Страница 43 от 96 ПърваПърва ... 3341424344455393 ... ПоследноПоследно
Резултати от 631 до 645 от общо 1430

LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #631

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от K1R1L
    Да в момента е така с оптика от ТВ към плеъра(не съм се изразил правилно в по горния пост). Въпроса е кое е по добрият вариант hDmi или optical
    Колега, аз като си взех домашното кино и вътре нямаше друг кабел, освен S-video. Съответно, отидох и се "набутах" и взех HDMI 1.3 и при опит телевизора да изкара звук през домашното кино, когато гледам телевизия, ми пишеше на плеъра optical. Това го разбрах, веднага след като се мъчих с чинчове да изкарам звук, но без успех, така че единствения вариант е чрез оптика, ако говорим само и единствено за звук от цифровата телевизия към домашното кино.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1326028733[/time]_________________________________________________


    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Най-добрият вариант е оптичен кабел, след него е HDMI 1.4.
    Само аз ли си мисля, че няма как само с оптичен кабел да мине, понеже нали за да му се изписва менюто от плеъра на телевизора, трябва и HDMI? Поправете ме, ако греша?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    710
    #632

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Някой да знае къде трябва да се "лепне" RF донгъла на Magic Motion-a на 42LW659S?

    В упътването пише да се погледне отзад на телевизора имало означено място, ама аз нищо не виждам.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,626
    #633

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Новите модели имат рамка с дебелина от 1 мм
    http://www.lgnewsroom.com/newsroom/contents/61819

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    34
    #634

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Dominator - имам и hdmi i optical свързани картината минава през Hdmi звука през оптика.
    Интересното е ,че ... като гледам тв и като усиля докраи звука , тоест през колоните на дом. кино и .. звука е доста по слаб .Ако слушам някои песен или гледам филм от плеъра на дом. кино звука сигурно е два пъти по силен.

  6. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #635

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от botev4o
    Ако проблемът е наистина видим само при надписите накрая, може и да си останеш с твоята придобивка. Но наистина изключи цитираните от колегите по-горе "подобрители на картината", защото в повечето случаи правят големи мизерии, а и някои работят с 1-2 секунди закъснение и се стига до интересни гледки.
    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1
    ТП нямат вина за недоклатената технология -виж с настройките на динамичния контраст какво може да постигнеш ,а най-добре като гледаш филм използвай и режим "филм" в настройките за картината ,а дин. контраст го изключвай.
    Засега аз не забелязвам такъв е ефект за неравномерна подсветкам, но друго ме "притеснява", че не знам оптималните настройки и поради това ще Ви попитам, понеже гледам сте споменали за изключване на динамичен контраст, той не подобрява ли картината?

    Аз съм сложил динамичен контраст - вискок, динамичен цвят висок, обаче много мазане, много нещо... А ужким модела LW4500 е истински 100Hz?

    Също така оптимално да се изключи ли Led plus от менюто на телевизора, както и truemotion функцията?

    Колегата по-горе спомена за настройки на картината на LW55, ако ги приложа, ще имам ли добър ефект?

    Благодаря!
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1326043907[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от K1R1L
    Dominator - имам и hdmi i optical свързани картината минава през Hdmi звука през оптика.
    Интересното е ,че ... като гледам тв и като усиля докраи звука , тоест през колоните на дом. кино и .. звука е доста по слаб .Ако слушам някои песен или гледам филм от плеъра на дом. кино звука сигурно е два пъти по силен.
    При мен също така се получава и мисля, че е нормално предвид ниската компресия и слаб звук, който се излъчва по TV. Да не говорим, колко "качествен" е звука от цифровата на някои канали - колоните направо пращят.

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,597
    #636

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Предполагам ,че дадените настройки ще имат сходен ефект ,тъй като моделите /и използваните панели / са почти идентични . За гледане на телевизия може да си ползваш споменатите функции /но динамичен контраст на "мах." едва ли добра идея-ще губиш детайли и в тъмните и в светлите сцени/ ,а при гледане на ХД филм използвай режим "кино" /или както е обозначен при ЛГ/ с леки корекции по твой вкус -режим "кино" се ползва обикновено при гледане вечер и при гледане в по-осветено помещение ,най-вероятно ще е необходимо да увеличиш стойностите за сила на подсветката .

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    343
    #637

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Някой беше писал,че може да коригираш дълбочината и изпъкналостта на обектите-за дълбочината знам,но изпъкналостта не знам как става,ако някой знае да каже-5590!

  10. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #638

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от juspar
    Някой беше писал,че може да коригираш дълбочината и изпъкналостта на обектите-за дълбочината знам,но изпъкналостта не знам как става,ако някой знае да каже-5590!
    Предполагам, говорите за конверсията - щом има скала + 20, предполагам -20 е търсения ефект?
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1326047162[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1
    Предполагам ,че дадените настройки ще имат сходен ефект ,тъй като моделите /и използваните панели / са почти идентични . За гледане на телевизия може да си ползваш споменатите функции /но динамичен контраст на "мах." едва ли добра идея-ще губиш детайли и в тъмните и в светлите сцени/ ,а при гледане на ХД филм използвай режим "кино" /или както е обозначен при ЛГ/ с леки корекции по твой вкус -режим "кино" се ползва обикновено при гледане вечер и при гледане в по-осветено помещение ,най-вероятно ще е необходимо да увеличиш стойностите за сила на подсветката .
    Аз пък си мислех, че точно динамичните цветове на максимум, придават по-контрастна и "жива" картина?

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    343
    #639

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Не знам,просто някой го беше написал това,и на мен ми стана любопитно,но не открих това за изпъкналостта!

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,597
    #640

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Не говорим за "препържена" и "шарена" картина ,а за правилно изобразяване.

  13. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #641

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от juspar
    Не знам,просто някой го беше написал това,и на мен ми стана любопитно,но не открих това за изпъкналостта!
    Аз също прочетох такова мнение по-назад в темата и се учудих, защото аз не съм наблюдавам подобен ефект.

  14.  
     
  15. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    870
    #642

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Според мен най-добри настройки за LW55** са тези: http://fullhd.gr/2008-03-14-21-37-34...00-review.html
    със съвсем леки корекции с помощта на AVS HD 709: http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=948496
    като само да спомена че всички динамични цветове и контрасти се изключват и картината става .

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    34
    #643

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Dominator колега аз съм с цифрова телевизия с карта вкарана в слота на ТВ някои канали са ми Hd общо взето звукът им е кристален но тих .

  17. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #644

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от K1R1L
    Dominator колега аз съм с цифрова телевизия с карта вкарана в слота на ТВ някои канали са ми Hd общо взето звукът им е кристален но тих .
    Аз също съм със CA Modul, зависи какво имаш предвид под "кристален".

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    34
    #645

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Добре ще ти го опиша така пусни си Hbo HD с оптичен звук и ще разбереш за какво ти говоря.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 43 от 96 ПърваПърва ... 3341424344455393 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 1511
    Последно: 20-10-12, 11:45
  5. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе