Вижте резултатите от анкетата: Как бихте контролирали вашият телевизор ?

Гласували
236. Не можете да гласувате в тази анкета
  • С дистанционното управление

    166 70.34%
  • Със смартфон

    40 16.95%
  • С таблет

    19 8.05%
  • С Touchscreen

    9 3.81%
  • С глас

    23 9.75%
  • С жестове

    23 9.75%
  • Със силата на мисълта

    33 13.98%
  • С очите

    3 1.27%
  • Не знам / не мога да отговоря

    2 0.85%
Отговори на анкетата
Страница 35 от 113 ПърваПърва ... 2533343536374585 ... ПоследноПоследно
Резултати от 511 до 525 от общо 1691
Like Tree367Одобрявам

LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #511

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от stivi Виж публикацията
    Не е точно по темата,но да споделя информация от брошурата на Метро ,от 30.01 цената на LG 47LA690 ще бъде 1500лв което при моментната цена в Технополис от 1800лв /в Техномаркет има някоя останала мостра на 1700лв/ си е доста добро предложение !
    Другият път споделяш информацията в тази тема -----> https://forum.setcombg.com/%D1%82%D0...%B8%D1%8F.html

    @irro,

    Да, прилича ми на DSE , и не, не се покрива от гаранцията.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    9
    #512

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Възможно ли е премахването на DSE-сервиз или нещо друго?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #513

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    ... и не се премахва проблема! Само чрез смяна на конкретната матрица. Даже и в началото при покупката да го няма в следствие на ползването на телевизора до 1-2 години започва да се появява на различни места с времето. Лично съм сменял 2 пъти панел по време на гаранцията и отново след време се появява този проблем. Както се казва: Гаранция - Франция. Гледай си с кеф и не му обръщай внимание.
    И да не забравяме, че световното технологично развитие ВИНАГИ е за сметка на клиента.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    325
    #514

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от irro Виж публикацията
    Здравейте.
    Искам да попитам,това така наречения "ефект на мръсният екран" ли е,и ако е така то гаранцията покрива ли премахването му или друга манипулация?
    Тези по-светли хоризонтални ивици ги виждам само когато има мачове или картината в по-голямата си част е еднородна като цвят и в бързо движение.
    Благодаря предварително за отделеното време и внимание.

    Смяна на матрицата в сервиз. Аз лично бих се разправял, като ти гледам снимките - положението е трагично, за подобен проблем бих вдигнал магазина/сервиза във въздуха. Изкарал си късата сламка, бройката която си снимал е много зле, аз лично съм огледал над 10-15 модела на LG и толкова зле не съм виждал.
    Може ли да споделиш модела на телевизора?
    Също така е по-правилно да се снима телевизора централно, ако е под ъгъл или под/над него е нормално да има някакви неравномерности.

    soon, не съм забелязвал влошаването на DSE след време. Каквото е в началото - такова е и след няколко години, друг е въпроса ако конркетния модел иима някакъв дефект и по-точно с подсветката му, ако някъде отслабва силата на подсветката е нормално да се образуват петна, което също е дефект, но причината за DSE-то е в панела, докато петната причинени от неравномерна подсветката е заради подсветката. Имам познати с LG телевизори, на по няколко години, както и вкъщи също - с времето не се наблюдава подобна деградация, то ако беше така и мониторите с IPS матрици щяха да са за боклука след 2г. ползване.

    А за да избнегнете мъките със сервизите, просто гледайте телевизора преди да го купите - заливки, теста с облаците, футбол и т.н. VA панелите също не са имунизирани от този проблем, там го има също, но може би е малко по-слабо изразен.
    Този пост е редактиран от aldokalcone; 24-01-14 в 12:06.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    94
    #515

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Това е направо потресаващо, и при моя има, но е толкова слабо че ми се налага да го търся ако искам да го видя. И си мислех че ще ми е проблем, но като гледам снимките от по предните постове...

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #516

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    @ aldokalcone,
    при мен имаше развитие. В началото нямаше нищо и еднородноста бе идеална. След 15 месеца започнаха процеси на появяване, които с напредване във времето се увеличаваха. Това за информация иначе "майната им" на матриците и производителите. С 2 думи: ГОНЕТЕ СИ ИНТЕРЕСА от самото начало на покупките. Скритите проблеми са много съзнателно допуснати да са налични на нашия пазар.
    Успех на прецаканите!!!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    122
    #517

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Само да попитам, този Dirty screen effect само при LG ли го има, или просто при тях най-често (или най-силно) се проявява ?

    На каква картина следва да се проверява най-добре в магазина ? Едноцветна (примерно черно... или друг цвят) ?

    Някой спомена, че се виждал най-добре по време на футболен мач - каква е логиката за това ? В смисъл не се ли вижда повече при статична тъмна картина... мачовете са динамични и си мисля, че при зелените терени и шерени трибуни би било странно да се набива толкова на очи точно при тях... но знам ли...

  10. Novice
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    9
    #518

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Телевизора е LG 50LA620S от ТМ и найстина не е толкова зле колкото изглежда на снимките.Снимах под ъгъл за да се види най добре това за което питам.При гледане на телевизия не се забелязва,но когато гледам мач се вижда но само на бързите сцени и не е така на петна както е на снимката,а по скоро е като вертикални по светли линий.Ако движението е на къси пасове не вижда изобщо.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    42
    #519

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Здравейте. Някой може ли да ми каже какъв кабел да си взема за да вържа телевизора с телефона през MHL. Телевизора е 47LA691s. Телефона е HTC one X? Гледам предлагат един които са комбинирани (micro usb to HDMI+usb). аз мисля, че този модел за за телевизори без МHL. Tъй като този има кабела от сорта на този ли трябва да е? http://www.technopolis.bg/b2c/catalo...-SONY-DLC-MB20

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    325
    #520

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от Van Basten Виж публикацията
    Само да попитам, този Dirty screen effect само при LG ли го има, или просто при тях най-често (или най-силно) се проявява ?

    На каква картина следва да се проверява най-добре в магазина ? Едноцветна (примерно черно... или друг цвят) ?

    Някой спомена, че се виждал най-добре по време на футболен мач - каква е логиката за това ? В смисъл не се ли вижда повече при статична тъмна картина... мачовете са динамични и си мисля, че при зелените терени и шерени трибуни би било странно да се набива толкова на очи точно при тях... но знам ли...
    Не е само при LG, при всички го има, но при VA матриците е малко по-слабо изразен, но и там го има. При IPS e малко по-видно, защото IPS матриците пропускат повече светлина от VA.

    За тестването - не мога да намеря темата с тесовете, но общо взето това е напълно достатъчно:

    Сива снимка с резолюция 1080р и тъмно зелена.
    + тези две видеа:
    ClearSky&Earth.AVCHD1080(50i)
    Sky&CloudsAVCHD1080(50i)
    *видеата може да ги намериш в темата с тестови снимки и видеа, нека някой даде линк за нея, че аз не мога да я намеря.

    За видеата е желателно да се отдалечиш на поне 3 метра от телевизора, колкото по-далеч си от него - толкова по-лесно може да забележиш неравномерностите. Лично ги тествах и това е най-добрия тест с който може да се тества, тествах LGLA790, Sony W6, W8 и W9, от четерите бройки - само SONY w6 беше без DSE (или поне аз не го виждах), това естествено не значи че друга бройка ще е перфектна, просто е било въпрос на късмет да попадна нея, тъй като и за SONY-то има много оплаквания за DSE, въпреки че е с VA панел. 1500-2500лв не ги давайте с лека ръка, тествайте на място и преценявайте.

  13. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #521

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Темата с тестовете е преместена в подфорум: "Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори".

    Ето го твоя пост относно DSE ------> https://forum.setcombg.com/%D1%80%D0...tml#post658345

    Желателно е да прехвърлите дискусията, там.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,518
    #522

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от kalin_sb Виж публикацията
    Здравейте. Някой може ли да ми каже какъв кабел да си взема за да вържа телевизора с телефона през MHL. Телевизора е 47LA691s. Телефона е HTC one X? Гледам предлагат един които са комбинирани (micro usb to HDMI+usb). аз мисля, че този модел за за телевизори без МHL. Tъй като този има кабела от сорта на този ли трябва да е? http://www.technopolis.bg/b2c/catalo...-SONY-DLC-MB20
    Трябва ти кабел HDMI към Mini HDMI - като този от линка, който си дал.

  16. Novice
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    9
    #523

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    "сламката" не е чак толкова къса.Явно снимките ви подведоха,съжалявам за което!
    Ето снимки директно срещу телевизора,и за съжаление фотоапарата не може да улови по-светлите вертикални линий за който става дума

    DSC01246.jpgDSC01253.jpgDSC01254.jpg

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    37
    #524

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Здравейте,

    Искам да попитам нещо. Забелязвам, че модела la860v има една опция повче от 6 и 7 серия, в 3d менюто - "frame sequential" (според спцификациите на lg.bg). Означава ли това, че може да плейва 3d филм в пълна HD резолюция? В мрежата има доста mkv файлове, които не са half-sbs или ou. Например видео със следните данни:
    Codec...........: AVC / MVC
    Type............: progressive
    Resolution......: 1920x1080
    Bit rate........: 26.0 Mbps / 15.0 Mbps
    Frame rate......: 23.976 fps

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,518
    #525

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    интересно защо само за LA860 са го изписали...

    Има няколко вида 3Д компресия

    Side-by-Side 1920x1080 (реални 960x1080 пиксела на око)
    Top-and-Bottom 1920x1080 (реални 1920x540 пиксела на око)
    Line-by-Line 1920x1080 (реални 1920x540 пиксела на око)
    Vertical-Stripe 1920x1080 (реални 960x1080 пиксела на око)
    Checker-Board подобно на Line-by-Line с тази разлика, че не са линии а всяка точка е отделно. Като предимство е, че може да имате 2D и 3D в един екран, недостатъка е половин резолюция за 3D часта.
    Frame Sequential (highest 3D quality) реални 1920x1080 пиксела на око - /Frame Packing aka HDMI 1.4 3D/ е всъщност метода по който конзолите и компютрите прехвърлят 3D сигнала през HDMI. Frame Sequential ползват само Nvida през DVI към мониторите.
    What is Frame Packing 3D? – 3D Frame Packing Explained

    Както сам може да се досетиш при видеопанел с резолюция 1920x1080 и пасивно 3Д няма как да получиш 3Д образ с пълната резолюция на панела. Ако панела е с удвоена резолюция (4K - 3840х 2160). Тогава 3Д образа ще е с резолюция 3840x1080.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 26-01-14 в 19:48.
    competition одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 35 от 113 ПърваПърва ... 2533343536374585 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 1511
    Последно: 20-10-12, 11:45
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе