Страница 41 от 308 ПърваПърва ... 3139404142435191 ... ПоследноПоследно
Резултати от 601 до 615 от общо 4608

Климатици Fujitsu General - впечатления

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    350
    #601

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Ахам , нема плазми .
    Дано да баца добре и да се климатизираш със здраве .

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    24
    #602

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Здравейте,
    оглеждам се за климатик и съм се спрял на модела AWYZ 14LB с добър COP/EER.
    Може ли някой да ми обясни, каква е разликата м/у AWHZ 14LB и AWYZ 14LB? Кой от климатиците ми препоръчвате AWHZ 14LB / AWYZ 14LB или AWH14LAZ, кой според вас е по-новия модел и по-добрия?
    Иначе в къщи си имам ASH9LSBCW и съм довелен, но малко ми създава вибрации по стената... откъде да си намеря тампони, по-нагоре във форума четох, че с тампони се оправят нещата?
    Благодаря Ви предварително за мненията!

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #603

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Ето ти едно линкче да разгледаш http://www.bulclima.com/bg/category/...wanen-tip.html .Разликата между Н и Y е търговската марка Н е ДЖЕНЕРАЛ, а Y е ФУДЖИЦУ.LAZ е модела НОКРИА, който епо-добър, но виж линка и там ще разбереш разликите.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    24
    #604

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Е добре де, ама AWHZ14LB е в каталога за 2006г., а AWH14LAZ е в каталога за 2005г. и първия е с по-добри коефициенти...!?!?!?!?

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #605

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от Shrek3
    Е добре де, ама AWHZ14LB е в каталога за 2006г., а AWH14LAZ е в каталога за 2005г. и първия е с по-добри коефициенти...!?!?!?!?
    Всъщност и двата модела са инверторни нокрии. Разликата е годината и дизайна на вътрешното тяло. Евентуално и цената...

  7. Junior Member Аватара на b.shterev
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    144
    #606

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от freelander
    Всъщност и двата модела са инверторни нокрии. Разликата е годината и дизайна на вътрешното тяло. Евентуално и цената...
    Само да допълня,че има и разлика в максималната отдавана мощност на отопление-при единия е 8,4,а при по новия модел е 9,1KW.Оттам и по добрия СОР и по ниската консумация на по новия модел.От "Булклима" предлагат единствено новия модел и е на цена около 2900лв. с монтажа.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    32
    #607

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от b.shterev
    Само да допълня,че има и разлика в максималната отдавана мощност на отопление-при единия е 8,4,а при по новия модел е 9,1KW.Оттам и по добрия СОР и по ниската консумация на по новия модел.От "Булклима" предлагат единствено новия модел и е на цена около 2900лв. с монтажа.
    След като обходих всички доставчици на климатици Fujitsu - General в град Пловдив в търсене на подходяща оферта за климатик Nocria 18 -ka или 14-ка стигнах до заключението че цените в Булклима са доста високи . Fujitsu AWYZ 14 LB , напълно еднакъв с General AWHZ 14 LB може да се купи от "Деком" по интернет от цяла България www.dekom.bg за 2500 лв. без монтажа и доставката . Ако помещението ти е голямо и се интересуваш от 18 - ката , която на външен вид е същата и ползва същия компресор цената й е 3024 лв . Доставчикът им е " Пингвин ЮН " . Ако живееш в Пловдив може да ги видиш в магазин " Деком " . В Пловдив има и още един магазин който доставя от Пингвина и цените му също са по-ниски от тези на Булклима .

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    21
    #608

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Колеги, моля ви, кажете как да разкача пластмасите от тялото? Искам да го почистя, а не виждам начин, без да сваля пластмасите. Ако има нейде тема за почистване на климатика, много ще се радвам, ако дадете линк.
    Благодаря!

    Климатика е ползван не повече от 40 часа до сега, но покрай ремонта се беше набъкал с прах и като го продухвах с компресора доста време излизаха облаци прах, стаята стана като в мъгла. И мисля да го измия, освен продухването.

  11. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #609

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    borkata3000
    Така, виждам че си смъкнал видиите. От долното страна, /приблизително където съм сложил стрелките/ има щипки. Ще ги откриеш с леко натискане на пластмасата, там където са щипките е по-твърда и не поддава. Натискаш нагоре и дърпаш напред /към теб/ - трябва да се откопчее. От горната страна има една щипка, по средата. Ако не се откопчее сама, трябва да бръкнеш м/у ръба на пластмасовия корпус и стената с нещо като кука, дърпаш нагоре и напред. Това е, трябва дя стане.


    Пия бира

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    24
    #610

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Не разбрах кой е по новия модел LB или LZA?
    От София съм и гледах тези на ДЕКОМ, ама как ще стане със сервизната поддръжка, айде за монтажа ще намеря момчета....и колко години дават гаранция??? Гледам в ***** дават 5 години...и модела AWYZ 14LB е по-скъп от AWHZ 14LB /на една и съща фирма предлага и двата модела/ ????!!!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    32
    #611

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от Shrek3
    Не разбрах кой е по новия модел LB или LZA?
    От София съм и гледах тези на ДЕКОМ, ама как ще стане със сервизната поддръжка, айде за монтажа ще намеря момчета....и колко години дават гаранция??? Гледам в ***** дават 5 години...и модела AWYZ 14LB е по-скъп от AWHZ 14LB /на една и съща фирма предлага и двата модела/ ????!!!
    Навсякъде в България гаранцията е 3 години. Тъй като основният вносител " Пингвин Ю.Н. " е софийска фирма , то би следвало да има дистрибутори и в София , но за жалост не знам кои фирми са . По-новият модел е LB , имащ по-добри параметри , но и по-малко допълнителни екстри от стария модел LZA . Моделът AWHZ 14LB е аналог на модела за японския пазар AS40PPZ2 от 2005 година , докато LAZ моделите са аналози на японските NPZ от 2004 година .

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    145
    #612

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Здравейте,
    И аз съм от Пловдив.В къщи си имаме 4 климатика, като преди около месец и половина си сложих първото Фуджицу.То си е Дженерал, взехме го от Булклима, 9-ка LC.
    Много съм доволен от машината в сравнение например с всички останали, които имам.Тиха, много добра работа, без забележки.
    Но и аз забелязах това, което споменава станиславов по-горе, в деком цените са доста по-добре.и още нещо , което ме озадачи - ще дам линкове малко по-долу и Ви моля нека някой ми обясни защо има такава разлика и другото което е 12-ка LD с плазмата не е ли бяла на цвят, защото и в Деком и в Мегашоп е сива или нещо подобно?

    И така:

    решил съм да взема пак фуджицу 12-ка LD с плазмата за хола - 20м2, 3.20 м таван.

    мисля че ще е достатъчна.

    1. в булклима с монтажа - 2030 лв.

    2. в деком: http://dekom.bg/?page=product_detail...b4350822254490

    И сега супер интересното:

    3.в мегашоп - http://megashop.bg/techno/product_in...oducts_id=1496
    в мегашопа за 1278 лв. има и монтаж и доставка до Пловдив например????

    как мислите?някой взимал ли е от тях или от Деком?

    Мерси предварително за отговорите.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    24
    #613

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    И мен ме интерусава за ДЕКОМ, коректни ли са отдавна ли са на пазара...защото разликата в парите е около 300лв. 2799лв в Булклима и 2500лв в ДЕКОМ с отстъпката в момента....Дали да рискувам да си поръчам от там, та както казах съм от София?!?!?
    Никой не ми каза откъде да си намеря тампони за външмото тяло...моля някой ако знаме да ми каже?!?!
    Ще съм благодарен на мнения, моля ви!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    32
    #614

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Aз ги помня в Пловдив поне от 15 години . Купил съм от тях климатик Панасоник преди 8 години , но не ми се е налагало да правя рекламации по време на гаранционния срок . В момента искам да купя от тях Fujitsu Nocria 18 - ka , но чакам одобрение от банката за кредит енергийна ефективност . Доколкото знам гаранцията на климатика се обслужва от посочени от вносителя сервизи , имащи представителства по цяла България . В моя случай фирмата , извършваща монтажа ще поеме обслужването . На сайта www.dekom.bg има телефони и skype за информация . Добре е и да се пита и за цената на доставката до София .

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #615

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от Shrek3
    И мен ме интерусава за ДЕКОМ, коректни ли са отдавна ли са на пазара...
    Никой не ми каза откъде да си намеря тампони за външмото тяло...моля някой ако знаме да ми каже?!?!
    Цитат Първоначално публикувано от stanislavov
    Aз ги помня в Пловдив поне от 15 години...
    С този климатик тампони не ти трябват. Навремето, преди две години, Деком работеха с ДОН сервиз (говоря за монтажа) и по мое наблюдение (една 24-ка Fujitsu монтирана на 20км от Пловдив) са достатъчно коректни
    Цитат Първоначално публикувано от flint
    ...първото Фуджицу.То си е Дженерал, взехме го от Булклима, 9-ка LC.
    ...и другото което е 12-ка LD с плазмата не е ли бяла на цвят, защото...
    ...решил съм да взема пак фуджицу 12-ка LD с плазмата за хола - 20м2, 3.20 м таван.
    Тази фирма много отдавна продава много скъпо...
    Цветът е нещо като матов сив металик, да доста е странен, но определено е красиво
    Не, че нещо, ама би ли си измерил височината пак?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 41 от 308 ПърваПърва ... 3139404142435191 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатици Fujitsu General
    От badr във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2217
    Последно: 12-11-23, 20:41
  2. Сервизни ръководства за климатици Fuji, fujitsu, General
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 29
    Последно: 25-11-21, 23:39
  3. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 00:53
  4. Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 351
    Последно: 27-10-11, 21:44
  5. Каква е разликата между(Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric) и кои да избера
    От bat.zdravo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 28-07-11, 00:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе