Вижте резултатите от анкетата: Какъв диагонал e вашият LCD телевизор LG ?

Гласували
384. Не можете да гласувате в тази анкета
  • 26" LCD и по-малко

    23 5.99%
  • 32" LCD

    142 36.98%
  • 37" LCD

    69 17.97%
  • 42" LCD

    123 32.03%
  • 47" LCD

    23 5.99%
  • 55" LCD

    4 1.04%
Страница 101 от 151 ПърваПърва ... 519199100101102103111 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,501 до 1,515 от общо 2263

LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    2
    #1501

    Re:LG LCD - PDP / Faq, обсъждане,мнения

    Здравейте, отскоро съм с телевизор LG 32LD750 и общо взето ми се струва приличен телевизор. Включил съм го към външен цифров тунер на Кейбълтел. Прави ми впечатление, че когато гледам цифровата и натисна бутон Инфо от дистанционното излиза 50 Hz. Това нормално ли е при условие, че съм настроил TruMotion на високо и телевизора се води 200 Hz ?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    42
    #1502

    Re:LG LCD - PDP / Faq, обсъждане,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от ivovlad
    Здравейте, отскоро съм с телевизор LG 32LD750 и общо взето ми се струва приличен телевизор. Включил съм го към външен цифров тунер на Кейбълтел. Прави ми впечатление, че когато гледам цифровата и натисна бутон Инфо от дистанционното излиза 50 Hz. Това нормално ли е при условие, че съм настроил TruMotion на високо и телевизора се води 200 Hz ?
    Това е честотата на входния сигнал,преди да е обработен от процесора на тв-то ти.На базата на тези 50 кадъра в секунда процесора добавя още50/между всеки 2 кадъра процесора добавя по още един /другите 100Hz(100 пъти в секунда) се изпълняват от "премигвания"на различни сектори от подсветката. Ако имаше HD канали щеше да ти пише 25Hz.Нормално е да ти пише 50Hz при каквито и да е настройки наTruMotion,съветвам те да си го настроеш на ниско ниво.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    138
    #1503

    Re:LG LCD - PDP / Faq, обсъждане,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от apopov
    Не мога да разбера PJ550 Фул ХД ли е или ХД Рейди? На сайта на Техномаркет пише първото, а на ЛГ България второто???
    PJ - ПЛАЗМИТЕ СА ХД РЕЙДИ
    PK - ПЛАЗМИТЕ СА ФУЛ ХД

  5. Novice
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    2
    #1504

    Re:LG LCD - PDP / Faq, обсъждане,мнения

    Погледнах и в предните страници много хора са питали но все пак : Имам телевизор 37LG5000 с DVB-C тунер е на blizoo (cabletel) съм с цифрова телевизия .Вадя кабела слагам го в телевизора като не използвам сетопбокса , правя всичко с настройките Финландия,Швеция , но пак ми намира само каналите на аналоговате ( 57 ) .Какво точно трябва да направя за да ги намери .

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    469
    #1505

    Re:LG LCD - PDP / Faq, обсъждане,мнения

    37LG5000 няма DVB-C тунер

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    18
    #1506

    Re:LG LCD - PDP / Faq, обсъждане,мнения

    Здравейте !
    Сигурно от Коледа следя тази тема и искам да благодаря на всички които са споделили опита си.
    Имам 32LH5000 и почти се бях отчаял. Мислех, че е с повреден тунер. На DVB-C хващаше канали само до около 740 MHz и нагоре нищо. Взех Сеттоп бокс от кабеларката и той си лови всичко със сигнал на макс. Почти го бях подкарал към сервиза и ми дойде просветление.

    ОКАЗА СЕ, ЧЕ МУ Е СИЛЕН СИГНАЛА!!!!!!

    Прекарах кабеларката през ТАП -18 dB и нещата се оправиха ?!?!?! Сега нивото на 854 MHz е 9 %, качесtвото е 100 %. Явно вграденият усилвател се претоварва от по високо ниво и забива тунера тотално.
    Аз така и не можах да повлияя на този "Усилвател" , винаги е неактивен , а се включва по негово усмотрение.

    Та някой може ли да помогне с идея как да управлявам "аз" този усилвател , а не тъпия софтуерист на LG??

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    180
    #1507

    Re:LG LCD - PDP / Faq, обсъждане,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от jjivi
    Здравейте !
    Сигурно от Коледа следя тази тема и искам да благодаря на всички които са споделили опита си.
    Имам 32LH5000 и почти се бях отчаял. Мислех, че е с повреден тунер. На DVB-C хващаше канали само до около 740 MHz и нагоре нищо. Взех Сеттоп бокс от кабеларката и той си лови всичко със сигнал на макс. Почти го бях подкарал към сервиза и ми дойде просветление.

    ОКАЗА СЕ, ЧЕ МУ Е СИЛЕН СИГНАЛА!!!!!!

    Прекарах кабеларката през ТАП -18 dB и нещата се оправиха ?!?!?! Сега нивото на 854 MHz е 9 %, качесtвото е 100 %. Явно вграденият усилвател се претоварва от по високо ниво и забива тунера тотално.
    Аз така и не можах да повлияя на този "Усилвател" , винаги е неактивен , а се включва по негово усмотрение.

    Та някой може ли да помогне с идея как да управлявам "аз" този усилвател , а не тъпия софтуерист на LG??

    Намерил си правилното решение ! tab-18 (в случея) това е начина за намаляване на нивото на сигнала ,а не от телевизора .радвай се ,че си в позиця да намалиш сигнала а не обратното . при силен сигнал се получава пробиване на една честота в друга и това обърква тунера а не "вградения усилвател"

  10. Novice
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    2
    #1508

    Re:LG LCD - PDP / Faq, обсъждане,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от madmaxx
    37LG5000 няма DVB-C тунер
    Да моя грешка.

  11. Novice
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    5
    #1509

    Re:LG LCD - PDP / Faq, обсъждане,мнения

    Здравейте, чета форума от доста време и научих доста неща от него.

    Сега дойде време и аз да купувам телевизор(старичкия 21" CRT си заминава).
    Та на въпроса харесъл съм си LG 42LH3000 главно заради ВЪЗМОЖНОСТТА да се активира USB-то и цената за 42" за мен е добра. По празниците мисля да ходя да купувам, първо съм решил да пробвам с доста добре описания от КОКО5 начин за влизане в сервизното меню (за целта се снабдих с въпросния ИЧ светодиод). И се надявам да се справя от първия път.

    Та въпросами е.
    Флашка с каква големина може да разчете TV при гледане на филм(след активацията) без да има некви проблеми.

    Прочитох на първата страница тази информация.
    divX player- поддържа работа с *.mov - Quicktime movie(video codec H.264). Изпробвано на 32LH2000 работи с 1 TB usb hdd и 4gb usb
    А в поддържани формати който са дадени по-долу (http://h.imagehost.org/0546/Untitled12335.jpg) ПИШЕ
    The recommended capacity is 1TB or less fer a USB external hard disk and 32GB or less for USB memory.

    Означавали това, че ще мога да гледам филм от флашка примерно 8GB.



  12. Member Аватара на JovaniJo
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    168
    #1510

    Re:LG LCD - PDP / Faq, обсъждане,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Ratchet
    Здравейте, чета форума от доста време и научих доста неща от него.

    Сега дойде време и аз да купувам телевизор(старичкия 21" CRT си заминава).
    Та на въпроса харесъл съм си LG 42LH3000 главно заради ВЪЗМОЖНОСТТА да се активира USB-то и цената за 42" за мен е добра. По празниците мисля да ходя да купувам, първо съм решил да пробвам с доста добре описания от КОКО5 начин за влизане в сервизното меню (за целта се снабдих с въпросния ИЧ светодиод). И се надявам да се справя от първия път.

    Та въпросами е.
    Флашка с каква големина може да разчете TV при гледане на филм(след активацията) без да има некви проблеми.

    Прочитох на първата страница тази информация.
    divX player- поддържа работа с *.mov - Quicktime movie(video codec H.264). Изпробвано на 32LH2000 работи с 1 TB usb hdd и 4gb usb
    А в поддържани формати който са дадени по-долу (http://h.imagehost.org/0546/Untitled12335.jpg) ПИШЕ
    The recommended capacity is 1TB or less fer a USB external hard disk and 32GB or less for USB memory.

    Означавали това, че ще мога да гледам филм от флашка примерно 8GB.


    Да флашка 8 GB форматирана NTFS работи перфектно на 42LH7000 и на 32LH2000. Въпроса е в това флашката да не е съвсем "куча марка".Такава която скоростта на четене е по голяма е по добре, но като цяло няма проблем. Вече е писано, че ограничението на УСБ на ТВ-то е по тока на порта 0.5 А или 500 mА и за това се нуждаеш от захранване при външен HDD особенно 3.5". Разпознати са дискове от 1-2 TB, които работят перфектно. Моят в случая е WD My Book Ess., 1TB, 3.5".

  13. Novice
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    1
    #1511

    Re:LG LCD - PDP / Faq, обсъждане,мнения

    Как мога да пусна плейъра от флашка на монитро М1962D

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    44
    #1512

    Re:LG LCD - PDP / Faq, обсъждане,мнения

    Някой има ли опит с LG PJ350? Как се справя телевизора с аналоговия сигнал?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    44
    #1513

    Re:LG LCD - PDP / Faq, обсъждане,мнения

    Здравейте.Четенето на Форума се оказа доста полезно за мен за което ви благодаря много.От 22.05.2010 и аз се сдобих с ЛСД.След доста четене / 5 дена / се спрях на LG 42LH5000 и смятам, че избора ми е правилен.Аз съм с кабеларка на Софкъмпани и намерих 96 цифрови канала които не са с кой знае какво качество, но стават.Разбира се далеко сме още от качествен HD образ и това е една от причините да си купя чак сега LCD.Гледам предимно свалени филми и музика с флашка 16 GB форматирана NTFS.Направих грешката да купя един медиен плейър Hyundai Light HMB-L110 един ден преди да купя телевизора въпреки, че знаех много добре че телевизора има добър вграден плейър.Не искам да кажа, че Hyundai Light HMB-L110 е лошо решение, напротив засега съм много доволен от него но просто беше излишно да го купувам след като телевизора има такъв.Просто прочетох, че чете почти всички формати и има безжична връзка с рутер и се подадох на емоцията си.Искам да попитам някой който има такъв телевизор и повече опит от мен да ме осветли по тази възможност на LG 42LH500 :

    Just Scan - Този избор ще ви позволи да гледате картина с най-добро качество, без загуба на оригиналната картина с висока разделителна способност.
    Бележка: Ако в оригиналната картина има шум, ще видите шума по ръба.


    При мен тази екстра е неактивна или поне засега не съм намерил как да я активирам.Благодаря ви.

  17. Novice
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    9
    #1514

    Re:LG LCD - PDP / Faq, обсъждане,мнения

    Може ли да се направи така , че гледат филми от USB на LG42LD450?

  18. Member Аватара на JovaniJo
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    168
    #1515

    Re:LG LCD - PDP / Faq, обсъждане,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Gotomo
    Може ли да се направи така , че гледат филми от USB на LG42LD450?
    Да може след активация от сервизното меню по описаните начини за достъп до него.

    Активация на USB в модела 42LD450

    42LD450
    включил проигрывание видео из EZ-Adj меню, в меню зашел с помощью Novii Remote с КПК
    divx c 0 поменял на 1
    и вуаля.
    есть там еще пункты Bluetooth и Wireless Ready
    трогать боюсь, на иностранных форумах тож никто толком ничего не пишет.

    По идее они должны включать возможность использования Wi-fi & Bluetooth dongles
    т.е. кино смотреть можно будет по сети =)
    мечты конечно, но мало ли.

    вот так. Если будут вопросы пишите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Blu-Ray Player LG / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 104
    Последно: 21-10-16, 16:49
  2. Ferguson / FAQ - на първа страница, мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 4
    Последно: 08-07-16, 17:42
  3. Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 1357
    Последно: 05-05-11, 11:07
  4. Philips LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 1760
    Последно: 26-12-10, 15:39
  5. Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 2567
    Последно: 07-12-10, 14:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе