Вижте резултатите от анкетата: Каква марка LCD/PDP телевизор притежавате ?

Гласували
1229. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Panasonic

    241 19.61%
  • Philips

    132 10.74%
  • Sony

    175 14.24%
  • Samsung

    272 22.13%
  • Sharp

    52 4.23%
  • LG

    192 15.62%
  • Toshiba

    86 7.00%
  • Finlux

    7 0.57%
  • JVC

    21 1.71%
  • Grundig

    4 0.33%
  • Crown

    6 0.49%
  • Neo

    12 0.98%
  • Daewoo

    12 0.98%
  • Други

    17 1.38%
Страница 199 от 358 ПърваПърва ... 149189197198199200201209249 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,971 до 2,985 от общо 5361

Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    103
    #2971

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Май от Тoshiba няма?!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    103
    #2972

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010

    Без все още да съм отишъл до магазина, след премислици и вслушване на вашите съвети се спрях на следните 4 модела:

    PHILIPS 42PFL5624H/12
    SAMSUNG LE-40B620
    TOSHIBA 40XV733G
    TOSHIBA 37XV733G

    Двете Тошиби довечера ще отскоча до ТМ в Шумен да ги видя(пише, че ги има), но какво да правя с първите два, като ги няма в Шумен, а основно в София и Варна? И още едно питане - тошибите разбрах че са с матов екран, но пък са с по-слаба яркост. Първите два модела с какъв екран са? И ми прави впечатление, че на монго места в нета данните за едни и същи модели се разминават. Останах с впечатление, че Филипса е едва с 60 Hz, а останалите са с по 100. Това много ли го дисквалифицира пред тях?

  4. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #2973

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010

    Дето се казва , какво ти пука , и двата са модели от2009 и да ги намериш сигурно са мостри ! Вземай си 40' Тошиба , каса бира , жената и се отдай на удоволствието !

  5. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #2974

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010

    Цитат Първоначално публикувано от German
    Май от Тoshiba няма?!
    Значи изборът ти е лесен.
    Първите два са от 2009г. както ти казват. В620 е на шаси и с процесор от 2008 ,матрица най-вероятно на CMO-Тайван, Филипса няма 100хц. Като ходиш разгледай и моделите на LG за твоя бюджет.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #2975

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010

    Цитат Първоначално публикувано от German
    Май от Тoshiba няма?!
    Има просто не съм дал линк
    Цитат Първоначално публикувано от German
    Без все още да съм отишъл до магазина, след премислици и вслушване на вашите съвети се спрях на следните 4 модела:

    PHILIPS 42PFL5624H/12
    SAMSUNG LE-40B620
    TOSHIBA 40XV733G
    TOSHIBA 37XV733G

    Двете Тошиби довечера ще отскоча до ТМ в Шумен да ги видя(пише, че ги има), но какво да правя с първите два, като ги няма в Шумен, а основно в София и Варна? И още едно питане - тошибите разбрах че са с матов екран, но пък са с по-слаба яркост. Първите два модела с какъв екран са? И ми прави впечатление, че на монго места в нета данните за едни и същи модели се разминават. Останах с впечатление, че Филипса е едва с 60 Hz, а останалите са с по 100. Това много ли го дисквалифицира пред тях?
    Избирай един от тези двата. Който и да вземеш от тях няма да сбъркаш.
    SAMSUNG LE-40B620
    TOSHIBA 40XV733G

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    103
    #2976

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010

    А бе христославе, ти нямаш ли си друга работа, сега като взех да ги чета тия отзиви, и почнах да се триумя въобще дали да си купувам такава скъпа "играчка"?!

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #2977

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010

    Цитат Първоначално публикувано от German
    А бе христославе, ти нямаш ли си друга работа, сега като взех да ги чета тия отзиви, и почнах да се триумя въобще дали да си купувам такава скъпа "играчка"?!
    Е човек не може да се бъзикне с вас. Всяко едно нещо се разваля когато му дойде времето. Моят телевизор дефектира 2 месеца преди да му изтече гаранцията - ремонтираха го и сега е наред.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #2978

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010


  11. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #2979

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Мда. Обаче, Перник си е Перник. В София нямат магазин, но в Перник имат: http://www.techno-eu.com/?action=magazini&type=t

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #2980

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010

    Цитат Първоначално публикувано от Momchil
    Мда. Обаче, Перник си е Перник. В София нямат магазин, но в Перник имат: http://www.techno-eu.com/?action=magazini&type=t
    Важното е да има конкуренция /поне имитация на такава/

  13. Novice
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    2
    #2981

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010

    Mоля ви дайте мнение за LG 42LH5000 http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09053324

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    103
    #2982

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010

    Така. Върнах се преди минути от "великите си похождения” по ТМ и ТП в Шумен. Какво да ви кажа братчета?! Чувствам се разгромен, унижен, разбит.. а бе като пребито псе съм. И главата ми се пръска. На екрана на компа в Интернет всичко изглежда наистина по-лесно. Друго си е "око да пипне, ръка да види". Май скоро няма да си купя телевизор. Трябва да „увра” яко в тази материя, да се почувствам като у дома си.. Иначе – тц!
    Започнах от ТМ. Взех със себе си и брат ми, не че е спец по това, но ей така, за дружинка, да не вземат да ме набият. Още докато влязохме и на първата редица открих двата 32 инчови модела на LG, които ми ги препоръча Момчил – LG 32LD750 и LD 650. То няма и как да не ги забележи човек, толкова много се открояваха по качество на картината от останалите LG в редицата. В първия момент(понеже си нямам опит с такава техника) ми се сториха огромни и потърках очи за да проверя правилно ли съм прочел на табелките – 32’. Но нямаше лъжа. С мъка се отделих и продължих нататък. Значи Samsung LE-40B620, наистина го няма, но и тук както при LG, вднага ме омаяха две добичета – 40C530 и 40C650, като втория е на промоция(1449 лв. до 11.06). Подкосиха ми се краката. Не знам обаче от настройките ли, от друго ли, първият модел – 40C530 повече ме впечатли, сякаш по голям контраст или яркост имаше.
    След това потърсих „тошибите”. Не знам какви са впечатленията ви от магазини ТМ, но тоя в Шумен не се слави като изтънчен и с добри консултанти – смята се за по-нисша класа от ТП. И си е така де, убедих се за сетен път. Консултантът се присламчи грубо и ме гледаше с кръвнишки поглед през цялото време. И което е най-лошо за продавач-консултант - говореше с високомерие и надменност. В крайна сметка открихме двете Toshiba 40XV733G и 37XV733G(препоръчани ми от nkd), но дали защото на тях бяха пуснали аналогов сигнал(оказа се че в залата не е възможно да се пуска каквото поискаш) не ме впечатлиха особено, а и само малката беше с матов екран. В крайна сметка предпочитанията ми се насочиха към Samsung 40C650(към който непрекъснато ме „подбутваше” и продавачът), а 32”-LG вече не ми изглеждаха така големи. Погледа ми грабна и едно SONY KDL-40EX500, но то надхвърляше бюджета ми(1699), а и консултантът ми подшушна, че си е жив Samsung(матрицата му била такава) и при това положение изборът бил само един - Samsung 40C650. Пък и след промоцията, „самсунека” също щял да гони 1700-1800 лв. Питах го освен мострата има ли друг – нямаше, трябвало чрез поръчка, капаро и щял да дойде до няколко дни.
    Излязох си почти окрилен и решен за действия на другия ден.
    Но вътрешния глас все пак надделя и си казах – ТРЯБВА да посетя и Технополис! О, боже! Защо не запуши устата на този вътрешен глас?! Защо не ме остави да се плацикам доволно в суроватката на измамното щастие, породено от собственото ми невежество?!
    Влизайки в ТП, започнаха да ми се хвърлят в очи все нови и нови модели, драсках по предварително подготвената от мен екселска таблица с първоначално уточнените модели, докато накрая се получи пълна кашора и хаос. Като в мъгла си спомням само за Philips 40PFL 5605H/12, но и той на 1699 лв. и то в „Акция” до 4 юни, LG 37LD450(на 1249 лв.) и 42LD450 на 1399(но май с ниски херци). В този момент вече сигурно сме изглеждали твърде безпомощни и двамата с брат ми, защото чак сега(забележете!) към нас неусетно се приближи консултантът и съвсем ласкаво и непринудено завърза разговор, като каза, че трябва все пак да се спрем на една марка, че иначе е много много трудно, знаел го от собствен опит и т.н., но виждал че все пак отбираме едно-друго щом търсим над 100Hz. Учуди ме изявлението му, че не предлагат марки като Samsung, Toshiba и Sharp – той не го каза директно, но останах с впечатлението, че са марки под класата на тяхната фирма. Накрая, напълно омаломощен и останал без сили реших да играя „ва банк” и директно му забих въпроса какво би ми предложил. По-добре да не го бях правил. В отговор той ни заби и двамата с брат ми като нощни пеперуди с карфица в хербария на някое чавдарче от татовите години. Заведе ни пред един телевизор, дори не и от най-големите. Беше Philips 32PFL7605H. Хубава картина, но на пръв поглед нищо особено. Той обаче рече: „Сега ще ви пусна 3 минутен тест на всички телевизори(еднакъв) да видите къде е ключа за палатката”. И се скри някъде. След секунди тестът наистина започна. Заснети в различни скорости на движение огромни сгради отблизо. Ако имаше не муха, а стършел в залата, в този момент спокойно можеш да влезе в устата ми, да направи лупинг и пак да излезе. На всички останали тв-та, повтарям, ВСИЧКИ, без разлика на марка, модел, големина, пол, възраст и образование, движението замазваше образа в една или друга степен. На „Филипса” - това проклето хайванче(с цена 1799 лв.), всичко се местеше в кристални и ясни контури, без никакъв и намек дори за разливане. Разликата беше ОГРОМНА и ВПЕЧАТЛИТЕЛНА. Оттам нататък само като в просъница чух, че това се дължало на някаква система Nature Picture или нещо подобно.
    Имало и по-големи размери от този модел, но се въздържали от доставка в Шумен, щото било ясно, че никой нямало да може да си го позволи. Вече излизахме навън, чувствайки се точно като в онзи лаф: идат кат аслани, връщат се – насрани!
    Те така, другарки и другари. Май и аз както някой по-горе беше писал, ще чакам да му падне цената на този „Фильо” и ще си гледам Световното на старото CRT. Тоя продавач ме инвалидизира – не мога да погледна вече нищо друго!

  16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2983

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010

    след като те е впечатлила липсата на размазване при някои LCD-та, плазмите не ти ли влязоха под кожата?

  17. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #2984

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010

    Другия вариант е като идваш на плаж у Варна , пристанище на Шумен , да разгледаш и нашите ТМ и ТП ! Ако пък харесаш нещо , ще си ходиш с подарък !

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    след като те е впечатлила липсата на размазване при някои LCD-та, плазмите не ти ли влязоха под кожата?
    Е те това е въпроса - да бъде плазма или да не бъде ? Но това вече е с размер 40' + !

  18. Member Аватара на adtomov
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    861
    #2985

    Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010

    German,
    Да се чуди човек, да плаче или да се смее на разказа ти... Не е първият подобен, написан тук. Объркването ти е напълно разбираемо. В този случай, най-добрата стратегия е да изчакаш, да попрочетеш още мнения във форума, да огледаш отново няколко пъти посочените модели, по възможност на еднакъв тип сигнал, филтрирайки през собствения си поглед съветите на продавач-консултантите. Няма кой да вземе крайното решение освен ти самият Най-важното: Не отстъпвай от предварително избрания бюджет с повече от няколко десетки лева.
    Успех!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2009
    От grubi81 във форум Телевизори
    Отговори: 6640
    Последно: 01-01-10, 19:30
  2. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2008
    От kotaraci във форум Телевизори
    Отговори: 4485
    Последно: 31-12-08, 21:00
  3. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007
    От LUDIA във форум Телевизори
    Отговори: 3340
    Последно: 31-12-07, 17:35
  4. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2006
    От spacedigital във форум Телевизори
    Отговори: 560
    Последно: 17-10-07, 22:50
  5. Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2005
    От gogo_bg във форум Телевизори
    Отговори: 96
    Последно: 29-12-05, 14:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе