Страница 13 от 26 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследноПоследно
Резултати от 181 до 195 от общо 379
Like Tree19Одобрявам

Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    110
    #181

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Моля помогнете. Няколко дена се мъча да пусна Карибските пирати и винаги излизат с немско аудио, и по какъвто и да е начин не мога да пусна англииското. Пробвах и двата начина описани в първия пост но не вършат работа. ТВ-то е LG LB730V вързан е с кабел.

  2.  
     
  3. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #182

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    На някой случва ли се плейвания филм да има мазало - появява се вертикална линия около 10 см. от дясно!?
    Имам една папка с анимации, които пускам на децата. В нея има филми от 90-те години и само на тях прави така!
    В същата папка има и по-нови, гледам също и с висока резолюция mkv и т.н - при тях няма проблем!?

    Viera UT50 + LAN

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    102
    #183

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от CaptainSlow Виж публикацията
    Моля помогнете. Няколко дена се мъча да пусна Карибските пирати и винаги излизат с немско аудио, и по какъвто и да е начин не мога да пусна англииското. Пробвах и двата начина описани в първия пост но не вършат работа. ТВ-то е LG LB730V вързан е с кабел.
    Сигурен ли си, че въпросното видео не е просто с немско аудио?

    Цитат Първоначално публикувано от peterstamov Виж публикацията
    На някой случва ли се плейвания филм да има мазало - появява се вертикална линия около 10 см. от дясно!?
    Имам една папка с анимации, които пускам на децата. В нея има филми от 90-те години и само на тях прави така!
    В същата папка има и по-нови, гледам също и с висока резолюция mkv и т.н - при тях няма проблем!?

    Viera UT50 + LAN

    Най-вероятно нещо не харесва формата.Опитах да ги пуснеш с опция за транскодиране. (10-тото от горе надолу)

  5. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #184

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от mrowcp Виж публикацията
    Най-вероятно нещо не харесва формата.Опитах да ги пуснеш с опция за транскодиране. (10-тото от горе надолу)
    Пробвах и пак е така! Според мен нещо новите декодери не харесват старото кодиране!? :rolleyes: И то точно декодера, който ползва ДМС. Файла плейван на PC-то върви нормално. Може ли да се сменя от някъде какво да ползва ДМС за декодиране и пращане по нета? Тези филми на които прави проблема са от 90-те години, примерно Тарзан, гледат се без проблем, а само отдясно има вертикална линия мазало.

    P1050425_2_zps8e096ea5.jpg
    Този пост е редактиран от peterstamov; 11-06-14 в 08:34.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    102
    #185

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Ами то транскодирането е точно това.Има няколко варианта там, всичките ли ги пробва?

  7. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #186

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Уф, пробвах ги всички и открих някой с които работи нормално. Тези трите!
    Мисля че проблема идва от малкото съотношение на страните на старите филми и някой кодек го разпъва.
    Благодаря ти за насоката!
    code_zps817a5961.jpg


    ХМ! Всичко върви, но само по начина......Тоест не запазва настройките и като стартирам файла от ТВ пак излиза тази лента!
    Има ли начин направените настройки да се изпълняват и като се стартира файла от ТВ!???
    Този пост е редактиран от peterstamov; 15-06-14 в 15:02.

  8.  
     
  9. Member Аватара на zmeya.70
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    Северозападо
    Мнения
    303
    #187

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Кьде/как да изкарам- ;Монитор на ресурсите;/XP /нямам го като опция или

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    Русе
    Мнения
    17
    #188

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Здравейте, при без кабелно транскодиране от PC към Panasonic ST60, многоканалния звук от DTS излиза в DOLBY съраунд. Струва ми се, че има някаква настройка. Моля знаещите за помощ.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    101
    #189

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Здравейте! Някой би ли споделил от къде се прави да излизат нещата на папки ? Защото, като влезна един път в сървъра през телевизора и ми ги вади всичките пръснати.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    239
    #190

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от paciem Виж публикацията
    Здравейте, при без кабелно транскодиране от PC към Panasonic ST60, многоканалния звук от DTS излиза в DOLBY съраунд. Струва ми се, че има някаква настройка. Моля знаещите за помощ.
    При транскодиране звука е винаги DDigital, за да е DTS трябва да чекнеш "оригиналлен звук" в опциите на файла.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    Русе
    Мнения
    17
    #191

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от koleto Виж публикацията
    При транскодиране звука е винаги DDigital, за да е DTS трябва да чекнеш "оригиналлен звук" в опциите на файла.
    Затруднявали ви, да визуализирате настройките?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    55
    #192

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Пусти субтитри не мога и не мога да ги подкарам на български - излизат на маймуница.Дали аз не можах да намеря из темата...Слагам ги на Tahoma не ще . Arial - не. Пробвах какво ли....Моля за помощ. LG LB650\
    Оправих се ....записах ги като UNICODE бяхя на АNSI
    Този пост е редактиран от mely; 19-07-14 в 15:56.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    74
    #193

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Изчетох цялата тема за тоя сървър, както и руската такава. Тествах всичко и сега стоя и се чудя, какво толкова го хвалихте и прехвалихте тоя сървър каша. Ето моите наблюдения и заключения;
    След инсталацията и някои настройки, но както е описано в руската тема, сървъра си върви добре. Чете филми всякакви, субтитри и звук. Някои които излизат на маймуница, не е от сървъра а от енкодинка. Тук точно колеги дават съвети, които после ви водят в други приключения и така става кашата. После се чудите защо ви излиза оня сервис който ви бави и как да го спрете. Това е някъде по средата на темата, където беше обяснявано за допълнителните настройки и принудителното изкарване на субтитрите. Затова после се включва и тоя сервис и ви качва на 100% процесора. И не се мъчете да го спрете от Монитор на ресурсите, защото няма да стане. После пак се активира. Та при мен се наложи като най лесно да преинсталирам, за да си тръгне всичко добре. Много грешки има и колегата с описанието в началото. Съблюдавайте настройките в Руската тема и няма да имате проблеми! Тук всеки на проба - грешка и дава съвети, които после ви вкарват в голямата каша и други проблеми. Общо взето това за мен е един много сложен сървър, с много настройки и не за неопитни потребители! Ако искате да го ползвате, не пипайте нищо друго, а само описанието в руската тема. Защото после почва да ви сече, да имате проблем с натоварване а и също така се загуби някъде по средата на настройките и възможността за превъртане за филма. Общо взето, като тествах всичко и на всеки "съветите" с които смята, че е решил уж даден проблем, се объркват после нови неща. А не ми се занимаваше после да ги оправям и да изследвам точно къде и кои са грешките. Може би не го взех на сериозно. Аз ползвам Smart Share и ме кефи. Никакви грижи. Сядам и гледам. Ако изкара някои субтитри на маймуница /случва се/ то за секунди ги прекодирам. А ако не чете вградени / то и тоя не чете де/, то си ги намирам в замундата или унакс. бг и си ги зареждам като външни. А за динамични забравете въобще. За тях ще ви трябва HDMI кабелна връзка. А това с транскодинка е голяма глупост. Мисля, че там някъде се объркват нещата и почват проблемите.
    Иначе да допълня и пак да повторя, ако току що сте я сложили тая глупост, то настройвате по упътването в руския форум и не пипайте другаде, освен ако не сте Гуру по кодиранията на различните филми. Пипайки тук, разваляте там. Така стоят нещата с тая недоизпипана недосмислица.

    А, колегата по-горе с маймуницата. Еее, ми на сто места е описано как. А и гугъл има. Прекодирай ги в уни или в който тръгнат. Лесно е. Иначе с принудителното им вкарване и разчитане, както пипнеш тук и там и ще си имаш нови проблеми. Тоя сървър не е за начинаещи и неразбиращи.
    Този пост е редактиран от Iuly Kostov; 02-08-14 в 03:53.

  17. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #194

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Аз не го разбрах тоя Руски сървър а и смятам че не е нужно да го разучавам ползвам PS3 медиа сървър работи без да се налагат настройки.
    KaHa одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    102
    #195

    Отговор: Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Iuly Kostov Виж публикацията
    Изчетох цялата тема за тоя сървър, както и руската такава. Тествах всичко и сега стоя и се чудя, какво толкова го хвалихте и прехвалихте тоя сървър каша. Ето моите наблюдения и заключения;
    След инсталацията и някои настройки, но както е описано в руската тема, сървъра си върви добре. Чете филми всякакви, субтитри и звук. Някои които излизат на маймуница, не е от сървъра а от енкодинка. Тук точно колеги дават съвети, които после ви водят в други приключения и така става кашата. После се чудите защо ви излиза оня сервис който ви бави и как да го спрете. Това е някъде по средата на темата, където беше обяснявано за допълнителните настройки и принудителното изкарване на субтитрите. Затова после се включва и тоя сервис и ви качва на 100% процесора. И не се мъчете да го спрете от Монитор на ресурсите, защото няма да стане. После пак се активира. Та при мен се наложи като най лесно да преинсталирам, за да си тръгне всичко добре. Много грешки има и колегата с описанието в началото. Съблюдавайте настройките в Руската тема и няма да имате проблеми! Тук всеки на проба - грешка и дава съвети, които после ви вкарват в голямата каша и други проблеми. Общо взето това за мен е един много сложен сървър, с много настройки и не за неопитни потребители! Ако искате да го ползвате, не пипайте нищо друго, а само описанието в руската тема. Защото после почва да ви сече, да имате проблем с натоварване а и също така се загуби някъде по средата на настройките и възможността за превъртане за филма. Общо взето, като тествах всичко и на всеки "съветите" с които смята, че е решил уж даден проблем, се объркват после нови неща. А не ми се занимаваше после да ги оправям и да изследвам точно къде и кои са грешките. Може би не го взех на сериозно. Аз ползвам Smart Share и ме кефи. Никакви грижи. Сядам и гледам. Ако изкара някои субтитри на маймуница /случва се/ то за секунди ги прекодирам. А ако не чете вградени / то и тоя не чете де/, то си ги намирам в замундата или унакс. бг и си ги зареждам като външни. А за динамични забравете въобще. За тях ще ви трябва HDMI кабелна връзка. А това с транскодинка е голяма глупост. Мисля, че там някъде се объркват нещата и почват проблемите.
    Иначе да допълня и пак да повторя, ако току що сте я сложили тая глупост, то настройвате по упътването в руския форум и не пипайте другаде, освен ако не сте Гуру по кодиранията на различните филми. Пипайки тук, разваляте там. Така стоят нещата с тая недоизпипана недосмислица.

    А, колегата по-горе с маймуницата. Еее, ми на сто места е описано как. А и гугъл има. Прекодирай ги в уни или в който тръгнат. Лесно е. Иначе с принудителното им вкарване и разчитане, както пипнеш тук и там и ще си имаш нови проблеми. Тоя сървър не е за начинаещи и неразбиращи.
    От всичкото написано, само последното ти изречение е вярно.Програмата има много настройки.Това, че някой пипа където не му е работа, е друга бира.За без пари - толкоз.

    П.С. Все едно аз да ти кажа, че Smart Share е няква орязана LG глупост направена си само за тяхната марка ТВ-та.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 13 от 26 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. PS3 Media server (UPnP, DLNA) / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 87
    Последно: 13-01-17, 09:19
  2. XBMC Media server (UPnP, DLNA) / FAQ - мнения, обсъждане
    От i486 във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 19
    Последно: 15-11-15, 23:53
  3. Домашний медиа-сервер - странен проблем
    От Blazhev във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 0
    Последно: 06-04-13, 13:00
  4. Домашний медиа-сервер проблем
    От plkochev във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 29-12-12, 22:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе