, че като свържа само рутера без суича не ми излизат телевизионните програми.
    Разбирам че имаш входящ FTP кабел за IP телевизия от Виваком, тогава:
    1. кабела в суича.
    2. от суича един кабел към цифровия приемник на Виваком ,който съответно е свързан към телевизора.
    3. от суича втори кабел към ТВОЯ рутер към който може и да няма вързани с кабел компютри. А ако е безжичен може да изпълнява ролята на аксес пойнт като само разпръсква безжично. Възможно е да се включи и с кабел каквото и да е устройство но вече ще бъде в под-мрежа на основната.
    4. трети кабел от суича към компютъра (стационарен) зада ползваш интернета.

    Телевизора е добре да е преди всякакви допълнителни рутери защото в противен случай ще се наложи да се пренасочват портовете на които работи цифровата телевизия.

    В твоя случай за да се виждат стационарния компютър и телевизора и да можеш да ползваш DLNA, трябва да са в една мрежа. тогава ще се наложи и двете да ги вържеш към ТВОЯ рутер с кабел. Цифровия приемник си остава вързан към суича. Рутера го настрой да раздава адреси по DHCP, а настройката на WAN порта му е според това дали имаш статично или динамично IP от доставчика (ViVakom).
    Този пост е редактиран от Pat; 01-04-13 в 19:09.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    18
    #192

    Отговор: Свързване на LCD/Plasma към компютър - част2 / FAQ - на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Разбирам че имаш входящ FTP кабел за IP телевизия от Виваком, тогава:
    1. кабела в суича.
    2. от суича един кабел към цифровия приемник на Виваком ,който съответно е свързан към телевизора.
    3. от суича втори кабел към ТВОЯ рутер към който може и да няма вързани с кабел компютри. А ако е безжичен може да изпълнява ролята на аксес пойнт като само разпръсква безжично. Възможно е да се включи и с кабел каквото и да е устройство но вече ще бъде в под-мрежа на основната.
    4. трети кабел от суича към компютъра (стационарен) зада ползваш интернета.

    Телевизора е добре да е преди всякакви допълнителни рутери защото в противен случай ще се наложи да се пренасочват портовете на които работи цифровата телевизия.

    В твоя случай за да се виждат стационарния компютър и телевизора и да можеш да ползваш DLNA, трябва да са в една мрежа. тогава ще се наложи и двете да ги вържеш към ТВОЯ рутер с кабел. Цифровия приемник си остава вързан към суича. Рутера го настрой да раздава адреси по DHCP, а настройката на WAN порта му е според това дали имаш статично или динамично IP от доставчика (ViVakom).
    Здрасти Пат,

    И аз имам подобен проблем.
    Обмислям да ползвам Мегалан за NET + IPTV.
    Проблема е, че FTP кабела стига до хола където е рутера (комбиниран), лаптопа (Wireless с DLNA server) и единия телевизор (с DLNA).
    Но от хола към двете спални имам съответно само по един FTP кабел.
    В едната спалня имам само PC (Desktop - LAN - също с DLNA server) - ползвам спалнята като кабинет засега (иначе е предвидена за детска ).
    В другата спалня имам само телевизор (с DLNA).
    С досегашнят доставчик нямах проблем (всичко си беше нагласено) - ама те спират с IPTV-to.
    Драмата е, че
    - с Мегалан има проблем с IPTV-то ако кабела излиза от рутера - не мога да гледам TV в спалнята въобще;
    - ако пък кабелите излизат от суича към спалните то тогава няма как да ползвам DLNA-то;

    Доколкото разбирам от Мегалан подръжката - май нямало начин да навържа всичките телевизори и компове (да се виждат) и да имам IPTV в същото време, само с по един FTP кабел към спалня. А нови кабели няма как да прекарвам - че яко грозно.

    Дали имаш някаква идея - как да наглася мрежата!?

    Предварително благодаря.

  16. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #193

    Отговор: Свързване на LCD/Plasma към компютър - част2 / FAQ - на първа страница

    Мегалан как разделят NET-a от IPTv-to, със суич ли? и ако е така колко адреса могат да се "вземат" от техния кабел? Т.е ако го включиш към суич и към суича телевизор и компютър ще имаш ли интернет и на двете? ако включиш два телевизора и на двата ли ще има IPTv?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    18
    #194

    Отговор: Свързване на LCD/Plasma към компютър - част2 / FAQ - на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Мегалан как разделят NET-a от IPTv-to, със суич ли? и ако е така колко адреса могат да се "вземат" от техния кабел? Т.е ако го включиш към суич и към суича телевизор и компютър ще имаш ли интернет и на двете? ако включиш два телевизора и на двата ли ще има IPTv?
    Благодаря за бързият отговор - и времето което отделяш за моите проблеми.

    Значи, доколкото разбирам схемата им е следната:
    - влиза един FTP кабел от входа на жилищвто и веднага влиза в суич
    - от въпросният суич ще излиза:
    - един кабел за СТБ-то на телевизора в хола - има тв в хола
    - един кабел за моя комбиниран рутер (ползвам wireless от него за два лаптопа) - има и нет в хола
    - един кабел за спалня - има нет и ТВ в спалнята - проблема е, че най-вероятно рутера и DLNA-то на тв-то не се виждат
    - един кабел за детска - има нет и ТВ в детската- проблема е, че най-вероятно рутера и PC - то на тв-то не се виждат

    За да се "виждат" всички PC-та, DLNA-таи рутер, въпросните кабели, който влизат в спалнята/детската (по един за всяка) трябва да са след рутера (който е конфигуриран с едно IP), но ако са след рутера няма да мога да гледам ТВ в спалнята/детската.

    Относно IP-тата - мисля че, е различно в зависимост от пакета който ще избера:
    - при пакет 30 мегабита - имам 1 IP адрес
    - при пакет 50 мегабита - имам 2 IP адрес - аз мисля този да взема (това е максимума - повече IP-та няма как)

    Аз виждам нещата само по един начин - както е и в момента - ама дали тия от Мегалан ще се навият:
    - кабелите които са за спалните трябва физически да се разделят: - едните чифтове излизат от суич (за ТВ) - а другите излизат от рутера (за НЕТ).
    После в спалните съответно пак се делят (аз си имам мои суичове във всяка от стаите) като: едните чифтове влизат в СТБ-то (за ТВ) - а другите влизат в суич (които имам в спалня/детска) или направо в PC-то (за НЕТ).

    Ти как мислиш, ще стане ли?
    Виждаш ли и други опции?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    15
    #195

    Отговор: Свързване на LCD/Plasma към компютър - част2 / FAQ - на първа страница

    Лаптопът ми няма DVI и HDMI, а само VGA изход. Мога ли да гледам 3D и Blu-ray 3D / ISO/, като го свържа с VGA входа на телевизора? Благодаря!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 13 от 21 ПърваПърва ... 31112131415 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Panasonic Plasma телевизори - част 4
    От hristoslav2 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 1725
    Последно: 01-10-23, 23:58
  2. Отговори: 2279
    Последно: 04-02-15, 09:01
  3. LG Plasma TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 192
    Последно: 15-01-15, 09:36
  4. Samsung Plasma TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 332
    Последно: 18-11-14, 18:02
  5. Отговори: 0
    Последно: 11-08-11, 14:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе