Страница 4 от 26 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 381

Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    10
    #46

    Отговор: Подробно за Домашний медиа-сервер

    Някакъв начин да се изключи транскодирането, когато не трябва? Защото при 3d HD пак си транскодира, с i7 на 3Ghz, 16GB RAM и SSD диск съм, и пак насича, а натоварването е около 80%, а на моменти 90 и кусур. Като плейвам същия филм на компютъра няма и 10% натоварване. На 300Mb WIFI съм, сигнала е на MAX. Ако плейвам от лаптопа филм от шерната папка на същия компютър проблем също няма.

    ПП: И друго - имам няколко филма дето на компа се плейват, а на телевизора не искат - дава "неподдържан файлов формат" или нещо от сорта. През ДМС с транскодиране се плейват. Какъв туул да ползвам за да ги прекодирам предварително и да си ги запиша прекодирани на флашка, та телевизора да ги чете? За Panasonic TX-L42ET60E иде реч.

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #47

    Отговор: Подробно за Домашний медиа-сервер

    Например с това:
    Freemake Video Converter (zamunda)

  4. Novice
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    6
    #48

    Отговор: Подробно за Домашний медиа-сервер

    как да споделя примерно ' voyo ' през DLNA ili sait домашнии сервер си го имам ,ползвам си го , радвам му се , но ако може да гледам и voyo ще е мнохо добре . Благодаря предварително

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    90
    #49

    Отговор: Подробно за Домашний медиа-сервер

    Имам проблем с ползването на Домашний медиа-сервер. Телевизора ми е LG ld750,компа е с Win XP,Рутера е Netgear ,връзката е по LAN.Проблема е че телевизора почти никога не вижда сървара и всеки път трябва по няколко пъти да му задавам търсене на ново устройство като по някога това не помага.Същевременно съм инсталирал още два DLNA сървари PS3 и Mezzmo тях винаги още с включването на телевизора ги има в списъка,та кажете от къде може да е проблема,някаква настройка специфична ли какво?!?


  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    8
    #50

    Отговор: Подробно за Домашний медиа-сервер

    Здравейте, някой може ли да каже какви настройки да се направят за да не сече на големите филми? Какво да направя да ми излиза само шернатата папка?

  7. j90
    j90 е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    183
    #51

    Отговор: Подробно за Домашний медиа-сервер

    Колеги няко знае ли къде си съхранява временните фаилове това чудо че имам чувството че ми пълни харда?Задал съм му да си изчиства кеша когато го изключвам но все пак нещо ме съмнява.Един колега спомена че му насича на моменти и на мен ми се случи един два пъти и се оказа че като се напълни харда се получава тоя проблем.

  8.  
     
  9. Member Аватара на spark33
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    188
    #52

    Отговор: Подробно за Домашний медиа-сервер

    Здравейте ! И аз моля за малко помощ ! Интересното е, че при мен изобщо не иска да се инсталира програмата.Свалям я от тук Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) , и правя всичко както е указано (С Windows XP съм), но ми дава грешка още при стартирането на инсталационния файл. Някой да им идея или да му се е случвало ? Пише ми " Неизвестньiй формат файла установки програмьi setup.ini " ? И до там

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #53

    Отговор: Подробно за Домашний медиа-сервер

    Цитат Първоначално публикувано от spark33 Виж публикацията
    Здравейте ! И аз моля за малко помощ ! Интересното е, че при мен изобщо не иска да се инсталира програмата.Свалям я от тук Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) , и правя всичко както е указано (С Windows XP съм), но ми дава грешка още при стартирането на инсталационния файл. Някой да им идея или да му се е случвало ? Пише ми " Неизвестньiй формат файла установки програмьi setup.ini " ? И до там
    Имаш проблем нещо с windows най-вероятно. Провери си компютъра с Malwarebytes : Free anti-malware download и

    CCleaner - Download - Piriform

    провери и за вируси с антивирусна някоя.

  11. Member Аватара на spark33
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    188
    #54

    Отговор: Подробно за Домашний медиа-сервер

    Цитат Първоначално публикувано от saint056a Виж публикацията
    Имаш проблем нещо с windows най-вероятно. Провери си компютъра с Malwarebytes : Free anti-malware download и

    CCleaner - Download - Piriform

    провери и за вируси с антивирусна някоя.
    Добре. Благодаря за информацията !

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    25
    #55

    Отговор: Подробно за Домашний медиа-сервер

    Какво не правя както трябва,не ми тръгват субтитрите,сложила съм всички отметки както сте показали и не ще и не ще.Вече откачам,не мога да изгледам един филм.

  13. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #56

    Отговор: Подробно за Домашний медиа-сервер

    Цитат Първоначално публикувано от mamichon Виж публикацията
    Какво не правя както трябва,не ми тръгват субтитрите,сложила съм всички отметки както сте показали и не ще и не ще.Вече откачам,не мога да изгледам един филм.
    Не си тровете живота с тая бъгава програма, има къде-къде по-лесни и най-вече РАБОТЕЩИ DNLA сървъри!
    Прост пример Serviio.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #57

    Отговор: Подробно за Домашний медиа-сервер

    Цитат Първоначално публикувано от mamichon Виж публикацията
    Какво не правя както трябва,не ми тръгват субтитрите,сложила съм всички отметки както сте показали и не ще и не ще.Вече откачам,не мога да изгледам един филм.
    Надявам се си прочела всички коментари от първата страница. Отделно името на файла и субититрите трябва да са с еднакви имена в една папка. Случвало ми се е да не иска да зареди субтитри при много дълги имена на филм + субтитри (например:Falling.Skies.S03E05.PROPERPROPERPROPERPROPER.HDTV.XviD-AFG.avi). В този случай преименуваш филма и субтитрите например на film.avi/film.srt и пускаш наново сървъра.
    Този пост е редактиран от saint056a; 05-08-13 в 12:52.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    76
    #58

    Отговор: Подробно за Домашний медиа-сервер

    Изтеглих последната версия (1.45) на ДМС за евентуална инсталация, но попаднах на коментар, че има проблем със звука. Пропадал, пак се появявал и т.н. Въпросът е дали някой ползва тази версия и има ли проблеми със звука? Благодаря!
    Този пост е редактиран от hivo; 05-08-13 в 14:44.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    25
    #59

    Отговор: Подробно за Домашний медиа-сервер

    Цитат Първоначално публикувано от saint056a Виж публикацията
    Надявам се си прочела всички коментари от първата страница. Отделно името на файла и субититрите трябва да са с еднакви имена в една папка. Случвало ми се е да не иска да зареди субтитри при много дълги имена на филм + субтитри (например:Falling.Skies.S03E05.PROPERPROPERPROPERPROPER.HDTV.XviD-AFG.avi). В този случай преименуваш филма и субтитрите например на film.avi/film.srt и пускаш наново сървъра.
    Ще пробвам и това.Да питам-когато субтитрите са в архивен файл нали трябва да го разхивирам в папката с филма?Не ми тръгват само на 3д.на другите филми си вървят.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #60

    Отговор: Подробно за Домашний медиа-сервер

    Цитат Първоначално публикувано от mamichon Виж публикацията
    Да питам-когато субтитрите са в архивен файл нали трябва да го разхивирам в папката с филма?
    Да.

    Цитат Първоначално публикувано от mamichon Виж публикацията
    Не ми тръгват само на 3д.на другите филми си вървят.
    Май с това трябваше да почнеш. Ако субтитрите са графични (sub+idx), може и да не ги разпознава.
    DLNA сървър, който съм пробвал и чете графични субтитри е Playstation 3 Media server

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 26 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. PS3 Media server (UPnP, DLNA) / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 87
    Последно: 13-01-17, 10:19
  2. XBMC Media server (UPnP, DLNA) / FAQ - мнения, обсъждане
    От i486 във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 19
    Последно: 16-11-15, 00:53
  3. Домашний медиа-сервер - странен проблем
    От Blazhev във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 0
    Последно: 06-04-13, 14:00
  4. Домашний медиа-сервер проблем
    От plkochev във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 29-12-12, 23:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе