Вижте резултатите от анкетата: Как оценявате картината на вашият LCD телевизор LG ?

Гласували
154. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Отлична

    54 35.06%
  • Много добра

    65 42.21%
  • Добра

    22 14.29%
  • Средна

    8 5.19%
  • Задоволителна

    4 2.60%
  • Слаба

    3 1.95%
Отговори на анкетата
Страница 48 от 96 ПърваПърва ... 38464748495058 ... ПоследноПоследно
Резултати от 706 до 720 от общо 1435
Like Tree292Одобрявам

LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    80
    #706

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    така бях и аз - прочети горния пост №704

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    277
    #707

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Което означава,че трябва да го давам на сервиз,та аз го взех преди 10 дни.

    - - - - - - - - - -

    Ходих до там откъдето го купих,и казаха че не е нормално това да го има.Да съм се обадил до сервиза им да кажат какво да се направи.В магазина от който го купих са категорични че не могат да го сменят.И сега какво 2-3 седмици без така желаният от мен телевизор,сега да развивам стойки от стената болтове,видички и тем подобни.Малко съм разочарован толкова харесвах тази марка,и най вече и модела......много ми е кофти.....Просто реших да го споделя с вас........

    - - - - - - - - - -

    Дайте съвет какви права имам,и какво да изисквам ако се окаже че трябва да го пращам на сервиз и да го подхвърлят по разни бусове и тирове.....

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    140
    #708

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Цитат Първоначално публикувано от salky Виж публикацията
    Което означава,че трябва да го давам на сервиз,та аз го взех преди 10 дни.

    - - - - - - - - - -

    Ходих до там откъдето го купих,и казаха че не е нормално това да го има.Да съм се обадил до сервиза им да кажат какво да се направи.В магазина от който го купих са категорични че не могат да го сменят.И сега какво 2-3 седмици без така желаният от мен телевизор,сега да развивам стойки от стената болтове,видички и тем подобни.Малко съм разочарован толкова харесвах тази марка,и най вече и модела......много ми е кофти.....Просто реших да го споделя с вас........

    - - - - - - - - - -

    Дайте съвет какви права имам,и какво да изисквам ако се окаже че трябва да го пращам на сервиз и да го подхвърлят по разни бусове и тирове.....
    Доста неприятно колега... ако имаш с какво да снимаш да видиме и ние колко е зле подсветката да го имаме в предвид

  5. Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    277
    #709

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Аз имам,но незнам за толкова кратко време дали ще успея да снимам,защото то се вижда за секунди,но ще опитам на черен фон като е за да снимам....

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    111
    #710

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Днес ходих в Техномаркет Надежда. Или полудявам, или има различни разновидности на моделите. Един под друг бяха изложени 42LN570S и 42LN575S, като и двата бяха еднакво "огледални". А сигурен съм, че в Технополис гледах LN570S с матов екран или поне си мислех, че съм сигурен.
    Иначе за сега впечатленията ми са положителни. Няма проблем с CA модула и телевизията на Виваком. Малко бавно превключва някои канали, но това предполагам е от CA модула. За сега настройките с които смятам, че всичко е най-добре са следните:

    Standard (user)

    Backlight 100
    Contrast 76
    Brightness 70
    Sharpness 0
    Colour 55
    Tint 0
    Colour temp C10

    Advanced

    Dynamic contract - off
    Dynamic colour - off
    Preffered Colour - 0
    Super resolution - off
    Gamma - Medium (Low - през деня на светло обкръжение)

    Picture options

    Noise reduction - off
    Mpeg noise reduction - off
    Black level - Auto (неактивно)
    Real cinema - on
    Motion Eye care - off
    TruМotion - User (De-Judder - 1)

    Направи ми впечатление, че при TruМotion - Smooth и User De-Judder - 3 има разлика!? А не би трябвало и в двата случая De-Judder е на стойност 3. Не съм много впечатлен от TruМotion-а, ако е пуснат на големи стойности често излизат артефакти на някои бързи движения. Ако имаше начин само да си разпознава филмите 24p и да се изключва щеше да е перфектно.
    Харесва ми как работи Real cinema-ата, определено поизчиства назъбванията при движения, но ми се струва, че има телевизори, които се справят доста по-добре.
    В Expert mode на Expert control има опция Expert Pattern в която на Pattern 1 излиза изображение с помощта на което лесно може да се настроят яркостта и контраста за да вижда всичко и в ниските и във високите без да се реже. На Pattern 2 излиза цветно изображение, което помага за цветната калибрация, но на мен не ми свърши много работа.


    LG cloud-a е пълен т@шак. Качих един филм, но гледането от там е много тегаво. Освен това не разрешава да се качват .mkv. Браузъра работи без проблеми, но е много флегматичен и специално клипчета от YouTube вървят тегаво. Взех безжичен коплект Logitech MK220 и работят без проблеми. Това, че скайпа не тръгва без LG камера е голяма глупост. Трябва да пробвам да инсталирам някаква друга версия на скайп и да видя дали обикновен микрофон ще работи.
    Smash одобрява това.

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    325
    #711

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Имам едно питане. Да приемем, че съм решил отново да огледам новите LG модели, а преди това имах 47LM660. Вярно ли е, че локалните блокове на новата "LA" серия са по-малко от моделите през 2012г.?

    Виждам, че 47LM660 е бил с 12 блока, а LA740 и LA660S са орязани и са с 6 блока? Ако е така, то това си е голям минус, понеже при 47LM660, който имах - local dimming-а помагаше значително при тъмните сцени, както и редуцираше bleeding-а по ъглите.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,469
    #712

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Цитат Първоначално публикувано от chasovnik Виж публикацията
    Колеги да се похваля: след 17-дневно чакане най-накрая ми оправиха телевизора. смениха ми дисплея с този http://img716.imageshack.us/img716/8553/sbel.jpg , но не съм доволен от отношението на "Роялелектроникс" /сервиза/ към клиента. Обадиха ми се в петък 19.09 в 16.45ч да ме уведомят, че са готови, но можели единствено в понеделник в 10.30ч да върнат ТВ у нас, защото в момента имали много адреси. Паля моторетката и при тях и какво се установи - да не са луди да работят в петък следобед? Стояха си двамата техници, който взеха телевизори и си лафеха в очакване на 18.00ч.
    да се живи и здрави, аз се радвам, че ТВ е оправено - без изгорели пиксели и бели петна в краищата на дисплея, даже ми се струва, че картината е по-добра ама май е внушение .
    поздрави!
    Честито
    Сложили са ти оригиналният модел
    Телевизоры LG 2012 года - TV - HWlab
    иначе за сервизите си прав..



    http://zz.co.ua/wp-content/uploads/2013/04/47LS5700_schematics.pdf


    Цитат Първоначално публикувано от persizi Виж публикацията
    Това, че скайпа не тръгва без LG камера е голяма глупост. Трябва да пробвам да инсталирам някаква друга версия на скайп и да видя дали обикновен микрофон ще работи.
    Не можеш да качваш нищо на ТВ. Бъркаш телевизора с компютър!

    Цитат Първоначално публикувано от aldokalcone Виж публикацията
    Имам едно питане. Да приемем, че съм решил отново да огледам новите LG модели, а преди това имах 47LM660. Вярно ли е, че локалните блокове на новата "LA" серия са по-малко от моделите през 2012г.?

    Виждам, че 47LM660 е бил с 12 блока, а LA740 и LA660S са орязани и са с 6 блока? Ако е така, то това си е голям минус, понеже при 47LM660, който имах - local dimming-а помагаше значително при тъмните сцени, както и редуцираше bleeding-а по ъглите.
    Правилно си разбрал. С цел сваляне на цените, намяляват хардуерните екстри още от 2011 година насам....
    Спрямо миналогодишните модели, са намалени блоковете и в серии 8 и 9.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 21-09-13 в 19:52.

  10. Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    277
    #713

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Значи и мен ме чака същото,така ли?

    - - - - - - - - - -

    Защо никой не ми се включва в проблема за съвети.......

    - - - - - - - - - -

    Говоря за сервиз,и евентуално смяна на панели и тем подобни неща.Ще стоя без ТВ кой знае колко време.....

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,573
    #714

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Цитат Първоначално публикувано от salky Виж публикацията
    Значи и мен ме чака същото,така ли?

    Говоря за сервиз,и евентуално смяна на панели и тем подобни неща.Ще стоя без ТВ кой знае колко време.....
    Ако е в гаранция - 30 дни - на 31-я ако не са го оправили - протокол и нов тв .

    п.п. Всъщност какъв му е проблема , че не ми се търси назад ?

  12. Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    277
    #715

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Преди да започне картината се виждат бели разсейки в ъглите и по средата на екрана....ТВто е на едва 10дни

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    325
    #716

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Като пуснеш тв-то за първите няколко секунди излиза логото на LG, в това кратко време телевизора работи на максимална яркост. На светната лампа пак ли го виждаш?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    277
    #717

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Ами ще погледна кога става това и ще пиша пак....

    - - - - - - - - - -

    Колкото и да е максимална,неможе да има бели петна като цапнато в ъглите на телевизора и по средата

  16. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #718

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Цитат Първоначално публикувано от salky Виж публикацията
    Ами ще погледна кога става това и ще пиша пак....

    - - - - - - - - - -

    Колкото и да е максимална,неможе да има бели петна като цапнато в ъглите на телевизора и по средата
    Може, може! Добре дошъл в света на LCD LED Backlighting TV! Като прибавим и факта, че е IPS... нещата си идват на мястото!
    competition одобрява това.

  17. Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    277
    #719

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Което означава,че това е нормално,така ли?Какъв тест тогава да му направ,че да разбера дали това е нормално и на ТВ му няма нищо.Днес от магазина от който го купих ми казаха,че не е нормално това да има такива петна.А колега по нагоре в постовете имал същият проблем и му сменили панела......така че ......и аз се обърках вече.......

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    325
    #720

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    IPS-а какво е виновен? Пропуска повече светлина от VA панелите ли? Мисля, че и при самсунг има доста често срещан clouding. По-скоро виновника е EDGE LED подсветката, където е разположена само по краищата.

    iwan33 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 48 от 96 ПърваПърва ... 38464748495058 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  2. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  3. Отговори: 1511
    Последно: 20-10-12, 11:45
  4. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00
  5. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе