Вижте резултатите от анкетата: Как бихте контролирали вашият телевизор ?

Гласували
236. Не можете да гласувате в тази анкета
  • С дистанционното управление

    166 70.34%
  • Със смартфон

    40 16.95%
  • С таблет

    19 8.05%
  • С Touchscreen

    9 3.81%
  • С глас

    23 9.75%
  • С жестове

    23 9.75%
  • Със силата на мисълта

    33 13.98%
  • С очите

    3 1.27%
  • Не знам / не мога да отговоря

    2 0.85%
Отговори на анкетата
Страница 86 от 113 ПърваПърва ... 3676848586878896 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,276 до 1,290 от общо 1691
Like Tree367Одобрявам

LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #1276

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Някой подкарвал ли е Time Machine II с USB 64Gb? Че се мъча уж да накарам телевизора да я познае като хард диск ама не се получава за сега...

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    325
    #1277

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от Deyan Stoykov Виж публикацията
    Преди време бях чел някъде из форума, че DSE-то с времето не се променя. Някой тогава твърдеше, че при него с времето се е засилило, но тук беше отсечено като невъзможно, Сега и аз твърдя същото - за около 6 месеца DSE при мен се засили минимум 2-3 пъти /от почти незабележимо, до дразнещо при гледане на футбол/. 47LA740

    Естесвено вкъщи, нечувалите за DSE не се оплакват, но съм сигурен, че ако им кажа /покажа/ ще ревнат

    П.П. Гледам футбол на доста затъмнено и в режим на картината - ярък. Truemotion - изчистване плюс /не че има значение/
    Вкъщи имаме LM на година и половина, смея да твърдя, че DSE-то си е същото, каквото си беше и в началото (все толкова зле, лоша бройка, но на баща ми не му пречи и не искаше да го връща/заменя). Според мен това е по-скоро пласебо, което твърдите и е породено от факта, че сега покрай световното гледате повече футбол и логично - го забелязвате повече. Има вариант да стане по-зле, но според мен ще е след 50 000часа+, нека hristoslav да каже след колко време LED-овете започват да губят яркостта си.

    Цитат Първоначално публикувано от ilk Виж публикацията
    Аз бих ли могъл да причиня този проблем по някакъв начин, мисълта ми е - могат ли от Техномаркет да ми го върнат с това обяснение? Ти успявал ли си да върнеш успешно нещо?
    Не си го причинил ти, а и гледам над това петно има още една точка. Връщай и го въобще не го мисли! Матрицата е дефектна.

    Ще те помоля да споделиш как е протекло връщанаето (дали си го върнал по куриер или на място в магазина, че гледам имате магазин в Габрово).
    Този пост е редактиран от aldokalcone; 22-06-14 в 07:31.
    Deyan Stoykov одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,450
    #1278

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Много често бъркате неравномерната подсветка с DSE. DSE представлява по-тъмни вертикални ивици или точки видими на последните две снимки. Тъмните ъгли показват неравномерна подсветка причинена от разположението на отражателите. Светодиодите започват да губят яркост наполовината от времето на своят живот. Освен това с течение на времето, светлината излъчванта от тях преминава постепенно в синята област и картината става студена - синее. Което не пречи на някои хора, понеже имат погрешната представа че бялото трябва да синее.....

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    83
    #1279

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Здравейте,

    Искам да ви попитам за препоръчителните настройки за картината на телевизор LG 42LN575S, тв-то се ползва като монитор за приемник ZHD210 през HDIM - кабел?
    А също и настройките на картината за видео плеъра?

    П.п. Извинявам се ако вече са задавани тези въпроси.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    325
    #1280

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Много често бъркате неравномерната подсветка с DSE. DSE представлява по-тъмни вертикални ивици или точки видими на последните две снимки.
    Може да добавим и хоризонтални ивици, които са рядкост, но ги има.

    Пример телевизор с вертикални и хоризонтални ивици:
    vertical_banding_1.jpg

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    140
    #1281

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    А вертикалните ивици при движение на камерата ,примерно при гледане на футбол как им се казва и проблем ли е ..
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 23-06-14 в 22:55.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    60
    #1282

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    P1080862.jpg
    Аз как съм?
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 23-06-14 в 22:51.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,450
    #1283

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от venom8888 Виж публикацията
    А вертикалните ивици при движение на камерата ,примерно при гледане на футбол как им се казва и проблем ли е ..
    Не знам - вероятно са някакви артефакти причинени от сигнала.

    Цитат Първоначално публикувано от axander Виж публикацията
    P1080862.jpg
    Аз как съм?
    При теб откъм подсветка и DSE, нещата са наред. Това с фракталиите видими в лявата част на екрана, прилича на шум в картината.




    http://www.pocket-lint.com/review/12...h-webos-review

    http://www.trustedreviews.com/lg-42lb700v_TV_review
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 23-06-14 в 23:30.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    60
    #1284

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Не знам - вероятно са някакви артефакти причинени от сигнала.


    При теб откъм подсветка и DSE, нещата са наред. Това с фракталиите видими в лявата част на екрана, прилича на шум в картината.




    LG LB700V 42-inch Smart TV with webOS review - Pocket-lint

    LG 42LB700V | TV Reviews
    Да от фотоапарата се получи иначе не се вижда пуснах едно клипче оt Youtube.

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    325
    #1285

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от axander Виж публикацията
    Аз как съм?
    Виждам 5 вертикални ивици (DSE). Вероятно на футбол ще ги забелязваш при движение на камерата. На статична картина ще се вижда по-малко, но ако тръгнеш да влачиш някой прозорец по хоризонталата - ще лъснат веднага вертикалните ивици.

    P10808624e6d.jpg

    Цитат Първоначално публикувано от venom8888 Виж публикацията
    А вертикалните ивици при движение на камерата ,примерно при гледане на футбол как им се казва и проблем ли е ..
    Предполагам имаш същото като останалите осбственици, а именно DSE. Не вярвам да са артефакти.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,450
    #1286

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от aldokalcone Виж публикацията
    Виждам 5 вертикални ивици (DSE). Вероятно на футбол ще ги забелязваш при движение на камерата. На статична картина ще се вижда по-малко, но ако тръгнеш да влачиш някой прозорец по хоризонталата - ще лъснат веднага вертикалните ивици.

    P10808624e6d.jpg


    Предполагам имаш същото като останалите осбственици, а именно DSE. Не вярвам да са артефакти.
    Снимките обикновенно преекспонират някои ефекти, които иначе са невидими за човешкото око.
    Тези ивици са причинени от разстоянието между отделните клъстъри на Edge Led подсветката - има ги при всички Led телевизори. Не са болка за умиране защото крайният ефект е минимален. При него е добре да се види осветеността в ъглите, като за целта трябва да тества с различни % на сивото. Да си поиграе с настройките за яркост - така ще се види дали има равномерна подсветка в ъглите.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    325
    #1287

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Какъв Edge led като 2014 моделите са Direct LED? Или са пишман dled? :D

  16. Novice
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    6
    #1288

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Виждам че доста хора се оплакват с неравномерна подсветка в ъглите при LG 42LB730V дали проблема го има и при LG 42LB650V ?

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,450
    #1289

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от aldokalcone Виж публикацията
    Какъв Edge led като 2014 моделите са Direct LED? Или са пишман dled? :D
    Това го пропуснах. Видимото на снимката съвпада със снимка на Toshiba изпратена ми от колега преди година. Важното е, че това не се вижда с невъоръжено око, а само на снимки. Както знаеш идеална подсветка няма и това най-лесно се вижда при замерване на ANSI контраст(шахматна дъска).

  18. Junior Member Аватара на SayanMk
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    11
    #1290

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    ANDROID FOR TV!! Най-сетне обявен преди няколко часа на google I/O! Откога го чакам.. в момента в който излезе флаш/мод/или както там го нарекат в случая на телевизорите, custom firmware го слагам! Толкова съм им набрал на малоумните "смарт" истории на LG че няма накъде =)) Всъщност телевизора ми го ползвам повече от месец просто като монитор или за bntHD, защото нищо друго не мога да ползвам. Направих тъпата грешка да си ъпдейтна телевизора и сега трябва да се съглася с някакви МАЛОУМНИ terms of use, които посмъртно няма как да 'подпиша', освен ако не го изключа от интернет окончателно... а не ми се занимава да даунгрейдвам. Само не съм намерил време да пиша ядосано писмо до LG, Но то и без това надали ще има смисъл.. по-скоро трябва да пиша до някой съдебен орган или КЗП...

    Както и да е, веднъж сложа ли му андроид, този телевизор ще може да се ползва като наистина SMART.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 86 от 113 ПърваПърва ... 3676848586878896 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 1511
    Последно: 20-10-12, 11:45
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе