Вижте резултатите от анкетата: Как бихте контролирали вашият телевизор ?

Гласували
236. Не можете да гласувате в тази анкета
  • С дистанционното управление

    166 70.34%
  • Със смартфон

    40 16.95%
  • С таблет

    19 8.05%
  • С Touchscreen

    9 3.81%
  • С глас

    23 9.75%
  • С жестове

    23 9.75%
  • Със силата на мисълта

    33 13.98%
  • С очите

    3 1.27%
  • Не знам / не мога да отговоря

    2 0.85%
Отговори на анкетата
Страница 20 от 113 ПърваПърва ... 1018192021223070 ... ПоследноПоследно
Резултати от 286 до 300 от общо 1691
Like Tree367Одобрявам

LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    51
    #286

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от VBoXBG Виж публикацията
    Dimitar_46, опитай да си пуснеш филмите по следния начин (предполагам че използваш DLNA/Smart Share):
    Пускаш Smart Share на телевизора (не пускай нищо от превютата, които излизат)
    Избираш най-долната опция вляво - Свързано устройство
    След това избираш компютъра си - LGPC... "името на компютъра ти" (на иконката пише "DLNA сървър")
    След това All folders
    След това папката, в която е филма
    Самия филм
    И честито, тръгва със субтитри

    Имената на файла с филма и файла със субтитри ТРЯБВА да съвпадат!

    Повечето пъти ако избереш филм от превютата, които зарежда Smart Share, субтитрите не тръгват, но ако си пуснеш филма от неговата си папка, ТВ го пуска със субтитрите, ако името на файла със субтитрите е същото.

    Друг лесен начин е от Smart Share в компютъра с десен бутон на филма и избираш Play To - избираш модела на телевизора, или просто хващаш филма и го носиш вдясно и го пускаш върху телевизора си, под надписа PLAY TO. Пак ще тръгне със субтитри.

    Дано да съм помогнал за проблема
    По Коледа се случват чудеса,така и аз преди два дни открих начин субтитрите ми да тръгват от раз,за LA690 говоря.
    Досега преименувах файла със субтитрите с името на филма и почти никога не тръгваха.
    Носкоро пробвах обратното,преименувам името на филма с това от файла със събтитрите и ЧУДО,зареждат се всеки път!!! Пробвано на 4-5 филма вече
    Весели Празници!
    hristoslav2 и zabadara харесват това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    28
    #287

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 6/

    Здравейте,след толкова четене на всички теми да попитам и аз-струват ли си 200лв отгоре за 42la691s срещу 42la640s.Телевизора ще се използва на булсат.Към 691 ме привличат 5 г.гаранция.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,457
    #288

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от iNfRaIiI Виж публикацията
    От няколко дни едната колонка на ТВ-то започна да гъгне и да бучи доста неприятно.
    Какво ще ме посъветвате ? Мога ли да се размина с носене на ремонт?

    Тв-то е 47LM620S в гаранция, само на 3 месеца е.
    Това от всякакви източници на сигнал ли го прави?
    Ако е само на определени ТВ програми - то вяроятно проблема в кабеларката.


    http://www.lgnewsroom.com/newsroom/contents/64064
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 29-12-13 в 20:22.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    28
    #289

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от Delyan Виж публикацията
    По Коледа се случват чудеса,така и аз преди два дни открих начин субтитрите ми да тръгват от раз,за LA690 говоря.
    Досега преименувах файла със субтитрите с името на филма и почти никога не тръгваха.
    Носкоро пробвах обратното,преименувам името на филма с това от файла със събтитрите и ЧУДО,зареждат се всеки път!!! Пробвано на 4-5 филма вече
    Весели Празници!
    Да не би като си преименувал субтитрите с името на филма да триеш без да искаш разширението им .srt и за това да не са тръгвали?
    zabadara одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    51
    #290

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от imanqma300 Виж публикацията
    Да не би като си преименувал субтитрите с името на филма да триеш без да искаш разширението им .srt и за това да не са тръгвали?
    Гениално предположение,но НЕ...

    Интересно ми е,някой който също има проблеми със субтитрите ако пробва описаното от мен дали ще тръгнат.

    Проблема е само на ЛГ,на Самсунг-не.

  7. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #291

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от Delyan Виж публикацията

    Проблема е само на ЛГ,на Самсунг-не.
    А може би само на определени модели .... още не са ми се опъвали субтитри , без да махам точки , черти и тн. само копи пейст от филма името . Онзи ден едни се опънаха , но и компа не ги отвори - някакъв измислен формат - не помня - през нотепад смених разширението txt и тръгнаха .

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    Враца
    Мнения
    23
    #292

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 6/

    Здравейте! От 1м имам 42la690s и нямам проблем със субтитрите. Със Smart share гледам Филми в avi формат, а с флашка 3d. Имам обаче въпрос относно версията на софтуера. В страницата на lg версията е 04.22.11, апри мен 04.22.07. Пробвах да кача новата версия на флашка, но телевизора не разпознава файла, даже и разархивиран- все едно нищо не съм сложил на нея. Как мога да инсталирам новата версия?
    ПС Дали вече при някой работи HBO GO. на телевизора

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от jonov Виж публикацията
    А може би само на определени модели .... още не са ми се опъвали субтитри , без да махам точки , черти и тн. само копи пейст от филма името . Онзи ден едни се опънаха , но и компа не ги отвори - някакъв измислен формат - не помня - през нотепад смених разширението txt и тръгнаха .
    Цитат Първоначално публикувано от minchai Виж публикацията
    Здравейте,след толкова четене на всички теми да попитам и аз-струват ли си 200лв отгоре за 42la691s срещу 42la640s.Телевизора ще се използва на булсат.Към 691 ме привличат 5 г.гаранция.
    Колега, разликата е в силата на звука, и най-вече в херцовете. Както бе писано и преди, има вероятност 690 и 691 да са 100Hz
    Този пост е редактиран от kaldi; 29-12-13 в 20:44.

  10. Novice
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    8
    #293

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 6/

    G 42LN5400 / LG 42LN570S - Каква им е разликата не тези двата, освен че единия е смарт?
    ПП: И кой е по-добър разбира се.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 30-12-13 в 18:36.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    27
    #294

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от VBoXBG Виж публикацията
    Dimitar_46, опитай да си пуснеш филмите по следния начин (предполагам че използваш DLNA/Smart Share):
    Пускаш Smart Share на телевизора (не пускай нищо от превютата, които излизат)
    Избираш най-долната опция вляво - Свързано устройство
    След това избираш компютъра си - LGPC... "името на компютъра ти" (на иконката пише "DLNA сървър")
    След това All folders
    След това папката, в която е филма
    Самия филм
    И честито, тръгва със субтитри

    Имената на файла с филма и файла със субтитри ТРЯБВА да съвпадат!

    Повечето пъти ако избереш филм от превютата, които зарежда Smart Share, субтитрите не тръгват, но ако си пуснеш филма от неговата си папка, ТВ го пуска със субтитрите, ако името на файла със субтитрите е същото.

    Друг лесен начин е от Smart Share в компютъра с десен бутон на филма и избираш Play To - избираш модела на телевизора, или просто хващаш филма и го носиш вдясно и го пускаш върху телевизора си, под надписа PLAY TO. Пак ще тръгне със субтитри.

    Дано да съм помогнал за проблема
    Благодаря за подробното инфо..!
    Пробвах всичко това няколко пъти..не се получава.
    На компа пускам филм с три различни плеъра: BSPlayer,KMPlayer, Media Player при което върви нормално със субтитри. Плеъра който е в телевизора не иска да закачи субтитрите.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    16
    #295

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от sinclar81 Виж публикацията
    Здравейте, имам LG 42LW579S-ZD и ме интересува има ли възможност да гледам клипове в VBOX7 по някакъв начин. С най-новият софтуер съм.
    И защо като задам авт. нстройка на часовника след спиране на тока той не се обновява автоматично. ТВ-о е свързано постоянно с интернет чрез кабел. Благодаря предварително.
    Някой да помогне...

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    111
    #296

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от aldokalcone Виж публикацията
    Какви са ти оплакванията, че искаш да се върнеш към стара версия?
    При мен с новите версии RealCinema-та не работи и превключва каналите по-бавно.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    1
    #297

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 6/

    Здравейте имам телевизор 47LM765,дали има някое приложение или програмка да мога да си пускам като скрийн сейвър примерно аквариум или камина.

  16. Junior Member Аватара на SayanMk
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    11
    #298

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 6/

    След вече две седмици ползване идвам само, за да се изплюя в темата, съжалявам за което, но - мое си мнение.
    Станах доволен притежател на монитора 47LA660. Но колко доволен...?... Накратко:
    ОК е ако:
    - ще го ползвате за монитор;
    - ще му включите приемник/декодер/цифрова телевизия
    - си купите нормално дистанционно, било то и универсално
    НЕ е ОК ако:
    - ще го ползвате с нормална кабелна телевизия (не-цифрова). Тук телевизор за 200лв от най-непознатата ви марка ще се справи милион пъти по-добре
    - ще разчитате на средството за фехтовка с 4 копчета на кръст, 90% от които не са ви нужни или не ви вършат работа
    - се надявате да е "умен" телевизор. Тъп е. По-тъп е от монитора ми, който е на 7 години.. просто е нов и има някои яки екстри =)

    Не мога да повярвам че дадох 1600лв за телевизор, който
    - не може да си преименова каналите на нещо пвоече от 5 символа;
    - не може да пуска всякакви формати и трябва да му ги конвертирам или да му пускам директно от компютър;
    - за да промениш настройка на даден канал трябва да минеш през 30 клика;
    - няма дистанционно!! WTF! Бях твърде заблуден да си мисля, че са го направили удобно с "магическото";
    - съпорт не ми отговаря и формата им за контакти не работи;
    - ютюб приложение зацепва на всяка 2-ра песен;
    - за да смениш инпут-а трябва да минеш през 5 клика и куп кендо движения;
    - единствени 3Д демота са някакви 4 безинтересни клипчета накръст (честно, очаквах LG smart >WORLD<, а не 3 sample картинки);
    - при намаляне на звука "mute"-а се изключва сам.. гениално.. телевизори на по 20 години не правят тая глупост, но.. тоя е умен.....;
    - "back" и която и да е функция (пауза и прочее) работи на около 4-тата и нагоре секунди, което нз как така отговаря на двуядрен процесор... 3 годишния "смарт" телефон на жена ми е по-бърз от това, със софтуер далеч над възможностите му...

    Не че ще го върна. 3Д-то бива, макар 40% от кадрите да са ми размазани и разминаващи се... красиво е, колкото и рядко да го гледам.
    Голям е, огромен е. Много як монитор! Става и за разглеждане на снимки.

    Но със сигурност ще напиша нещо като жалба до LG. Не знам как са другите марки, защото не се спрях на тях, нямам времето да разглеждам, но очаквах че купувам качествен продукт. Оказа се, че всичко е още в бета-версия. Да, може и да ме наречете претенциозен, но това си остава мнението ми ; ) А тази седмица ще ходя да търся универсално дистанционно, преди да съм го дал това на детето да си играе...

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    135
    #299

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от pavlin_r Виж публикацията
    Здравейте имам телевизор 47LM765,дали има някое приложение или програмка да мога да си пускам като скрийн сейвър примерно аквариум или камина.
    В smart world приложенията има RealAquarium - ::: LG Smart World :::

  18. Junior Member Аватара на iNfRaIiI
    Тук е от
    Jul 2013
    Живее в
    Ловеч, София
    Мнения
    59
    #300

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 6/

    SayanMk,

    Аз съм с 47LM620S и нямам почти нито един от твоите проблеми.
    Много интересно
    По-добре смени дистанционното.
    Аз така и не намерих от къде се сменят имената на каналите, за да ти кажа при мен как е

    Ето го и моя ТВ "прясно" качен на стената -
    C360_2013-12-30-13-30-42-395.jpg

    Чакам само да ми дойдат новите кабели и ще скрия тези отдолу
    Стойката е супер, препоръчвам я на всеки, който иска да даде 100лв за стойка

    Още не мога да свинка, че е на по-високо, вижда ми се много далече, но ще свинка сигурно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 20 от 113 ПърваПърва ... 1018192021223070 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 1511
    Последно: 20-10-12, 11:45
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе