Вижте резултатите от анкетата: Как оценявате картината на вашият LCD телевизор LG ?

Гласували
154. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Отлична

    54 35.06%
  • Много добра

    65 42.21%
  • Добра

    22 14.29%
  • Средна

    8 5.19%
  • Задоволителна

    4 2.60%
  • Слаба

    3 1.95%
Отговори на анкетата
Страница 80 от 96 ПърваПърва ... 3070787980818290 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,186 до 1,200 от общо 1435
Like Tree292Одобрявам

LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,471
    #1186

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Смарт телевизорите LG шпионират ползвателите си!!

    ::: LG Smart AD :::
    LG Smart Ad събира информация за любимите программи на ползвателя, неговото поведение в мрежата, включвайки сбор от ключови думи, използвани при търсенето, и прочие информация за личните пристрастия. Всичко това се използва за показване на таргетирана реклама.

    «Умные» телевизоры LG шпионят за пользователями / Хабрахабр

    Как може да се предотврати утечката на информация? Най-простият вариант — забранете на рутера да предава трафик на сервърите на LG, ето техният списък:
    ad.lgappstv.com
    yumenetworks.com
    smartclip.net
    smartclip.com
    llnwd.net
    smartshare.lgtvsdp.com
    ibis.lgappstv.com
    Тази забрана ще ви позволи да блокирате всички утечки и възможно, даже да изключите всичката реклама. При това, софтуерният ъпдейт се зарежда от друг сървър и трябва да работи нормално.
    aldokalcone, competition, korween и 1 други харесват това.

  2.  
     
  3. Member Аватара на competition
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    393
    #1187

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    То това с таргетираната реклама, взе да става вече много дразнещо и ми се струва, че може би е време да се приеме един закон за свободата от рекламите, както и по-малко ровене в личните данни на потребителите.Адаш само тези адреси ли са или има и още?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    94
    #1188

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Цитат Първоначално публикувано от fantoms Виж публикацията
    Това с връщането е малко под съмнение. В темата за Филипс писах, че искам да заменя един филипс за също толкова струващ ЛГ но не става работата. Писах и няколко мейла на Техномаркет и все още нямам отговор.
    По закон до една седмица можеш да го върнеш на основание каквото и да е, и да си искаш парите или да замениш стоката с доплащане от твоя страна. Всеки магазин е в правото си да ти откаже при констатирани дефекти по стоката. Това го пропускат разбира се и просто ти отказват. Ти разбира се си си в правото да се обадиш до комисията за защита на потребителите ОЩЕ на същия ден. Ако и те констатират, че няма проблем със стоката, тоест не си я потрошил, изискват от магазина да ти върнат парите и им налагат глоба за отказа. НО, статистиката показа че много рядко се стига до там, защото малко хора се възползват от тези си права. И за магазините е по изгодно да отказват, на всеки 50, 1 си търси правата В СРОК.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от competition Виж публикацията
    То това с таргетираната реклама, взе да става вече много дразнещо и ми се струва, че може би е време да се приеме един закон за свободата от рекламите, както и по-малко ровене в личните данни на потребителите.Адаш само тези адреси ли са или има и още?
    И аз съм на мнение че този вид шпиониране трябва да се забрани със закон. Евала на hristoslav2 че споделя така полезна информация и ни помага поне отчасти да се предпазим от този тип действия на големите компании.
    competition одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    44
    #1189

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Смарт телевизорите LG шпионират ползвателите си!!

    Как може да се предотврати утечката на информация? Най-простият вариант — забранете на рутера да предава трафик на сервърите на LG, ето техният списък:
    ad.lgappstv.com
    yumenetworks.com
    smartclip.net
    smartclip.com
    llnwd.net
    smartshare.lgtvsdp.com
    ibis.lgappstv.com
    Тази забрана ще ви позволи да блокирате всички утечки и възможно, даже да изключите всичката реклама. При това, софтуерният ъпдейт се зарежда от друг сървър и трябва да работи нормално.
    T.e. в настройките на рутъра има настройка "черен списък", там ли да се добавят въпросните адреси или греша. Също на адресите трябва ли да се дописва отпред "www.", "http:\\" или нещо друго. Ако някой има повече познания по настройките на рутърите да сподели, предварително благодаря за отговора.

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    367
    #1190

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Цитат Първоначално публикувано от dreamtm Виж публикацията
    По закон до една седмица можеш да го върнеш на основание каквото и да е, и да си искаш парите или да замениш стоката с доплащане от твоя страна. Всеки магазин е в правото си да ти откаже при констатирани дефекти по стоката. Това го пропускат разбира се и просто ти отказват. Ти разбира се си си в правото да се обадиш до комисията за защита на потребителите ОЩЕ на същия ден. Ако и те констатират, че няма проблем със стоката, тоест не си я потрошил, изискват от магазина да ти върнат парите и им налагат глоба за отказа. НО, статистиката показа че много рядко се стига до там, защото малко хора се възползват от тези си права. И за магазините е по изгодно да отказват, на всеки 50, 1 си търси правата В СРОК.
    Понеже виждам, че си на ти с материята били ми помогнал с члена от закона където е указано, че мога да върна стоката до 7 дни.
    Този пост е редактиран от fantoms; 20-11-13 в 14:45.

  7. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #1191

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Цитат Първоначално публикувано от fantoms Виж публикацията
    Ако може някой с LM серията да пробва и да каже дали при него също е така. На компа файла си тръгва.
    А защо си мислиш, че всички рипнати HD файлове от маймунда трябва да ти вървят на телевизора?

    Никой няма да ти даде гаранция за това, най-малко производителя.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    367
    #1192

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Грешка.
    Този пост е редактиран от fantoms; 20-11-13 в 14:44.

  10. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #1193

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Ок,

    А утре като не ти тръгне някой друг файл, пак ли някой ще трябва да пробва?

    Исках да кажа, че тази тема не е място за такива питанки.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    94
    #1194

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Цитат Първоначално публикувано от fantoms Виж публикацията
    Понеже виждам, че си на ти с материята били ми помогнал с члена от закона където е указано, че мога да върна стоката до 7 дни.
    Чл. 55.
    Ако ти се занимава го прочети внимателно. Попринцип е упоменато и в условията online магазините които съм гледал.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    22
    #1195

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Привет,

    Предварително се извинявам ако съм сбъркал раздела
    След неоценимите съвети на @hristoslav2 преди няколко месеца се сдобих с LG 32LS5600 и останах изключилено доволен.
    Но ми дойде малък нещо и си взех преди седмица LG 42LA620S.
    Тъй като съм гол и бос в 3D-то още веднага ударих греда с първия 3D филм, който дръпнах от нета.
    Реших да направя сравение с версията Hobbit тъй като него бях гледал на 3D като излезе.
    Рилийза беше този "The Hobbit An Unexpected Journey 3D (2012) 1080p Bluray H-SBS x264-zman [Public3D]"
    Размера беше приличен, около 20Gb , и след като го свалих и пуснах през вградения плеър в телевизора тръгна "side by side".
    Тъй като очилата в коплекта са за пасивно 3D съответно не ставаше за гледане, и натиснах 3D бутона на дистанционното на телевизора.
    И О!- чудо картината се намести , но с един нюанс, екрана стана целия черен с изключение на една 10см ивица в средата в която вървеше филма.
    Пробвах да го пусна през компютъра, но шанс 0, машината е сглобявана 2004г. Pentium D 2.66Ghz 1Gb DDR1 Ati Radeon 9550 GE TD 128Mb 128Bit и при все че ми върши чудесна работа, не може да подкара никакво FHD, камо ли 3D.
    Та въпроса ми обобщено е има ли някакви пинизи при гледането на 3D съдържание по подразбиране.
    Технически грамотен съм и може да изпозвате всякакви терминологии, също така ако има за четене по въпроса някъде ще е чудесно.
    Осланям се на опита на безброй потребители вряли и кипяли в 3D и по принцип.
    Благодаря предварително на всички.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #1196

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/


  14.  
     
  15. Member Аватара на zabadara
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Търговище
    Мнения
    175
    #1197

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Цитат Първоначално публикувано от korween Виж публикацията
    Привет,

    Предварително се извинявам ако съм сбъркал раздела
    След неоценимите съвети на @hristoslav2 преди няколко месеца се сдобих с LG 32LS5600 и останах изключилено доволен.
    Но ми дойде малък нещо и си взех преди седмица LG 42LA620S.
    Тъй като съм гол и бос в 3D-то още веднага ударих греда с първия 3D филм, който дръпнах от нета.
    Реших да направя сравение с версията Hobbit тъй като него бях гледал на 3D като излезе.
    Рилийза беше този "The Hobbit An Unexpected Journey 3D (2012) 1080p Bluray H-SBS x264-zman [Public3D]"
    Размера беше приличен, около 20Gb , и след като го свалих и пуснах през вградения плеър в телевизора тръгна "side by side".
    Тъй като очилата в коплекта са за пасивно 3D съответно не ставаше за гледане, и натиснах 3D бутона на дистанционното на телевизора.
    И О!- чудо картината се намести , но с един нюанс, екрана стана целия черен с изключение на една 10см ивица в средата в която вървеше филма.
    Пробвах да го пусна през компютъра, но шанс 0, машината е сглобявана 2004г. Pentium D 2.66Ghz 1Gb DDR1 Ati Radeon 9550 GE TD 128Mb 128Bit и при все че ми върши чудесна работа, не може да подкара никакво FHD, камо ли 3D.
    Та въпроса ми обобщено е има ли някакви пинизи при гледането на 3D съдържание по подразбиране.
    Технически грамотен съм и може да изпозвате всякакви терминологии, също така ако има за четене по въпроса някъде ще е чудесно.
    Осланям се на опита на безброй потребители вряли и кипяли в 3D и по принцип.
    Благодаря предварително на всички.
    Нещо не ми стана ясно,какъв ти е въпроса.При гледане на 3Д винаги се включва тази функция на тв-то и се избира вида на 3Д-то.Ползвам очилата ,които ми дойдоха с телевизора, а и стават всички пасивни от кината .И по какъв начин пусна филма на тв-то-с флашка,с външен хард или през сървър?

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    367
    #1198

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Цитат Първоначално публикувано от dreamtm Виж публикацията
    Чл. 55.
    Ако ти се занимава го прочети внимателно. Попринцип е упоменато и в условията online магазините които съм гледал.
    Това е ако си го купил от разстояние. Ако си го взел от магазин не важи.
    iwan33 одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,471
    #1199

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Цитат Първоначално публикувано от enevi Виж публикацията
    T.e. в настройките на рутъра има настройка "черен списък", там ли да се добавят въпросните адреси или греша. Също на адресите трябва ли да се дописва отпред "www.", "http:\\" или нещо друго. Ако някой има повече познания по настройките на рутърите да сподели, предварително благодаря за отговора.
    Да там се добавя списъка.


    Ето ги и първите маркетингови изследвания за ефективноста на рекламата в смарт тв
    http://www.marketingmag.com.au/tags/.../#.Uozb9ydRLxU

    http://translate.google.bg/translate...23.Uozb9ydRLxU

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    37
    #1200

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    привет колеги по тв.
    наистина, трябва едно голямо БЛАГОДАРЯ на всички които ни ограмотяват наготово!!!


    сега на вапроса - сдобих се с 32 LE 4500, всичко си му е ок., отключен УСБ,плеър и т.н.

    въпроса ми е кой от методите работи за СМ на този модел и има ли смисъл да го отключвам?
    какво още може да се активира?

    п.с. обаче съм със скапана матрица - ТН , четвъртата цифра на модела е Д......

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 80 от 96 ПърваПърва ... 3070787980818290 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  2. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  3. Отговори: 1511
    Последно: 20-10-12, 11:45
  4. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00
  5. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе