Вижте резултатите от анкетата: Как оценявате картината на вашият LCD телевизор LG ?

Гласували
154. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Отлична

    54 35.06%
  • Много добра

    65 42.21%
  • Добра

    22 14.29%
  • Средна

    8 5.19%
  • Задоволителна

    4 2.60%
  • Слаба

    3 1.95%
Отговори на анкетата
Страница 47 от 96 ПърваПърва ... 37454647484957 ... ПоследноПоследно
Резултати от 691 до 705 от общо 1435
Like Tree292Одобрявам

LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #691

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Понеже първата хипотеза хич не ми се връзва дали някой знае колко точно осакатен е процесора на 640? И при това колко по-добър е процесора на LA640 спрямо този, вложен в LN575?

    Това е доста нов подход . Досега се интересувахме от типа матрица , а сега вече сме на дълбоко под повърхността - тип процесор .
    Вярно е , че процесора е важен , но има и цял куп контролери , които трябва да се управляват , затова има и алгоритми ( разбирай софтуер/фирмуер ) . Та в различните ТВ има различен брой такива модули/контролери , кото изискват различен начин на управление и синхронизиране , което пък става с различен софтуер .
    Дали нещо е осакатено или не , зависи от приложението му .

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    48
    #692

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Цитат Първоначално публикувано от logic Виж публикацията
    Това е доста нов подход . Досега се интересувахме от типа матрица , а сега вече сме на дълбоко под повърхността - тип процесор .
    Вярно е , че процесора е важен , но има и цял куп контролери , които трябва да се управляват , затова има и алгоритми ( разбирай софтуер/фирмуер ) . Та в различните ТВ има различен брой такива модули/контролери , кото изискват различен начин на управление и синхронизиране , което пък става с различен софтуер .
    Дали нещо е осакатено или не , зависи от приложението му .
    Честно ти казвам - всичко разбрах, ама нищо не разбрах :D
    Не, сериозно - разбирам какво казваш, до колкото мога да чета и имам някаква бегла, плитка и повърхностна обща култура, но извън това - пълен мрак дали 640 е за предпочитане пред 575, защото има "по-як процесор" (който може и да не е точно скопен, ама контролерите на 640 така, пък софтуера на 575 онака).

    Май просто трябва да спра да ровичкам
    Да спра да се самоизкушавам
    И най-после да послушам интуицията си, дето вече пищи

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    44
    #693

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Цитат Първоначално публикувано от venom8888 Виж публикацията
    Пробвай: HOME ➾ Настройки ➙ Звук ➙ Настройка на аудио ➙ Извод за
    цифров аудио звук ➙ PCM
    @venom8888 Пробвах и този вариант, той беше най-логичния - не стана, но както писах по горе през извода за слушалки става (със смяната на източника), докато се вземе "ресивър".

  5. Member Аватара на competition
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    393
    #694

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Аз да попитам, LA660, как може да е по-скъп от LA 691, примерно!
    Нали уж си има серия , подсерия и т.н.
    Нещо не ми се вързва търся да си взема ЛА 660 ,ноооооооооо като видях, че 691 е с около 150 кинта надолу и се замислих.
    Като ги сравнявам и двата модела са с едни и същи показатели!

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,469
    #695

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Цитат Първоначално публикувано от KaHa Виж публикацията
    Здравейте,

    Отдавна нещо ми човърка мислите. Само да кажа, че не съм техничар, нито технологичен гийк, с Гугъл се оправям криво-ляво трудно, та общо взето въпроса ми е груб лаически и изразява невъзможността ми сам да си отговоря.

    Та, излиза, че от LG A620 LG до LA740 включително се слага един и същ процесор. Някакъв двуядрен Медиатек. Та ми хрумнаха две хипотези:
    1. Или пичовете, дето набутват пари за LA740 са яко прецакани спрямо купувачите на LA640;
    2. Или при LA640 процесора е спънат, кастриран и ограничен, та едва тези с LA740 ползват пълната му мощ.

    Понеже първата хипотеза хич не ми се връзва дали някой знае колко точно осакатен е процесора на 640? И при това колко по-добър е процесора на LA640 спрямо този, вложен в LN575?
    Правилно си разбрал - почти цялата 6-та серия е на едно шаси-заредено с един и същи софтуер. Разликата е в настройките в сервизното меню MEMC-броят генерирани кадри + опциите + дизайна и цвета на корпуса. Това се прави с една единствена цел - разнообразие в моделите и намаляване разходите за производство и софтуерна подръжка..
    LA960, LA860, LA790 -> LG L9 - (ARM Cortex A9) 2x1.2@GHz [2GB RAM] (GPU-Mali-400 @320 MHz)
    LA740, LA690, LA667, LA660, LA640, LA620 -> Mediatek 5398 CPU ARM Cortex A9 1GHz Dual Core (Mediatek), RAM 1.25 GB
    в 7-ма серия от шасито се подава сигнал със 100 кадъра в секунда/панела е 100хц/, докато в 6-та е 50 кадъра в секунда.

    Това с еднаквостта на процесорите и шаситата се прилага от всички производители.
    KaHa одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    48
    #696

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Правилно си разбрал - почти цялата 6-та серия е на едно шаси-заредено с един и същи софтуер. Разликата е в настройките в сервизното меню MEMC-броят генерирани кадри + опциите + дизайна и цвета на корпуса. Това се прави с една единствена цел - разнообразие в моделите и намаляване разходите за производство и софтуерна подръжка...

    Това с еднаквостта на процесорите и шаситата се прилага от всички производители.
    Иначе казано, ако мога да перифразирам в ужасно лайчески тон, разликата между 640 и 690 е във флинтифлюшките, глезотиите, допълнителни/разширени функции на тази или онази шарения, но в същността си - хардуер и софтуер, общо взето Серия 6 е едно и също. Ако човек иска качествена същностна промяна да бъде добър да избира в Серия 7?

    Иначе казано - за начинаещ човек в сферата на днешните телевизори, технически неграмотен и без изявени претенции 575 е приличен модел, на който човек да почне да се учи. 640 със сигурност има своите същностни технически преимущества пред 575, въпросът е дали съм в състояние да ги осъзная при липсата на опит с този тип техника?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    252
    #697

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Обърни внимание на LG 42LA620S, в ТМ е на промоция за 999 лв и има всичко необходимо за изпълнението на поставените от теб задачи .

  10. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #698

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Цитат Първоначално публикувано от KaHa Виж публикацията
    ........................ , въпросът е дали съм в състояние да ги осъзная при липсата на опит с този тип техника?
    Човек се учи в движение , а и бързо се свиква с хубавото и удобното , друг е въпроса че вече сме задоволени откъм всякакъв вид техника . Аз лично не се интересувам от смарт функциите и 3Д-то на малък екран . Имам си компютър за това и не смятам да наливам пари в допълнителни джаджи - безжични мишки , клавиатури или комбо такива ( въпреки че имат своето удобство ) , скайп камери , очила и прочее.

    Иначе 575 е добър модел , но това си е мое мнение и не ангажирам никой с него . Само за справка - и аз ползвам LG , но поостаря , въпреки това си е в перфектно здраве и съм доволен ( само DTS много ми липсва , но за онова време беше така ) .

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    48
    #699

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Цитат Първоначално публикувано от Soma Виж публикацията
    Обърни внимание на LG 42LA620S, в ТМ е на промоция за 999 лв и има всичко необходимо за изпълнението на поставените от теб задачи .
    575 в Едното Техно~ е в промоция за 899 лв., а 640 е в промоция в другото Техно~ за 1099 лв. И двата модела са ми по джоба.
    Ако заложа на малко повечее флинтифлюшки все си мисля, че ще е 640 пред 620.
    Утре ще се разходя до изложбените зали и ще тествам 575 и 640 със Звездни Войни, битката при Корусант или Явин или Ендор. Спорт нещо не гледам изобщо, та космическите сражения са най-динамичното, за което се сещам... Пък и космос - черно... да го видя и това пусто черно, дето толкова се коментира от техничарите?

  12. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #700

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Ако тестваш само с HD материал , може и да не видиш никаква разлика .

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    48
    #701

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Цитат Първоначално публикувано от logic Виж публикацията
    Ако тестваш само с HD материал , може и да не видиш никаква разлика .
    Тук някъде четох подобен съвет.

    Чудя се това:

    Качество.................: ДВДРип Видео Формат.............: XViD Формат...................: AVI Размер...................: 700 MB Резoлюция................: 512 x 208 Битрейт..................: 627 kb/s Фреймреит................: 25.000 Аудио формат.............: MP3

    или това:

    Star.Wars.III.Revenge.of.the.Sith.2005.XviD.AC3-WAF Size: 3x700MB Lenght: 134mins Resolution: 800 x 336 (~ 12 : 5 ) Video BitRate: 1632 kb/s FPS: 23.976 Qf: 0.253 bits/pixel Audio BitRate: 448 kb/s (74/ch x 6 ch) CBR Fs: 48000 Hz


    ще свърши някаква работа за тестване?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,573
    #702

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    За старата LM6 серия "локалното затъмнение" беше активно от 640 нагоре , а колкото и да е далеч от "истинския" вариант на "локално затъмнение" , то е от голяма полза за IPS панел . В стария ми ЛМ660 изключването на "локалното" го превръщаше в по-голям вариант на дъртия ми LG5000 - "плоска" картина без никаква дълбочина и бледо черно. Така че ако и в LA6 тенденциите са същите , то един ЛА640 би имал още едно предимство . Лично аз съм за Самсунг 40F6400 в тоя клас тв .

    п.п. Последните години моделите на ЛГ се справят много добре със СД материал , за разлика от предишните им поколения .

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    252
    #703

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Ако го позволява бюджета да вземе 46-47 инчов телевизор .

  17. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    80
    #704

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Колеги да се похваля: след 17-дневно чакане най-накрая ми оправиха телевизора. смениха ми дисплея с този http://img716.imageshack.us/img716/8553/sbel.jpg , но не съм доволен от отношението на "Роялелектроникс" /сервиза/ към клиента. Обадиха ми се в петък 19.09 в 16.45ч да ме уведомят, че са готови, но можели единствено в понеделник в 10.30ч да върнат ТВ у нас, защото в момента имали много адреси. Паля моторетката и при тях и какво се установи - да не са луди да работят в петък следобед? Стояха си двамата техници, който взеха телевизори и си лафеха в очакване на 18.00ч.
    да се живи и здрави, аз се радвам, че ТВ е оправено - без изгорели пиксели и бели петна в краищата на дисплея, даже ми се струва, че картината е по-добра ама май е внушение .
    поздрави!

  18. Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    277
    #705

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Наскоро взех LG 47LA690,когато го пусна преди да тръгне картината на черен екран има като разсеяни бели петна в ъглите и малко по средата на телевизора,това нормално ли е?Леко съм притеснен....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 47 от 96 ПърваПърва ... 37454647484957 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  2. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  3. Отговори: 1511
    Последно: 20-10-12, 11:45
  4. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00
  5. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе