Страница 33 от 96 ПърваПърва ... 2331323334354383 ... ПоследноПоследно
Резултати от 481 до 495 от общо 1430

LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #481

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    А какви точно проблеми имаш с LG-то?

  2.  
     
  3. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #482

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от Lance
    А какви точно проблеми имаш с LG-то?
    Никакви, даже още си стои в кашона, просто въпреки, че в ТМ, упорито ме "дърпаха" към конкретния модел на Sony, вътрешния ми глас, не ми позволяваше това.;-)

    Утре ще споделя впечатления.;-)
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1324615620[/time]_________________________________________________

    Колеги, поставих телевизора, но ми прави впечатление, на тъмен фон лошия зрителен ъгъл. Погледнах отзад надписите на панела и пише:

    Model No - LW4500 ZB

    P.S. Също откъде мога да сваля заливки, за да тествам подсветката (за неравномерна такава) и въобще какви тестове, следва да приложа, за да съм сигурен, че TV е в изрядност?

    LG 47LW4500 ZBEUZLG?

    Понятие си нямам това добра матрица ли е, но като гледам по картината на стартов екран, твърде далеч от S-IPS, предвид, че я дават за добър ъгъл на виждане... Само да уточня, че никога не съм виждал, как изглежда една S-IPS матрица и затова, ако тази наистина е такава, значи малко е под очакванията ми. Днес ще взема кабел и букса, за да свържа телевизора към цифровата, като междувременно ще пробвам да плейна Avatar от Usb.

  4. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    870
    #483

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Абе хора я ми кажете защо на 3Д филми не ми тръграт 3Д субпитрите във формат .sub
    Предварително Благодаря! ТВ-ло е LW5590
    Ако ги мъчиш с плеъра на ТВ няма да тръгнат, с обикновени няма да имаш кахъри дори ще можеш да им сменяш позицията и големината до грозно големи чак .

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    96
    #484

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Здравей те, притежавам LG 42"LW4500 от няколко дена. Имам проблем с подкарването на mkv филми. Без значение дали са 3D или са HD720p., HD1080p. Просто нищо не тръгва. Разбрах за проблема с аудиото, че не поддържа някой формати, но и филмите който тегля са AC3. По принцип все ми дава невалиден файл, а не грешка във звука. Малки simple mkv тръгват, както и avi, но mkv досега нищо говоря за файл с големина 4-6 gb. Ясно ми е че нататък ще се купува плеър или ще правя връзка с компа, но на първо време нямам друга алтернатива освен USB. Дали е възможно от това, че всички филми с AC3 аудио са 640 Kbps. Изчетох цялата тема и ръководството на първата страница, това е от там и гледам всичко да е както е описано.

    "Поддържани формати
    http://a.imagehost.org/0067/Untitled23.jpg
    http://h.imagehost.org/0546/Untitled12335.jpg

    http://www.divx.com/de/electronics/c...es/televisions

    AC3 битрейта е заявен до 320 kbs по инструкция. "

    Поздрави и всели празници.

  6. Novice
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    8
    #485

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    здравейте как да изкарам звук от телевизорз през дом.кино теле. е 47lw5590

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #486

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от reddevilbg
    Здравейте,
    Имам от скоро 42LW5590, пускам си филмчета с Home Media Server, но на някои филми не може да се превърта, което е доста досадно. Не знам дали проблема е в ТВ-то или някакви настройки на сървъра(нищо не отбирам от руски). Пробвах и с Plex, но там не мога да подкарам субтитрите и някои филми не ги чете.
    Аз съм с Plex и при мен се случва, но доста рядко да не мога да превъртам някой филми.Така че не е проблема в телевизора, а просто самия плеър явно при някой формати е капризен.Само да споделя че ми чете всички субтитри, дори и да не са с едно и също име като филма.Понякога ако е дълго заглавието на субтитрте, може да се случи да не ги отвори, но като го промениш си ги пуска без проблеми.

  8.  
     
  9. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #487

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator
    Никакви, даже още си стои в кашона, просто въпреки, че в ТМ, упорито ме "дърпаха" към конкретния модел на Sony, вътрешния ми глас, не ми позволяваше това.;-)

    Утре ще споделя впечатления.;-)
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1324615620[/time]_________________________________________________

    Колеги, поставих телевизора, но ми прави впечатление, на тъмен фон лошия зрителен ъгъл. Погледнах отзад надписите на панела и пише:

    Model No - LW4500 ZB

    P.S. Също откъде мога да сваля заливки, за да тествам подсветката (за неравномерна такава) и въобще какви тестове, следва да приложа, за да съм сигурен, че TV е в изрядност?

    LG 47LW4500 ZBEUZLG?

    Понятие си нямам това добра матрица ли е, но като гледам по картината на стартов екран, твърде далеч от S-IPS, предвид, че я дават за добър ъгъл на виждане... Само да уточня, че никога не съм виждал, как изглежда една S-IPS матрица и затова, ако тази наистина е такава, значи малко е под очакванията ми. Днес ще взема кабел и букса, за да свържа телевизора към цифровата, като междувременно ще пробвам да плейна Avatar от Usb.

    ?

  10. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #488

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Добрият ъгъл на (A)S-IPS матриците е когато се гледа по хоризонтала и вертикала , ако се гледа по диагонала -косо тогава се губи от контраста и черното . Добре е телевизора да бъде на нивото на очите и тогава ъгъла остава голям е без промяна .

  11. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    870
    #489

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Здравей те, притежавам LG 42"LW4500 от няколко дена. Имам проблем с подкарването на mkv филми. Без значение дали са 3D или са HD720p., HD1080p. Просто нищо не тръгва. Разбрах за проблема с аудиото, че не поддържа някой формати, но и филмите който тегля са AC3. По принцип все ми дава невалиден файл, а не грешка във звука. Малки simple mkv тръгват, както и avi, но mkv досега нищо говоря за файл с големина 4-6 gb. Ясно ми е че нататък ще се купува плеър или ще правя връзка с компа, но на първо време нямам друга алтернатива освен USB. Дали е възможно от това, че всички филми с AC3 аудио са 640 Kbps. Изчетох цялата тема и ръководството на първата страница, това е от там и гледам всичко да е както е описано.
    1.Като за начало когато теглиш филми поглеждай в инфото: по-точно частта свързана с видеото Format profile : High@L4.1 да бъде или по-малко, Format profile : High@L5.1 няма да тръгне - по-принцип и затова има лек ама по-нататък.
    2. Звука: Колкото и да отбираш филми повечето са с DTS звук. Аз съм си решил проблема с MKV2AC3 буквално с 4-5 натискания на копчето и за 30-50мин. зависимо от големината на файла и компютъра разбира се си с готов филм. /а моят комп си е слабичък вече/ http://www.videohelp.com/tools/MKV2AC3 най-вероятно ще ти потрябва и това към програмата:http://www.videohelp.com/tools/eac3to можеш просто да го разархивираш в папката където ти е инсталирана MKV2AC3 и после ще разбереш какво трябва да правиш с него. Сложи си аудиото на 320 Kbps.
    Смятам че няма да имаш никакви кахъри с филмите по този начин, с още някои дребни нещица като се понаучиш да правиш ще забравиш за покупка на плеър и свързване на компа към ТВ.
    Аз имам Blu-ray плеър ама не си мисли че там е пълно щастието.

  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    96
    #490

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Format profile : High@L4.1 - да това също го разбрах. Значи остава звука и да пробвам. Аз за лека за Format profile : High@L5.1 може да драснеш едно ЛС, може и тук да пишеш, че ще е полезно и на други. С компютрите се оправям, всичко се научава стига да има желание.

    Благодаря всели празници.

  13. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #491

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Притежателите на LW4500, наблюдават ли размазване, ghosting, при цифрова TV? Дали е от телевизора, или от кофти сигнал?

    Свалих този рип на Galaxy, от паметта на самия телефон, не от флашката, понеже не знам, как да форматирам картата, така че да ми позволи да кача файлове по-големи от 4GB., та въпросния филм, също доволно маже, дори има артефакти по картината - пикселизация, дали е от това, че плейвам от Galaxy S, чрез usb? Също така, ако е така при всички филми/телевизии, ще съм много разочарован от покупката си.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    710
    #492

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от Bobini
    Format profile : High@L4.1 - да това също го разбрах. Значи остава звука и да пробвам. Аз за лека за Format profile : High@L5.1 може да драснеш едно ЛС, може и тук да пишеш, че ще е полезно и на други. С компютрите се оправям, всичко се научава стига да има желание.

    Благодаря всели празници.
    по-скоро проблема ти е в големината на файла, а не в кодировкаат на аудиото и видеото.

  16. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    870
    #493

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Format profile : High@L4.1 - да това също го разбрах. Значи остава звука и да пробвам. Аз за лека за Format profile : High@L5.1 може да драснеш едно ЛС, може и тук да пишеш, че ще е полезно и на други. С компютрите се оправям, всичко се научава стига да има желание.
    Аз съм си решил проблема по два начина:
    1. H264LevelEditor елементарна но за съжаление не става с всеки .mkv файл :http://www.videohelp.com/tools/H264-AVC-Level-Editor
    2. Ако с първата не стане тогава с tsMuxer :http://www.videohelp.com/tools/tsMuxeR Тук уловката е че от .mkv става .ts, ама тебе това изобщо не те бърка защото плеърът ти го поддържа, иначе работа за 10-15 мин.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1324653205[/time]_________________________________________________

    по-скоро проблема ти е в големината на файла, а не в кодировкаат на аудиото и видеото.
    На моя 42LW5590 High@L5.1 не тръгват, High@L4.1 или по-малко си върви без проблем. Филми до 25GB /Междузвездни войни/ на плеъра на ТВ си работеха без проблем.

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,521
    #494

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator
    Колеги, поставих телевизора, но ми прави впечатление, на тъмен фон лошия зрителен ъгъл. Погледнах отзад надписите на панела и пише:
    LG 47LW4500 ZBEUZLG?

    Понятие си нямам това добра матрица ли е, но като гледам по картината на стартов екран, твърде далеч от S-IPS, предвид, че я дават за добър ъгъл на виждане... Само да уточня, че никога не съм виждал, как изглежда една S-IPS матрица и затова, ако тази наистина е такава, значи малко е под очакванията ми. Днес ще взема кабел и букса, за да свържа телевизора към цифровата, като междувременно ще пробвам да плейна Avatar от Usb.
    LG 47LW4500 ZB.EUZLG
    https://forum.setcombg.com/index.php...html#msg456657

    разликата в зрителните ъгли
    http://content.reviewed.com/products...ewingangle.jpg
    http://content.reviewed.com/products...wing-angle.jpg


  18. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #495

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Конкретно, не виждам за моя модел да има обозначение?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 33 от 96 ПърваПърва ... 2331323334354383 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 1511
    Последно: 20-10-12, 11:45
  5. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе