Страница 3 от 26 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 379
Like Tree19Одобрявам

Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    25
    #31

    Отговор: Подробно за Домашний медиа-сервер

    Аз открих как се подкарват субтитрите в една папка. Като влезеш в менюто, отиваш на всички филми. Най-отгоре имаш папка транскодиране, влизаш в нея и отиваш на филма, който ще гледаш. Изскача ти подменю, в което стои файла със субтитрите. Зареждаш го и се връщаш обратно на филма. Като го пуснеш субтитрите излизат. Преди това обаче трябва в основния прозорец на програмата да дадеш десен бутон върху филма и да посочиш, че са налични субтитри. Има опция за това. Телевизорът ми е Филипс 5507.
    Но имам друг проблем. Фибмът забива на първите 15 минути. Върви перфектно и замръзва. Интересното е, че забива и програмата на компа. Някакви идеи как да оправя това?

    - - - Обновено - - -

    Аз открих как се подкарват субтитрите в една папка. Като влезеш в менюто, отиваш на всички филми. Най-отгоре имаш папка транскодиране, влизаш в нея и отиваш на филма, който ще гледаш. Изскача ти подменю, в което стои файла със субтитрите. Зареждаш го и се връщаш обратно на филма. Като го пуснеш субтитрите излизат. Преди това обаче трябва в основния прозорец на програмата да дадеш десен бутон върху филма и да посочиш, че са налични субтитри. Има опция за това. Телевизорът ми е Филипс 5507.
    Но имам друг проблем. Фибмът забива на първите 15 минути. Върви перфектно и замръзва. Интересното е, че забива и програмата на компа. Някакви идеи как да оправя това?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    15
    #32

    Отговор: Подробно за Домашний медиа-сервер

    Пробвай с ъпдейт на драйвъра на мрежовия адаптер на компа. При мен помогна

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    25
    #33

    Отговор: Подробно за Домашний медиа-сервер

    Мерси, ще пробвам и ако не стане забравям за тази програма. Страшно се изнервих

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    188
    #34

    Отговор: Подробно за Домашний медиа-сервер

    Здравейте,да попитам и аз нещо.Инсталирах си ДМС на лаптопа и през домашната мрежа искам да гледам филми на TV Sony KDL-55HX850,което е свързано с LAN кабел към рутера,а лаптопа безжично. Трябва ли папката на филма със субтитрите от компа да я инсталирам в някоя папка от менюто на програмата / ДМС/ или тя сама ще си намери филма от компа !?!? Сега на компа имам WMS и чрез мрежата ми отваря на Сонито само филми формат divX,но без субтитри,а HD и 3D филми въобще не ги познава...! За ДМС направих всичко,което е написано по-горе,но не намира нито снимки,нито музика,нито филми. Не знам какво бъркам,но нещата не се получават.Каквото и да отворя се показва една снимка на "тикче" и това е... Помагайте !!!
    Този пост е редактиран от МИК66; 17-01-13 в 13:38.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    28
    #35

    Отговор: Подробно за Домашний медиа-сервер

    Цитат Първоначално публикувано от МИК66 Виж публикацията
    Здравейте,да попитам и аз нещо.Инсталирах си ДМС на лаптопа и през домашната мрежа искам да гледам филми на TV Sony KDL-55HX850,което е свързано с LAN кабел към рутера,а лаптопа безжично. Трябва ли папката на филма със субтитрите от компа да я инсталирам в някоя папка от менюто на програмата / ДМС/ или тя сама ще си намери филма от компа !?!? Сега на компа имам WMS и чрез мрежата ми отваря на Сонито само филми формат divX,но без субтитри,а HD и 3D филми въобще не ги познава...! За ДМС направих всичко,което е написано по-горе,но не намира нито снимки,нито музика,нито филми. Не знам какво бъркам,но нещата не се получават.Каквото и да отворя се показва една снимка на "тикче" и това е... Помагайте !!!
    По принцип когато инсталираш първоначално ДМС или WMS програмата се инсталира с всички необходими настройки за да ти плейва филмите със субтитрите, но и зависи ТВ-то ти какви формати плейва и според това зависи необходимостта от транскодинга. 3Д филми можеш да гледаш единствено не трябва да са ISO, а единичен медиен файл с файл със титри до него SBS или OU и след като го пуснеш си превключваш ТВ на 3Д режим и гледаш. Папките с филмите, снимките и музиката трябва да укажеш на програмата къде се намират останалото тя си го върши. И още едно важно нещо: връзката ти по въздух ще бъде пречка да гледаш филми с по-висок битрат например HD и 3D, затова за тях е нужно кабел. Успех!

    - - - Обновено - - -

    Цитат Първоначално публикувано от craghackbg Виж публикацията
    Мерси, ще пробвам и ако не стане забравям за тази програма. Страшно се изнервих
    Програмката си е супер и мисля, че е най-добрата защото върши много неща, само трябва малко да се почете...

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #36

    Отговор: Подробно за Домашний медиа-сервер

    Програмката си е супер и мисля, че е най-добрата защото върши много неща, само трябва малко да се почете...
    Ми аз явно не знам къде и какво да чета.... айде обясни ми как на панасоник ЕТ5Е серията да подкарам филм със субтитри БЕЗ транскодиране - защото почти всички широко разпространени формати се поддържат от телевизора и с вградения плеър се плейват безпроблемно (там проблема е че субтитрите на 2Д филмите са дребни, а на 3Д филми не изкарва никакви субтитри)

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    15
    #37

    Отговор: Подробно за Домашний медиа-сервер

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Ми аз явно не знам къде и какво да чета.... айде обясни ми как на панасоник ЕТ5Е серията да подкарам филм със субтитри БЕЗ транскодиране
    Да и аз се опитвам да намеря решение на този въпрос. При транскодирането всичко е ОК, но загубата на качеството е огромна ако се транскодира MKV файл например.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    28
    #38

    Отговор: Подробно за Домашний медиа-сервер

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Ми аз явно не знам къде и какво да чета.... айде обясни ми как на панасоник ЕТ5Е серията да подкарам филм със субтитри БЕЗ транскодиране - защото почти всички широко разпространени формати се поддържат от телевизора и с вградения плеър се плейват безпроблемно (там проблема е че субтитрите на 2Д филмите са дребни, а на 3Д филми не изкарва никакви субтитри)
    Ами нямам претенциите да съм професионалист, но с минимални усилия си подкарах всичко което съм се опитал да си пусна на моя телевизор Самсунг 32Д6500. И все пак не ти разбрах въпроса? Защото ако ти се плейват форматите от ТВ-то ти безпроблемно какъв е проблема? Ако са ти малки титрите по елементарен начин си отваряш файла и правиш текста с главни букви и пускаш. На моя ТВ когато искам директно да пусна филм отивам директно в папката с филмите, ако искам да транскодира отивам в папка транскодинг и от там стигам до филма и при двата варианта ми върви филма. Аз на моя телевизор ми тръгва всичко без да се налага да правя някакви кой знае какви настройки, как на вашите не иска...С питане и до Цариград се стига все пак. Обяснете по-точно проблема и все ще се намери някой по-добър от нас да помогне...

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    188
    #39

    Отговор: Подробно за Домашний медиа-сервер

    Здравейте приятели !!! От една седмица съм полудял,защото телевизора ми не разпознава ДМС,като дава статус "Несвързан" и изписва "няма достъп до сървъра". До сега всичко бе наред и какво стана не знам.Гледах си 3D и HD филми без проблем през ДМС със субтитри и т.н. Един,два пъти деинсталирах програмата и на ново я теглих /по-новите версии/,но TV то не може да се свържи със сървъра. Иначе на компа всичко си е както преди,но.... Моля давайте идеи

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    188
    #40

    Отговор: Подробно за Домашний медиа-сервер

    В "Журнал сообщений" изписва това : Windows Firewall заблокировал hms.exe от входящих соединений из сети. Ако имате идея какво иска да каже,помагайте как да го оправя.
    Този пост е редактиран от МИК66; 12-02-13 в 09:31.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    28
    #41

    Отговор: Подробно за Домашний медиа-сервер

    Цитат Първоначално публикувано от МИК66 Виж публикацията
    В "Журнал сообщений" изписва това : Windows Firevall заблокировал hms.exe от входящих соединений из сети. Ако имате идея какво иска да каже,помагайте как да го оправя.
    ами изключи си firewall-а на уиндоуса, той ти създава проблемите. Аз не го ползвам въобще...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    188
    #42

    Отговор: Подробно за Домашний медиа-сервер

    Цитат Първоначално публикувано от johnygill Виж публикацията
    ами изключи си firewall-а на уиндоуса, той ти създава проблемите. Аз не го ползвам въобще...
    Да,да довечера ще пробвам.Не знам как се е включил,може би автоматично. Въпроса е къде да го диря този Windows Firewall :rolleyes: !?!? Аз съм с Windows 8 и някой неща още не са ми ясни.Благодаря много за включването ти !!!

    - - - Обновено - - -

    Спрях го този Windows Firewall и всичко си дойде на място.
    Този пост е редактиран от МИК66; 12-02-13 в 15:45.

  16. Novice
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    3
    #43

    Отговор: Подробно за Домашний медиа-сервер

    Здравейте!
    Първоначално не можех да подкарам субтитри на 3Д филм, но след като ви прочетох темата и видях скрийншотите, успях...Но пък са от двете страни, смисъл, субтитрите са два пъти, в ляво и дясно..Имали ли сте подобен случай и как се разрешава евентуално.
    Благодаря!
    П.П.: С Philips ET5 series съм .)

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    41
    #44

    Отговор: Подробно за Домашний медиа-сервер

    Здравей колега ziggy.
    Ако още не си решил проблема, решението да не излизат четворни 3Д субтитрите е:
    след като стартираш програмата домашен медиен сървър цъкаш с десния бутон на мишката върху филма, избираш второто поле "Редактирование информации", и на показалият се прозорец полето "3D-видео" го избиташ "нет".

    HMS.jpg

    При мен програмата върви добре без да засича при изцяло Wi-Fi мрежа, но съм избрал домашна мрежа и съм спрял защитната стена(Windows Firewall) на Windows.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #45

    Отговор: Подробно за Домашний медиа-сервер

    Е,голяма мъка и при мен да подкарам 2Д субтитри на 40TL933G през рутер D-link DIR615.ТВто и рутерът са ъпдейтвани.
    Момчета,как са Ви кодирани субовете на 2Д,за да тръгнат?"Субтитрите трябва да са ANSI кодирани за да вървят през HMS, а UTF-8 не тръгват, докато ако се гледа през USB флашка филма е обратното."-ползвам SubtitleEdit,но няма ANSI,за да пробвам.

    - - - - - - - - - -

    Карък...На UTF8 не тръгват тия субове,обърнах ги с нодпада на ANSI-не тръгват.
    Този пост е редактиран от johny01; 14-04-13 в 11:12.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 26 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. PS3 Media server (UPnP, DLNA) / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 87
    Последно: 13-01-17, 09:19
  2. XBMC Media server (UPnP, DLNA) / FAQ - мнения, обсъждане
    От i486 във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 19
    Последно: 15-11-15, 23:53
  3. Домашний медиа-сервер - странен проблем
    От Blazhev във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 0
    Последно: 06-04-13, 13:00
  4. Домашний медиа-сервер проблем
    От plkochev във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 29-12-12, 22:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе