Страница 5 от 26 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 379
Like Tree19Одобрявам

Домашний медиа-сервер (UPnP, DLNA, HTTP) / FAQ - мнения, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    25
    #61

    Отговор: Подробно за Домашний медиа-сервер

    Цитат Първоначално публикувано от podredko Виж публикацията
    Да.



    Май с това трябваше да почнеш. Ако субтитрите са графични (sub+idx), може и да не ги разпознава.
    DLNA сървър, който съм пробвал и чете графични субтитри е Playstation 3 Media server
    Да,такива се оказаха.

    - - - - - - - - - -

    Такааа,субтитрите тръгнаха и за да не скучаете-нова задачка.Изречението е разделено на две-предният край на субтитрите е в десния край на телевизора,а задната част на изречението-в левия край.Изглеждат така-пример:
    дошъл" "Добре
    си?" "Как(само пример.Вие сте.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    76
    #62

    Отговор: Подробно за Домашний медиа-сервер

    Здравей Pat, Виждам, че препоръчваш Serviio. Добре е наистина да има алтернатива на останалите медиа сървъри. До преди седмица бях с HMS, а сега изтеглих актуалната версия на Serviio-то. Ако е възможно дай някакъв жокер за него-например настройки, субтитри на кирилица и т.н. За да може успешно да се изпробва трябва отнякъде да се тръгне. Благодаря!

  4. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #63

    Отговор: Подробно за Домашний медиа-сервер

    Цитат Първоначално публикувано от mamichon Виж публикацията
    Такааа,субтитрите тръгнаха и за да не скучаете-нова задачка.Изречението е разделено на две-предният край на субтитрите е в десния край на телевизора,а задната част на изречението-в левия край.Изглеждат така-пример:
    дошъл" "Добре
    си?" "Как(само пример.Вие сте.
    Това с кой сървър се случва? Явно се зареждат 2Д субтитри на SBS, и като се събере двойката видео потоци от тв се получава нежелания "ефект". Не пробва ли да подкараш 3Д субтитри с PS3 Media server?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    25
    #64

    Отговор: Подробно за Домашний медиа-сервер

    На ДМС-а,не съм свалила ПС3-то,
    Здравей Pat, Виждам, че препоръчваш Serviio. Добре е наистина да има алтернатива на останалите медиа сървъри. До преди седмица бях с HMS, а сега изтеглих актуалната версия на Serviio-то. Ако е възможно дай някакъв жокер за него-например настройки, субтитри на кирилица и т.н. За да може успешно да се изпробва трябва отнякъде да се тръгне. Благодаря!
    На мен със Сервиото не ми се получиха нещата.
    ПС3 е за х64 ва Уиндоуса,а моята е х32 и не ми се инсталира.
    Този пост е редактиран от mamichon; 06-08-13 в 20:59.

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #65

    Отговор: Подробно за Домашний медиа-сервер

    Цитат Първоначално публикувано от hivo Виж публикацията
    Здравей Pat, Виждам, че препоръчваш Serviio. Добре е наистина да има алтернатива на останалите медиа сървъри. До преди седмица бях с HMS, а сега изтеглих актуалната версия на Serviio-то. Ако е възможно дай някакъв жокер за него-например настройки, субтитри на кирилица и т.н. За да може успешно да се изпробва трябва отнякъде да се тръгне. Благодаря!
    Поразцъкай малко менютата - не са много и са елементарни - смени си езика на български, ако не ти е комфортно на английски. Това му е хубавото, че няма много (да не кажа никакви) настройки. Указваш къде са папките с филмите (библиотеката) слагаш 1-2 отметки за субтитрите и готово.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #66

    Отговор: Подробно за Домашний медиа-сервер

    Цитат Първоначално публикувано от mamichon Виж публикацията
    ПС3 е за х64 ва Уиндоуса,а моята е х32 и не ми се инсталира.
    Има и за х32
    https://code.google.com/p/ps3mediase.../list?can=1&q=

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    76
    #67

    Отговор: Подробно за Домашний медиа-сервер

    Благодаря,Пат! Ще се възползвам от указанията. Няма проблем с английския.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    76
    #68

    Отговор: Подробно за Домашний медиа-сервер

    Пак съм аз. Продължавам със Сервийото: разцъках както препоръча Пат и наистина няма кой знае какви настройки. Всичко, което касае видеото тръгна от раз: 2D, 3D, с транскодиране, без транскодиране. Гредата се оказаха както си и предполагах субтитрите. Значи не тръгнаха никакви субтитри нито на english, нито на кирилица. На три места за тях се слагат чавки и толкоз. Има възможност да се укажат на какъв език да са субтитрите, направих го. В тази връзка от форума за Сервийото препоръчват да се добави към заглавието на .srt файла примерно както е в моя случай _bg пред разширението .srt. Но не би. Просто сървъра не ги разпознава и съответно към Панасоника (става въпрос за 3D Панасоник от миналата година) нищо не се подава и няма никой. Нарочно съм толкова обстоятелен, защото ми се изчерпиха идейте. В гореспоменатия форум валят искания за помощ точно заради субтитрите за различни модели тв-та. Значи проблемът си е много проблемен, което е на път да ме откаже. От цялата Одисея разбрах, че изглежда, че кучето е зарито в т.н. профил на съответното ТВ. За сега не ми е ясно за какво точно става въпрос и какво се разбира под профил на тв-то. Има падащо меню, от което се избират марки и модели тв-та. Например при Панасоник има Панасоник 2010, Панасоник Виера 2011 и 2012 като са изброени и съответни букви на моделите. Нищо не се получи-изпробвах ги цитираните години респ. модели, но нищо. Без успех. В същото меню има възможност да се генерира профил, който не се намира в списъка на предложените. Предполагам, че това е истината. При положение, че профила липсва в сървъра, той не разпознава субтитрите и voila няма ги. Как се генерира профил ми е тъмна Индия. Това е въпросът. Ще разучавам по форумите като ще търся и в руските дали няма някоя сламка. Това е за сега. Всякаква помощ е добре дошла.

  11. Novice
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    1
    #69

    Отговор: Подробно за Домашний медиа-сервер

    Здравейте!
    Ползвам доста отдавна ДМС и като цяло съм доволен. Работи добре на няколко модела SONY Full HD 32" и 40", достоверна информация и от приятели, които го ползват.
    Аз лично го ползвам на 40HX850 и 32EX650. Няма насичане, нямам и проблеми със субтитрите. (като изключим някои малки такива с динамични титри за 3Д).
    Доколкото съм установил, поне за мен, има два лесни начина за пускане на субтитри.
    1. Отивате на филма, с десен бутон избирате "Редактирование информации",
    1.jpg

    След това, в прозореца с настройките има нещо като таблица "Список дорожек". Там са описани видео, аудио потоците и най-накрая има "Субтитръй". Ако има файл с титри в същата папка на филма и със същото име - би трябвало да имате някакви субтитри показани. Ако няма - от бутона "+ Добавить" избирате съответния файл. След като вече се появи в табличката, трябва да го "Въйбрать" (извинете за правописа). И... това е, при мен работи.
    2.jpg

    2. Втори начин е от самия телевизор да си изберем субтитри, но тогава мисля че задължително филма се транскодира, което не винаги е добре.
    Отивате в папката на филма, там избирате "Транскодирование" -> "Настройки" -> "Субтитрьй" и избирате файла. Появява се едно голямо зелено кръгче с отметка и след това трябва да имате вече титри.

    Относно динамичните, честно казано не съм си играл много с настройки но това което съм постигал е да ми излизат по 2 пъти - едни от ляво - едни от дясно! (при SBS титри). Шашава работа. Има настройка в ДМС но не съм се задълбавал чак толкова. Някой споменаваше в предните постове, има "3Д-Видео" на прозореца от втората картинка долу в дясно с няколко опции но не съм пробвал.
    Мисля да пробвам Playstation сървъра, но не съм възхитен от 3D-то на телевизора и избягвам такива филми.

    PS: Не се стърпях и пробвах Playstation Server. Насича ми зверски! Един и същи филм, един същи телевизор, една и съща мрежа, разбира се ПЦ-то е същото - ДМС работи значително по-добре!
    Опитах с няколко филма в тежък формат MKV-та, всички насичаха.
    Този пост е редактиран от Tishkata; 11-09-13 в 16:37.
    spark33 одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    41
    #70

    Отговор: Подробно за Домашний медиа-сервер

    За да не излизат субтитрите на маймуница при Serviio трябва да се направят от ANSI на UTF-8. Иначе настройките за субтитрите са:
    serviio.jpg

    Особеното при него е че, бавно обновява новите файлове. Затова след като се направят промени за по-сигурно е добре да се рестартира компютъра.

  13. Novice
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    7
    #71

    Отговор: Подробно за Домашний медиа-сервер

    Здравейте.
    След като изчетох подробно темата за DNLA и съответните плеъри, се спрях на Домашний медиа сервер.
    Сякаш успях да се справя с всички настройки, защото плейвам филми със субтитри без проблем.

    И съответно въпроса, който ме тормози.
    Защо не мога да превъртам филма напред или назад. Или мога, ама не знам как..
    Моля за съвет.

    ТВ-то е Samsung 40UE6400, вързано е с кабел към рутера, лаптопа също е вързан с кабел към рутера. Използвам само универсалното дистанционно - това с тъч-пада.

    Филма категорично не може да се превърта. Пауза и плей работят.

    Предварително благодаря за съветите.

  14.  
     
  15. j90
    j90 е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    183
    #72

    Отговор: Подробно за Домашний медиа-сервер

    Аз си ги превъртам през дистанционното на ТВ-о,без проблем всеки филм.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    17
    #73

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от pipobg Виж публикацията
    Както казах в поста си проблеми с DLNA нямам - тръгва и на двата телевизора. Проблемът е само с буквите, а за тези, които ползват homemediaserver с тях субтитрите тръгват ли? И още един въпрос - ако шерна папките с филмите могат ли да се пуснат от телевизора и ще тръгнат ли субтитрите? Благодаря
    подкарах ги буквите Като отвориш ДМС /Домашен Медиен Сървър/, избираш с филма който ще пускаш, десен бутон => Редактиране информация ,/ако не се виждат буквите, ги добавяш ръчно => Добави , тук си намираш папката с филма и посочваш буквите => Въибрат /или нещо подобно беше. Трябва видеото, звука и титрите да станат жълти .. аз така ги подкарах буквите. Погледни и https://forum.setcombg.com/dlna-%D0%...%B5%D1%80.html тази тема, има скрииншотове къде трябва да се сложат отметки за буквите. ДАно съм помогнал. Не ми е "мощен" компутара, но изгледах един 10-тина ГБ филм 3D без проблеми.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    15
    #74

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Здравей, колега. Бих искал да провериш и да потвърдиш субтитрите през транскодиране ли ги пускаш или не? Там където добавям филмите в Домашен медиен сървър на мен вече са ми добавени субтитрите- в смисъл виждат си се отдолу под филма. Нещо по енкодинга на субтитрите трябва ли да се променя, трябва ли да ги правя UTF-8 или не? Когато пусна филма през DLNA като натисна копчето OPTIONS на телевизора на мен субтитрите по default илизат са изключени. Включвам ги в телевизора, но пак не се появяват. Моля ако някой друг от колегите във форума е запознат също да се включи с коментар. Благодаря

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    17
    #75

    Отговор: Подробно за Домашний медиа-сервер

    Идея си нямам дали се транскофира филма и субтитрите :D Не съм пипал други настройки на програмата ... само тези чафки съм слагал които са описани тук ....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 26 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. PS3 Media server (UPnP, DLNA) / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 87
    Последно: 13-01-17, 09:19
  2. XBMC Media server (UPnP, DLNA) / FAQ - мнения, обсъждане
    От i486 във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 19
    Последно: 15-11-15, 23:53
  3. Домашний медиа-сервер - странен проблем
    От Blazhev във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 0
    Последно: 06-04-13, 13:00
  4. Домашний медиа-сервер проблем
    От plkochev във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 29-12-12, 22:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе