Вижте резултатите от анкетата: Как бихте контролирали вашият телевизор ?

Гласували
236. Не можете да гласувате в тази анкета
  • С дистанционното управление

    166 70.34%
  • Със смартфон

    40 16.95%
  • С таблет

    19 8.05%
  • С Touchscreen

    9 3.81%
  • С глас

    23 9.75%
  • С жестове

    23 9.75%
  • Със силата на мисълта

    33 13.98%
  • С очите

    3 1.27%
  • Не знам / не мога да отговоря

    2 0.85%
Отговори на анкетата
Страница 75 от 113 ПърваПърва ... 2565737475767785 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,111 до 1,125 от общо 1691
Like Tree367Одобрявам

LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    28
    #1111

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Не, не е това със сигурност. Имам втори телевизор - стар, който и в момента е закачен към същата кабелна, но без цифров тунер. Той от време на време се ползва само за аналоговите канали. Всеки път когато ставаха проблеми съм го проверявал и винаги на него се виждаха каналите. Включително и сега. На проблемния телевизор не се вижда нищо - нито цифрови, нито аналогови.
    Когато пусна аналоговите канали се вижда как екрана става ту малко по светъл, ту малко по-тъмен все едно някъде отзад силата на сигнала се променя - т.е. че приема сигнала, без да се визауализира каквато и да било дори и замътена картина.
    Специално сега заради запитването ти пресканирах - нищо не открива - и сканира по-бързо отоколкото по принцип (може би защото не му се налага да открива канали).

    П.С. Всъщност пресканирах отново каналите по кабеларката. Нямам антена за да потърся ефирни канали.
    Този пост е редактиран от cmyk; 20-05-14 в 21:39.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    476
    #1112

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Христослав беше писал в някоя от темите какво може да стане, ако имаш стар телевизор с кинескоп в мрежата и не използваш галваничен разделител. Изключи коаксиалния кабел от другия телевизор и опитай отново да сканираш каналите. Моят тъст имаше подобен проблем. След като откачи кабела от кинескопния телевизор проблема се реши. Първоначално другите два телевизора се "ошашкаха", но след изключване от захранването и от кабелната мрежа за известно време, последвано от повторно сканиране всичко се оправи.
    Успех!
    zabadara одобрява това.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    168
    #1113

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Пичове, нещо не мога да хвана настройките на TruMotion, пробвах да си поиграя с тях, но не съм сигурен, че хващам разликите. Така или иначе при гледане на филми го изключвам, но все пак препоръчайте някаква настройка. С LA740 съм.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    18
    #1114

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Не само ти не можеш да ги хванеш. И аз не мога да определя дали има разлика,включвам-изключвам и не виждам разлика.Оставил съм го изключено и не го барам. С LA690 съм.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    168
    #1115

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    НЕ! Разлика между включено и изключено виждам и то ГОЛЯМА. Дано другите са ме разбрали.

  7. Novice
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    3
    #1116

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от Deyan Stoykov Виж публикацията
    Пичове, нещо не мога да хвана настройките на TruMotion, пробвах да си поиграя с тях, но не съм сигурен, че хващам разликите. Така или иначе при гледане на филми го изключвам, но все пак препоръчайте някаква настройка. С LA740 съм.
    TrueMotion ---> Потребител
    De-Judder ---> 2
    De-Blur ---> 6

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    26
    #1117

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Някой,който вече има,LCD телевизор,може ли да коментира,колко решаващо за бъдещето му, е предлаганата от LG 5 годишна гаранция.Имам 3 дебели телевизора Sony,които никога не са се повреждали,а "тънките" компютъризирани телевизори,нямам представа що за техника са!Благодаря.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    18
    #1118

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от Deyan Stoykov Виж публикацията
    НЕ! Разлика между включено и изключено виждам и то ГОЛЯМА. Дано другите са ме разбрали.
    Добре де,обяснете двете функций за какво са,генерира междинни кадри-ама коя от двете и коя настроика е по-добра за филми,коя за спорт? Извинявайте за въпросите,ама съм сигурен,че повечето като мен не виждат разлика или не знаят как да използват тази екстра.Благодаря

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    28
    #1119

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от Frogst Виж публикацията
    Христослав беше писал в някоя от темите какво може да стане, ако имаш стар телевизор с кинескоп в мрежата и не използваш галваничен разделител. Изключи коаксиалния кабел от другия телевизор и опитай отново да сканираш каналите. Моят тъст имаше подобен проблем. След като откачи кабела от кинескопния телевизор проблема се реши. Първоначално другите два телевизора се "ошашкаха", но след изключване от захранването и от кабелната мрежа за известно време, последвано от повторно сканиране всичко се оправи.
    Успех!
    Всъщност този вариант без да искам съм го пробвал защото при предните две спирания съм местил проблемния телевизор (LG 32LD650), закачал съм го на кабела който отиваше към стария телевизор (като този стар телевизор през това вреем е откачен от кабелната), понеже тогава раглеждах като вариант прекъснат коаксиален кабел. Нищо не откриваше при сканиране за канали. Звучи ли ви като да е софтуерен проблем? Има ли смисъл да се пробва даунгрейд на фърмуера и въобще възможен ли е?

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,467
    #1120

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Сложи му 2 метра кабел вместо антена и сканирай за цифрови ефирни програми - ако не намери и запамети нищо...носи го в сервиза. В случай, че паметта е сдала багажа ще се наложи да се бръкнеш за нов Main Board - 250 лева.




    http://www.lgblog.co.uk/2010/03/trum...vs-motionflow/
    http://hdguru.com/wp-content/uploads...-120-slide.jpg
    http://prolost.com/tv
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 21-05-14 в 13:03.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    11
    #1121

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Здравейте!Имам нужда от малко помощ,2 годишната ми дъщеря взе дистанционното и направи нещо...След което изчезна 103 канал (нейния анимационен канал) и сега го няма.Пуснах ново автоматично сканиране на каналите но пак го няма просто от 102 отива на 104.Кажете как да го оправя,благодаря!Телевизора е LG 32LN5400

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    476
    #1122

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Не съм пред телевизора, но мисля че в Q.Menu имаше опция "пропусни канал". Първо избираш ръчно "103" и след това деактивираш функцията. Другия вариант - влизаш в MENU - НАСТРОЙКИ - РЕДАКТИРАНЕ НА ПРОГРАМА - отиваш на "103" и натискаш посочения цветен бутон (май беше синия).

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    37
    #1123

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Тъй, като по-рано попитах за дистанционното управление на 42LB730 и никой не ми отговори, ето инфо от първа ръка (моята) - Телевизора пристигна с 2 броя дистанцонни (1 обикновено и 1 Magic remote)

    И всъщност спорeд инфoто в началото на темата очаквах да е със 100Hz панел, но според сигнатурата ZD.BEEWLJG излиза, че е с 50Hz...
    Този пост е редактиран от myst3; 23-05-14 в 13:39.
    hristoslav2 одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,467
    #1124

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Моделите от LB670 нагоре имат 1 обикновено и 1 Magic дистанционно.

    LG могат да променят индикацията всяка година и що се отнася да буквата - W явно тази година обозначава 100Hz-ов видеопанел.
    нямам инфо за 42"-овите модели но за 55"
    55LB670V, 671, 675V, 677, 730V:
    LC550DUH-PGF1 FHD 55.0INCH 1920X1080 450CD COLOR 72% 16/9 1300:1 120Hz Inverter N LED 3D(FPR) W/O T-con, 72.4W, 8bit, 10000K, 178/178 8ms LG Display Co., Ltd.

    Нека да изчакаме и да видим, колегите собственици на нови модели какво ще постнат по въпроса.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    15
    #1125

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Здравейте.
    Притежавам 42LM660S и въпроса ми към знаещите е как да преподредя прииеманите ТВ канали според личните ми предпочитания?
    На цифров пакет съм, с карта в CAM модула.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 75 от 113 ПърваПърва ... 2565737475767785 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 1511
    Последно: 20-10-12, 11:45
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе