Страница 28 от 96 ПърваПърва ... 1826272829303878 ... ПоследноПоследно
Резултати от 406 до 420 от общо 1430

LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    26
    #406

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от tsim
    Здравейте, имам телевизор модел 32LD650. Нещо не мога да се ориентирам има ли начин при автоматична настройка на каналите да задам търсене само на цифровите канали. Не искам да ми се пресканират аналоговите и да ги пренареждам после. Някакви идеи?
    когато /на автоматично/ свърши сканирането на цифровите канали ,спираш сканирането.но те не ти пречат,от дистанционното имаш опция за TV,DTV,radio,или направи като мен - сваляш на флашка,и ако после се наложи си ги качваш готови

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #407

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от Вакарелски
    Ще си позволя и аз да дам един съвет:
    Ако ще продължите да си гледате кабелната телевизия, не си давайте парите за скъп телевизор. Сигнала от кабелния оператор няма да се подобри с покупката на нов телевизор.
    Много добре казано.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    135
    #408

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    И на мен ми трябва покана за 3dtorrents.org на лично пишете
    Цитат Първоначално публикувано от Вакарелски
    Днес си купих LG 47LW659S.
    След седмици четене на форуми, сравнения на място в "ТМ ТП маркетите" и съвети на знаещи, купих LG 47LW659S.
    Първи впечатления:
    1. Конверсия 2D/3D - нищо особено, под очакванията ми. Не знам как ще е при 3D филм. Сега ще търся да сваля от някъде.
    2. Цифровата кабелна - незабележима разлика от стария четиригодишен 32" Samsung. Като знам, че 90% ще се ползва за кабелна телевизия, май трябваше да спестя 500лв. и да взема LG 47LW4500, даже някой от LV серията, без 3D.
    3. Май ще излезе вярна приказката "колкото повече - толкова повече". Имах 32", мислех да взема 42", взех 47" и вече ми се струват малко.

    Ще си позволя и аз да дам един съвет:
    Ако ще продължите да си гледате кабелната телевизия, не си давайте парите за скъп телевизор. Сигнала от кабелния оператор няма да се подобри с покупката на нов телевизор.
    1. Не знам какво си очаквал но в реално време това е доволно. Тества ли го на FULL HD ?
    2. Разликата е огромна ако сте гледали с външен SD цифром приемник до сега.
    3. тук си прав!
    Кой изобщо гледа кабелна тв?
    Ако сте на DCC настройте на Швейцария.Защото на Германия на намира всички програми !

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    12
    #409

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    DVR -функцията не работи. На всички входове освен сателитния, пише че функцията не е достъпна. А за сателита на всички канали пише незаписваем канал. Някакви идей. Докато не се изясни как работи. Съветвам ви да не включвате нов хард и да го инициализирате защото при мен след това вече харда не се разпознава от компа и не мога да го реформатирам. Така,че остана завинаги за телевизора без да върши работа.
    Предлагам собствениците на LG да атакуваме фирмата с писма за тази функция, защото я рекламират като предимство а тя всъщност не работи.
    Тъй като след като се запише на харда съответния запис не може да се разпространява, обясненията от сорта авторски права не важат. Предлагам да искаме със следващия update, да отворят DVR за всички входове и канали.
    Аз лично ще пиша на сайта им оплакване, ще видя какво ще отговорят и след това към организацията за правата на потребителя.

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,597
    #410

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Пробвай да си преформатираш диска с някоя програмка от рода на Partition_Magic или MiniTool Partition Wizard Home Edition . На DVB-C /цифровата кабелна/ не работи ли?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    12
    #411

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    имам сателитна на Bulsatcom, чинията я вкл. направо към тел. хваща доста програми свободни. Между тях има и на български (музикални и др.) Пробвах с тях, не става. Кабелна нямам.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    469
    #412

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    DVR -функцията си работи чудесно тествано на кабелна,а и харда можеш да си възстановиш.За булсата може и тяхната кодировка(булкрипт)да не ти позволява да правиш запис.Тествай малко повече и тогава се оплаквай на LG.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    17
    #413

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от bertolu4o
    Съветвам ви да не включвате нов хард и да го инициализирате защото при мен след това вече харда не се разпознава от компа и не мога да го реформатирам. Така,че остана завинаги за телевизора без да върши работа.
    Скоро купих LG 32LV579S.Има HD сат. тунер.Даже потдържа diseq1.x .Пробвах със хард диск и при мен после не се четеше на компа.
    LG форматира диска по техен си формат.Но Windows го вижда и можеш да го форматираш.Влизаш в 'Administrative tools/computer management/disk management'... разваляш партишана и форматираш наново.

    Иначе и аз очаквах да записва от всеки вход но уви.

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,633
    #414

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от madmaxx
    DVR -функцията си работи чудесно тествано на кабелна,а и харда можеш да си възстановиш.За булсата може и тяхната кодировка(булкрипт)да не ти позволява да правиш запис.Тествай малко повече и тогава се оплаквай на LG.
    Подкрепям +1
    DVR - функцията работи само при сигнал от вградените в телевизора тунери. /както е и по спесификация/
    При сигнал от външен източник Не работи!!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    12
    #415

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Момчета съгласен съм че трабва да се пробват всички варианти, както писах погоре DVR не работи за всички In входове, аналогов сигнал и от интернет също. Остана само цифровия. Бях вкл. направо чинията към тел. хвана през тунера на тел. от DVB-S някои сигнали обаче на тях за момента пише незаписваем сигнал. Може би DVR е само за кабелна DVB C/T тунера, но тогава наличието му е доста ограничено. Харда тел. си го разпознава, а на комп. не дава име на устройството и съответно не мога да го форматирам, windows не го вижда. Как да си го възстановя? за форматирането прочетох благодаря ще опитам с win 7 съм.
    В упътването пише, че трябвя да работи и за сат. телевизия. Другото което не съм взел е Cam модул, но не знам какъв, оказаха се доста различни. Кой е приложим за BG? bulsat нямат Cam модул. За Vivacom, M-tel не знам.
    Пише, че DVR е направен така заради авторските права, но след това инфото е, че тези записи могат да се гледат само на този тел., тогава защо е толкова ограничен след като разпространяването на записа е невъзможен, съответно и авторските не се нарушават. Мисля, че е логично функцията да е възможна за всички случаи след като няма противоречие с правата, все пак само ти можеш да го гледаш на своя тел.
    А все пак идеята на функцията е да гледаш предаване, което не можеш да видиш в нормално време или да гелдаш едно , а в същото време да запишеш друго за да го гледаш после.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    17
    #416

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Отговор #412...

    Като вкл. диска и отидеш на диск менажмент, както ти писах по горе, се виждат всички дискови у-ва.Виждат се и тези дискове дошли от LG.Нямат име.С десен клавиш на мишката цъкаш и даваш делете партишан.После го форматираш както то е удобно и е готов за проби.
    Това е за XP.
    За седмицата го има същото start button/adm. tools /comp mngm/storage/disk mngm/ цъкаш там и си готов.

    Vivakom нямат такива модули.Приемника и картата за заключени помежду си.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    710
    #417

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    От вчера и аз съм собственик на LG 42LW659 взет от Технополис, цена 1849 лева.

    Засега да ви кажа каква е окомплектацията пък впечатленията после:
    1) На кашона пише - произведен в Полша, Септември 2011
    2) В кашона си има 2 + 5 чифта очила
    3) На гаранцията има лепенка за 5 години
    4) Magic motion-а не е в кашона. Дават ти го отделно.

    Сега въпросите
    Дайте идея за HDD - марка и цена.
    Може ли HDD-то да се раздели на 2 дяла? Единия за ТВ-то (DVR-то), другия за ПЦ-то?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    98
    #418

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от tweeg
    От вчера и аз съм собственик на LG 42LW659 взет от Технополис, цена 1849 лева.

    Засега да ви кажа каква е окомплектацията пък впечатленията после:
    1) На кашона пише - произведен в Полша, Септември 2011
    2) В кашона си има 2 + 5 чифта очила
    3) На гаранцията има лепенка за 5 години
    4) Magic motion-а не е в кашона. Дават ти го отделно.

    Сега въпросите
    Дайте идея за HDD - марка и цена.
    Може ли HDD-то да се раздели на 2 дяла? Единия за ТВ-то (DVR-то), другия за ПЦ-то?
    Колега, magic motion-а влиза в цената на комплекта, така ли?

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    710
    #419

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Всичко общо е 1849 лева - телевизорът със седемте чифта очила дето са си в кашона, 5-те години гаранция и Magic Motion-а.

    До колкото видях на касата първо чукна телевизора 1849, после чукна Magic Motion-a 75 лева и после направи отстъпка от 75 лева

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    98
    #420

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от tweeg
    Всичко общо е 1849 лева - телевизорът със седемте чифта очила дето са си в кашона, 5-те години гаранция и Magic Motion-а.

    До колкото видях на касата първо чукна телевизора 1849, после чукна Magic Motion-a 75 лева и после направи отстъпка от 75 лева
    Имаш ли идея дали и в Техномаркет е така? Гаранцията към кой сервиз е?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 28 от 96 ПърваПърва ... 1826272829303878 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 1511
    Последно: 20-10-12, 11:45
  5. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе