Вижте резултатите от анкетата: Как оценявате картината на вашият LCD телевизор LG ?

Гласували
154. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Отлична

    54 35.06%
  • Много добра

    65 42.21%
  • Добра

    22 14.29%
  • Средна

    8 5.19%
  • Задоволителна

    4 2.60%
  • Слаба

    3 1.95%
Отговори на анкетата
Страница 82 от 96 ПърваПърва ... 3272808182838492 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,216 до 1,230 от общо 1435
Like Tree292Одобрявам

LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    94
    #1216

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Здравейте,
    Да ви се оплача, 20 дена откакто съм собственик на LG 42LA660S, се появиха два блокирали субпиксела посредата на екрата, СИНИ. При гледане на телевизия филми не се виждат, но аз го ползвам и за монитор към PC-то. Та при черен фон, е доста .... дразнещо. Днес ще им го нося в сервиза. Искам да ви помоля за съвет, ако се стигне до замяна, се ориентирах евентуално към Samsung 40F6670/40F6500. Какво мислите като сравнение : LG 42LA660S или Samsung 40F6670/40F6500/40F6400 ? Видът 3Д не е фактор, качеството на 2D картината и плавната обработка на бързо движещи се обекти са ми приоритет номер 1

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    63
    #1217

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    При мен са три един до друг. От LG ми казаха да се обърна към сервиза, от сервиза вече 2 седмици никакъв отговор, а и пратих и макро снимка. Дори становище не благоволиха да напишат, камо ли решение. В кой сервиз ще го носиш?
    И пиши за резултатите после, че съм доста заинтересован.

  4. Member Аватара на competition
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    393
    #1218

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    3D очилата(dual play) стават да се преправят за гледане на 3D филми.Ако си поне малко технически грамотен, ще си ги преправиш без парички.Утре ще ти пусна клипа как бързо стават нещата, че не съм пред компютъра.Всъщност напиши в тубата "replace glass on dual play LG".

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    94
    #1219

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Цитат Първоначално публикувано от acronym Виж публикацията
    При мен са три един до друг. От LG ми казаха да се обърна към сервиза, от сервиза вече 2 седмици никакъв отговор, а и пратих и макро снимка. Дори становище не благоволиха да напишат, камо ли решение. В кой сервиз ще го носиш?
    И пиши за резултатите после, че съм доста заинтересован.
    Технополис Варна, оставих им го. След малко убеждаване им ги показах, защото 3-ма от пръсъстващите (2-ма с очила) нищо невидяха. 4-я които дойде си го видя ясно и отчетливо момчето. Искаха да го снимат със някаква сапунерка дето и 5 мегапиксела незнам дали имаше, останах потресен. Още повече че и с това покритие на матрицата много рефлекс има и трудно се вижда образа от отражението, камо ли пикселите. Останах с впечатление че съм първия който има оплакване за проблем с субпиксели, предполагам. Да видим, подозирам че си го прибера, защото да правим гимнастиката с разходка до София само за да ме разкарат и да ми го върнат от там, при условие че тук ми беше трудно да им покажа проблема, не ми се нрави. Най ме подразниха коментари от сорта на "Рискове на LED технологията" и "To това е нормално за LED-овете"... или "Ми ние ще го пратим ама няма да го видят проблема". Както и да е. Ще пиша за развитието на ситуацията, надявам се скоро ...

    ПС: Ако се стигне до смяна ме посъветваха да НЕ си вземам Samsung, тази и миналогодишните правели много проблеми. Незнам доколко е вярно...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    31
    #1220

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Цитат Първоначално публикувано от competition Виж публикацията
    3D очилата(dual play) стават да се преправят за гледане на 3D филми.Ако си поне малко технически грамотен, ще си ги преправиш без парички.Утре ще ти пусна клипа как бързо стават нещата, че не съм пред компютъра.Всъщност напиши в тубата "replace glass on dual play LG".
    Защо да ги преправя, да отиде на едно кино и да си вземе за 1 левче.
    Аз от киното имам 2 чифта и на майтап реших да пробвам с тях да гледам 3д на LG-то, малко по- грозни са от оригиналните, ама се гледа без проблем.
    zabadara, podredko и SayanMk харесват това.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,471
    #1221

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Цитат Първоначално публикувано от competition Виж публикацията
    3D очилата(dual play) стават да се преправят за гледане на 3D филми.Ако си поне малко технически грамотен, ще си ги преправиш без парички.Утре ще ти пусна клипа как бързо стават нещата, че не съм пред компютъра.Всъщност напиши в тубата "replace glass on dual play LG".
    Ето как става обратното-от нормални 3D очила стават на Dual Play



    LG смята да пусне софтуерен ъпдейт с който да поправи настройката за поверителност
    http://www.hdtvtest.co.uk/news/lg-fi...1311213462.htm

    http://translate.google.bg/translate...1311213462.htm
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 22-11-13 в 18:37.
    competition одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member Аватара на SayanMk
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    11
    #1222

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Хъъм, Real3D кино очила ще станат за LG-то? Това би било перфектно, имам 2 чифта, или 3 и всеки приятл си има по 1 така или иначе :0 в такъв случай няма да има нужда да си преправям очилата, но благодаря все пак, ще го имам предвид. Не очаквах да е толкова лесно =)

    Само малко ми настръхна косата от тия изгорели пиксели... 5 години гаранция е хубаво нещо, но да се разправяш с каквото и да е връщане на стока в БГ си е чисто убийство на нерви и мозъчни клетки. Връщахме така един лаптоп на един приятел и бяха нужни доооста уговорки, за да се види пиксела, въпреки че се виждаше ясно. След като и на замененият се появи пиксел, момчето реши че просто ще си го търпи, защото не му се минава през същите мъки... Нямат ли оправяне тези пиксели, както примерно става понякога при лаптопите. В смисъл - ако са "заспали" пиксели, а не мъртви, може с лек натиск при включване или с някой от тези психо-тестове (яко флашване през различни цветове) да се оправят понякога, ама... понякога.
    1500лв не ми се дават за ходене по мъки, но риск винаги има предполагам... =/

    Добре излязоха от ситуацията с тоя "бета тест", ама току-виж в следващия ъпдейт забравят да споменат за друг бета-тест за метаданни ; )

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    325
    #1223

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Цитат Първоначално публикувано от dreamtm Виж публикацията
    Здравейте,
    Да ви се оплача, 20 дена откакто съм собственик на LG 42LA660S, се появиха два блокирали субпиксела посредата на екрата, СИНИ.
    Може ли да попитам - въпросните субпиксели кога се появиха? Още в началото или в последствие? Възможно е да не сте ги забелязали, а в последствие като сте вързали РС-то да ви е направило впечатление? Все пак чисто информативно е важно да се знае дали са се появили първите дни или чак на 20-тия ден. По принцип първите 70-80 часа са най-критични, шанса след това е по-малък.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    94
    #1224

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Цитат Първоначално публикувано от aldokalcone Виж публикацията
    Може ли да попитам - въпросните субпиксели кога се появиха? Още в началото или в последствие? Възможно е да не сте ги забелязали, а в последствие като сте вързали РС-то да ви е направило впечатление? Все пак чисто информативно е важно да се знае дали са се появили първите дни или чак на 20-тия ден. По принцип първите 70-80 часа са най-критични, шанса след това е по-малък.
    Tv-то го закачихме към ПЦ-то още първият ден. Ползваме го като монитор и телевизор. Гледах го още в началото на черно, бяло и тн. Тогава нищо не открих(възможно е да съм пропуснал, еуфория, ново ТВ и тн. ). Все пак сме на работа през деня вечер да се събират 2~3 часа ползване. Единият weekend ни нямаше, така че я са се събрали 100 часа, я не за 3 седмици... И така до една тъмна вечер, при изгасени лампи, сядам пред ТВ-то, си пускам филм, той започва с черен фон. Привижда ми се синя точка, аз съм на около 40см в този момент от ТВ-то... Пускам си тест pluge и ме озари жестоката истина. Пусках програми за раздвижване на блокирали пиксели, непомогнаха. Та така...

  12. Junior Member Аватара на SayanMk
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    11
    #1225

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Гадно.. а до колкото разбирам това: http://www.lg.com/ca_en/products/doc...l%20Policy.pdf LG не борят за дефект ако са до 12 неработещите пиксели =/ Значи ще имам предвид първата седмица да го държа повече включен, макар че и аз сигурно няма да имам време...

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    22
    #1226

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Грешка

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от zabadara Виж публикацията
    Нещо не ми стана ясно,какъв ти е въпроса.При гледане на 3Д винаги се включва тази функция на тв-то и се избира вида на 3Д-то.Ползвам очилата ,които ми дойдоха с телевизора, а и стават всички пасивни от кината .И по какъв начин пусна филма на тв-то-с флашка,с външен хард или през сървър?
    Проблема е е тръгва side by side със приемливо свиване на картината по хоризонтала, и в момента в който избера режим от дистанционното, който да става за гледане събира картината в средата и реално остава само 10см видимо поле.
    Пускам го с HMS през вградения плеър, компютъра няма мощ да подкара нито 3D нито FHD.
    Този пост е редактиран от korween; 23-11-13 в 10:55.

  14.  
     
  15. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #1227

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Пускам го с HMS през вградения плеър, компютъра няма мощ да подкара нито 3D нито FHD.
    E тоя HMS нали е на компютъра? Значи не ползваш прекодиране щом е слаб компютъра. Това е равносилно да си го пускаш от флашка или външен хард диск. Пробвай да видиш дали пак ще е така. Така поне ще разбереш къде е проблема.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    22
    #1228

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    E тоя HMS нали е на компютъра? Значи не ползваш прекодиране щом е слаб компютъра. Това е равносилно да си го пускаш от флашка или външен хард диск. Пробвай да видиш дали пак ще е така. Така поне ще разбереш къде е проблема.
    На компютъра е да, но не е нищо повече от средство да можеш да си виждаш дяловете от компа на телевизора и да пускаш медия.
    Пробвах 4 пъти и резултата е един и същ, или тръгва side by side или side above side и като цъкна 3D бутона и си е...а майката със страшна сила.
    Всякаква друга медия се плейва коректно без накъсване или разминаване независимо от формата.
    Имам една единствена флашка и тя е U3 формат и телевизора въобще не я отразява.

  17. Member Аватара на zabadara
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Търговище
    Мнения
    175
    #1229

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Цитат Първоначално публикувано от korween Виж публикацията
    На компютъра е да, но не е нищо повече от средство да можеш да си виждаш дяловете от компа на телевизора и да пускаш медия.
    Пробвах 4 пъти и резултата е един и същ, или тръгва side by side или side above side и като цъкна 3D бутона и си е...а майката със страшна сила.
    Всякаква друга медия се плейва коректно без накъсване или разминаване независимо от формата.
    Имам една единствена флашка и тя е U3 формат и телевизора въобще не я отразява.
    Голямо значение има и големината на филма.При мен филми над 20ГВ през Flex не вървят добре-насича и звук и картина.За това правя тв-то за основен монитор от настройките на видеокартата и си пускам 3Д филмите през HDMI кабел с КМплеър-никакви проблеми.За всякакви останали филми ползвам сървъра.Но щом компа ти е слаб те съветвам да пробваш с външен харддиск,за да разбереш дали имаш проблем с вгадения плеър.С флашка не става,защото изискването е да е повече от 40ГВ.За да ти разпознае флашката трябва да я форматираш в FAT32 формат мисля,че беше.Но тя става само за малки филми до .....ГВ???

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    325
    #1230

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 5/

    Цитат Първоначално публикувано от SayanMk Виж публикацията
    Гадно.. а до колкото разбирам това: http://www.lg.com/ca_en/products/doc...l%20Policy.pdf LG не борят за дефект ако са до 12 неработещите пиксели =/ Значи ще имам предвид първата седмица да го държа повече включен, макар че и аз сигурно няма да имам време...
    Дръжте го включен 24/7, просто спирайте звука, вече ако ви дразни светлината от него и огрява цялата стая вечер :/, иначе наистина идеята е първите дни да работят колкото се може повече часове, защото първите дни има някакъв минимален шанс да ви го заменят, но ако са минали няколко седмици ще минавате през сервизите.

    Миналата година и аз така имах едни 47LM660 и на около 15-тия час работа му се появи умрял пиксел, върнах го. При първо включване го нямаше.

    EMAG дават 15 дни право на връщане. При electron.bg са 7 дни, там без причина може да си ги връщате, евала на emag, че увеличиха дните от 7 на 15. Техномаркетите се помислиха за голямата работа и много ми лазят по нервите с отношението си към клиентите си, дано се появи някой по-голям играч и да ги удари в земята, тръгнали сме в добра посока, все повече фирми дават право на размисъл и на връщане. Приметно гледам в маркетите няква пералня ли какво предлагаха и 60 дни право на връщане, пробваш и ако не ти хареса - връщаш, еми ей на и за телевизорите искаме подобни условия, все пак се дават по 1000~2000лв, които не са малко пари. В чужбина е същото, там няма проблеми с връщане.
    Този пост е редактиран от aldokalcone; 23-11-13 в 17:22.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 82 от 96 ПърваПърва ... 3272808182838492 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  2. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  3. Отговори: 1511
    Последно: 20-10-12, 11:45
  4. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00
  5. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе