Страница 4 от 8 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 106
Like Tree15Одобрявам

Животът на OLED телевизорите

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #46

    Отговор: Животът на OLED телевизорите

    Цитат Първоначално публикувано от ilian1966 Виж публикацията
    Изводът е да си купуваме само среден клас Лед телевизори с EDGE подсветка, ако правилно съм те разбрал?
    Да, повечето философи / хейтъри на OLED технологията трябва задължително да го правят. Тези панели никога не "прегарят", без значение как и какво гледат на тях

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    48
    #47

    Отговор: Животът на OLED телевизорите

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    не си ме разбрал правилно
    Написаното е пример за недостатък, за който повечето потребители не се и досещат.
    Всяка една технология има куп минуси и плюсове. В презентации, ревюта и тестове се описват и тестват, само тези, които значително влияат на картината. Нищо не се споменава за останалите, чиито ефект върху картината е много слаб, но..си съществуват.

    Последно колегата повдигна проблема с PWM, но не писа, че такъв не съществува при OLED. Вероятно се появява при активиране на функцията BFI (black frame insertion), което може би обяснява отказа от нея при модели LG 2019.

    christal, coverstar
    Избройте + и - на двете технологии и ги "поставете на кантар". Дайте да видим вашата оценка и видим коя има бъдеще и защо.
    Е, добре де, напиши какво е твоето мнение.
    При бюджет до 3000 лева кой е оптималният избор за телевизор с диагонал 55 инча, който ще стои в дневната (хол + трапезария). Разстоянието до телевизора е около 3,5 метра. Ще се гледа и денем и нощем поне пет-шест часа на ден.
    След и аз не знам колко години ще го преместя в друга стая, където ще се ползва по-малко.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    30
    #49

    Отговор: Животът на OLED телевизорите

    hristoslav2

    Защо Филипс изоставиха куро технологията, после още 5 години панасоник доразвиха плазмите. И хич не се дават на съвременните скъпи шитни.
    Като си взех сони 65" 8577 и първите 3 дена не можех да повярвам че може да е толкова зле картината спрямо ВТ-то ми. И продължих да си гледам ВТ-то в всекидневната а сонито е в спалнята и се ползва по 1-2 часа макс дневно. Питам дали и след 2-3 години с оледа мога пак да остана с неприятното чувство и пак да си гледам дъртата плазма (над 10к часа е вече)

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    48
    #50

    Отговор: Животът на OLED телевизорите

    Предимно всякакви телевизионни програми, включително спортни и филми от замунда с високо качество. Понякога ще се ползва и като втори монитор. Мишката на лаптопа ми е безжична, а и може да си купя и безжична клавиатура. Игри засега не планирам, но кой знае, ако си купя Плейстейшън може и да играя.
    На мен много ми допадна този.
    https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...ra-p457493673/
    Цената му беше паднала до близо 3800 лева, но за малко. Бързо се върна от там откъдето падна.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от alfa156 Виж публикацията
    hristoslav2

    Защо Филипс изоставиха куро технологията, после още 5 години панасоник доразвиха плазмите. И хич не се дават на съвременните скъпи шитни.
    Като си взех сони 65" 8577 и първите 3 дена не можех да повярвам че може да е толкова зле картината спрямо ВТ-то ми. И продължих да си гледам ВТ-то в всекидневната а сонито е в спалнята и се ползва по 1-2 часа макс дневно. Питам дали и след 2-3 години с оледа мога пак да остана с неприятното чувство и пак да си гледам дъртата плазма (над 10к часа е вече)
    BT-то ти? Кво е туй нещо?
    Явно че става въпрос за плазмен телевизор, но какъв?

  7. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,399
    #51

    Отговор: Животът на OLED телевизорите

    Цитат Първоначално публикувано от alfa156 Виж публикацията
    hristoslav2

    Защо Филипс изоставиха куро технологията, после още 5 години панасоник доразвиха плазмите. И хич не се дават на съвременните скъпи шитни.
    Като си взех сони 65" 8577 и първите 3 дена не можех да повярвам че може да е толкова зле картината спрямо ВТ-то ми. И продължих да си гледам ВТ-то в всекидневната а сонито е в спалнята и се ползва по 1-2 часа макс дневно. Питам дали и след 2-3 години с оледа мога пак да остана с неприятното чувство и пак да си гледам дъртата плазма (над 10к часа е вече)
    65 размер единствено бих взел XG95 или ZF9.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #52

    Отговор: Животът на OLED телевизорите

    Цитат Първоначално публикувано от alfa156 Виж публикацията
    hristoslav2

    Защо Филипс изоставиха куро технологията, после още 5 години панасоник доразвиха плазмите. И хич не се дават на съвременните скъпи шитни.
    Като си взех сони 65" 8577 и първите 3 дена не можех да повярвам че може да е толкова зле картината спрямо ВТ-то ми. И продължих да си гледам ВТ-то в всекидневната а сонито е в спалнята и се ползва по 1-2 часа макс дневно. Питам дали и след 2-3 години с оледа мога пак да остана с неприятното чувство и пак да си гледам дъртата плазма (над 10к часа е вече)
    Бъркаш Pioneer с Philips. Много известни марки произвеждаха плазмени телевизори - Pioneer, Fujitsu, NEC, Panasonic, Hitachi, Sony, Toshiba, LG, Samsung, Sanyo, Magnavox, Insignia, Vestel, Protron, JVC, Lanix, Funai, ProScan, Orion, Marantz
    Плазмените телевизори минаха дълъг път на развитие от 1993 до 2013 година...Първите такива бяха с контраст от 900:1 и накрая стигнаха до 12 000:1.
    С всяка изминала година подобряваха панела- намаляваха нивото на "черното" ,увеличаваха яркостта(стигнаха до 1300 cd/m2), 8-10-12 бита на цвят...

    Колегите от САЩ си водят статистика, коя марка и колко часове е наработил и все още са доволни
     
    Panasonic
    1st 62,142 by Aussierob Panny TH-42P77U
    2nd 47,104 by sonny21 Panasonic VT20
    3rd 43,384 by Treespider TX-P50V10E
    4th 43,123 by dejrfan Panny TH-42PX60U
    5th 39,824 by hazna tc-p54v10
    6th 33,724 by Test Ickles's Mom and Dad TC-P65S2
    7th 31,745 by Sky_2_5 Panny TH-50PX50U
    8th 29,895 by VA_DaveB TH-46PZ800U
    9th 26,812 by 34-hfx-83 TC-P50G20
    10th 26,409 by 727 TH-50PHD8UK
    11th 26,179 by CEAyuso TC-P60ST50
    12th 26,142 by Archerkit 50PZ85U
    13th 25,977 by dhewie TH-42PX80U
    14th 25,847 by Mathesar's Dad TH-50PX60U
    15th 24,969 by Paradox Crown Panny TC P50S1
    16th 23,278 by Randall Tronick 50PZ80U
    17th 22,772 by Respin Panny G10
    18th 22,427 by tulsabrown Panny V10
    19th 22,318 by Storme 65VT50
    20th 21,478 by barbja Panny TH-50PHD6UY
    21st 19,880 by Bruce2019 Panny 42PX8ES
    Pioneer
    1st 53,534 by Ez45 PRO-1150HD
    2nd 42,324 by cooper.barrett PDP-4360
    3rd 39,345 by Xae Pioneer Elite 150fd
    4th 36,150 by jowicrt Pioneer Kuro KRP-600M
    5th 32,516 by Rickjan Pioneer PDP 610-FP
    6th 31,320 by qwknuf6 Pioneer Elite 151FD
    7th 29,659 by Mathesar Kuro 5080HD
    8th 27,962 by cooper.barrett PDP-4270HD
    9th 26,097 by pusch Pioneer Elite PRO-1140-HD
    10th 22,402 by Joe Hunt Pioneer PRO-1150HD
    11th 21,628 by AV_mike KRP-500M
    12th 20,178 by rcapprotti pro 150fd
    Samsung
    1st 31,854 by tedoll78 Samsung PN60E7000
    2nd 27,277 by GPMAZ PN63C8000YF
    3rd 17,266 by oom PN64F8500
    LG
    1st 23,320 by Decibull LGPA6500
    2nd 20,581 by matthew conley LG 60PK750
    3rd 8,114 by webhype LG-60PM6700-UB

    https://www.avsforum.com/forum/167-p...ur-plasma.html

    Нормално е да не ти хареса LCD след като си имал Panasonic VT20.30.50.60 Плазменият телевизор го бие по ред показатели
    - равномерност на дисплея
    - ниво на черното
    - цветово пространство
    - динамична резолюция...
    Гарантираният ресурс работоспособност на плазменият панел е 20 000 часа. От там нататък нищо не гарантират, но както вече си видял списъка горе има плазмени телевизори на по 60 000 часа..
    А например токовите транзистори в модула за управление на панела(блок SC) имат заявен гаранционен ресурс от 15 000 часа.
    Моят 50V20Е се повреди на 7 500 часа наработка. В сервиза ми смениха Main board (A-board).
    http://forum.ixbt.com/post.cgi?id=at...528:4900:1.jpg

    Ти и сега може да си купиш употребяван - слез надолу по сайта
    https://www.ebay.de/sch/i.html?_odkw...VTW60&_sacat=0
    http://www.controlcal.com/forum/showthread.php?t=755
    или да потърсиш samsung PS64F8500
    От OLED-а ще останеш доволен. Първите дни ще се чувстваш като в небрано лозе но после ще оцениш картината му

    Цитат Първоначално публикувано от ilian1966 Виж публикацията
    Предимно всякакви телевизионни програми, включително спортни и филми от замунда с високо качество. Понякога ще се ползва и като втори монитор. Мишката на лаптопа ми е безжична, а и може да си купя и безжична клавиатура. Игри засега не планирам, но кой знае, ако си купя Плейстейшън може и да играя.
    На мен много ми допадна този.
    https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...ra-p457493673/
    Цената му беше паднала до близо 3800 лева, но за малко. Бързо се върна от там откъдето падна.
    Цената му ще падне до 3300 през октомври

    поогледай OLED на Philips, Panasonic, Sony, LG
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 29-04-19 в 22:57.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    31
    #53

    Отговор: Животът на OLED телевизорите

    Аз си спомням едни изумителни плазми на Панасоник и Пайънийр. Изключителен образ в последните поколения на плазмите.

    Добре, ето плюсове и минуси за OLED:

    + отличен контраст
    +ниво на черното 0 нита
    +отлично цветопредаване
    +много добри ъгли на видимост
    +енергоспестяващи
    +напълно равномерен фон заради липсата на подсветка, няма и PWM пак по тази причина
    +нулево закъснение на пискелите при движение

    - най-големия минус - задържане на образ при статично изображение с шанс за постоянно прогаряне
    - непригодни за използване като монитор
    - недостатъчно ярки за всякакви условия
    - скъпи

    плюсове и минуси на LCD:

    +много подходящи за статични изображения, удачни при използване като монитор
    +по-ярки от OLED, висок контраст заради горната граница на cd/m2 на бялото
    +зряла технология

    - по-неравномерни фонове от OLED и "блийд" на подсветката
    - по-слаби ъгли на видимост
    - лоша разработка в тъмните зони, черното е сиво
    - по-бавна реакция на пискелите при движение
    - по-лошо цветопредаване от OLED
    - наличие на PWM при някои модели

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    48
    #54

    Отговор: Животът на OLED телевизорите

    Цитат Първоначално публикувано от christal Виж публикацията
    Аз си спомням едни изумителни плазми на Панасоник и Пайънийр. Изключителен образ в последните поколения на плазмите.

    Добре, ето плюсове и минуси за OLED:

    + отличен контраст
    +ниво на черното 0 нита
    +отлично цветопредаване
    +много добри ъгли на видимост
    +енергоспестяващи
    +напълно равномерен фон заради липсата на подсветка, няма и PWM пак по тази причина
    +нулево закъснение на пискелите при движение

    - най-големия минус - задържане на образ при статично изображение с шанс за постоянно прогаряне
    - непригодни за използване като монитор
    - недостатъчно ярки за всякакви условия
    - скъпи

    плюсове и минуси на LCD:

    +много подходящи за статични изображения, удачни при използване като монитор
    +по-ярки от OLED, висок контраст заради горната граница на cd/m2 на бялото
    +зряла технология

    - по-неравномерни фонове от OLED и "блийд" на подсветката
    - по-слаби ъгли на видимост
    - лоша разработка в тъмните зони, черното е сиво
    - по-бавна реакция на пискелите при движение
    - по-лошо цветопредаване от OLED
    - наличие на PWM при някои модели
    За минусите на Олед.
    Нали вече новите модели не прегарят?
    Ако е така защо да не се ползват като монитор?
    Колко да са скъпи? Съпоставими са цените с QLED телевизорите висок клас и девета серия на Сони.

    За минусите на Лед.
    Какво е блийд?
    Нима QLED телевизорите са с по-лошо цветоподаване? Аз мисля, че е обратното.
    PWM ако е на висока честота не е ли безопасен? Доколкото знам PWM има само високият клас лед телевизори. Излиза, че трябва да се въздържим от такава покупка.

  12. Member Аватара на coverstar
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    427
    #55

    Отговор: Животът на OLED телевизорите

    Цитат Първоначално публикувано от christal Виж публикацията
    Аз си спомням едни изумителни плазми на Панасоник и Пайънийр. Изключителен образ в последните поколения на плазмите.

    Добре, ето плюсове и минуси за OLED:

    + отличен контраст
    +ниво на черното 0 нита
    +отлично цветопредаване
    +много добри ъгли на видимост
    +енергоспестяващи
    +напълно равномерен фон заради липсата на подсветка, няма и PWM пак по тази причина
    +нулево закъснение на пискелите при движение

    - най-големия минус - задържане на образ при статично изображение с шанс за постоянно прогаряне
    - непригодни за използване като монитор
    - недостатъчно ярки за всякакви условия
    - скъпи

    плюсове и минуси на LCD:

    +много подходящи за статични изображения, удачни при използване като монитор
    +по-ярки от OLED, висок контраст заради горната граница на cd/m2 на бялото
    +зряла технология

    - по-неравномерни фонове от OLED и "блийд" на подсветката
    - по-слаби ъгли на видимост
    - лоша разработка в тъмните зони, черното е сиво
    - по-бавна реакция на пискелите при движение
    - по-лошо цветопредаване от OLED
    - наличие на PWM при някои модели
    ++++1

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #56

    Отговор: Животът на OLED телевизорите

    Кой е казал, че всички LED панели са подходящи за статични изобраоения? Стават на петна, оснен ако подсветката не е по ръбовете му.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #57

    Отговор: Животът на OLED телевизорите

    christal
    Малка корекция
    + стават и за монитори, но с някои ограничения! Последните години, почти всички монитори използвани в пост-обработката на филмите са OLED
    https://pro.sony/en_BG/products/broadcastpromonitors
    SONY ECX112AKU-6 Overview - Panelook.com
    В студията на Холивуд използват над 60 професионални 55-65" OLED монитора на Panasonic

    Каква яркост, трябва да има според теб един монитор? 250 cd/m2 достатъчни ли са? Замери твоя и пиши колко е...
    LCD Panel Database Advanced Search - Panelook.com

    - при LCD липсва черно
    - не може да възпроизведе правилно пълният диапазон на яркост 0-256 ,а само ограничен 16-2..(OLED е с една-две идеи по-добре)
    - множество артефакти в картината при висок брой кадри в секунда

    Двете технологии след 4 години трябва да покрият стандарта за цветово пространство BT.2020
    https://en.wikipedia.org/wiki/Rec._2020
    и 100/120 fps...

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    31
    #58

    Отговор: Животът на OLED телевизорите

    Мониторите трябва да са с ниска яркост, за да не страдат очите. Аз се занимавам професионално с изображения и двата ми монитора са калибрирани на 60 cd/m2.

    Мисля, че ОLED-ите не са добър вариант за монитори заради прогарянето / задържането на образ, не заради ниска яркост. Не знам Sony как са решили проблема при тези професионални монитори, но ако сложиш за монитор OLED телевизор - дори от последното поколение - те чака неприятна изненада...
    Казвам го, защото се е налагало да използвам като монитор моя LCD телевизор и проблеми няма никакви.

    ilian1966 - "блийд" е изсветляването обикновено в ъглите на подсветката, вижда се на тъмен фон.
    Прогаряне има и в най-новите OLED-и, но отделите по маркетинг искат да те убедят в обратното
    Последните QLED телевизори са с добър цвят (не знам точно какво цветно пространство покриват), но ъглите на видимост продължават да са зле.

    "Двете технологии след 4 години трябва да покрият стандарта за цветово пространство BT.2020" - това е заветната цел. Тогава може би ще бъдат решени и сегашните проблеми на OLED.
    Този пост е редактиран от christal; 30-04-19 в 14:43.

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    152
    #59

    Отговор: Животът на OLED телевизорите

    "недостатъчно ярки за всякакви условия"
    Пълна глупост. ДОСТАТЪЧНО ярки за всякакви условия. Казвам го като човек, който гледа всякакви неща при различни светлинни условия на LG B8.

    "Прогаряне има и в най-новите OLED-и, но отделите по маркетинг искат да те убедят в обратното "
    По-скоро маркетинг отделите на други фирми искат да убедят неразбиращите потребители, че бърн-ин става ей така - гледаш мача и бам бърн-ин. Да се смея ли, да плача ли?

    "Днес четох в Редит за проблем с C8 на LG, 65-инчовият. Произведен е миналата година. Собственикът заспал и телевизорът стоял на пауза със статичен образ 8 часа. Събудил се и открил силни отпечатъци и от две седмици не може да ги оправи. Разговори със съпорта на LG, форуми, съвети, мнения... и греда. Burn-in завинаги. "
    Този е доста жалък хейтър. Моят B8 без да съм го настройвал след минутка на пауза включва скрийнсейвър и всичко си е точно.
    Rumb@ta одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    48
    #60

    Отговор: Животът на OLED телевизорите

    Цитат Първоначално публикувано от christal Виж публикацията
    Мониторите трябва да са с ниска яркост, за да не страдат очите. Аз се занимавам професионално с изображения и двата ми монитора са калибрирани на 60 cd/m2.


    ilian1966 - "блийд" е изсветляването обикновено в ъглите на подсветката, вижда се на тъмен фон.
    Прогаряне има и в най-новите OLED-и, но отделите по маркетинг искат да те убедят в обратното
    Последните QLED телевизори са с добър цвят (не знам точно какво цветно пространство покриват), но ъглите на видимост продължават да са зле.
    И телевизорите ли трябва да са с ниска яркост?
    И сега какво? QLED или OLED?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 8 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Кой от телевизорите да избера?
    От kiril30 във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 07-05-14, 23:03
  2. Промоциите на телевизорите.
    От Blue_Hulk във форум Телевизори
    Отговори: 43
    Последно: 16-04-14, 21:59
  3. Колко струва животът ?
    От hristoslav2 във форум Анкети
    Отговори: 98
    Последно: 16-06-11, 14:49
  4. Какъв е животът на климатик Fujitsu, Fuji или General ?
    От Turbosol във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 84
    Последно: 07-03-10, 06:33
  5. Животът, Вселената и Всичко Останало
    От Edin_Lud във форум Коментирай новина
    Отговори: 9
    Последно: 08-03-05, 13:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе