Страница 26 от 96 ПърваПърва ... 1624252627283676 ... ПоследноПоследно
Резултати от 376 до 390 от общо 1430

LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    870
    #376

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Здравейте, имам нужда от малко помощ Днес реших да си инсталирам новият фърмуер 05.10.02 на 42LW5590, изтеглих си файла от сайта на LG разархивирах го в папка LG_DTV на една флашка. Бутнах флашката в USB на телевизора и след малко ме попита искам ли да актуализирам софтуера, натиснах ОК и се появи надпис че започва и след малко друг на който пишеше неочаквана грешка. Пробвах няколко пъти и все ми се появяваше този надпис. Къде бъркам?

  2.  
     
  3. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #377

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    neven1818,
    Обърни внимание на ъгъла на гледане на Samsung UE40D6530 , че може да са сложили тайванските MVA матрици .
    Лъскавия дисплей не е винаги подходящ , докато полуматовия си е добре за всички случаи.

  4. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    1
    #378

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Здравеите,искам да попитам кои от тези модели да избера .Моля помогнете

    http://www.technomarket.bg/products/...05/lg-47lw5500

    http://www.technomarket.bg/products/...80/lg-47lx6500

    http://www.technomarket.bg/products/...22/lg-47lx9500 -този мога да го поръчам единствено онлаин ,в Бургас го няма .

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    10
    #379

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Днес към 21.00 моят телевизор 42ld750 си упдейтна фърмуера до версия 4.00.01 . Исписа че упдейта е зареди нови приложения в неткаст , но уви такива не намерих .Някой друг упдейтвал ли е и видял ли е някяква разлика? .Предната версия на софта бе 03.21.03 а страна Финландия.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    38
    #380

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от bertolu4o
    neven1818 Преди около една седмица си купих този модел, екрана е матов но когато гледаш не прави впечатление. Конверсията от 2Д в 3Д е добра. Разбирасе има ралика с истинското 3Д. Има регулировка на дълбочината на 3Д при конверсията и настройка за това дали предметите да са извън екрана или в екрана. Ако си вземеш Wifi-адаптор Нета е добър но за ема линия и домашната връзка е бавна. Има 2 USB входа, отчитам че са малко, ако си навържеш всичките устройства за телевизора(адаптор, камера, външен хард, магичното дистанционно, удобно е) Wifi-то не става за НД предаване, накъсва, но през харда - е наред. На мен модела ми харесва и не съжалявам за покупката. С Hub нищо не става.
    Каде точно са тези настройки за регулиране на дълбочината,за да мога да ги тествам и аз ?
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1323986691[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1
    Е-е-е ,"ето това чукане чаках" -какво чакаш тогава -вързвай един ПС3 и Гран Туризмо5 и тествай /и споделяй ,че няма кой/ .Не забравяй ,че в игрите има доста дребен текст и много детайли и при намалената резолюция на ЛГ /а и на 6 серия на Самсунг/ може сериозно да дразни или да губиш информация. В магазините е доста осветено и за това ти е по трудно да видиш възможностите на активните 3Д /при тях си има по-голямо затъмнение от очилата/ ,а и вероятно си иска да се пипнат някои настройки. Чакаме да споделиш резултат от тестовете ,а може да добавиш и Сони ЕХ720 и Тошиба TL8383 към теста.

    П.П. ЛГ с последния фирм ли са ,защото с него леко са пооправили някои дефекти ./в Бургас определено не бяха ,защото нямаше никаква разлика в 3Д-то м/у LW4500 и LW980 - сиреч ,пак си се виждаха чертите от намалената резолюция /?

    П.П. 2 Ако не представлява трудност -кой модел на ЛГ /освен 980/ е с "лъскав" панел? 5500/5590 ли?
    Ще направя теста(без Тошиба-не работим с тв Тошиба),но това ще е след празниците,когато имаме по малко работа.Не съм от отдел телевизори и за това ангажирането на мой колега от въпростният отдел би ми изиграло лоша шега.Все пак ако нацеля момента може и по-рано да стане теста

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    12
    #381

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    neven1818 регулировката на 3Д за дълбочина е само за конверсията от 2Д към 3Д, като натиснеш 3Д опции, рег на 3Д. Вчера си взех хард, инициализирах го през телевизора всичко беше ОК, направих опити за запис . Не става, доколкото разбрах от опитите DVR и timeShift са само за през антения и кабелния входове. В българия тези входове не се ползват. Не се блазни по тези функции. Може би някога ще се ползват. Харда след инициализацията вече не се разпознава от компа и не знам как да си го оправя.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    710
    #382

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от bertolu4o
    доколкото разбрах от опитите DVR и timeShift са само за през антения и кабелния входове. В българия тези входове не се ползват.
    Би ли пояснил малко.
    Примерно цифровата кабелна къде се ръчка?
    Това какво значи, че не мога да записвам и спирам на пауза сигнала от цифровата кабелна ли?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    59
    #383

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от motoman7
    Днес към 21.00 моят телевизор 42ld750 си упдейтна фърмуера до версия 4.00.01 . Исписа че упдейта е зареди нови приложения в неткаст , но уви такива не намерих .Някой друг упдейтвал ли е и видял ли е някяква разлика? .Предната версия на софта бе 03.21.03 а страна Финландия.
    И моя се ъпдейтна, и като цяло единствената разлика която виждам, е че телевизора работи малко по-бързо и качеството на звука се е подобрило.Другото е, че вече може да се плейват клипове от Ютуб HD, но пък има някакъв бъг, защото картината е разделена на две т.е. нещо като в сплит режим.Друг нека да провери дали го има същия проблем.Също така забелязах и че не ми показва времето и съответно фона според времето в неткаст за София.С другите градове за България нямаше проблеми.

  11. Novice
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    1
    #384

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от vencifcl
    Здравейте, имам нужда от малко помощ Днес реших да си инсталирам новият фърмуер 05.10.02 на 42LW5590, изтеглих си файла от сайта на LG разархивирах го в папка LG_DTV на една флашка. Бутнах флашката в USB на телевизора и след малко ме попита искам ли да актуализирам софтуера, натиснах ОК и се появи надпис че започва и след малко друг на който пишеше неочаквана грешка. Пробвах няколко пъти и все ми се появяваше този надпис. Къде бъркам?
    Не бъркаш нищо. И при мен не се получи по този начин. За сметка на това, след като вързах телевизора с интернет, веднага ми се ъпдейтна. НО версията с която се ъпдейтна въобще не е тази от сайта на LG, което ме навява на мисълта, че нещо са оплескали на сайта.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    10
    #385

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от morfeus
    И моя се ъпдейтна, и като цяло единствената разлика която виждам, е че телевизора работи малко по-бързо и качеството на звука се е подобрило.Другото е, че вече може да се плейват клипове от Ютуб HD, но пък има някакъв бъг, защото картината е разделена на две т.е. нещо като в сплит режим.Друг нека да провери дали го има същия проблем.Също така забелязах и че не ми показва времето и съответно фона според времето в неткаст за София.С другите градове за България нямаше проблеми.
    Наистина това за youtubehd не бях го забелязал и при мен дели екрана а видеото се плейва 480х360 дефакто . За смяната на каналите и зука ... незнам според мен е субективно и забавянето на HD каналите при мен идва от КОНАКС модула който използвам.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    12
    #386

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    tweeg Когато ползваш Кабелна цифрова ти дават декодерно устройство, сменяш каналите от него а самич декодер ако се включи в някой различен вход от антена или кабелен/ сателитен не можеш да ползваш някои функции на телевизора. Така например е при Bulsatcom, уреда се включва на Scart и функцията на телевизора за планиран запис не работи.

  14.  
     
  15. gpt
    gpt е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    6
    #387

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Мерси, hristoslav2. Това беше първото, което направих преди да публикувам тук. И като разлики единствено излезноха:
    1. Качество на картината - Честота FHD T200Hz срещу FHD 100Hz / FHD T100Hz
    2. Motion Clarity Index (MCI) - 850Hz срещу 600Hz
    3. Динамичен контраст - 9 000 000:1 срещу 8 000 000:1
    4. Време за реакция(G to G) - 2,0ms срещу 2,4ms
    * Първите данни са за 47LW659S, а вторите за 47LW579S

    Затова и питам дали има смисъл да давам към 200лв повече за 47LW659S, имайки в предвид за какво ще се ползва ТВ-то. (ТВ ще го ползвам за гледане на Булсат с HD приемник (повечко спорт); за гледане на филми, включително 3D, от компютъра; за играене на игри отново от компютъра. Ще се гледа от 3м)

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    11
    #388

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Ъгъл на виждане - Вертикално/47LW659S/ 26... 20 /47LW579S/
    200 херца ...заслужават си парите според мен

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    59
    #389

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Ами явно LG нещо са объркали по ъпдейта и за това сега са тези проблеми.Очаквам възможно най-скоро да пуснат нова версия на фирма с която да се оправят проблемите.Някой ако има други впечатления или проблеми с новия фирм нека да сподели мнение.Ще е от полза.Довечера ще го разчовъркам по подробно ТВ-то и ако открия още нещо ще пиша.Само ми направи впечатление, че на официалната страница на LG (за финландия става въпрос), защото съм с такава настройка за страна не е поместено нищо, а на руския сайт,който винаги качва първи софтуерите също стои още старата версия на фирма.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    710
    #390

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от bertolu4o
    tweeg Когато ползваш Кабелна цифрова ти дават декодерно устройство, сменяш каналите от него а самич декодер ако се включи в някой различен вход от антена или кабелен/ сателитен не можеш да ползваш някои функции на телевизора.
    Разбрах. Просто при мен цифровата, даже и HD-то, не са кодирани и си ги хващам с DVB-C тунера на телевизора (без карта, без нищо).
    Насочил съм се да купувам lw659 и предния ти пост леко ме изплаши. Ама сега всичко се изясни, просто ти ползваш външен декодер.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 26 от 96 ПърваПърва ... 1624252627283676 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 1511
    Последно: 20-10-12, 11:45
  5. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе