Страница 57 от 96 ПърваПърва ... 747555657585967 ... ПоследноПоследно
Резултати от 841 до 855 от общо 1430

LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    7
    #841

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от rumen65
    А на скарта няма ли аудио изход? Аз ползвам такова: http://www.cable.bg/kabel.php?produc...414a4706a8b327. Телевизора е 26LH5000 и на втория скарт има аудио изход.
    Мисля че, преди месец два и аз се борих с проблема за изхода на звука. Доколкото си спомням успях с подобен преходник да го извадя от скарта, но май не от всякъде имаше звук.( ако не се лъжа май от медиа плеара не се чуваше ). Става въпрос за 42LW650S.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    51
    #842

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    За звука ползваите изхода за слушалки.трябва в обикновен кабел с стерео жак и два чинча струва около два лева.Вади перфектен стерео звук през домашното кино.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #843

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Очакваните модели на LG за 2012 (за тези, които знаят френски в оригинал, за останалите google translate):
    http://www.lesnumeriques.com/tv-tele...ma-n23337.html

    Развалили са хубавата номерация

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    11
    #844

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Пичове нещо много често ми прекъсват HD каналите изчезват всички като изписва няма сигнал и после и пак така сички се появяват а на някой ми изписва конфликтна програма какво означава това?... с ка модул съм...
    42lw4500

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    76
    #845

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Това от самото начало ли е така? Някъде бях чел че може да се получи от слаб сигнал.
    Преди да си купя телевизор доста четох.Сега ще споделя моите впечатления от LG 42LW470S .
    Беше ми полезно за избора.Сега ще се опитам аз да помогна на други.
    В крайна сметка избрах това LG 42LW470S. Не че толкова ми трябва 3D но казват че щом е 3D процесорите са по бързи и херците трябва да са повече.Взех и CAM модул от Blizoo.Бях много приятно изненадан от качеството на картината на близоо.За HD каналите е ясно.Но качеството и на цифровата е много по добро от колкото очаквах.Не е толкова голяма разликата между HD и програмите с хубав сигнал от кабелната.Трябва да се вглеждаш за да я видиш.Много добра е и картината на обикновените канали които не са цифрови.Свързах DLNA с рутера и всичко е наред.С телевизора идва диск със софтуер на Nero с техен сървър.Работи си нормално. Сложих домашния медия сървър и с него работи добре.Хубавото е че с него може да се пускат и файлове за които плеъра на LG казва че са невалиден формат. 3D върви без проблеми.Има вградени няколко приложения за интернет както и някакви игри.Има възможност да си теглиш и инсталираш игри.От приложението за youtube си вървят чудесно клиповете в 3D .С 2 думи съм много доволен от телевизора.Имам малки забележки към менюто но не са нещо фрапиращо.Това е което се сещам.Ако някой има въпроси за този модел да пита.Ще се радвам да помогна както помогнаха на мен.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    11
    #846

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Да от самото начало е така погледаш 30-40 мин HD канал и изчезнат след 5-10 минути се появяват пак..

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    145
    #847

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Здравей,
    HD-тата при мен не са кодирани- така, че ще се опитам да те насоча към проблема.
    1. Никога не съм имал съобщение - конфликтна програма. Възможно и да е от модула- но на дали.
    2. Имало е ситуации когато пиксализират
    3. Случвало се е да ми показва съобщение – няма сигнал
    Всички факти сочат, че проблема не е в твоя телевизор. Говори с доставчика ти!
    Поздрави

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    74
    #848

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Принципно доставчикът идва и прави замерване на сигнала за да прецени къде е проблема. При мен единственото дразнещо нещо е големия лаг при смяна на канала особено на HD се чака поне секунда. Не установих и как мога да изтрия канали от цифровата, единствено мога да ги прескачам, което също е дразнещо.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    145
    #849

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от pehoko
    Принципно доставчикът идва и прави замерване на сигнала за да прецени къде е проблема. При мен единственото дразнещо нещо е големия лаг при смяна на канала особено на HD се чака поне секунда. Не установих и как мога да изтрия канали от цифровата, единствено мога да ги прескачам, което също е дразнещо.
    - при мен е същото, даже и по-зле. Имаше активен транспондер на кабелната, който вече го няма. Проблема е, че каналите още са запематени ( но липсват), а не искам да си ги подреждам отначало след ново търсене, и TLL edit-а не работи при мен (или ме мързи да проработи

  12. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    2
    #850

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Такаа, купих си това http://www.ebay.de/itm/ws/eBayISAPI....X:DERP:DE:1123
    но, като го свързах с оптиен кабел от LW579s копчето за усилване и намаляване на звука спря да реагира, усилването става от усилвателя, което е доста дразнещо.Някой може ли да ми каже дали това може да се поправи, да се пусне по някакъв начин волумето от дистанционното на телевизора

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    76
    #851

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от pehoko
    Принципно доставчикът идва и прави замерване на сигнала за да прецени къде е проблема. При мен единственото дразнещо нещо е големия лаг при смяна на канала особено на HD се чака поне секунда. Не установих и как мога да изтрия канали от цифровата, единствено мога да ги прескачам, което също е дразнещо.
    В менюто на телевизора също трябва да има измерване на сигнала.Смяната на канали на цифровата е бавна.с външния приемник на близоо беше още по бавна.Не мисля че това е от телевизора.Даже секунда ми се струва бърза смяна.При мен са поне 2.
    На моето дистанционно под числата за каналите има букви.Има и бутон на дистанционното за смяна на режима цифри-букви.Но каквото и да натискам си пише само цифри.Някой успял ли е да подкара буквите?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    32
    #852

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от ultra_pi4
    Пичове нещо много често ми прекъсват HD каналите изчезват
    с ка модул съм...
    42lw4500
    Здравей колега, в менюто на "Настройки" -(първото не съм сигурен как се казваше) има под меню "Диагностика", пускаш го и чакаш да си сканира всички честоти и си показва за всяка сила на сигнала и качество на сигнала. Качеството е винаги 100%, но силата ако е под 50% -ефекта е този който описваш. Затова се обади на "Blizoo" да дойдат да си оправят сигнала. Те си знаят как.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    19
    #853

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от tweeg
    С флашка няма да стане - пише си го в ръководството.
    Иска HDD или SSD от 40Г до 1Т

    Диск от друг ТВ е нормално да ти каже грешка ако се опиташ да плейнеш нещо. Що не пробваш само да го форматираш, без да записваш нищо.

    Проблемът е защо не ще да ти го форматира.
    Според мен обратно в сервиза да питаш.

    В сервизното няма какво да бараш. Щом ти предлага да ти го инициализира значи DVR-то ти е включено.
    Да се похваля. Днес най-после сработи DVR-то. Както си и мислех, като са сменили платката в сервиза, на новата не беше сетнато DVR=1 в сервизното меню.
    Човека от местния сервиз дойде в къщи с дистанционното и сега е време да му се покефя най-после

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,600
    #854

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от pehoko
    При мен единственото дразнещо нещо е големия лаг при смяна на канала особено на HD се чака поне секунда.
    Това което описваш не се нарича лаг! Закъснението на появата на картината се дължи на необходимото технологично време за декомпресия на ТВ сигнала и синхронизацията на звук и картина.
    Input lag - означава времето което изминава от момента в който сигнала е подаден/от външни устройства/ до момента, в който е възпроизведен на екрана/когато ТВ е в режим дисплей.

    Цитат Първоначално публикувано от ohisp
    Такаа, купих си това http://www.ebay.de/itm/ws/eBayISAPI....X:DERP:DE:1123
    но, като го свързах с оптиен кабел от LW579s копчето за усилване и намаляване на звука спря да реагира, усилването става от усилвателя, което е доста дразнещо.Някой може ли да ми каже дали това може да се поправи, да се пусне по някакъв начин волумето от дистанционното на телевизора
    Това е нормално. Телевизора ти подава цифров оптичен сигнал, който не се управлява от дистанционното. В някои марки има възможност в менюто за леко намаление на нивото на сигнала. Решението в твоят случай е HDMI връзка между телевизора и ресивъра, като за целта и двете устройства трябва да подържат така нареченият СЕС протокол - SimpLink (при LG).

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    11
    #855

    Re: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от niksun78
    Здравей колега, в менюто на "Настройки" -(първото не съм сигурен как се казваше) има под меню "Диагностика", пускаш го и чакаш да си сканира всички честоти и си показва за всяка сила на сигнала и качество на сигнала. Качеството е винаги 100%, но силата ако е под 50% -ефекта е този който описваш. Затова се обади на "Blizoo" да дойдат да си оправят сигнала. Те си знаят как.
    В настройки нямам такава опция или поне не я намирам.. но ми направи друго впечатление имам опция: Проверка на DTV настройка.. и като влеза там има Авт. актуализация на канали в момента е изключена ако я включа означава ли че ще актуализира каналите ако има промяна..?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 57 от 96 ПърваПърва ... 747555657585967 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 1511
    Последно: 20-10-12, 11:45
  5. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе