Вижте резултатите от анкетата: Как бихте контролирали вашият телевизор ?

Гласували
236. Не можете да гласувате в тази анкета
  • С дистанционното управление

    166 70.34%
  • Със смартфон

    40 16.95%
  • С таблет

    19 8.05%
  • С Touchscreen

    9 3.81%
  • С глас

    23 9.75%
  • С жестове

    23 9.75%
  • Със силата на мисълта

    33 13.98%
  • С очите

    3 1.27%
  • Не знам / не мога да отговоря

    2 0.85%
Отговори на анкетата
Страница 109 от 113 ПърваПърва ... 5999107108109110111 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,621 до 1,635 от общо 1691
Like Tree367Одобрявам

LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    125
    #1621

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Благодаря за отговора.

    Мнението ми стана дълго щото пробвах да му направя и кратко ревю на модела за да съм от полза на другите колеги, понеже и нищо не намерих във форума за серията LB550, дори на официални БГ сайт на LG го няма като модел.

    Проблем не виждам за сега , само леко прецакване че е бил май мостра, което е нормално за бг промоции.
    и само ме изненада че няма DTS декодер , мислех че е време всички съвременни ТВ плеъри да го поддържат , но уви.
    иначе ТВ си ми харесва - изненадаме като хвана всички не кодирани канали на цифровата кабелна и всички радиа и всички аналогови програми

    Просто едва сега се замислих, че ако ще е гарга поне да ли да не е черна и рошава т.е. тв не се сменя много често и поне да има всички съвременните екстри за 25% в повече 200лв (42LB650V има DTS, 100Hz, WebOS, 3D, 2 пъти по силни говорители 10 вата)

    исках да видя и колко часа е работил?
    Прав си че аз трябва да си избера , но ми е трудно и затова потърсих помощ и съвети тук?
    Този пост е редактиран от bambam2k; 01-12-14 в 13:45.
    botev4o одобрява това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #1622

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    bambam2k
    Твърде орязан откъм възможности е LB55ХХ. Ако това се отнася за тази серия, би трябвало да поддържа DTS.
    За мен най-дразнеща би била липсата на DLNA.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    125
    #1623

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    май още по орязана е LB550
    проверено е DTS няма със сигурност
    и DLNA няма, но то не се ли измества от NFC?
    Този пост е редактиран от bambam2k; 01-12-14 в 17:00.

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #1624

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от bambam2k Виж публикацията
    май още по орязана е LB550
    проверено е DTS няма със сигурност
    и DLNA няма, но то не се ли измества от NFC?
    Що се отнася до DLNA, това наистина е голяма липса и няма нищо общо с NFC.
    С помоща на DLNA технологията, можеш да гледаш филми, снимки и друго мултимедийно съдържание през локалната си мрежа от компютър или друго мрежово устройство. Това е основния начин, който аз и много други колеги ползваме.
    botev4o и competition харесват това.

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    338
    #1625

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от bambam2k Виж публикацията
    Просто едва сега се замислих, че ако ще е гарга поне да ли да не е черна и рошава т.е. тв не се сменя много често и поне да има всички съвременните екстри за 25% в повече 200лв (42LB650V има DTS, 100Hz, WebOS, 3D, 2 пъти по силни говорители 10 вата)
    Колега, лошото на слабите говорители е, че като им усилиш звука, дрънчат като тенекия в сравнение с по-мощни говорители, предаващи същият по сила звук. Просто е много дразнещо. Не, че 10W говорители са кой знае колко качествени откъм звука, но тези по 5W и 6W (при някои марки) са непоносими. Поне тези, които съм чувал при различните марки, винаги са се справяли зле при човешки говор.
    bambam2k и zabadara харесват това.

  7. Novice
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    8
    #1626

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Здравейте!
    Моля за помощ за настройка на сет-топ-бокса! Имам телевизор LG LA660 с меджик дистанционното, което бях нагласил да управлява булсат приемника. Преди месеци следвах тези инструкции, за които благодаря:

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    1стр. в темата -
    Имам LG Magic Remote - мога ли да си управлям приемника на Булсата
    Да - първо в менюто промененете държавата на Полша. Трябва да ви е включен нета, после избирате Set Top Box.
    После избирате от списака Big Sat, и там избирате модел 3 - запазвате(Става и ако се избере Хоукаст , модел 6)
    Вече имате комбинирано дистанционно, на което му работи всичко, дори писането на номера на канала.
    Като изпишете 0 , извеждате каналите.
    Проблемът е, че смених HDMI порта, в който беше включен приемника и сега не мога да настроя отново, дори и когато го върна на предния. Стигам до момента, в който избирам big sat, след което излиза прозорец, на който пише: "Не може да изтегли информация за дистанционното управление." С опция за "нов опит" или "настройка по-късно".
    Пробвах с Homecast, пробвах да сменя и държавата от Полша на Швеция, но все същото. Отварям интернет страници, което би означавало, че имам интернет.
    Не съм ъпдейтвал софтуера, който е версия 04.22.60
    Моля за идеи и съвети!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    125
    #1627

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Интересно че при различен източник (радио, аналогова кабелна, цифрова кабелна) силата на звука е различна . При някой е много добре , при други ми идват леко слабо, не че не се чуват а има нещо в самото усилване защото гледах че на старият 21" тв вътре пак са 2 х5w но не се седи в стаята като е на макс звука. и може би моя опертор си прави разни селекции, щом на радио и на цифрова си е добре, но определно можеше да му сложа 10 вата

  10. Novice
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    7
    #1628

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Привет
    Решение за Булсат за моделите 2014
    Имам две LG-та с Булсатком 47LB670 и 39LB650
    Решението за за управлението от magic remote
    Държава Полша
    SET- TOP BOX
    Избирате приемник SKYMASTER и след това избирате 7-та опция за управление

    п.п. Играх си 40 мин. да проверя един след и всичките 100+ приемника и опции за да го уцеля.
    п.п2 Работи и на 2013 Моделите LA
    Този пост е редактиран от Angel Lambrev; 03-12-14 в 22:37.
    iwan33 и kbul харесват това.

  11. ogs
    ogs е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    15
    #1629

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Здравейте, имам 47LB671V. Някой има ли наблюдение върху този или сходен модел - как се държат различни usb аксесоари - камери, безжични клавиатури и т.н. В някои западни форуми казват, че работят всякакви клавиатури с изключение на youtube приложението, пък на мен точно за него ми трябва. Макар че Magic remote е доста удобно, ми се ще да пробвам и нещо такова Measy RC8 Wireless USB Air Mouse Touchpad Keyboard 4 Media Player Android Box/PC | eBay

  12. Novice
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    8
    #1630

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от Angel Lambrev Виж публикацията
    Привет
    Решение за Булсат за моделите 2014
    Имам две LG-та с Булсатком 47LB670 и 39LB650
    Решението за за управлението от magic remote
    Държава Полша
    SET- TOP BOX
    Избирате приемник SKYMASTER и след това избирате 7-та опция за управление

    п.п. Играх си 40 мин. да проверя един след и всичките 100+ приемника и опции за да го уцеля.
    п.п2 Работи и на 2013 Моделите LA
    Много благодаря за информацията! Заработи при мен без проблем!

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #1631

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от ogs Виж публикацията
    Здравейте, имам 47LB671V. Някой има ли наблюдение върху този или сходен модел - как се държат различни usb аксесоари - камери, безжични клавиатури и т.н. В някои западни форуми казват, че работят всякакви клавиатури с изключение на youtube приложението, пък на мен точно за него ми трябва. Макар че Magic remote е доста удобно, ми се ще да пробвам и нещо такова Measy RC8 Wireless USB Air Mouse Touchpad Keyboard 4 Media Player Android Box/PC | eBay
    Здравей,
    Телевизора работи както с жични, така и с безжични клавиатури, мишки и някои джойстици/джойпадове. Към момента има данни за следните:
    LOGITECH K360, LOGITECH K360, LOGITECH K400, LOGITECH K750, LOGITECH F310, LOGITECH F510LOGITECH F310
    LOGITECH Touch Mouse T620
    LOGITECH Rumblepad 2
    LOGITECH Dual Action Gamepad
    LOGITECH Wireless Mouse M235
    LG Electronics MKS-1200
    Hama RF 2000
    A4 TECH 7600N-1
    K0152J Fshow
    AGPtek Wireless Finger HandHeld
    Genius KB-8000
    SVEN Comfort 3200 Wireless
    За камерите е ясно, има ограничение до фирмената LG AN-VC500. След включването и ще заработи Skype и функцията за управление с жестове.
    LG казват, че има ограничение за USB дискове до 2 TB и флаш стикове до 32Gb и на параметрите за напрежение до 5V и номинален ток до 500 mA. Отново според LG, при ползване на удължител, дискове със собствено захранване или такива с вградена стартираща програма може да има проблем при разпознаването.
    Вярно е, че Youtube приложението не поддържа клавиатура. Като компенсация има възможност за управление и търсене от смартфон или компютър. Друг удобен начин е гласово търсене с Magic дистанционното, който по примера на други операционни системи е вграден в webOS.
    Този пост е редактиран от operator3; 05-12-14 в 12:23.
    ogs, Deyan Stoykov и Dimitar_46 харесват това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    41
    #1632

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Здравейте! Много търсих, но не намерих почти нищо. Имам телевизор (води се телевизор/монитор) DM2752D-PZ.AEUHLUP. Моделът е от 2012-та, ако не бъркам. Защо не мога да открия тази серия тук? Много ми е интересно да разбера, каква му е матрицата точно. Преди 2 седмици се появи черта на екрана, дадох го в сервиза и днес ми го върнаха. Много ми е интересно, дали са сложили абсолютно същата матрица или подобна/различна. Струва ми се, че се вижда сякаш малко по-различно, но няма как да съм сигурен. Няма ли начин да се разбере това през някакво сервизно меню?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    125
    #1633

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Благодаря за менията, омогнаха ми и го върнах , нещо не ме накефи тоя LB550V ще чакаме и събираме пари за нещо по хуабво

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,506
    #1634

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от rusnaka Виж публикацията
    Здравейте! Много търсих, но не намерих почти нищо. Имам телевизор (води се телевизор/монитор) DM2752D-PZ.AEUHLUP. Моделът е от 2012-та, ако не бъркам. Защо не мога да открия тази серия тук? Много ми е интересно да разбера, каква му е матрицата точно. Преди 2 седмици се появи черта на екрана, дадох го в сервиза и днес ми го върнаха. Много ми е интересно, дали са сложили абсолютно същата матрица или подобна/различна. Струва ми се, че се вижда сякаш малко по-различно, но няма как да съм сигурен. Няма ли начин да се разбере това през някакво сервизно меню?
    Всички 27" монитори с тунер имат поставени IPS матрици.
    LG Flatron DM2752D-PZ

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    145
    #1635

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от Dimitar_46 Виж публикацията
    Има наличен ъпдейт Ver. 04.25.05 по мрежата за LA /2013/серията.
    Някой знае ли нещо за него..?

    В момента съм с Ver. 04.24.33.

    Благодаря предварително.
    Много доре се държи на ЛА620 при апликейшъните: Youtube и Vtuner - зареждат доста по-бързо!
    Dimitar_46 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 1511
    Последно: 20-10-12, 11:45
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе