Страница 5 от 21 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 301
Like Tree28Одобрявам

Избор на Андроид ТВ Бокс

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #61

    Отговор: Избор на Андроид ТВ Бокс

    httрѕ://www.оlх.bg/аd/рrоdаvаm-nоv-4...v-ІD6ѕх6U.html Kaĸвo щe ĸaжeтe зa тaзи oбявa? Жeлaя дa cи зaĸyпя cмapт тв бoĸc нo нямaм мнoгo пoзнaния пo тeмaтa .
    Цената е добра ,руснаците се оплакват че 1 гб рам вече не стига.Аз имам със същият процесор ,но с два гигабайта рам и ми върши работа-онлайн филми с коди, чат-пат телевизия.Можеш да му сложиш всички приложения за андроид.По същество това е таблет без дисплей.Прочети повече на 4PDA там има и фърмуер и софт и указания за инсталирането му.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    18
    #62

    Отговор: Избор на Андроид ТВ Бокс

    Mxq доколкото знам е най тъпата марка за боксове,не съм компетентен,но така съм чувал.

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    18
    #63

    Отговор: Избор на Андроид ТВ Бокс

    Поразгледай и други оферти,сигурен съм,че ще намериш нещо по добро с малко повече пари отгоре.

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #64

    Отговор: Избор на Андроид ТВ Бокс

    Марката при тия боксове няма абсолютно никакво значение. Чипсета им е еднакъв, както и компонентите. Само дистанционните, пластмасовата кутия и картонената кутия са различни.
    Всички Amlogic боксове си работят без проблем с Коди, пускат си филми, Фулл ХД, 4К, субтитри и всичкото му.
    Проблема обаче идва, когато искате да изкарате звука към ресивер. Без значение кой е производителя, дори и на Xiaomi кутийката с Amlogic S905 не вади DTS към ресивера.
    Така че се пригответе за експерименти. Аз си купих M8S S905 2GB/16GB за около $30 преди 6-7 месеца и се сблъсках със споменатият проблем. Опитах сумати неща, но проблема не се решаваше, а фърмуерите спряха да излизат 1 месец след като бях купил кутийката. Оставих я, защото просто вече не ми се занимаваше. DTS излизаше с MX Player, но с Kodi и Plex - просто не вървеше.

    До скоро, когато реших да се поразгледам пак. Оказа се, че има вариант за LibreELEC, който работи на кутийката без никакъв проблем. Филмите си вървят, DTS, Dolby Digital, Dolby Digital +, DTS-HD - всичко си отива към ресивера за разкодиране. Направо се родих. Още има разни проблеми, но разработчика пуска нова версия 1 път месечно. Проблема е, че трябва да се ограничите само до Kodi. Android-а на тоя етап изчезва, докато не си флашнете стоков имидж да го върнете. Трябва да се избира за какво ще си ползвате кутийката - или медиен плейър, или Андроид приложения.

    Та ако някой си е взел Amlogic S905/S905X кутийка и се е сблъскал с нерешимият проблем за DTS Passthrough в Kodi - това е линка към разработката на LibreELEC. Всичко е обяснено в темата. https://forum.libreelec.tv/thread-1172.html

    По-горе имаше въпрос за Андроид или Уиндоус кутия. Уиндоус. Много по-малко проблеми с кодеците и много по-лесен достъп до конфигурациите.
    Само преди това вижте ревю за конкретният Atom чипсет на Интел, защото някои идват слабички и 4К видеото насича.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #65

    Отговор: Избор на Андроид ТВ Бокс

    Аз пък имам проблем с МХ плеара-не вади многоканален звук нито на бокса нито от ТВ.Коди е без проблемен с DTS Passthrough -просто се настройва аудио изхода. Връзка ТВ -ресивър оптика, бокс -ресивър HDMI-S905Xбокса, ТВ Сони W807c
    Ако някой има решение на DTS Passthrough при МХ моля да го сподели- по удобен е за плейване.
    коди-стриим на филм с ДТС
    http://<a href="https://postimg.org/...oad gambar</a>
    windows screenshot

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    12
    #66
    Цитат Първоначално публикувано от nassko1 Виж публикацията
    Аз пък имам проблем с МХ плеара-не вади многоканален звук нито на бокса нито от ТВ.Коди е без проблемен с DTS Passthrough -просто се настройва аудио изхода. Връзка ТВ -ресивър оптика, бокс -ресивър HDMI-S905Xбокса, ТВ Сони W807c
    Ако някой има решение на DTS Passthrough при МХ моля да го сподели- по удобен е за плейване.
    Този кодек за Mx c AC3 и DTS support опита ли го?
    https://forum.xda-developers.com/apps/mx-player/mx-player-custom-codec-dts-support-t2156254

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #67

    Отговор: Избор на Андроид ТВ Бокс

    Да колега , но отново е двуканален ,то си пише:DTS/DOLBY Support doesn't meant that you will get true multichannel audio output. In MX Player it will be downsampled to 2.0 (stereo) since Android doesn't support multichannel audio outpu.
    Интересно е че с вграденият плеър на бокса и на ТВ то всичко е ОК някъде трябва да се пипне за Passthrough

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    12
    #68

    Отговор: Избор на Андроид ТВ Бокс

    Ами с bs player същото ли е?

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #69

    Отговор: Избор на Андроид ТВ Бокс

    Не съм го пробвал, просто ми харесва МХ , но явно ще се ползва за филмчета за които 5 каналният звук не е важен.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    905
    #70

    Отговор: Избор на Андроид ТВ Бокс

    Цитат Първоначално публикувано от w00x Виж публикацията
    Марката при тия боксове няма абсолютно никакво значение. Чипсета им е еднакъв, както и компонентите. Само дистанционните, пластмасовата кутия и картонената кутия са различни.
    Всички Amlogic боксове си работят без проблем с Коди, пускат си филми, Фулл ХД, 4К, субтитри и всичкото му.
    Проблема обаче идва, когато искате да изкарате звука към ресивер. Без значение кой е производителя, дори и на Xiaomi кутийката с Amlogic S905 не вади DTS към ресивера.
    Така че се пригответе за експерименти. Аз си купих M8S S905 2GB/16GB за около $30 преди 6-7 месеца и се сблъсках със споменатият проблем. Опитах сумати неща, но проблема не се решаваше, а фърмуерите спряха да излизат 1 месец след като бях купил кутийката. Оставих я, защото просто вече не ми се занимаваше. DTS излизаше с MX Player, но с Kodi и Plex - просто не вървеше.

    До скоро, когато реших да се поразгледам пак. Оказа се, че има вариант за LibreELEC, който работи на кутийката без никакъв проблем. Филмите си вървят, DTS, Dolby Digital, Dolby Digital +, DTS-HD - всичко си отива към ресивера за разкодиране. Направо се родих. Още има разни проблеми, но разработчика пуска нова версия 1 път месечно. Проблема е, че трябва да се ограничите само до Kodi. Android-а на тоя етап изчезва, докато не си флашнете стоков имидж да го върнете. Трябва да се избира за какво ще си ползвате кутийката - или медиен плейър, или Андроид приложения.

    Та ако някой си е взел Amlogic S905/S905X кутийка и се е сблъскал с нерешимият проблем за DTS Passthrough в Kodi - това е линка към разработката на LibreELEC. Всичко е обяснено в темата. https://forum.libreelec.tv/thread-1172.html

    По-горе имаше въпрос за Андроид или Уиндоус кутия. Уиндоус. Много по-малко проблеми с кодеците и много по-лесен достъп до конфигурациите.
    Само преди това вижте ревю за конкретният Atom чипсет на Интел, защото някои идват слабички и 4К видеото насича.
    А пробвал ли си тоя libre elec на Шаоми бокса, дали търкаля 3D Bluray iso или разархивиран. Понеже гледах, че уж поддържа и върви на raspberry pi 3 та се зачудих дали да не взема едно Пи и да пробвам, но пък Шаомито ми харесва повече и по-добре него.

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #71

    Отговор: Избор на Андроид ТВ Бокс

    Цитат Първоначално публикувано от tolostoi Виж публикацията
    А пробвал ли си тоя libre elec на Шаоми бокса, дали търкаля 3D Bluray iso или разархивиран. Понеже гледах, че уж поддържа и върви на raspberry pi 3 та се зачудих дали да не взема едно Пи и да пробвам, но пък Шаомито ми харесва повече и по-добре него.
    Не, нямам такава кутийка налична, за да пробвам, а и цената нещо не ми допадна за нещо, което е с интерфейс на Китайски и е 1:1 с двойно по-евтината кутийка.
    Моята кутийка с LibreELEC си пуска без проблем 3D Blu-ray ISO.

    Цитат Първоначално публикувано от nassko1 Виж публикацията
    Аз пък имам проблем с МХ плеара-не вади многоканален звук нито на бокса нито от ТВ.Коди е без проблемен с DTS Passthrough -просто се настройва аудио изхода. Връзка ТВ -ресивър оптика, бокс -ресивър HDMI-S905Xбокса, ТВ Сони W807c
    Ако някой има решение на DTS Passthrough при МХ моля да го сподели- по удобен е за плейване.
    коди-стриим на филм с ДТС
    Ти ще си единственият без проблем. Сигурен ли си, че нямаш проблем през Kodi с DTS? Той си върви без проблем и на ресивера си се показва, че стига DTS сигнал, но през 10 секунди прекъсва звука. Единствено модифицирани от Китайския производител, специално пригодени версии на Коди нямат проблема с DTS Passthrough, но те са стари и не се ъпдейтват. А и е малко томбола кой производител ще си е модифицирал Коди-то и кой не.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    905
    #72

    Отговор: Избор на Андроид ТВ Бокс

    Добре, Mi Box 3 ми хвана окото, дизайн, желязо, дистанционно, може да му се сложи либреЕлек и цената ОК. Не мога да стопля как се включва оптичния кабел, има някакъв AV порт, който е spdif слушалки и ... още нещо, но мен ме интересува само оптика, понеже ресивъра има само оптика, без хдми. Някой да знае?

    http://www.mi.com/en/mibox/

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    12
    #73

    Отговор: Избор на Андроид ТВ Бокс

    Затова си взимате един Soundbar с виртуално 7.1 и това е.

  17. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #74

    Отговор: Избор на Андроид ТВ Бокс

    Цитат Първоначално публикувано от tolostoi Виж публикацията
    ....................................................к се включва оптичния кабел, има някакъв AV порт, който е spdif слушалки и ... още нещо, но мен ме интересува само оптика, понеже ресивъра има само оптика, без хдми. Някой да знае?

    ...........
    Купуваш си нов оптичен кабел с правилните конектори или си вземаш един евтин преходник за целта .


  18. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    905
    #75

    Отговор: Избор на Андроид ТВ Бокс

    Цитат Първоначално публикувано от civica Виж публикацията
    Купуваш си нов оптичен кабел с правилните конектори или си вземаш един евтин преходник за целта .

    Това ли е?
    http://www.elimex.bg/product/101982/...l-f-3-5mm.html

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 21 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на медиа плеър или Андроид мини компютър!!!
    От jovko във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 20
    Последно: 04-06-16, 09:56
  2. Отговори: 6
    Последно: 24-12-15, 12:32
  3. Продавам нов Андроид ТВ Бокс Zidoo X6 Pro
    От orlie във форум Приключили продажби
    Отговори: 5
    Последно: 01-12-15, 23:32
  4. HDD бокс на мястото на СД рома?
    От backinblack във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 15-12-13, 13:08
  5. андроид таблет-съвет за избор
    От gogyto във форум Мобилни устройства
    Отговори: 2
    Последно: 26-09-12, 18:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе