Вижте резултатите от анкетата: Как оценявате картината на вашият LCD телевизор LG ?

Гласували
154. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Отлична

    54 35.06%
  • Много добра

    65 42.21%
  • Добра

    22 14.29%
  • Средна

    8 5.19%
  • Задоволителна

    4 2.60%
  • Слаба

    3 1.95%
Отговори на анкетата
Страница 72 от 96 ПърваПърва ... 2262707172737482 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,066 до 1,080 от общо 1435
Like Tree292Одобрявам

LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    33
    #1066

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    ЕТО И МАЛОУМНИЯ ОТГОВОР

    Уважаеми Господине,

    Благодарим Ви, че се свързахте с LG Electronics!

    Моля, убедете се че телевизорът е в режим "У дома" (при някои модели може да е "База"). Ще намерите тази настройка в "Опции". Ако е останал на настройка "Демо", няма да запомня настройките, които правите.
    След това опитайте отново автоматична настройка на каналите, като отбележите "Кабел", "Пълно търсене", в квадратчетата за задаване на филтри (само цифрови или аналогови) НЕ отбелязвайте нищо, а преминете направо към "Начало на търсене" или "ОК".
    Ако проблемът остава, моля, свържете се с нас.

    С уважение,
    LGE Център за обслужване на клиенти
    Телефон 070015454



    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Received Date : 31/10/2013 17:20 03
    The type of inquiry : Owner's Manuals
    Product/Model No. : LCD TV ( 33" Under )/42LA691S

    Здравейте, използвам CA-модул към кабелен оператор, имам проблем с разместването на каналите. След като говорих с кабелния ми оператор те ме убедиха че проблема е в телевизора, като обясниха че рядко сменят честота на канал и тнт.
    Телевизора е 42LA691S
    Софтуер най нов Version_04.00.29
    Спряна е функцията за автоматичен ъпдейт на каналите.

    Пример на проблема:
    канал номер 3 се мести на произволна позиция - канал 205
    канал 200 се мести на 147
    и така поне 20-30 канала си сменят цифрата.

    Проблема е от както съм купил телевизора (преди месец)

    Няколко пъти съм връщал до заводски настройки и съм инициализирал - проблема си остава !!!

  2.  
     
  3. Junior Member Аватара на iNfRaIiI
    Тук е от
    Jul 2013
    Живее в
    Ловеч, София
    Мнения
    59
    #1067

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Аз се оправих с плеаъра. Имам дин друг въпрос.

    Моя 47LM620S - Checkerboard или Row-Interleaved е ? За 3Д-то става въпрос. Това не можах да го намеря никъде, а трябва да избера в плеаъра едно от двете?
    Благодаря предварително.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,471
    #1068

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/


  5. Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    277
    #1069

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Като гледам колко за намалили цените на LG в новата брошура на ТМ,направо откачам,ако можех да върна 47 инчовия и да си взема 55.....това в белия свят(европа)може да се случи,но тук....НЕ

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    325
    #1070

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Такъв проблем имах още на 47LM660 - като си реши размества някои канали , като дори ги слагаше с еднакъв номер с други и при избиране с номер от дистанционното стои на черен екран , а при избиране с бутон за следващ/предишен си излизаха . Редакция на номера "оправя проблема" , но е поредния софтуерен бъг , който прелива чашата . А някой ползва ли и вградения сат. тунер ? Там също имаше един "забавен" бъг - при влизане в EPG и излизане се визуализира един палав канал от сат. тунера - "голям майтап" - като го връщах в магазина им бяха много интересни снимките , които съм правил в такива ситуации .
    При нашия 42LM660 няма никакви проблеми от подобно естество. Ползваме го вече 10 месеца. Ако се пише на английския им съпорт - няма ли да се реагира по-бързо?
    competition одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    Русе
    Мнения
    16
    #1071

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Здравейте, колеги. Нов съм във форума, но го чета отдавна. Колебая се между два модела:
    -LG 42LA691S за 1250 лв : LG 42LA691S :: LED телевизори :: LED телевизори :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria
    -LG 42LA740S за 1500 лв : LG 42LA740S :: LED телевизори :: LED телевизори :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria
    Според Вас струва ли си разликата от 250 лв в полза на 7-ма серия: по-бърз панел, по-качествен софтуер или хардуер?
    Проблемите с произволно разместване на канали, които собственици на 6-та серия споделят тук има ли ги и при 7-ма?
    В момента си подготвям флашка с тестове и ще сравнявам в магазина, но мнения и насоки няма да са ми излишни.
    Благодаря предварително.:rolleyes:

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    325
    #1072

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Твърдо за LA740, пишат го че е със 100Hz панел. Единствено това, че е бял не ми харесва, иначе аз следя 47LA740 и съм се ориентирал към него. Ако намалят LA790 бих се замислил за него, понеже гледам е с по-добър процесор и има отделно GPU (или поне така го е написал hristosalv в пост1).

    На флашка си качи и снимки за да провериш за пиксели (синьо, зелено, бяло, черно, сиво). Сивото може да го ползваш и за проверка на мръсния екран.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    Русе
    Мнения
    16
    #1073

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Да, 740 е със 100Hz панел и това е изкушаващото в случая. Въпросните снимки съм ги подготвил вече. Интересно се получава с видеото с японката на въжето: на два различни компютъра маже еднакво зле с GOM Player и излиза по-добре с Windows Media Player, т.е. софтуера е решаващ в случая, а не хардуер, панел и т.н. Друго, което ме озадачава с това видео е защо като спра на пауза картинката е пак размазана - излиза, че теста с ТВ няма да е коректен???

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    14
    #1074

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Сега забелязах, че съм със софт 4.00.21 и не ми дава по-нов. Съответно проблема с местенето на каналите при мен е доста по-слаб, вече четири дни не се е случвал. Дали да ъпдейтна ръчно или да си трая?

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,471
    #1075

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Цитат Първоначално публикувано от Sasho T. Виж публикацията
    Да, 740 е със 100Hz панел и това е изкушаващото в случая. Въпросните снимки съм ги подготвил вече. Интересно се получава с видеото с японката на въжето: на два различни компютъра маже еднакво зле с GOM Player и излиза по-добре с Windows Media Player, т.е. софтуера е решаващ в случая, а не хардуер, панел и т.н. Друго, което ме озадачава с това видео е защо като спра на пауза картинката е пак размазана - излиза, че теста с ТВ няма да е коректен???
    Теста се прави с флашка или външен хард диск. При свързването с комп, картината зависи от инсталираният софтуерен плейър.
    Sasho T. одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,471
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 04-11-13 в 17:12.
    aldokalcone одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    143
    #1077

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Здравейте! Вчера следобяд един приятел си взе 42LA667S и снощи като гледал филм забелязъл при тъмни сцени в горния десен ъгъл голямо бяло петно около педя-може би от подсветката да идва проблема или друго? Дори при намаляне на осветеноста на дисплея (задно осветление) на 20 пак е дразнещо. Решил е днес да го носи в магазина за замяна-там естествено е доста добро осветено и вчера не се е забелязъл този дефект.

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,471
    #1078

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    niki72
    Неравномерна подсветка - да го върне и замени с друга бройка.
    aldokalcone одобрява това.

  17. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #1079

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Привет на всички !!! Някой да е имал проблем с вертикална цветна ивица, която се появява за около 10мин. при първоначално включване на телевизора и след това изчезва? На черен фон е лилава, а на бял - зелена.... сменя си цвета според основния "под нея". Телевизора е 47LM660S. Питам, защото искам да се ориентирам дали и колко време ще стоя без телевизор, въпреки че е гаранционен.....

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,471
    #1080

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Цитат Първоначално публикувано от frizera Виж публикацията
    Привет на всички !!! Някой да е имал проблем с вертикална цветна ивица, която се появява за около 10мин. при първоначално включване на телевизора и след това изчезва? На черен фон е лилава, а на бял - зелена.... сменя си цвета според основния "под нея". Телевизора е 47LM660S. Питам, защото искам да се ориентирам дали и колко време ще стоя без телевизор, въпреки че е гаранционен.....
    Минал съм през това със старият Philips 42PFL7603D. Носи го в сервиза - дефектирал дешифратор на панела. Ще го задържат за близо три седмици докато получат нов видеопанел.
    aldokalcone одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 72 от 96 ПърваПърва ... 2262707172737482 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  2. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  3. Отговори: 1511
    Последно: 20-10-12, 11:45
  4. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00
  5. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе