Страница 23 от 32 ПърваПърва ... 132122232425 ... ПоследноПоследно
Резултати от 331 до 345 от общо 468
Like Tree63Одобрявам

LG телевизори 2015

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #331

    Отговор: LG телевизори 2015

    Цитат Първоначално публикувано от TTABKATA Виж публикацията
    ... инфо-лентата повече ми харесва от предишни версии (горе в ляво на екрана - компактно...
    Сега инфо-лентата заема до 1/3 от горната част но екрана, при което трудно се следи действието, а големият минус е, че премахнаха от нея удобните бутони за запис и напомняне.
    Плюс е добавеното заглавие на актуалното предаване под номера на каналите, при смяната им. Забелязвам по-бързо стартиране на webOS, но интерфейса е точно толкова бавен както преди.
    Забелязвам "бъг" в Live Playback функцията. След спиране на телевизора, временните файлове остават неизтрити в папката /lg_dvr/TS. Изтриването им сега, за разлика от 04.XX.XX, се случва при стартирането на телевизора, при което за известно време виси надпис "Time Machine се подготвя за работа".
    Странно е, че бъга се появява и при руските телевизори с блокирани функции за запис, като отново на диска се създават неизползваеми файлове с общ обем по няколко гигабайта.

    srt.png

  2.  
     
  3. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #332

    Отговор: LG телевизори 2015

    Цитат Първоначално публикувано от vvassilev Виж публикацията
    Интересни констатации, които не съм забелязал при мен /LF 5327/, за DNLA, нямам впечатления, тъй като съм се отказал отдавна от ползването му, за него е необходимо да имаш предварително пуснат компютър, а аз целя, когато е възможно да работя без него, при необходимост го пускам през HDMA. Булсатком IPTV не съм пробвал, но HBOGO работи безпроблемно, но за него има отделно приложение, не може да се пусне през браузера. Мрежовите функции с други устройства са практически неизползваеми, бавно се свързва и засича на съдържание с по-висок битрейт, това не се дължи със сигурност на процесора, тъй като имам BRD на LG, на около 5 години, което работи безпроблемно по мрежа дирекно /без компютър с DNLA/, при всички случаи процесорът му е много по-слаб. Изглежда, че всички телевизори, които имам е така /Тошиба, LG по-стари/, така, че това вероятно е предвидено ограничение. Същевременно през мрежа и интернет, през ютуб, работи много добре /като компютър/, както през специалното приложение, така и през браузера, възпроизвежда файлове с много висок битрейт. През диск и флашка работи идеално, вграденият плеер възпроизвежда всичко, което до сега съм пробвал, има и доста настройки, директно през мрежа не чете външни субтитри. Менютата сменя бързо. Колкото до операционната система ОС, не я намирам за особено комуникативна и удобна за потребителя, но когато й свикнеш, /което става бавно/, не е проблематична, по принцип има различна логика от останалите и това води до объркване при ползването й. За дизайна нямам оплаквания, рамката е съвременна тънка, самият телевизор също е тънък и е закачен на стената като скрива всички кабели, негови и на останалите устройства в близост до него. Директно възпроизвежда много формати, поради което е заслужил отделен 2 TBt диск, на който може да се записват и предавания, освен външните записи, тук неоудобството е, че нищо външно не може да се записва през мрежата, тъй като телевизорът е видим, но не дава достъп до диска. Общо взето съм по-скоро доволен от телевизора, ако смяташ да го връщаш, само заради мрежовите функции, убеди се, че другият, с който ще го замениш е по-добър в това отношение. Струва ми се, че при всички телевизори има ограничения в това отношение, за да не се откашеш да си купиш съпътстващи устройства. Никой не иска да пусне телевизор, заместващ компютър, въпреки, че при този хардуер, който имат това не би било проблем.
    Отказах се да връщам телевизора. За в бъдеще ще се използва като поредния голям монитор. Не ме интересуват екстри, приложения и мрежова свързаност. Имам достатъчно на брой мулти-медия плеъри, които вършат прекрасна работа. Просто очаквах нещо значително по-добро и по-различно от стария ми LM660, но не познах. Но не е болка за умиране - нали има червен бутон (Power On/Off ) това е напълно достатъчно.

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #333

    Отговор: LG телевизори 2015

    На 1 септември се появи, за България и другите страни, нова версия в тестов режим. Вече е традиция при LG, големината на номера при фърмуера да не отговаря на височината на версията webOS.
    Така 05.00.04 замени 05.10.02, а версията на webOS се промени от 1.4.0-2502(afro-ashley) на 1.4.0-2504(afro-ashley).
    Генерални новости не се забелязват на пръв поглед.
    Iuly Kostov одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 02-09-15 в 20:40.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #335

    Отговор: LG телевизори 2015

    LG 55UF8007: IPS panel, 50 Hz (no buffer TruMotion)

    LG 49UF6407: IPS panel, 50 Hz (no buffer TruMotion),
    The arrangement of the pixel for 49UF6407 - RGBW


    Is the lg uf6800 series true uhd or not? - AVS Forum | Home Theater Discussions And Reviews

    What is RGBW TV? – Samsung Electronics Official Blog: Samsung Tomorrow | Samsung Electronics Official Blog
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 03-09-15 в 21:23.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 19-09-15 в 21:14.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    55
    #337

    Отговор: LG телевизори 2015

    Разгеле, дойде актуализацие на LB650v снощи. Версиета е 5.00.04. Първото което ми направи впечатление е ,че вече при смяна на каналите отгоре се изписва какво дават в момента . Тепърва ще го разцъкам .Някой ако види нещо друга нека пише.
    Този пост е редактиран от mely; 24-09-15 в 12:32.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    312
    #338

    Отговор: LG телевизори 2015

    Аз сложих ръчно същата версия преди няколко дни и забелязвам голямо подобрение в бързодействието на телевизора. Версията обаче е 1.4, а в няколко сайта прочетох, че ще пуснат WebOS 2.0.

  11. Novice
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    2
    #339

    Отговор: LG телевизори 2015

    Здравейте! Вчера си закупих lg49lf632v от Техномаркет.В комплекта няма magic remote.Поисках да си закупя едно и след проба с AN-MR500 се оказа, че е несъвместимо с модела телевизор.Няма ли дистанционни за модели 2015г.Гледам, че в други магазини продават телевизора с magic remote.Какъв модел е дистанционното и от къде мога да си закупя такова?

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #340

    Отговор: LG телевизори 2015

    Трябва ти
    LG AN-MR600: Magic Remote Control with Voice Mate™ for Select 2015 Smart TVs | LG USA

    Input Capabilities - Pointing, Drag & Drop, Wheel, Voice Recognition, Universal Remote, Number Key Pad
    Съвместими UHD 4K модели - UF7700, UF8500, UF9400, UF9500
    Съвместими OLED модели - EF950, EG960, EF980
    Съвместими LED LCD модели - LF630
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 27-09-15 в 15:33.

  13. Novice
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    2
    #341

    Отговор: LG телевизори 2015

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Трябва ти
    LG AN-MR600: Magic Remote Control with Voice Mate™ for Select 2015 Smart TVs | LG USA

    Input Capabilities - Pointing, Drag & Drop, Wheel, Voice Recognition, Universal Remote, Number Key Pad
    Compatible UHD 4K Models - UF7700, UF8500, UF9400, UF9500
    Compatible OLED Models - EF9500, EG960, EF980
    Compatible LED LCD Models - LF630

    Благадаря за информацията!

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #342

    Отговор: LG телевизори 2015

    Никъде го нямаше преди месец. От LG ме пратиха в Роял електроникс да поръчам, ала-бала. Сега с мишката ровя из смарта, ама няма май да купувам, защото си гледам основно един миналогодишен модел и той си има. Новото обаче е по готино защото има и цифрови бутони.

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #343

    Отговор: LG телевизори 2015

    LG 55UF950V: Luxusní a ultratenký Ultra HD televizor [test] – AVmania.cz
    cz to en
    Запомнете:
    Регулирането на TruMotion в менюто на картината, за всички LG телевизори: моделите с 100Hz панели панел имат De-Judder и De-Blur.
    Без De-Blur имат 50Hz панел.

    source photo:[avmania.e15.cz]
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    145
    #344

    Отговор: LG телевизори 2015

    Има нов ъпдейт за ЛА620 - SW version 04.27.05. Предполагам, че е за всички ЛА серии.
    Не знам какво са променяли, но цветовете ми се струват по наситени след ъпдейта. Може и да си въобразявам.
    Поздрави

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #345

    Отговор: LG телевизори 2015

    Under666

    Нова версия на софтуера: Netcast 4.0 (27/04/05) и (3.5.08 OLED и Plasma)
    Дата: от 21-ви септември, 2015
    Списък на подобренията:
    • Подобрено показване на субтитри и достъпност
    • Подобрен запис DVR
    https://translate.google.ru/translat...3-08&sandbox=1

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 23 от 32 ПърваПърва ... 132122232425 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 8543
    Последно: Днес, 03:47
  2. OLED Телевизори - съвети и обсъждане
    От hristoslav2 във форум Телевизори
    Отговори: 1679
    Последно: 22-04-24, 21:00
  3. Samsung спира производството на OLED телевизори
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 07-05-14, 14:20
  4. Отговори: 4
    Последно: 27-05-08, 07:30
  5. Прозрачни OLED пиксели
    От daley във форум Коментирай новина
    Отговори: 0
    Последно: 31-03-06, 12:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе