Страница 37 от 96 ПърваПърва ... 2735363738394787 ... ПоследноПоследно
Резултати от 541 до 555 от общо 1430

LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    38
    #541

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    помогнете да си избера Лед ТВ за бюджет 2000 лв,който да ме радва като качество на картината.Не съм фен на 3D но ако е включено в цената и качеството на картината ще е супер.
    За сега съм се спрял на тези модели
    http://www.technomarket.bg/products/...52/lg-47le5300 само този съм виждал за другите не знам какво да очаквам
    http://www.technomarket.bg/products/...57/lg-47lw4500
    http://www.technomarket.bg/products/...05/lg-47lw5500

  2.  
     
  3. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #542

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Здравейте! Интересува ме, дали модела LW4500, Има различно 3D от това, което го конвертира в реално време? Или дори да си взема 3D Blue Ray Disk, ефекта пак ще е същия?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    11
    #543

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator
    Здравейте! Интересува ме, дали модела LW4500, Има различно 3D от това, което го конвертира в реално време? Или дори да си взема 3D Blue Ray Disk, ефекта пак ще е същия?
    Задаваш два различни въпроса.
    1.Различно е.
    2.Вземането на 3D Blue Ray Disk не оправя нещата , ако не пуснеш правилният диск.
    Става и с външен диск и с голяма флашка и с компютър.

  5. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #544

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от farfar
    Задаваш два различни въпроса.
    1.Различно е.
    2.Вземането на 3D Blue Ray Disk не оправя нещата , ако не пуснеш правилният диск.
    Става и с външен диск и с голяма флашка и с компютър.
    Задавам един въпрос, под формата на две питания. Разбира се, че ако взема само Blue Ray, който не е 3D, няма да има съответно и 3D. Мисълта ми беше, дали ефекта ще е по-различен, или ще е близък до този от конверсията в реално време?
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1325020320[/time]_________________________________________________


    Ок, а няма ли примерен малък файл за да видя горе-долу за какво става въпрос?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    56
    #545

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от bobitovn
    Мерси за инфото колега, аз реших че ще сменям карта вече, засега другите части на компа са ми предостатъчни за каквито и да било игри, ще пробвам да намаля резолюцията на Crysis да поиграя малко за да видя дали ще намеря разлика, най-вероятно да, но лошото е че ако подкарам на 720p и като го направя Side By Side резолюцията ще падне наполовина по хоризонтала.Нямам ТВ са активно 3Д за да мога да я гледам реална и ще стане грозна картинка.И аз се опитах днес да намеря крак за IZ3D, но неуспешно.Предпочитам да си купя нова видеокарта със софта към нея отколкото само софтуер на този етап.
    Иначе верно сме се разглезили с тези големи диагонали и все пак ми е по-удобно да си играя на старата 19-ка , може би е навик знам ли?
    А ти на какъв телевизор играеш? Има ли 3D? Имай предвид, че софтуеъра на ATI ти позволява да гледаш само 3Д филми с total media theatre например. За да подкараш игрите в 3Д режим пак ще ти е нужен tridef или iz3d, но поне tridef-a го взимаш с 50% отстъпка. При Nvidia не знам как стоят нещата, но доколкото съм чувал и там се плаща за разните 3Д софтуеърчета.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    35
    #546

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Здравейте колеги. Един приятел има LG LE5300 и иска да му пусне WI-FI то. На първа страница е описано как става, но не мога да схвана.
    "Активиране на WI-FI в модели LE5300-5500
    Влизате в сервизното меню от познатия начин описан в първа страница. отивате в Tool Option3 и там намирате Wireless Ready. По default е 0 променяте го на 1 и би триабвало вече телевизора да ви распознава Wireless донгъла. Не забравяйте да изгасите телевизора ,след всичко описано по-горе ,за да влезе настройката в действие." Трябва ли да има специален Wi-Fi приемник? мерси.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    7
    #547

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Моля да помогнете.От 3 дни си взех LG 32LW5590-ZE.Ще ми се да го използувам функционално но нещо май не ми се удава много.С Булсат HD приемник съм и се справих за DLNA връзката с компа.Но ми се иска да мога да гледам от него клипчета от v-box а ми иска исталация на Flash Player и не знам как да го направя.Изчетох мненията във форума но не се ориентирах май. И това за USB хъб също.Само моля ми дайте насоки.А как се влиза в сервизното меню въобще не го и разбрах.
    Ако можете помогнете.
    Благодаря Ви предварително.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Живее в
    София - Младост
    Мнения
    171
    #548

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Компания LG Display официально объявила о разработке самой большой в мире телевизионной панели на основе органических светодиодов, которая названа создателями значительным шагом вперед в деле популяризации OLED TV в потребительской среде. Напомним, что технология органических светодиодов позволяет демонстрировать более “живые” и сочные цвета по сравнению с традиционными жидкокристаллическими панелями, однако до последнего времени она применялась в основном в небольших дисплеях мобильных устройств, в частности, смартфонов. Одной из причин этому являлась высокая цена на OLED панели больших размеров, вытекающая из сложностей с их производством. Однако последние технологические инновации позволили несколько снизить стоимость выпуска OLED TV и приблизить эти продукты к рядовому потребителю. Что касается собственно разработки LG Display, то помимо 55-дюймовой диагонали она демонстрирует высокий коэффициент контрастности, превышающий значение 100 000:1, и более широкую гамму цветов по сравнению с традиционными LCD панелями, толщина составляет около 5 мм, а ее демонстрация ожидается на январской выставке CES 2012. Добавим, что в основе данной панели лежит технология White OLED (WOLED).

    http://24gadget.ru/1161048324-samyy-...or-2-foto.html

    http://www.engadget.com/2011/12/25/l...official-comi/

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #549

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от tougherty
    А ти на какъв телевизор играеш? Има ли 3D? Имай предвид, че софтуеъра на ATI ти позволява да гледаш само 3Д филми с total media theatre например. За да подкараш игрите в 3Д режим пак ще ти е нужен tridef или iz3d, но поне tridef-a го взимаш с 50% отстъпка. При Nvidia не знам как стоят нещата, но доколкото съм чувал и там се плаща за разните 3Д софтуеърчета.
    На телевизора от подписа ми.Да има 3Д.

  12. Novice
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    7
    #550

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Не мога да влезна в сервизното меню с двата бутона ОК на дистанционното и на ТВ-то.Модела е 32LW5590-ZE.До колкото разбрах до тук в Tools 3 трябва да направя промяна на USB от 0 на 1 за да мога да използвам hub . А относно flash playera може ли да инсталирам такъв за Linuks 11 версия.
    А като сложа флашка изписва че няма машина на времето.Иначе я чете.
    Благодаря предварително.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    56
    #551

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от bobitovn
    На телевизора от подписа ми.Да има 3Д.
    ами значи си ок. Иначе всички 3D игри, които съм виждал са стереоскопични, а не SBS, но щом телевизорът ти е такъв, това е без значение. Като се замисля може би при SBS има по-малко обработка и ще вървят по-бързо, но така или иначе на правилната резолюция си вървят без да циклят, така че... Ако можеш да ги пускаш всичките като Crysis-a на SBS и съответно да ги играеш 3D не ти трябва да даваш пари за нова карта и за софтуеър, но първо не знам дали можеш да пускаш и други игри така, и второ все в един момент ще ти се прииска/наложи да вземеш по-хубава карта, така че ако в момента имаш възможност, защо да не е сега - животът е кратък и е хубаво да му се наслаждаваме докато е време.

  14.  
     
  15. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #552

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Аз така и не намерих точния мат'рял за LW4500, смисъл истинско 3D? Някакви идеи?

  16. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    870
    #553

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Аз така и не намерих точния мат'рял за LW4500, смисъл истинско 3D? Някакви идеи?
    Какво точно не си намерил? Най добре отиди в някой от големите магазини и там ще ти пуснат 3D да видиш за какво става дума. А иначе в торент сайтовете е пълно с 3D филми, теглиш и гледаш. От 2D към 3D няма нищо общо с филмите които са снимани в 3D, въпреки че филмите които са с висока резолюция HD се гледат също много приятно от 2 към 3D /поне на мен ми харесва/.

  17. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #554

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от vencifcl
    Какво точно не си намерил? Най добре отиди в някой от големите магазини и там ще ти пуснат 3D да видиш за какво става дума. А иначе в торент сайтовете е пълно с 3D филми, теглиш и гледаш. От 2D към 3D няма нищо общо с филмите които са снимани в 3D, въпреки че филмите които са с висока резолюция HD се гледат също много приятно от 2 към 3D /поне на мен ми харесва/.
    Точно това е, и на мен ми харесва от HD, как прави конверсията.;-) Проблема е, че има в нета филмо, но не знам, какъв формат да търся и съм пуснал тема за 3D филми във форума, но проблема е че изтеглените филми, ми ги дава все едно едно изображение е сложено до него същото, се казва - SBS. Но как да го активирам, така че да получа триизмерен ефект е въпроса?

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,600
    #555

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от antondonew
    Здравейте колеги. Един приятел има LG LE5300 и иска да му пусне WI-FI то. На първа страница е описано как става, но не мога да схвана.
    "Активиране на WI-FI в модели LE5300-5500
    Влизате в сервизното меню от познатия начин описан в първа страница. отивате в Tool Option3 и там намирате Wireless Ready. По default е 0 променяте го на 1 и би триабвало вече телевизора да ви распознава Wireless донгъла. Не забравяйте да изгасите телевизора ,след всичко описано по-горе ,за да влезе настройката в действие." Трябва ли да има специален Wi-Fi приемник? мерси.
    Преди 2 години промениха начина на влизанеименно заради такива хаквания.
    Сега за да влезеш в сервизното меню, ти трябва сервизно дистанционно или сам да си направиш такова - описано е във FAQ проччети внимателно.

    Цитат Първоначално публикувано от bgvladi
    Моля да помогнете.От 3 дни си взех LG 32LW5590-ZE.Ще ми се да го използувам функционално но нещо май не ми се удава много.С Булсат HD приемник съм и се справих за DLNA връзката с компа.Но ми се иска да мога да гледам от него клипчета от v-box а ми иска исталация на Flash Player и не знам как да го направя.Изчетох мненията във форума но не се ориентирах май. И това за USB хъб също.Само моля ми дайте насоки.А как се влиза в сервизното меню въобще не го и разбрах.
    Ако можете помогнете.
    Благодаря Ви предварително.
    Уеб браузъра на телевизорите LG не подържа Flash приложения.
    Не може да инсталираш Flash Player на телевизора! За активирането на USB хъб, трябва да влезеш в сервизното меню-прочети FAQ.


    LG’S 3D UD TV PRESENTS IDEAL COMBINATION OF IMMERSIVE 3D WITH UNRIVALED DISPLAY QUALITY
    http://www.lgnewsroom.com/newsroom/contents/61720

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 37 от 96 ПърваПърва ... 2735363738394787 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 1511
    Последно: 20-10-12, 11:45
  5. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе