Вижте резултатите от анкетата: Как бихте контролирали вашият телевизор ?

Гласували
236. Не можете да гласувате в тази анкета
  • С дистанционното управление

    166 70.34%
  • Със смартфон

    40 16.95%
  • С таблет

    19 8.05%
  • С Touchscreen

    9 3.81%
  • С глас

    23 9.75%
  • С жестове

    23 9.75%
  • Със силата на мисълта

    33 13.98%
  • С очите

    3 1.27%
  • Не знам / не мога да отговоря

    2 0.85%
Отговори на анкетата
Страница 85 от 113 ПърваПърва ... 3575838485868795 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,261 до 1,275 от общо 1691
Like Tree367Одобрявам

LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    60
    #1261

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Тези които са с LA690S/LA691s може да пробват следните настройки
    Picture menu:
    Energy Saving: Off
    Picture Mode: Expert [1 or 2]
    Backlight: 87
    Contrast: 89
    Brightness: 57
    H Sharpness: 5
    V Sharpness: 5
    Color: 65
    Tint: 0
    Aspect Ratio: Just Scan

    --Expert control menu--
    Dynamic contrast: Low
    Super Resolution: Low
    Black level: Low
    Real Cinema: On
    Color Gamut: BT709
    Edge Enhancer: Off
    Color Filter: Off
    Expert Pattern: Off [grayed out]
    Gamma: 2.4

    --White Balance submenu--
    Color Temperature: Warm1
    Method: 2-points
    Pattern: Outer
    Points: [High]
    Red: 25
    Green: 35
    Blue: 40
    Points: [Low]
    Red: 0
    Green: 0
    Blue: 0

    --Color management System submenu--
    Red: [Saturation 3. Tint 20, Luminance 0]
    Green: [Saturation -10. Tint 0, Luminance 13]
    Blue: [Saturation 1. Tint 0, Luminance 20]
    Cyan: [Saturation 0. Tint 0, Luminance 0]
    Magenta: [Saturation -5. Tint 0, Luminance 10]
    Yellow: [Saturation -10. Tint 0, Luminance 0]

    --Picture Option menu--
    Noise reduction: Off
    MPEG Noise Reduction: Off
    Black Level: Off
    Real Cinema: Off[grayed out]
    Eye Care: Off [grayed out]
    LED Local Dimming: high
    TruMotion: User
    De-Judder: 2

    На мойта бройка много и паснаха.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 21-06-14 в 17:24.
    Smash одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #1262

    Отговор: LGLA620S Time Mashine

    Цитат Първоначално публикувано от bai dobri Виж публикацията
    Здравейте, от скоро притежавам 42LA620S включил съм му външен хард диск 80GB SATA в USB порт 1 (с външно захранване - адаптер)). Инициализирах го с Time Mashine и до тук никакви грижи. Когато гледам телевизия мога да записвам на хард диска без проблеми . Когато му задам по график да записва обаче, ако го изключа от дистанционното запис след това няма ! Всъщност в самото начало като пробвах дали може да прави планиран запис докато е изключен направи запис . След това обаче като бях планирал основно няколко мача от световното не ми ги беше записал. Забелязвам, че като изключа тиви-то и хард диска също спира . След това като пусна тиви-то хард диска не се вижда трябва да го включя и изключа захранването на кутията за да се инициализира отново. Ако го изключа от USB порта само и пак го включа пак не се инициализира - само ако го рестартирам от захранването на кутията . До колкото видях тук телевизора трябва да записва дори когато е изключен което е основната идея за Time Mashine според мен. Забелязвам, че като изключа тиви-то лампичката на кутията на хард диска продължава да си свети, но като включа тиви-то харда не се вижда . Това възможно ли е да е проблем с телевизора ? Телевизора е ъпдейтнат до последен фърмуер още преди да разцъквам тази опция .
    Възможно е капацитета на диска да е недостатъчен за запис по график. Провери го в ръководството. Обикновено за тайм шифт изискването е капацитета на диска да е по-голям от 32 ГБ, а за запис по график - по-голям от 250 ГБ.
    bai dobri одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    40
    #1263

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    За всички които са имали проблеми с българските субтитри от вграденият плеър на телевизорите от LB серията, решението е следното: отворете си субтитрите с Notepad и след това им направете Save as с кодировка Unicode, след това всичко си тръгва по дифолт Поздрави

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    110
    #1264

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Zapa при мен не става. Как гледаш филми чрез сървър или от HDD/USB? Пробвах с Dark Knight Rises и не стана твоя метод, стана благодарение на podredko, той ми каза за програмката MKVtoolnix с която премахваш вградените субтитри и чак тогава тръгват тези който са external.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    21
    #1265

    Отговор: LGLA620S Time Mashine

    В крайна сметка се оказа проблем с хард диска . LG-то е невинно :-) прежалих се да форматирам друг хард диск също с капацитет 80 гиги . След това Time mashine си работи перфектно :-), ако някой изпитва подобен проблем да се съмнява в хард диска :-) . Сега диска се инициализира винаги при включване на тивито и планираните записи се записват коректно без проблеми . Благодаря за изразеното мнение !
    zabadara одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    40
    #1266

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от CaptainSlow Виж публикацията
    Zapa при мен не става. Как гледаш филми чрез сървър или от HDD/USB? Пробвах с Dark Knight Rises и не стана твоя метод, стана благодарение на podredko, той ми каза за програмката MKVtoolnix с която премахваш вградените субтитри и чак тогава тръгват тези който са external.
    Аз почти нямам филми с вградени титри, но успях да намеря 2, но и при тях тръгнаха след като добавих външен файл с български субтитри. Плейвам само от харддиск и USB. Не знам от къде и какви точно филми теглиш, но моите са блурей рипове които в 99% от случаите нямат вградени субтитри.

  8.  
     
  9. ilk
    ilk е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    4
    #1267

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Добър ден,
    От няколко дена съм собственик на LG 47lb730v. Преди да го купя изчетох всички мнения в тази тема относно проблемите с DSE на тазгодишните телевизори на LG, но въпреки това реших да рискувам и да взема един с надеждата, че няма да има подобен проблем(някои от хората в тази тема са извадили подобен късмет). От както го притежавам( вече 5-ти ден) не спирам да го тествам и да го мисля това DSE. По принцип не знам дали щях да забележа подобно нещо преди да прочета тази тема, защото преди това не бях чувал за DSE, но след като вече знам... Трудно ми е обаче да преценя дали моя телевизор го има този проблем, по-скоро мисля, че го има в някаква степен, но не знам до каква, защото четох, че като цяло е проблем на всички подобни телевизори, и за купувачите остава да се надяват да попаднат на бройка с по-малко изразен проблем, и се чудя дали съм от тях. Прикачам няколко снимки и едно клипче и се надявам, че хората по-запознати с проблема и тези по-чувствителни към него, ще си кажат мнението, защото от 7-дневния период в който имам право да го върна остава малко и трябва да взема решение какво да правя( закупен е on-line).

    http://videobam.com/nFVAD

    20140621_100451.jpg 20140621_100505.jpg 20140621_100502.jpg 20140621_100512.jpg 20140621_100528.jpg 20140621_100654.jpg 20140621_100703.jpg 20140621_100536.jpg
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 21-06-14 в 19:05.
    aldokalcone одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    325
    #1268

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Ако сенките са само в ъглите - аз лично бих ги прежалил. Ако в центъра на екрана ти е сравнително чист от петна и ивици(хоризонтални или вертикални), то според мен е по-скоро да се примириш с проблема. Може би при последвалите ревизии да го оправят този проблем(разбирай след Август-Септември), но аз лично се съмнявам, но пък знае ли се.

    При футбол ясно ли си личат тъмните ъгли? При филми предполагам в 95% от времето няма да ги забелязваш.

    На мен лично от снимките ми изглежда доста добре. Аз лично дето съм голямо мрънкало и доста претенциозен, мога да ти кажа, че перфектен LCD телевизор с LED подсветка е почти невъзможно да откриеш. Предпочитам ъглите да са ми по-тъмни и в останалата част от матрицата да няма петна и черти, отколкото ъглите да са ти ОК и да имаш Vertical DSE като това(забележи центъра на екрана по цялата вертиакала, според това е доста по-дразнещо от тъмните ъгли):
    42pfl6xx7a36a.JPG

    От кой град си? Ако не ти харесва да дойда да го взема

    Backlight на колко си го настроил за снимките?

    Може ли да тестваш с тази снимка (сивото е най-добре да се ползва за равномерност на панела):
    LINK -> http://p72i.imgup.net/grey3041ec.jpg

    От Техномаркет ли си го взел (онлайн)?
    Този пост е редактиран от aldokalcone; 21-06-14 в 15:16.

  11. ilk
    ilk е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    4
    #1269

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Здравей aldokalcone,

    Благодаря за отговора!
    Направих снимките които искаше и ги прикачам.
    20140621_154839.jpg 20140621_155423.jpg 20140621_155429.jpg 20140621_155437.jpg 20140621_155444.jpg 20140621_155502.jpg 20140621_155507.jpg
    20140621_155534.jpg 20140621_155551.jpg
    На тях задното осветление е 100, контраст: 89, яркост: 58. На предните, които бях качил, задното осветление беше 0, но контраста и яркостта не ги помня, само мога да кажа, че не бяха 100.
    Телевизорът иначе, да, от Техномаркет е. По време на футбол, а и на др. не го забелязвам изобщо това DSE. Иначе в общи линии е най-забележимо по ъглите, в останалата част не съм сигурен колко го виждам, но мисля, че се забелязват петна тук-там( това е само на едноцветен и по-светъл екран, и го гледам от около 2м.). Сега обаче забелязах нещо още по-неприятно(вижда се на последните 2 снимки) на няколко места виждам нещо като изгорели/зациклили пиксели( яд ме е, че чак сега го забелязвам, иначе да съм го върнал вече).
    В заключение: от Габрово съм, ако те устройва - идвай го взимай, ще ти смъкна пари за гориво
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 21-06-14 в 19:12.

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    325
    #1270

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Ааа, това което видях накрая не ми хареса. Какво е това петно? Да не е изцапано? Ако не е изцапано - значи е дефект на панела.
    Даже и на големите снимки го виждам, намира се в близост до центъра на панела, нали така?

    Въобще не ми изглежда на заседнали пиксели, те не светят в черно, само умрелите са черни. Освен да е цял клъстер от изгорели пиксели? По-скоро ми изглежда на някакъв дефект на панела.

    Мостра ли беше или чисто нов? Направо го връщай, такова петно ще ми избоде очите.
    Този пост е редактиран от aldokalcone; 21-06-14 в 17:07.

  13. ilk
    ilk е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    4
    #1271

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    За съжаление не е изцапано, иначе щях да го почистя и изобщо да не го мисля Нямам идея защо е така, аз като се замисля май го забелязах още първия път когато го пуснах, но реших, че е изцапано- трябвало е още тогава да стана да го почистя, че да ми отвори очите от време.

    И аз сега като го знам, само там гледам, иначе, ако не го знаеш може и да не го видиш. Дали е мостра или нов - само в магазина знаят.

    Обадих се на Техномаркет, в понеделник идва куриер да го прибира. Сега почвам да ги мисля др. неща: да не вземат да кажат, че аз съм му направил нещо и да ми го върнат, или по време на транспорта да стане нещо и пак мен да обвинят... като цяло варианти много, дано всичко мине точно, както би било в държавите на запад и да си получа парите, по банков път, в 30 дневен срок( колко има да ги мисля и тях после, че не са малко ).

    Иначе харесвам много марката, а и този модел е много хубав като дизайн, функции и 3D(много по-добро от на стария 42lm620s), но късмет...

    Дано историята да е с щастлив край.
    Този пост е редактиран от ilk; 21-06-14 в 17:27.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    325
    #1272

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Виждал съм монитори с подобни петна, не са дефектни пиксели, а дефект при производството на панела. hristoslav2 най-добре би обяснил какво евентуално може да е, но аз лично залагам на некачествена изработка на панела. В днешно време всичко се прави на бърз ход и за печалба, подобни "дефекти" минават без проблеми и ги пробутват на хората, ако мине номера - мине.

  16. ilk
    ilk е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    4
    #1273

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Аз бих ли могъл да причиня този проблем по някакъв начин, мисълта ми е - могат ли от Техномаркет да ми го върнат с това обяснение? Ти успявал ли си да върнеш успешно нещо?

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,485
    #1274

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Неможеш да го причиниш. Това е производствен дефект. Връщай и сменяй с друга бройка, която тествай на място със сиви заливки.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    168
    #1275

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Преди време бях чел някъде из форума, че DSE-то с времето не се променя. Някой тогава твърдеше, че при него с времето се е засилило, но тук беше отсечено като невъзможно, Сега и аз твърдя същото - за около 6 месеца DSE при мен се засили минимум 2-3 пъти /от почти незабележимо, до дразнещо при гледане на футбол/. 47LA740

    Естесвено вкъщи, нечувалите за DSE не се оплакват, но съм сигурен, че ако им кажа /покажа/ ще ревнат

    П.П. Гледам футбол на доста затъмнено и в режим на картината - ярък. Truemotion - изчистване плюс /не че има значение/

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 85 от 113 ПърваПърва ... 3575838485868795 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 1511
    Последно: 20-10-12, 11:45
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе