Вижте резултатите от анкетата: Как бихте контролирали вашият телевизор ?

Гласували
236. Не можете да гласувате в тази анкета
  • С дистанционното управление

    166 70.34%
  • Със смартфон

    40 16.95%
  • С таблет

    19 8.05%
  • С Touchscreen

    9 3.81%
  • С глас

    23 9.75%
  • С жестове

    23 9.75%
  • Със силата на мисълта

    33 13.98%
  • С очите

    3 1.27%
  • Не знам / не мога да отговоря

    2 0.85%
Отговори на анкетата
Страница 65 от 113 ПърваПърва ... 1555636465666775 ... ПоследноПоследно
Резултати от 961 до 975 от общо 1691
Like Tree367Одобрявам

LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    140
    #961

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Да и аз с флашка го ъпнах има някакво подобрение в приложението на youbube и като цяло по-добре се справя ТВ с отворения браузър.. др не забелязвам

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    16
    #962

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от aldokalcone Виж публикацията
    Ако гледаш футбол или играеш fifa ще ги виждаш почти постоянно при движение на камерата. Особенно на Fifa ще се виждат още повече, понеже все пак е игра и качеството е добро, докато при гледане на телевизия се замаскира от пикселите (ако е с по-лошо качество), но ако пуснеш HD - пак ще си личи. За мен лично е минус. Знам че темата не е за избор, но от новите модели ако трябва да избирам за сега повече клоня към 8 серия на Sony. За мен лично подобни сенки и прочие е важно да липсват, защото в 90% от времето се гледа само футбол или се играе на конзола, а там еднородни цветове може да видиш на доста места. Много лесен е теста ако си пуснеш някоя игра - погледнеш към небето и започнеш да мърдаш рязко камерата - тогава може да забележиш всички неравномерности на подсветката.

    Ако има vignetting само в ъглите не е проблем, това го имаха и старите Sony-та, докато при новите не се забелязва.
    Тези прблеми при всички тв-та (и размери на екрана ли се срещат)? Харесал съм си една 42-ка LB730V и мисля да си купувам...и като чета тук нараво става мазало...

  4. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #963

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от aldokalcone Виж публикацията
    Ако гледаш футбол или играеш fifa ще ги виждаш почти постоянно при движение на камерата. Особенно на Fifa ще се виждат още повече, понеже все пак е игра и качеството е добро, докато при гледане на телевизия се замаскира от пикселите (ако е с по-лошо качество), но ако пуснеш HD - пак ще си личи. За мен лично е минус. Знам че темата не е за избор, но от новите модели ако трябва да избирам за сега повече клоня към 8 серия на Sony. За мен лично подобни сенки и прочие е важно да липсват, защото в 90% от времето се гледа само футбол или се играе на конзола, а там еднородни цветове може да видиш на доста места. Много лесен е теста ако си пуснеш някоя игра - погледнеш към небето и започнеш да мърдаш рязко камерата - тогава може да забележиш всички неравномерности на подсветката.

    Ако има vignetting само в ъглите не е проблем, това го имаха и старите Sony-та, докато при новите не се забелязва.
    Въпросните ивици се наричат banding...

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    325
    #964

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Не се наричат banding, а DSE. В случая е най-вероятно предизвикано от некадърно изпълнение на подсветката.

    Цитат Първоначално публикувано от KOSTA.TDI Виж публикацията
    Тези прблеми при всички тв-та (и размери на екрана ли се срещат)? Харесал съм си една 42-ка LB730V и мисля да си купувам...и като чета тук нараво става мазало...
    Най-добре го виж на място. Няма гаранция, че всички бройки за засегнати от този проблем. Аз в момента нямам време да ходя да ги оглеждам. Първите бройки на CES го нямаха този проблем, не знам защо така са се изложили.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    21
    #965

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Търсех софтуерен ъпдейт за LG47LA6130, но не можах да открия. Аз ли не търся където трябва или няма. Също така да питам след като упдейтна нали няма да изчезне Българският език.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    38
    #966

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/


  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,464
    #967

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от joroiliev Виж публикацията
    Също така да питам след като упдейтна нали няма да изчезне Българският език.
    Няма..Прочети FAQ на темата.

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,573
    #968

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    ODR TV LG : Jusqu’à 500€ remboursé! | HDfever - така се прави по "белите" държави ...

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    21
    #969

    LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Как се ъпдейтва софтуера. Свалих го от поста , който е посочил vipp1 и го качих на флашката. Сложих го в usb входа и дотам. Отвори ми се флашката и ми показва че в нея няма нищо. Качих и сваления файл , който е в зип файл и разархивирания от зипа и пак нищо. Как се ъпдейтва това чудо.
    Виждам че сега съм с 03.12.63 а новия е 03.15.01 , но как да го кача?
    Този пост е редактиран от joroiliev; 28-04-14 в 22:16.

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,573
    #970

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    стр. 1 в темата -
    Инструкция за ъпгрейд на фирмуера
    1. На чиста флашка (форматирана под FAT32) създаваме директория LG_DTV (главни букви).
    2. Изтегляте файла LG_DTV.zip
    3. Разопаковайте архива > Разархивирайте.
    4. Копирайте директорията LG_DTV (само файла-разархивиран) върху USB флашката. /Не преименувайте файла-иначе ще ви излезе съобщение-"файла е повреден"!!/
    5. Изключете телевизора от дистанционното в режим на готовност.
    5. Поставете USB флашката в USB слота на телевизора.
    6. Включете телевизора, процесът на обновяване ще се стартира автоматично.
    Ако фирмуера е по-нов от качения в момента, се появява предложение да го качите. В случай, че версията на Firmware на телевизора и USB флашката е една и съща процеса няма да стартира.
    7. Потвърждение на актуализация. Процесът отнема около 2 минути.
    През това време, не изваждайте USB флашката, не изключвайте телевизора от мрежата, не натискайте бутона на дистанционното или бутоните на телевизора!
    8. След актуализиране на софтуера следва автоматично включване на телевизора.
    При включване на телевизора, изберете вашия език и режим на работа /HOME-SHOP/.

    Още едно обяснение как става...
    * Записвате на USB Flash drive папката LG_DTV, в нея firmware.
    * Включвате флашката в USB входа на телевизора (при спрян ТВ), стартирате ТВ и игнорирате/отказвате предложението за автоматичен update.
    * натискате MENU от дистанционното след това поставяте курсора на иконата OPTIONS -БЕЗ ДА ВЛИЗАТЕ В ПОДМЕНЮТО и натискате СЕДЕМ пъти бутона FAV.
    * Ще ви излезе меню за принудително флашване на софтуера. Не маркирайте със зелен/червен бутон модулите.
    * Натискате бутона ОК - телевизора започва инсталация и като достигне 100% се саморестартира и готово.
    П.п. Не се променя името на firmware -както е кръстен от LG, така го оставете!
    Всички действия по софтуерни промени са потенциално опасни и на собствена отговорност!


    След вкарване на флашката с фърмуера в телевизора -зарежда 10 минути и телевизора изключва-фърмуерът си остава същият.
    Сменете флашката с друга по-бърза. Телевизора има несъвместимост с някои модели и марки USB флашки.
    zabadara одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    21
    #971

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Ъпдейтна се благодаря.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    325
    #972

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    ***UPDATE*** So after I uploaded this video, I packed up the TV and went to Fry's to return it. Just for good measure, I went to the floor model and took a look with an employee. EXACT same issue. Seems like this could possibly be a widespread issue for the entire model line. Sad, because it's such a gorgeous looking TV.
    Преди да пуснете видеото - намалете contrast и brightness-а на монитора си и ще забалежите за каква трагедия става дума. Същия проблем го има и по европейските модели. Може ли от LG да са такива тъпаци?

    Capturecabb.PNG
    Този пост е редактиран от aldokalcone; 29-04-14 в 20:30.

  16. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #973

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от aldokalcone Виж публикацията
    Преди да пуснете видеото - намалете contrast и brightness-а на монитора си и ще забалежите за каква трагедия става дума. Същия проблем го има и по европейските модели. Може ли от LG да са такива тъпаци?

    Capturecabb.PNG
    К'во стана, нали много хвалеше Direct LED...?

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    325
    #974

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Айде успокой се и си намери друго място да си избиваш комплексите и да се заяждаш с хората.

    LN5400 от 2013г. също е DirectLED но няма подобни проблеми, ама ти нали трябва да се правиш на всезнайко
    Този пост е редактиран от aldokalcone; 29-04-14 в 23:31.
    VanDan и iwan33 харесват това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    16
    #975

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    От днес съм с 42LB730V и не забелязвам въпросните петна...

    послепис: С каква програма мога да свържа лаптопа и телевизора (LG) безжично за плейванe на филми?
    Този пост е редактиран от KOSTA.TDI; 30-04-14 в 19:57.
    zabadara одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 65 от 113 ПърваПърва ... 1555636465666775 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 1511
    Последно: 20-10-12, 11:45
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе