Страница 6 от 21 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 301
Like Tree28Одобрявам

Избор на Андроид ТВ Бокс

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #76

    Отговор: Избор на Андроид ТВ Бокс

    Да , това е !

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #77

    Отговор: Избор на Андроид ТВ Бокс

    Цитат Първоначално публикувано от tolostoi Виж публикацията
    Да.

    Ще покажеш ли точния модел, който ще купуваш обаче, защото има прекалено много модификации, а всичките са с различни чипове. Не мога да преценя дали изходите ще ти позволят да изкараш съраунда с тоя кабел и такъв преходник. Също така, не знам дали знаеш, но по оптичен кабел не можеш да изкараш DTS-HD и True HD аудио стриймове. Та ако правиш тестове в последствие, да не се чудиш какво става.

    Ако можеш да сложиш LibreELEC - взимай смело. С него рядко ще срещнеш някакъв проблем, а сега работят и над Beta-та за новото Коди 17, което официално е в Release Candidate фаза, та до няколко месеца и на LibreELEC ще го има (не бета).

  4. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #78

    Отговор: Избор на Андроид ТВ Бокс

    Само да отбележа . То хубаво , ще го вземе ,ама без лан , само с безжичен стрийм , лично на мен няма да ми е удобно . Но всичко зависи от качеството и бързината на интернета и домашната мрежа .

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    12
    #79

    Отговор: Избор на Андроид ТВ Бокс

    Ако за нормалното wifi устройство важи правилото на трите стени, то за тия Андроид кутийки е по-скоро правилото на едната стена, иначе не вижда рутера. Но така скоростта стига за стройминг.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #80

    Отговор: Избор на Андроид ТВ Бокс

    Относно нета на Шаомито, се надявам да са го изпълнили добре и да няма проблем. Истината е, че при мен 2 телевизора имат проблем с безжичния, все нещо не стига, в определен момент на висок битрейт се усеща задъхване (насичане) и ... не е перфектно. Двата телевизора са с N стандарт и нямат AC, от друга страна с телефона на N стандарт нямам грижи с никакви стриймове, 30-35 ГБ блурей от споделена СМБ папка в мрежата си вървят без насичания, много рядко ползвам 5 гигахерцовата мрежа (и рутера и телефоните я поддържат и се закача на към 500-550 мегабита) ползвам повече N стандарта и няма грижи. Надявам се да са го изпълнили добре и да няма проблем, още повече, че нямам мераци за 4К, само фулхд.
    Цитат Първоначално публикувано от w00x Виж публикацията
    Да.

    Ще покажеш ли точния модел, който ще купуваш обаче, защото има прекалено много модификации, а всичките са с различни чипове. Не мога да преценя дали изходите ще ти позволят да изкараш съраунда с тоя кабел и такъв преходник. Също така, не знам дали знаеш, но по оптичен кабел не можеш да изкараш DTS-HD и True HD аудио стриймове. Та ако правиш тестове в последствие, да не се чудиш какво става.

    Ако можеш да сложиш LibreELEC - взимай смело. С него рядко ще срещнеш някакъв проблем, а сега работят и над Beta-та за новото Коди 17, което официално е в Release Candidate фаза, та до няколко месеца и на LibreELEC ще го има (не бета).
    DTS-HD и True HD си имат в контейнера обикновен 5.1 канален ДТС, който при липса на другите се декодира и свири (от ресийвър с ДТС примерно) ще има някой проблемен, но би трябвало повечето да са ОК. Все си мисля, че няма да се наложи да се слага ЛибреЕлек-а, гледам андроидското коди си има всичко (на Сони с Андроид гледам, но и на Ми-то предполагам е същото) Ресийвъра за който го глася, не е баш ресийвър, ама върши работа. Z906 - Logitech той си декодира дтс и ац3, отделно в коди има вариант за пастру и отделно вариант за 5.1 в който коди си декодира звука, та дано тръгне. Логитека не е при мен, а при приятел. Ще взема едно Шаоми за мен и като тествам, ще взема и за него. Ще ги разгледам кой модел точно да взема, приоритет е да е 2ГБ рам и бързата памет, а най-вече да има оптичен, че май не всички имат.


  7. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #81

    Отговор: Избор на Андроид ТВ Бокс

    Вече има и 3 ГБ РАМ . Повечето имат оптика , но зависи от габаритите на плеъра и затова е изпълнена по различен начин . Но вече всичко набляга на hdmi .

    DTS-HD и True HD си имат в контейнера обикновен 5.1 канален ДТС, който при липса на другите се декодира..............
    Това е така ,но се ползва hdmi порт за целта , а при наличие само на оптика при ресивъра какво се прави .

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #82

    Отговор: Избор на Андроид ТВ Бокс

    Цитат Първоначално публикувано от tolostoi Виж публикацията
    . Все си мисля, че няма да се наложи да се слага ЛибреЕлек-а, гледам андроидското коди си има всичко (на Сони с Андроид гледам, но и на Ми-то предполагам е същото) Ресийвъра за който го глася, не е баш ресийвър, ама върши работа. Z906 - Logitech той си декодира дтс и ац3, отделно в коди има вариант за пастру и отделно вариант за 5.1 в който коди си декодира звука, та дано тръгне. Логитека не е при мен, а при приятел. Ще взема едно Шаоми за мен и като тествам, ще взема и за него. Ще ги разгледам кой модел точно да взема, приоритет е да е 2ГБ рам и бързата памет, а най-вече да има оптичен, че май не всички имат.
    Човече, ти май не ме разбра какво написах за тва Шиоми, а и не само за него. ВСЕКИ плейър с Amlogic чипсет (повечето Шиомита са с такъв) S905 и S905X, а и по-старите варианти - има проблем с DTS-а и многоканалното аудио през Коди. Аз знам, че има настройка за passthrough. Просто кернела и версията на Андроид, не позволяват аудиото да излиза правилно. На всеки 10 секунди има прекъсване на звука за половин секунда. Пробвал съм всички възможни комбинации. Пробвал съм и SPMC, което е специална разработка на Коди за Андроид, защото официалната не се поддържаше за момента поради липсата на разработчик. Пробвал съм Алфа, Бета версии. Пробвал съм хакове от потребители. Има теми във форумите на Коди, които обсъждат проблема. Производителите на Амлоджик чипа работят с разработчиците на Коди директно и просто ограничения в операционната система не позволяват звука да излиза нормално. А декодирането в плейъра не се случва. Звука си става стерео, а не многоканален.
    С Plex ситуацията е същата, между другото. Също има проблем с DTS.

    Мисля, че кутийката на Minix намаше проблем, както и още един от по-скъпите производители. Нещо с W беше, забравих името в момента. Там производителя беше направил модификацията на кернела, за да излиза DTS-а без проблем.

    Затова аз реших проблема с LibreELEC. Ако вземеш Шиоми - и ти ще опреш до там в един момент, вярвай ми.

    Ако искаш да си спестиш всички главоболия и искаш най-добрата Android TV кутия на пазара, просто си купи nVIDIA Shield TV.

  10. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #83

    Отговор: Избор на Андроид ТВ Бокс

    To и затова има и други софтуерни плеъри за целта или такива като Коди , но модифицирани от производителя . Нвидия 2 поколение е вече висока летва и е за геймъри , не че не става за всичко останало . Има достатъчно Андроид кутийки на пазара на цени разни , който си работят доста прилично , но всеки скача според ... портфейла си .
    ronnie72 одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #84

    Отговор: Избор на Андроид ТВ Бокс

    Цитат Първоначално публикувано от w00x Виж публикацията
    Човече, ти май не ме разбра какво написах за тва Шиоми, а и не само за него. ВСЕКИ плейър с Amlogic чипсет (повечето Шиомита са с такъв) S905 и S905X, а и по-старите варианти - има проблем с DTS-а и многоканалното аудио през Коди. Аз знам, че има настройка за passthrough. Просто кернела и версията на Андроид, не позволяват аудиото да излиза правилно. На всеки 10 секунди има прекъсване на звука за половин секунда. Пробвал съм всички възможни комбинации. Пробвал съм и SPMC, което е специална разработка на Коди за Андроид, защото официалната не се поддържаше за момента поради липсата на разработчик. Пробвал съм Алфа, Бета версии. Пробвал съм хакове от потребители. Има теми във форумите на Коди, които обсъждат проблема. Производителите на Амлоджик чипа работят с разработчиците на Коди директно и просто ограничения в операционната система не позволяват звука да излиза нормално. А декодирането в плейъра не се случва. Звука си става стерео, а не многоканален.
    С Plex ситуацията е същата, между другото. Също има проблем с DTS.

    Мисля, че кутийката на Minix намаше проблем, както и още един от по-скъпите производители. Нещо с W беше, забравих името в момента. Там производителя беше направил модификацията на кернела, за да излиза DTS-а без проблем.

    Затова аз реших проблема с LibreELEC. Ако вземеш Шиоми - и ти ще опреш до там в един момент, вярвай ми.

    Ако искаш да си спестиш всички главоболия и искаш най-добрата Android TV кутия на пазара, просто си купи nVIDIA Shield TV.
    Благодаря за уточнението, склонен съм да ти вярвам. Явно андроидскя си има ограничения, аз го ползвам предимно на Линукс. От как се помня търкалям XBMC, още от XBOX Classic откъдето тръгва проекта и имам работещ Ексбокс. С него се гледат СД филми и се играят игри има си и дистанционно . Либре Елека, има ли пакетен мениджър? Да може да се сложи, Самба или НФС, някакъв торент клиент и ... де да знам нещо друго?
    Ако не ме домързи, ще го инсталирам в някоя виртуалка да видя за какво става дума.

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #85

    Отговор: Избор на Андроид ТВ Бокс

    Цитат Първоначално публикувано от tolostoi Виж публикацията
    Благодаря за уточнението, склонен съм да ти вярвам. Явно андроидскя си има ограничения, аз го ползвам предимно на Линукс. От как се помня търкалям XBMC, още от XBOX Classic откъдето тръгва проекта и имам работещ Ексбокс. С него се гледат СД филми и се играят игри има си и дистанционно . Либре Елека, има ли пакетен мениджър? Да може да се сложи, Самба или НФС, някакъв торент клиент и ... де да знам нещо друго?
    Ако не ме домързи, ще го инсталирам в някоя виртуалка да видя за какво става дума.
    Да, проблема е при съчетаването на двете неща. LibreELEC-а има същите функции като нормалното КОДИ, но работи на тези кутийки. Ако Коди има торент клиент, значи и LibreELEC има. Аз съм си споделил филмите по SAMBA, та и SAMBA има.

  13. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #86

    Отговор: Избор на Андроид ТВ Бокс

    Вече и с Android 7 Nougat ( including Kodi 17 ) !
    ronnie72 одобрява това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #87

    Отговор: Избор на Андроид ТВ Бокс

    [QUOTE] BCEKИ плeйъp c Аmlоgіс чипceт (пoвeчeтo Шиoмитa ca c тaĸъв) Ѕ905 и Ѕ905Х, a и пo-cтapитe вapиaнти - имa пpoблeм c DТЅ-a и мнoгoĸaнaлнoтo ayдиo пpeз Koди. Aз знaм, чe имa нacтpoйĸa зa раѕѕthrоugh. [
    Колега w00x, днес превъртях три филма с ДТС ,или оглушавам или ресивъра ми не работи но нито чух нито видях индикация -диода на ресивъра че звука прекъсва-плейвах с Коди и с Archos.Пусни линк към някакво тестово ДТС да го пробвам.

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #88

    Отговор: Избор на Андроид ТВ Бокс

    [QUOTE=nassko1;807408]
    BCEKИ плeйъp c Аmlоgіс чипceт (пoвeчeтo Шиoмитa ca c тaĸъв) Ѕ905 и Ѕ905Х, a и пo-cтapитe вapиaнти - имa пpoблeм c DТЅ-a и мнoгoĸaнaлнoтo ayдиo пpeз Koди. Aз знaм, чe имa нacтpoйĸa зa раѕѕthrоugh. [
    Колега w00x, днес превъртях три филма с ДТС ,или оглушавам или ресивъра ми не работи но нито чух нито видях индикация -диода на ресивъра че звука прекъсва-плейвах с Коди и с Archos.Пусни линк към някакво тестово ДТС да го пробвам.
    Не си написал с какъв плейър си го пускал.
    И с каква версия на коди? Официалната ли?

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #89

    Отговор: Избор на Андроид ТВ Бокс

    w00x
    Имам Nexbox A95X чипа е Amlogic 905x-2gb ram, 16gb rom.Софтуера е стоковия с който дойде ,Коди мисля че е 16-инсталиран предварително на бокса.Archos-също бе инсталиран.Във форума на 4PDA , не съм чел някой да се оплаква от ДТС при тази приставка.Някои имат проблем с по-тъмен екран при Сони и Филипс телевизори , аз нямам със Сони W807 съм.Както писах картината е по-лоша от тази на бокс с Риалетек 1295,но се забелязва само при пряко сравнение.Може да се сложи чисто Коди без Андроид -LibreELEC- не съм пробвал засега и така работи.

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #90

    Отговор: Избор на Андроид ТВ Бокс

    Цитат Първоначално публикувано от nassko1 Виж публикацията
    w00x
    Имам Nexbox A95X чипа е Amlogic 905x-2gb ram, 16gb rom.Софтуера е стоковия с който дойде ,Коди мисля че е 16-инсталиран предварително на бокса.Archos-също бе инсталиран.Във форума на 4PDA , не съм чел някой да се оплаква от ДТС при тази приставка.Някои имат проблем с по-тъмен екран при Сони и Филипс телевизори , аз нямам със Сони W807 съм.Както писах картината е по-лоша от тази на бокс с Риалетек 1295,но се забелязва само при пряко сравнение.Може да се сложи чисто Коди без Андроид -LibreELEC- не съм пробвал засега и така работи.
    Не съм сигурен какво и как се случва при теб, но дори и в ревюта (това например) хората казват, че има проблем с Passthrough през HDMI. Аз го пробвах и през оптичен кабел на S905 кутия - пак има проблем.

    Разработчиците на Коди сами написаха в една тема (Audio drops if Enable Passthru is enabled), че има проблем с тия чипове и поддръжката на DTS. Единственото ми предположение би било, че ако при теб няма проблем, значи от Nexbox са модифицирали версията на Коди и кернела, за да не се проявява проблема. За тестовете може да пробваш със SPMC свален от Google Play.

    По-горе написа, че си "превъртял" през няколко филма. Зависи от "превъртането", защото може и да не го чуеш. Ресивера ти може да не мига също така. Моят Ямаха премигва за част от секундата. Проблема е, че както си върви филма, на всеки 10-15 секунди (може и повече да са станали с новия чипсет, четох нещо за 30) звука прекъсва за част от секундата и си продължава.

    А картината как е по-лоша, че ми е интересно?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 21 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на медиа плеър или Андроид мини компютър!!!
    От jovko във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 20
    Последно: 04-06-16, 09:56
  2. Отговори: 6
    Последно: 24-12-15, 12:32
  3. Продавам нов Андроид ТВ Бокс Zidoo X6 Pro
    От orlie във форум Приключили продажби
    Отговори: 5
    Последно: 01-12-15, 23:32
  4. HDD бокс на мястото на СД рома?
    От backinblack във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 15-12-13, 13:08
  5. андроид таблет-съвет за избор
    От gogyto във форум Мобилни устройства
    Отговори: 2
    Последно: 26-09-12, 18:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе