Вижте резултатите от анкетата: Какъв диагонал e вашият LCD телевизор LG ?

Гласували
384. Не можете да гласувате в тази анкета
  • 26" LCD и по-малко

    23 5.99%
  • 32" LCD

    142 36.98%
  • 37" LCD

    69 17.97%
  • 42" LCD

    123 32.03%
  • 47" LCD

    23 5.99%
  • 55" LCD

    4 1.04%
Страница 150 от 151 ПърваПърва ... 100140148149150151 ПоследноПоследно
Резултати от 2,236 до 2,250 от общо 2263

LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2
    #2236

    Re:LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от rosi3
    Здравейте , имам LG 50PK серия, сменихме приемника на Булсатком с цифров и сега немога да си настроя картината. само HD рограмите заемат целия екран всички останали са в черна рамка.
    Как да се справя с този проблем. Със стария приемник успях но тук не става.
    Моля за отговор, много ми е важно


  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    3
    #2237

    Re:LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Помагайте загазих - Телевизора ми е LG LH3000 чрез съветите и мненията във форума успешно успях да му отлюча плеяра за което съм благодарен на всички.
    Телевизора ми беше с firmware 3.2 от производителя -отлючването стана без проблем с заържане на ок - подкарах всичко и реших - за да не ми насичат филмите да ъпгрейтна до firmware EU_ALL_0.1.57.66_flash.epk което се убедих че е за този модел от сайта на LG Полша
    Всичко мина без проблем рестартира се варвят си филмите работят Скартове hdmi и т.н. но не мога да сканирам - намеря нито една програама - нищо все едно съм с изваден кабел
    Сменях страните не и не. Върнах си стария FIrmware с номера със 7-9 и пак нищо не може да открие нито един канал. А сивите ленти на снежинки си личи че уж се сменят По принцип този тунер на ТВ то рядко го ползвам В смисал проблема може да го има от по отдавна И ДА НЕ ЗНАМ -Имам външен на HDMI. ВЪПРОСЪТ Е МОЖЕ ЛИ ДА СЪМ СИ ПРЕЦАКАЛ ТУНЕРА ЧРЕЗ ЪПДЕЙТ НА FIRMWARE И НЯКАКВИ СЪВЕТИ КАКВО ДА НАПРАВЯ ОПИТАМ ЗА ДА ХВАНА ПОНЕ ЕДИН КАНАЛ - БЛАГОДАРЯ

  4. jcc
    jcc е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    11
    #2238

    Re:LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Имам странен проблем с LG32LD420 намира всички канали на цифровата кабелна тв но на по високите честоти където QAM е 256 каналите насичат или въбще не тръгват тествайки сигнала мощноста на съответните честоти е над 95% но качеството на сигнала варира между 10-20% . Имам и LG22LD320 произведен юни месец тази година но със старото меню. За разлика от 32-ката каналите на посочените честоти включително и тези които са HD се приемат съвсем нормално и без проблем.И двата ТВ са с зададена страна в настройките Унгария но на голямия няма функция усилвател можели в това да е проблема или е по скоро софтуерен.Какво мога да променя в настройките така че да приемам нормално каналите на тези честоти ?

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,424
    #2239

    Re:LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от BatGergi
    Здравейте какво мислите за LG LE4500 сега е на промоция в Метро за 1400лв на безлихвен кредит ,като телевизор ,който ще се използва за гледане на цифрова тв на скат филми и много спорт?
    Ако говориш за 42"вариант - вземай цената е добра

    Цитат Първоначално публикувано от rosi3
    Здравейте , имам LG 50PK серия, сменихме приемника на Булсатком с цифров и сега немога да си настроя картината. само HD рограмите заемат целия екран всички останали са в черна рамка.
    Как да се справя с този проблем. Със стария приемник успях но тук не става.
    Моля за отговор, много ми е важно
    Така е защото почти всички SD програми са 4:3 /имаш черни ленти/
    Проблема е в настройките на аспекта на картината. Влез в менюто и го дай на автоматично.

    Цитат Първоначално публикувано от Scromnia
    Помагайте загазих - Телевизора ми е LG LH3000 чрез съветите и мненията във форума успешно успях да му отлюча плеяра за което съм благодарен на всички.
    Телевизора ми беше с firmware 3.2 от производителя -отлючването стана без проблем с заържане на ок - подкарах всичко и реших - за да не ми насичат филмите да ъпгрейтна до firmware EU_ALL_0.1.57.66_flash.epk което се убедих че е за този модел от сайта на LG Полша
    Всичко мина без проблем рестартира се варвят си филмите работят Скартове hdmi и т.н. но не мога да сканирам - намеря нито една програама - нищо все едно съм с изваден кабел
    Сменях страните не и не. Върнах си стария FIrmware с номера със 7-9 и пак нищо не може да открие нито един канал. А сивите ленти на снежинки си личи че уж се сменят По принцип този тунер на ТВ то рядко го ползвам В смисал проблема може да го има от по отдавна И ДА НЕ ЗНАМ -Имам външен на HDMI. ВЪПРОСЪТ Е МОЖЕ ЛИ ДА СЪМ СИ ПРЕЦАКАЛ ТУНЕРА ЧРЕЗ ЪПДЕЙТ НА FIRMWARE И НЯКАКВИ СЪВЕТИ КАКВО ДА НАПРАВЯ ОПИТАМ ЗА ДА ХВАНА ПОНЕ ЕДИН КАНАЛ - БЛАГОДАРЯ
    Може да ти се е прецакал тунера. Занеси го в сервиза докато е в гаранция.
    Този фирмуер 0.1.57.66 ....не е ли за модели LD 2010 година?? Къде го намери ?
    http://www.lg.com/pl/tv-audio-video/...v-42LH3000.jsp


    Цитат Първоначално публикувано от jcc
    Имам странен проблем с LG32LD420 намира всички канали на цифровата кабелна тв но на по високите честоти където QAM е 256 каналите насичат или въбще не тръгват тествайки сигнала мощноста на съответните честоти е над 95% но качеството на сигнала варира между 10-20% . Имам и LG22LD320 произведен юни месец тази година но със старото меню. За разлика от 32-ката каналите на посочените честоти включително и тези които са HD се приемат съвсем нормално и без проблем.И двата ТВ са с зададена страна в настройките Унгария но на голямия няма функция усилвател можели в това да е проблема или е по скоро софтуерен.Какво мога да променя в настройките така че да приемам нормално каналите на тези честоти ?
    Първо си провери кабелната мрежа у дома вероятно има лоша връзка някъде /обърни внимание на сплитерите-да не би някой от тях да е с по-малък обхват и да реже високите/.
    Премести LG32LD420 на мястото на LG22LD320 и пробвай дали го прави същият номер.
    Забележка: Настрой го на страна Финландия.

  6. jcc
    jcc е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    11
    #2240

    Re:LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Правил съм е тази процедура и с размяна на ТВ и със сплитера на кабелната и със страна Финландия и пак не става.Забелязвам обаче че на страна Унгария открива повече канали включитело и тези с закъснение което не става на Финландия.

  7. Novice
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    3
    #2241

    Re:LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Може да ти се е прецакал тунера. Занеси го в сервиза докато е в гаранция.
    Този фирмуер 0.1.57.66 ....не е ли за модели LD 2010 година?? Къде го намери ?
    http://www.lg.com/pl/tv-audio-video/...v-42LH3000.jsp

    Да hristoslav2 точно от там го изтеглих написах 37lg lh 3000 и го изтеглих http://www.lg.com/pl/support/product...roduct-profile , най вероятно аз съм си прецакал тунера - моляте дай съвет как да го пусна обратно

    Проблемът е решен оказа се кофти уж марков нов сплитер който бях скрил зад гипс картона при ремонта, смених го и всичко е на ред а аз обвинявах firmware и се бях видял в чудо. Благодаря на всички които се опитаха да ми помогнат

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,424
    #2242

    Re:LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Не знам дали е от фирмуера....тази версия я има и при 42LH3000......
    http://www.lg.com/pl/support/product...roduct-profile
    Носи го в сервиза.

  10. Junior Member Аватара на babayaga
    Тук е от
    Feb 2006
    Живее в
    София
    Мнения
    23
    #2243

    Re:LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    2. Не. LG не са купили права за DTS в модели 2010 година
    А примерно ако в последствие закупят правата и пуснат някой ъпдейт ще може ли да се слуша вече?

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    63
    #2244

    Re:LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    А между LG 42Le4500 и LD750 кой е по добрия избор ,че са на една цена разликата е в подсветката и екстрите, благодаря ви предварително.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,424
    #2245

    Re:LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от babayaga
    А примерно ако в последствие закупят правата и пуснат някой ъпдейт ще може ли да се слуша вече?
    babayaga
    Хайде да помислим.... Планираш и инвестираш в даден модел. Пускаш го на пазара и се продава всичко. Ако си на мястото на производителя били харчил още пари ,за нещо което вече е произведено и продадено? Няма такъв луд който да харчи още пари за нещо вече пласирано на пазара. И още нещо, лицензите се купуват предварително-преди да е произведена продукцията, а не след продажбата и....Иначе рискуваш да бъдеш осъден.
    Няма как да стане това което искаш...но да се надяваме че в новите модели /2011/ ще има вграден DTS декодер.

    Такива договори се правят предварително
    http://www.dts.com/Corporate/Press_R...TV_Brands.aspx

    купи си лиценз ако искаш
    http://www.dts.com/Licensees/Apply_For_A_License.aspx

    Цитат Първоначално публикувано от BatGergi
    А между LG 42Le4500 и LD750 кой е по добрия избор ,че са на една цена разликата е в подсветката и екстрите, благодаря ви предварително.
    Аз бих взел LD750

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,424
    #2246

    Re:LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Wi-Fi донгъла LG AN-WF100 е базиран на Broadcom BCM4323
    става и със wi-fi USB-адаптер NetGear WNDA3100
    http://www.karev.su/2010/10/wi-fi-lg-42ld650_463.html

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    281
    #2247

    Re:LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    В http://jarcomputers.com/p_WLNETWNDA3100 на цена от 107 лв.

  16. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    7
    #2248

    Re:LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Отскоро имам LG 32 LD 550.Искам да отключа медиа плеъра,за да гледам през USB филми.Намерих и човек,който да го направи,но не знам да не се развали нещо и дали да рискувам.Моля за съвет ?

  17. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2
    #2249

    Re:LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравейте!
    Извинявам се за първия си пост.
    Във връска с темата , реших да включа видео плеара на моя телевизор LG 37LH3000.
    Първо му зададох страна Финландия.
    Влязох в сервизното меню.
    menu (TV)+menu (ДУ) влиза в меню IN START
    menu(ДУ) + menu (TV влиза в същото меню IN START
    от меню IN START опитах да влеза в меню " EZ ADJUST"
    Tool Option3 с пореден номер 7 написах една седмица.
    При връщането ми от сервизното меню Телевизора ми загуби говор.
    Опитах се да въстановя, настройките по спомен числото там беше 1ХХХ.
    Аз въведох 57256 както е на PDFa.
    И телевизора умря.
    До колкото видях версията на софта ми е 2.20.
    Ще съм много благодарен на всички който може да ми помогнат!

  18. Novice
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    3
    #2250

    Re:LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Можеш ли поне още да влизаш по менютата
    В меню " EZ ADJUST" се влиза с ОК на Дистанционно и ОК на телевизора там търсиш tool option 3 i si отключваш плеера отгоре числото е контролна сума трябва да съвпада с тази в инжинерното меню което ти си променил

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Blu-Ray Player LG / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 104
    Последно: 21-10-16, 16:49
  2. Ferguson / FAQ - на първа страница, мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 4
    Последно: 08-07-16, 17:42
  3. Toshiba LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 1357
    Последно: 05-05-11, 11:07
  4. Philips LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 1760
    Последно: 26-12-10, 15:39
  5. Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 2567
    Последно: 07-12-10, 14:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе