Вижте резултатите от анкетата: Как оценявате картината на вашият LCD телевизор LG ?

Гласували
154. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Отлична

    54 35.06%
  • Много добра

    65 42.21%
  • Добра

    22 14.29%
  • Средна

    8 5.19%
  • Задоволителна

    4 2.60%
  • Слаба

    3 1.95%
Отговори на анкетата
Страница 73 от 96 ПърваПърва ... 2363717273747583 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,081 до 1,095 от общо 1435
Like Tree292Одобрявам

LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #1081

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Минал съм през това със старият Philips 42PFL7603D. Носи го в сервиза - дефектирал дешифратор на панела. Ще го задържат за близо три седмици докато получат нов видеопанел.

    Доколкото знам за по-големите инчове ходят на място за установяване на дефекта, ама за ремонта...... леле мале окършихме я ако и техния срок е такъв - продължителен.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    51
    #1082

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Интересно не дават ли оборотни?
    Баси,смартфон за 400 лв. като дадеш за гаранционен ремонт и ти дават оборотен,зашо да не е така и с тв при положение че цената е няколкократно по висока?!

  4. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #1083

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Цитат Първоначално публикувано от Delyan Виж публикацията
    Интересно не дават ли оборотни?
    Баси,смартфон за 400 лв. като дадеш за гаранционен ремонт и ти дават оборотен,зашо да не е така и с тв при положение че цената е няколкократно по висока?!

    Скоро ще разбера и ще пиша дали може така, ама все пак сме в България.... По скоро не (така мисля аз)

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    325
    #1084

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Ето го раздвижен сивия екран DSE.Test.m2ts
    Да споделя feedback за видеото. Тествах го на 42LM660, който има доста видимо DSE, но за жалост на видеото не се виждаше почти нищо, докато ако го вържа с компютъра и започна да местя отворен notepad хоризонтално -> лъсва веднага. При футбол също е трагедия, интересно защо при видеото не се забелязва почти нищо, може би заради компресията (трябваше да го конвертирам в друг формат, поенже този не го чете). Може ли да го пуснеш в друг формат за да пробвам пак?

  6. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #1085

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    @aldokalcone,

    Я пробвай да преименуваш разширението на файла .m2ts с .mkv и пробвай да го подкараш отново.
    zabadara и aldokalcone харесват това.

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #1086

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Цитат Първоначално публикувано от aldokalcone Виж публикацията
    Да споделя feedback за видеото. Тествах го на 42LM660, който има доста видимо DSE, но за жалост на видеото не се виждаше почти нищо, докато ако го вържа с компютъра и започна да местя отворен notepad хоризонтално -> лъсва веднага. При футбол също е трагедия, интересно защо при видеото не се забелязва почти нищо, може би заради компресията (трябваше да го конвертирам в друг формат, поенже този не го чете). Може ли да го пуснеш в друг формат за да пробвам пак?
    DSE.Test.MPG.32bitColor

  8.  
     
  9. Member Аватара на competition
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    393
    #1087

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Започвате да ме изумявате вече с тия мръсни екрани.Някой няма ли да похвали някой друг таен код на ТВ-то или презентация какво ново може нека малко и положителни неща да изговорим.ЛА 660 го ползвам за монитор на ТВ-то и лага е на страхотно ниво.Щом успях и да превъртя няколко игри в последните 2 месеца .3Д-то също е на високо ниво, не ми е натоварило очите до сега(да да, знам разликата между активните и пасивните )Малко само 3Д-то ми куца като информация, но и не ми е оставало време да се ровя и да чета за технологията.Имам малко питанки за 3Д-тата от сорта на клипчето с изкачащите мечове, предмети и т.н, но то ще бъде и в отделна тема
    Не съжалявам изобщо за дадените пари и за двете ЛЖ-та.

  10. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #1088

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Определено и аз не съжалявам за харчовете ама какво да направим като това са нещата от дивата реалност:

    Смятам, че достатъчно ясно се вижда че телевизора има повече от един дефект. Утре (т.е. днес) отива в сервиза. Ще пиша какво са ми отговорили след като е прегледан от техниците.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от frizera; 06-11-13 в 00:31.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    109
    #1089

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Руснаците имат фирм 4.02.03 за 6-та серия и 4.02.02 за 7-ма и 8-ма, но освен че при включвал по бързо каналите и можело да се избира в кои район на Европа се намираш.
    Относно проблема с разместването на каналите при мен забелязах следната последователност - прави го само в неделя между 18 и 20ч. Поне последните две седмици е така. Което ме навява на мисълта, че кабелния оператор е замесен в това. Другото което открих е че има 6 канала които са с дублирани SID , VPID и APID. За съжаление попаднах на някакво нагло гейче от техния съпорт, което заяви, че "великата" квартална кабеларка е по-наясно от всички други и че те са без грешни... Буквално : клиентите с LG да барат меча няма да си оправим NIT таблицата... Да съм си бил взел приемник от тях, а не да си ползвам телевизора с СА модул... Направо побеснях... А са наясно, че имат и други клиенти със същия проблем, потвърдено от техните техници....

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    111
    #1090

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Цитат Първоначално публикувано от Crazy_hatteR® Виж публикацията
    Руснаците имат фирм 4.02.03 за 6-та серия и 4.02.02 за 7-ма и 8-ма,
    Къде се намират?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    63
    #1091

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    На моя 32LM620S след 11 месеца цъфнаха 2 изгорели един до друг пиксела.
    Баси а на старата Тошиба за 5 години нямаше проблем и все още работи при нашите.

    Писах на ЛГ Бг, ето отговора:

    Уважаеми Господине,
    Благодарим Ви, че се свързахте с LG Electronics!

    При изгорели пиксели, които са един до друг, се извършва гаранционно сервизно обслужване, но при всички положения техническото лице преценя за какъв дефект става въпрос. Моля, обърнете се към сервиз:

    ....


    В случай че не сте от София, моля свържете се с нашия център за обслужване на клиенти, за да Ви дадем адрес на сервиз във вашето населено място.
    Может също да се обърнете и към магазина, откъдето е закупен уреда
    Довечера ще се опитам да ги снимам с фотоапарат, че тази сутрин бързах и с телефона не успях да ги фокусирам.
    За да знам въобще има ли смисъл да го разнасям по сервизите, след като явно няма да дойде някой до вкъщи за най-малкият размер.

    И какво би било гаранционното обслужване?!? Едва ли ще сменят панела за 2 пиксела дето се виждат само от 20 и по-малко сантиметра.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    17
    #1092

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    По отношение на пикселите да взема да се похваля и аз.Взех едно 29 инчово изделие със смарт възможности и на 5 ден забелязах пиксел точно по средата.Отидох магазина с телевизора и там се съгласиха да го сменим с нов.Прегледахме два и те бяха с пиксели които светят.Точно преди последната бройка попаднах на читав,но като се брибрах в къщи и тои се оказа че свети само че в червено и то в ъгъла и се примирих,вижда се само от близо и то ако си внимателен.Кофти представяне на LG в този модел.

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    325
    #1093

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    frizera, какъв е модела на който си пуснал снимките?

    acronym, жалко, че след 11 месеца са цъфнали умрели пиксели, а уж първите 100 часа бяха критични... Случайно да са повлияли външни фактори като удар или статично електричество? Би трябвало да ти сменят панела, аз лично бих настоявал за това.

    Momchil, стана, сега е доста по-добре, но това искрящо зелено не върши работа, на него не си личи, но на сивото се вижда доста ясно. Pat, с новия ти файл накъсва та се къса, направо забива (ползвам вградения плеър). Ако със Sony Vegas си го направил, един новобранец като мен дали би се справил да постигне подобен резултат? Не искам да бъда нахален, но бих направил подобно видео само с движение по хоризонталата и без толкова искрящо зелено, а по-тъмно, като сивото да присъства повече в теста, понеже на сиво се забелязва в пъти по-добре, след малко повече играчка теста може да стане перфектен за тестване в маркетите и клиентите да не взимат дефектните панели.
    Този пост е редактиран от aldokalcone; 06-11-13 в 17:07.
    Momchil одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,646
    #1094

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Цитат Първоначално публикувано от vali77 Виж публикацията
    По отношение на пикселите да взема да се похваля и аз.Взех едно 29 инчово изделие със смарт възможности и на 5 ден забелязах пиксел точно по средата.Отидох магазина с телевизора и там се съгласиха да го сменим с нов.Прегледахме два и те бяха с пиксели които светят.Точно преди последната бройка попаднах на читав,но като се брибрах в къщи и тои се оказа че свети само че в червено и то в ъгъла и се примирих,вижда се само от близо и то ако си внимателен.Кофти представяне на LG в този модел.
    :rolleyes:


    https://forum.setcombg.com/%D1%82%D0...%B8%D1%8F.html



    Обзор телевизора LG LA660
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 06-11-13 в 19:35.
    iwan33 одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    63
    #1095

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Цитат Първоначално публикувано от aldokalcone Виж публикацията

    acronym, жалко, че след 11 месеца са цъфнали умрели пиксели, а уж първите 100 часа бяха критични... Случайно да са повлияли външни фактори като удар или статично електричество? Би трябвало да ти сменят панела, аз лично бих настоявал за това.

    Аз съм фанатик на тема пазене, всичката техника която съм купил нова (а не ми е продадена втора ръка за която не съм отговорен какво се е случвало преди мен), пазя като очите си. След последния ми монитор за РС се убедих, че не само първите часове са критични, беше с гаранция за 0 пиксели Филипс, цъфнаха десетки субпиксели след 3 години.

    Преди малко снимах и с макрото на фотоапарата се оказа, че не са 2 пиксела а са според мен 3 субпиксела:

    ето за какво става въпрос:




    Трудно се вижда на разстояние повече от 15-20 см, но нали знаете, че като човек веднъж забелзал дефект, погледа му е все там
    И все пак се съмнявам това да се обслужи гаранционно.

    Но ще пратя и на ЛГ снимката да видим какво ще кажат.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 73 от 96 ПърваПърва ... 2363717273747583 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  2. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  3. Отговори: 1511
    Последно: 20-10-12, 11:45
  4. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00
  5. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе