Страница 91 от 308 ПърваПърва ... 41818990919293101141 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,351 до 1,365 от общо 4608

Климатици Fujitsu General - впечатления

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    119
    #1351

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    имам климатик ASY12USBCW-ВЪТРЕШНО ТЯЛО И AOY12UGBC-външно тяло.кажете ми дали ми е добър избора?някакви наблюдения?инвертор ли е?

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #1352

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Конвенционален е. Не ми казвай, че не си знаел като си го избирал Иначе е хубава машина.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    119
    #1353

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    същност не аз съм го избирал.просто такъв ми сложиха,хора който се занимават с климатици.баща ми ми го е поръчвал.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    119
    #1354

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    а какви дефекти могат да се очакват от него?имате ли наблюдение?

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #1355

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от lavsho
    Избийте си от главите идеите, че е от чупките в тръбите и т.н. ... LCC и LD моделите са проектирани за мин 7.5м тръбен път, а LGC за 5м. Ако ви се занимава да смятате колко точно фреон да махнете от системата си е ваша работа

    ????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!........................
    Цитат Първоначално публикувано от Svetste
    На каква база ги измисли тези метри? Не друго, ами монтажниците май искат пари за над 3 или 3.50 м. Или пък те не са в час. Абе добре е да цитираш документ все пак. Не ей тъй да кажеш мин. 7.5 м.
    Междувпрочем, на хладилникът ми какъв трябва да му е тръбния път, че и той така прави.... ( А в ръководството му пише, че този шум е признак за правилна работа).
    Цитат Първоначално публикувано от TIMBERLAKE
    хора шума винаги го има монтирам general от доста години винаги го е имал този шум при хората с по дълаг тръбен път е по тих и затова някой казват че го няма но пак си го има макар и леко имал съм монтажи и с 50см тръбен път там е доста по силен отколкото при 7 метра път има значение тръбния път като цяло но не е само при General има го при всички машини така че не се притеснявайте просто фреон 410 е с доста високо налягане при 22 го има шума но доста по тихо.В крайна сметка всичко си има добри и лоши страни
    TIMBERLAKE малко ме е изпреварил, но все пак...
    ТАКА:
    1. Климатиците на FUJITSU са проектирани да работят с тръбен път до 15м без дозареждане с фреон (денивелацията не я коментирам за момента)
    2. Данните които всички четем за номинална мощност и разход, COP, EER имат условие написано обикновено като това:

    Note :
    Specifications are based on the following conditions.
    Cooling : Indoor temperature of 27°CDB/19°CWB. and outdoor temperature of 35°CDB/24°CWB.
    Heating : Indoor temperature of 20°CDB/15°CWB. and outdoor temperature of 7°CDB/6°CWB.
    Pipe length : 5 m, Height difference : 0 m. (Outdoor unit - Indoor unit)
    The maximum current and the maximum input value are the maximum value when operated within the operation range (temperature).

    Извадката е за 09LGC, 12LGC
    3. Системата е проектирана да работи с Xkg фреон, циркулиращ в Ym3 обем при ZPa работно налягане и при еди кви си температурни условия дава такива си стойности на изследваните параметри като топлинен капацитет, разход на енергия и т.н.
    4. Налягането на R410 e "the working pressure is 1.6 times higher than that of conventional refrigerant (R22) models" разбирате защо "съвременните" климатици го имат в по-голяма степен този шум... При 3м тръбен път циркулационният обем на фреона е по малък от колкото при 7м...Тук стигаме до култовия въпрос : какво е работното налягане на инверторния климатик и как то се измерва? Понеже производителят не знае колко тръбен път ще ви е необходим(НО Е ПРЕДВИДИЛ ДО 15М!) то той се презастрахова и иска да е сигурен, че при 15м без дозареждане ващият климатик ще работи добре
    COEFFICIENT OF COMPENSATION FOR PIPE LENGTH /HEATING,Height difference=0/ 09LGC
    5 7.5 10 15 20
    1.000 0.961 0.917 0.832 0.822
    за тръбен път над 15м се добавя по 0.020kg фреон на метър (наксимално 5м). Виждаме как след това добавяне между 15м и 20м няма такъв рязък пад както между 10м и15м
    За да работи климатикът нормално проектираното му работното налягане варира в някакви граници
    при климатик с тръбен път 5м то ще е с една стойност, а при климатик с 15м то ще е по-малко. При 1.5м съответно по-голямо. Проблемът с това вариране е рещен с различни защити - по високо и по ниско налягане ...
    В заключение - Климатик с V-PAM идея / с други думи просто МНОГО форсиран, а Fujitsu и Toshiba са точно такива/ съчетан с къс тръбен път води до въпросния шум...
    ако искате да го няма вариантът е да махнете фреон или просто да не се занимавате с глупости...

    P.S. По въпроса с хладилника друг път... отивам да и да купувам столче на детето



  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #1356

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Този Дайкин ще ти е малък за 25м2

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #1357

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    freelander - евала за статията само където не всички модели са форсирани с V-PAM. някой са с мощен компресор но с I-PAM за по-добра ефективност на ниски обороти(например 12LGC) и пак шумят - доста. но като цяло звучи логично това което казваш за повишеното налягане - благодаря още веднъж за разяснението

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    52
    #1358

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    От 2 седмици имам 2 бр. ASYA 12 LGC
    Монтажната фирма са ми приятели и ги мотираха, така че да използвам максимално капацитета на машините.
    Тръбния ми път и при двата е 1,5 - 2 м. и телата се на една височнина.

    За сега съм чул 1-2 пъти шума на фреона за 2-3 секунди сутрин като го пусна на максимална мощност да отвърне температурата в стаята.
    Предупредиха ме, че го има, но че е нормално и е следствие от налягането на фреона.

    На мен не ми пречи.
    На който му пречи да мине на алтернативно отопление.
    (да не е на дърва, че и те пукат като горят )

  11. Novice
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    7
    #1359

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Купи ли климатика?
    Моля те кажи дали си доволен от него, защото ние сме се замислили дали да вземем такъв.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #1360

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Неразбрахте ли че COP и ел консумацията е въпрос на вестник, книжка или COP 5 на отопление при външна температура 15градуса и вътрешна 24.Монтирал съм инверторни климатици с уш COP 5 с максимална ел консумация 0.70 и кадо дойде люта зима със мъгла и немогат да направат 20 градуса в стаята.Моделите на GENERAL са със среден COP 4 но досега не съм имал замръзнал или модел който си е предназначен за дадено помещение и да не може да смогва при големи студове така че не се лъжете да гледате само книжките.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #1361

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Хах този дайкин го дават до 35кв ти представяш ли си как зимата ако вън е -15 и влагата е над 80% как ще смогне махай ги тея мошенници тези показатели са при някви супер условия и тази ел.консумация според мен е средна не максимална

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    114
    #1362

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Искам да питам нормално ли е за клима 12 LCC при температура в стаята 20 като го настроя на 25 грдуса в момента на HIGH скорост на вентилатора за 1 час температурата да се покачи само с 2 градуса?Стаята е 18 кв. м с пвц Иначе нямам проблеми с него за 1 год.никакви

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    114
    #1363

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    За Даикина и аз се учудих как така с тези мощности го дават до 35 кв. м ама се отказах от него. Викам си аз хипер инвертор ала бала подходящ за помещения с голям температурен спад до -20 гр. Звучи малко смешно ама.....

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #1364

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    Хах ми я си предтстави че нещо се случи с тоя дайкин дали ще се намерят части за него като не е масов модел и тия исчанчени модели са винаги проблемни според мене човека е направил добър избор даже 14-ката си е all Dc много безшумна ако трябва да бъдем точни в сравнение с 12lc.
    sali777 http://forum.setcom.bg/index.php?topic=33657.40 тук са всички отговори които търсиш

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #1365

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления

    при всеки климатик има 2-3 градуса разлика примерно на тавана където е и датчика говорим за стенен тип на климатика е по топло затова твоя тернометър ако си го поставил в по ниска част ще показва по малко но това е относително може и тернометърът да не е верен пък и сега при това време тои следи и външната и вътрешна температура и затова ще духа по слабичко като паднат температурите ще духа като бесен :-)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици Fujitsu General
    От badr във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2217
    Последно: 12-11-23, 20:41
  2. Сервизни ръководства за климатици Fuji, fujitsu, General
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 29
    Последно: 25-11-21, 23:39
  3. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 00:53
  4. Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 351
    Последно: 27-10-11, 21:44
  5. Каква е разликата между(Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric) и кои да избера
    От bat.zdravo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 28-07-11, 00:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе